Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sa putovanja na jug Srbije 18.1.-21.1.2008.  (Pročitano 4397 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Sa putovanja na jug Srbije 18.1.-21.1.2008.
« poslato: 24. Januar 2008. u 19:19 »
Odlučio sam ovoga puta da do Leskovca idem Kanisom,polaskom u 13.20h što je bila vrlo ispravna odluka.Zadesio mi se udobni Irizar šestoosovinac,ali ne klasični Irizar već neki koji ima još neki naziv.Prostora za noge koliko hoćeš,vrlo brz i tih,pa sam u Leskovcu,do koga ima oko 300 km bio već u 17.00h sa svraćanjem i kratkom pauzom u Nišu.

malo unutrašnjosti busa





Rtanj (1570 m visok i njegov prepoznatljivi vrh Šiljak),slikano negde oko Ražnja





Prelepi Irizar se odmara u Nišu



Zalazi sunce negde za Vidojevicu (1155 m) ili Mali Jastrebac (946m)





Gorostasna i još uvek pod snegom Suva planina (Trem 1808 m) slikana u blizini Niša u sumrak



Evo malo Leskovca u slici



Vrlo ćudljiva reka Veternica



Centar Leskovca











Jugekspres ima jedan od najlošijih voznih parkova u Srbiji,ovaj bus je još i dobar



Sad malo motiva iz Vučja



Vlaina (levo gore),najviši vrh Kukavice visok 1441 metar pod oblacima i ostacima snega



....







To se zove magla!Prelepo jutro 21.1. u Vučju







Suva planina pod snegom iz Leskovca i sa autoputa.Ima nekoliko vrhova iznad 1700 metara i najviši Trem visok 1808 metara.





Maglena dolina oko Niša u pozadini Svrljiške planine visoke 1334 metara



Za kraj opet Rtanj





Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Sa putovanja na jug Srbije 18.1.-21.1.2008.
« Odgovor #1 poslato: 24. Januar 2008. u 19:47 »
Super u ove poslednje slike. Predivno vreme i okolina. Mislio sam da je Stara planina visa s obzriom da su poceli izgradnju skijaskog centra. Koja je uopste minimalna visinska granica za tako nesto?
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Sa putovanja na jug Srbije 18.1.-21.1.2008.
« Odgovor #2 poslato: 24. Januar 2008. u 19:55 »
Bodo ovo je Suva planina,Stara je na granici sa Bugarskom i visoka je 2169 metara  ;)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Sa putovanja na jug Srbije 18.1.-21.1.2008.
« Odgovor #3 poslato: 24. Januar 2008. u 20:12 »
heh, ne citam pazljivo. A i mislio sam da Stara planina pocinje tu negde izmedju Nisa i Bg granice pa mi nije bilo cudno sto se vidi :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Sa putovanja na jug Srbije 18.1.-21.1.2008.
« Odgovor #4 poslato: 24. Januar 2008. u 20:15 »
Taj skijaški centar mislim da će biti na oko 1500-1700 metara nadmorske visine i da će se ispinjati do vrhova od kojih su mnogi preko 1900 metara,s najvišim Midžorom od 2169 metara.
Stara planina ti je tamo kod Boceta (Knjaževac),a nalazi se i na teritoriji opštine Pirot i Dimitrovgrad,granična je planina sa Bugarskom.
Ispravite me ako sam negde pogrešio.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.813
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Sa putovanja na jug Srbije 18.1.-21.1.2008.
« Odgovor #5 poslato: 24. Januar 2008. u 21:02 »
Sve si lepo objasnio Pavlovicu i dokumentovao slikama koliko si mogao
Suva planina se preko Svrljiških planina ustvari nadovezuje na Staru planinu koja je na krajnjem jugoistoku Srbija
Stara planina se nalazi u opštinama Knjaževac, Pirot i Dimotrovgrad Najveći broj staza koje su predviđene prostornim mAster planom se nalaze u Knjaževačkoj opštini i nalaze se na nadmorskoj visini od 1500-1900m

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Sa putovanja na jug Srbije 18.1.-21.1.2008.
« Odgovor #6 poslato: 24. Januar 2008. u 23:41 »
wow zaista super reportaza. Najvise mi se svidjaju fotke planina