Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)  (Pročitano 8622 puta)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« poslato: 02. April 2008. u 20:12 »
Tupiznica pre mesec dana. Kumulusi su bili stravicni, sto se po slikama lako vidi. Narocito opasni, sa usponim strujanjima koja su s vremena na vreme bila prilicno negostoljubiva. crna baza nije dobar znak, jer se mali kumulusi sabiraju u kumulonimbus i mereno ispod oblaka, naelektrisanje raste do 'stabilnog' nivoa, ali ako poraste naglo, dolazi do isto tako naglog praznjenja, koje uslovljava munju, a za njom i praznjenje obilnih padavina. Medjutim, neko mora tamo i otici i snimiti sve to :) :)
Dan je ipak prosao odlicno sto se leta tice :)

[/img][/img]

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #1 poslato: 02. April 2008. u 20:18 »
Iz nekog razloga, ne mogu da postavim slike... :(

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.812
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #2 poslato: 02. April 2008. u 20:24 »
Nemoj od jednom postavljati veću količinu fotografija
Hoće da zeza
Pretpostavljam da znaš ali nije zgoreg
Moraš slike prvo da upload-uješ na nekom servisu za postavljanje fotografija
Recimo ImageShack
I onda adresu koju ti oni dodele ubaciš između sledećeg koda

[//img]...[/img]
// sam stavio da bi video kod
« Poslednja izmena: 02. April 2008. u 20:48 Boce »

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #3 poslato: 02. April 2008. u 21:49 »
Auh, komplikovano :) Mislio sam da može jednostavnije, da ću linkovati direktno iz svog računara. Svega dve sike su u pitanju, svaka po 30KB... ništa posebno.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #4 poslato: 02. April 2008. u 22:04 »
Ma kakvi komplikovano idi na www.imageshack.us i sve ce ti se samo kazati... videces jako jednostavno je linkovati fotke na forum... jos uvek nemamo tako jak hosting da bi dozvolili "luksuz" uploada fotki na nas prostor.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #5 poslato: 02. April 2008. u 22:07 »
Svakako ću morati. Hvala na infou! :)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.812
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #6 poslato: 02. April 2008. u 22:08 »
Evo Neletovih fotki sa Tupižnice
Prelepo šta drugo reći Nele



Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #7 poslato: 03. April 2008. u 02:08 »
EXTRA... mogu misliti kako je bilo uzivo

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #8 poslato: 03. April 2008. u 02:19 »
Ja sam kao mali sanjao da letim do visine cumulusa.  :D Eto neko je ostvario moje snove.  :-\

Što se tiče postavljanja fotografija sve je već objašnjeno ovde. http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,466.0.html

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #9 poslato: 03. April 2008. u 10:22 »
Ne moraš da sanjaš, nego se pridružuj :) pa ćemo zajednički da dajemo izveštaje sa neba :)

Čitao sam taj deo foruma u vezi fotografija... kao i mnoge druge naslove. Naročito je interesantna za mene bila tema vezana za hladni i topli front... pošto sam naletajući na hladan front, jedva izvukao živu glavu nekoliko puta.... ali, želja za letenjem nekada bude prevelika, pa prevazilazi razumno rasuđivanje...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #10 poslato: 03. April 2008. u 11:58 »
Ne moraš da sanjaš, nego se pridružuj :) pa ćemo zajednički da dajemo izveštaje sa neba :)
...
pošto sam naletajući na hladan front, jedva izvukao živu glavu nekoliko puta....

reči ohrabrenja :lmao:
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #11 poslato: 03. April 2008. u 12:04 »
Pa ko voli, nek izvoli hahahaha..... :)


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #12 poslato: 03. April 2008. u 13:31 »
Da baš si me ohrabrio.  ???

Neka avanturista sam ja, a i pratim frontove tako da teško da ću poletati kada se očekuje hladni front.  :D

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #13 poslato: 03. April 2008. u 13:52 »
Ako hoćeš da probaš, nema problema, imam rezervnu opremu. U svakom slučaju, steći ćeš bolji uvid u meteorologiju, držeći je za uzde hehe...

