Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Aranđelovac 24.-26.11.2007.  (Pročitano 6113 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« poslato: 27. Novembar 2007. u 01:53 »
Ovaj topli vikend sam proveo u Aranđelovcu,gradu 80 km udaljenom od Beograda,u srcu Šumadije.Grad ima oko 24000 stanovnika.Poznat je po izvorima kisele vode u Bukovičkoj banji i po planini Bukulji.

Evo slika

prvo karta Ar i okoline



Šetnja parkom Bukovičke banje









sfinga motri na centar Ar



Park je pun skulptura od Venčačkog mermera



Hotel Staro zdanje





.....



Hotel Šumadija



Kupatilo





Po parku...











izvor Pobeda



...









mala šetnja centrom





bašta kafića prepuna



Sud



Žućin park



Uspon na Bukulju,pokušaj panorame



Garaši i Garaško jezero













Ponedeljak ujutru totalni kontrast.Hladno,Bukulja i Venčac u oblacima,a videlo se da su dobili novi tanki snežni pokrivač









Za kraj nedelja u sumrak

« Poslednja izmena: 28. Novembar 2007. u 14:01 Joe »

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #1 poslato: 27. Novembar 2007. u 03:19 »
fina reportaza. Inace u Arandjelovcu nisam bio 7 godina, iako sam dosta puta prolazio tu blizu.
Ima li neki vidikovac na Bukulji ili Vencacu sa pogledom na Sumadiju?


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #2 poslato: 27. Novembar 2007. u 09:15 »
Na vrhu Bukulje se nalazi poligon protivgradne zaštite. Vrh je sav u šumi, pa i vidik nije neki. Inače, koliko se ja sećam, ima par lepih mesta na putu ka vrhu, pa odatle može da se nađe neki lep pogled.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #3 poslato: 27. Novembar 2007. u 10:30 »
PtPrince, milina je pogledati ove fotose! Nikada nisam bio u Arandjelovcu, pa je meni ova reportaža još više "praznik za oči" ... Pozdrav!

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #4 poslato: 27. Novembar 2007. u 10:38 »
Sta da vam kazem, u zivotu nisam bio juznije od Beograda i severnije od Nisa, sem u prolazu naravno.

Pavlovicu, nemoj dizati ISO preko 200 sem u slucaju preke potrebe. Tako ce ti fotke biti manje zrnaste. Predivne boje u sumrak :first:
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #5 poslato: 27. Novembar 2007. u 12:39 »
Postavili su na Bukulji ne tako davno osmatračnicu,vidi se iz grada.Onako je baš izdignuta.Nisam stigao da se popnem,ali su mi rođaci rekli da je pogled zaista prelep,panoramski.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #6 poslato: 28. Novembar 2007. u 02:14 »
Pero, pretpostavljam da Pavlovic slika u auto modu, a tamo nema podesavanja ISO osetljivosti, vec je automatski aparat dize vec kada je ekspozicija duza od 1/60s.
Mada u principu ja sa svojim aparatom iako nema IS mogu da pravim iz ruke fotke i na 1/8s ali to treba uvezbati.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #7 poslato: 28. Novembar 2007. u 14:08 »
Pavloviću pa ja sam obišao pola Srbije sa tvojim fotkama. Svaka čast.  :o Jel ti redovno vikednom ideš u obilazak? Uh i ja bi.

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #8 poslato: 28. Novembar 2007. u 18:04 »
Pero, pretpostavljam da Pavlovic slika u auto modu
Slikam u manual modu i jos uvek na zalost brljam,jer na disku na kome bi trebalo da se nalazi "napredno uputstvo",nema nicega...Sad skupljam savete od vas,pa ce valjda i slike biti bolje! ;)

Jel ti redovno vikednom ideš u obilazak? Uh i ja bi.

Na zalost ne idem redovno...Moja je sreca sto imam rodbinu i prijatelje sirom zemlje,pa ih tako posecujem.Ali i volim da iznenada smugnem iz grada i nikome se ne javim  :D...U narednom periodu,zbog ispita,sumnjam da cu maknuti iz Beograda.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Aranđelovac 24.-26.11.2007.
« Odgovor #9 poslato: 28. Novembar 2007. u 18:22 »
Slikam u manual modu i jos uvek na zalost brljam[
Slikaj u P modu. To je najbolja varijanta. U manual modu moras da odredjujes rucno duzinu ekspozicije i otvor blende. U P modu duzinu ekspozicije i otvor blende odredjuje aparat. A ISO, WB... i ostalo mozes odredivati manuelno ili automatski. Program mod ti je najbolji za vecinu fotki, medjutim za manji broj tezih fotki manuelni mod je nezamenjiv.