Naravno, van sve šale, sve u granicama. Letuckanje, lako-sportska aktivnost i to je to za početak. Nadam se da nemaš preko 100kg :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #14 poslato: 03. April 2008. u 14:11 »
81kg i tendencija opadanja.  ??? Mogao bi da naplaćuješ vožnju na Stražilovu ako se budemo skupljali.  ??? Naravno da bih voleo od probam, svašta bih ja voleo ali to mi za sada deluje kao bajka.  Inače jel si poletao nekad tamo sa Stražilova, znam da ima dobar vidikovac prema Beškoj. I Vidikovac Ksena iznad selišta nije loš, a nije daleko.  ;)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #15 poslato: 03. April 2008. u 14:46 »
Nisam siguran da znam za sva ta mesta. Tek kada počneš da letiš, uviđaš važnost meteorologije. Sve naizgled deluje mirno, savršeno za let, a onda se sve promeni, iako... ne znaš odakle ni kako.
Jedan poznanik, koji se bavio meteorologijom u NS-u, uživao je da sluša priče o letenju, upijajući svaku reč otvorenih usta. Kaže-ne mogu da zamislim da je sve to tako divlje.
 Hteo sam reći, da nisu svi tereni dobri za letenje. Bitan je pravac, da vetar ne "liže" padinu, da imaš čeoni vetar dovoljne snage, da nema turbulencije, da se ne leti u kotlini i da nema rotora. Rotori su posebna priča, a poznaju ih jedino letači ultralakih letelica i ptice :)
Ne znam isto tako, da li je termin poznat meteorologiji. U osnovi, na planinu i padinu se meteorološki gleda kao na vodu koja teče u potoku. Kada vidiš kako ona zaobilazi stene u potoku, znaš šta se dešava sa vetrom u planini. Samim time i gde smeš, a gde ne smeš ići.

Što se tiče glajdera, možemo se dogovoriti, ti si bar u lokalu :) Počeci su skakutanja i više trčanje nego letenje. Kasnije dolazi prava stvar, ali... ne brini i to bi ti bilo dovoljno za poletak :)

Na Stražilovu se ne može leteti. Tereni su na FG jako zahtevni. Oni su idealni, to stoji, ali... sve je pošumljeno, tako da mesta za sletanje gotovo i da nema.
Ja nemam tandem krilo za dva pilota, ali biće i to nekada. Obuku ne naplaćujem. Bavim se hobijem iz ljubavi prema hobiju, tako da nema problema.
Znači nije bajka. Dogovorimo se, odemo na igranje, u međuvremenu posmatraš Vojvodinu sa vrha planine... šta ima lepše :) Dalje je na tebi da pokažeš istrajnost u dodiru meteorologije kroz let :) a to se oseti već na par metara.

Za vidikovac Ksena ne znam. Moraćeš mi pokazati jednom gde je to i u kom pravcu (za koji vetar) usmereno.

Evo ti slike mesta gde se mi družimo, iznad Bukovca, nedaleko od planinarskog doma.

Težina, idealna :)






Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.812
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #16 poslato: 03. April 2008. u 14:54 »
Kad spomenu Bukovac Da kažem da sam iznad Bukovca proveo oko dva meseca na straži u izdvojenom vojnom objektu. Lep krajolik. Podsećao me malo na brdovit rodni kraj. Ali samo podsećao jer više od brda u Vojvodini nemožeš videti.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #17 poslato: 03. April 2008. u 15:06 »
Kada si bio u vojsci? Znam da je jedan objekat kraj Bukovca unisten 1999. Cak mislim da je vrlo blizu ovih lokacija na fotografijama
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.812
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #18 poslato: 03. April 2008. u 15:16 »
Ja sam bio 99/00 od septembra
Očigledno nije taj objekat

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Tupiznica, 'redovno' obilazenje baze oblaka :)
« Odgovor #19 poslato: 03. April 2008. u 15:16 »
Ovo je vidikovac na Stražilovu.





Inače hvala, znam da sam idealne težine.   8) 
Zanima mene kako to da me nisi pitao "nadam se da nemaš ispod 50kg?" Vama izgleda važnije da poletite nego da sletite?  :lmao: