Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2010.  (Pročitano 159426 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #540 poslato: 20. Januar 2010. u 12:32 »
A pa Boce ako je verovati GFS 06Z-u,meni i tebi sledi prekosutra sasvim dobar,sneg,a tada bi i Tmax trebalo da padnu ispod 0 ;) ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #541 poslato: 20. Januar 2010. u 12:44 »
A pa Boce ako je verovati GFS 06Z-u,meni i tebi sledi prekosutra sasvim dobar,sneg,a tada bi i Tmax trebalo da padnu ispod 0 ;) ;)

Kimi, pa veruj onda WRF-u   ;)

Vratiće se magle u London!

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #542 poslato: 20. Januar 2010. u 12:44 »
Upravo tako dejo,sutra bi trebalo da mi na severu dobijemo sneg,severni delovi ce proci pogotovo dobro.Backa bi trebala da ima najvise snega a u njoj Subotica koja ima dosta srece u ovoj godini,sto mi je posebno drago.Ja jos nisam gledao mogucu kolicinu za Vrbas ali bice koji cm.Ostatak Srbije u petak moze dobiti lep sneg.
A naredna nedelja je veliki znak pitanja :?:,ciklon ide dosta juzno od nas pa ce tako Makedonija imati veliki sneg,Grcka i Bugarska takodje ce proci odlicno po pitanju snega.Nas za sada tu nema ali to je za sad...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #543 poslato: 20. Januar 2010. u 12:45 »
Petak vrlo interesantan po pitanju snega.Kod mene se crta 7mm na temperaturi od -5C, pa to je sigurnih 10cm
A za narednu nedelju je sigurno samo to da ce biti zanimljiva.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #544 poslato: 20. Januar 2010. u 12:49 »

 :jupi: Pa sta reci...izvarendno :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #545 poslato: 20. Januar 2010. u 13:11 »
Novi Sad zato na samoj granici padavina. Po modelima bi trebalo da dobijem samo lepršanje pahulja, dok bi par desetina kilometara na sever i severozapad mogao pasti dobar sneg. Iskreno se nadam da će se granica padavina premestiti malkice južnije.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #546 poslato: 20. Januar 2010. u 13:15 »
Nadam se da u tih par desetina km severno spada i Vrbas,koji eto ima bar jednom srecu sto je severnije od NS,naravno mislim na padavine u vidu snega!

Van mreže The_Night_Hawk

  • *
  • Poruke: 248
  • Starost: 52
  • Lokacija: Banjaluka,BiH
  • Nisam ja ovca, ja sam mrav!!! Ovce su mnogo veće!
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #547 poslato: 20. Januar 2010. u 13:17 »
 :P :P :P
Uuu,breee...
Ala ste se raspisali.
Kao totalni mater mogu da kažem da iz ovog što vidim očekujem sutra naveče i tokom petka...
Pa recimo najviše 5 cm snijega u Banjaluci.
 :smartass:
Ali ovo za narednu sedmicu...
 :-[
Moraću da izvadim termo košulju i kineske duge gaće,jer sam dosta napolju...
Uhhh...Potpuno mi je svejedno hoće li pasti snijeg ili ne.
Ali voću nije. ;D Ipoak moslim da bi moglo biti nekog kvalitetnog snijega kod mene početkom
naredne sedmice(bar 10 cm)...

Van mreže snowlover

  • *
  • Poruke: 265
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #548 poslato: 20. Januar 2010. u 15:15 »
Kada sam ja pre neki dan izneo tvrdnju i licni zakljucak da ce snega biti tokom cele ove nedelje u periodu od ponedeljka  do petka,onda su svi govorili"ma nema sanse bice ga samo u ponedeljak i mozda u utorak",a gle sad svi pricaju o  snegu i danas i sutra i za petak.Zato oladite vise sa tip pricama o uticaju anticiklona jer nas je taj anticiklon napustio jos prosli vikend pre ovih padavina.I malo vise verujte sopstvenim ocima i onome sto vidite kroz prozor. ;D A ja sam jutros kad sam ustao vrlo lepim svojim ocima video kroz prozor kako je padao lep i krupan sneg u NS dobrih pola sata(iako ga cak ni zvanicne prognoze nisu najavljivale za danas).
A to sto su modeli poludeli i sto su jako neusaglaseni za period 26-31 jan,tako je isto bilo i u decembru pred onu veliku mecavu.Prvo je GFS crtao dobre padavine 2 nedelje unapred,a ostali modeli su mu se suprotstavljali ali su mu se ipak pridruzili tek u nekih poslednjih 72-96 h pred dolazak ciklona,a tako ce siguran sam biti i ovog puta.Nesto veliko se "kuva",to je sigurno.Po trenutnom scenariju Vojvodina ce u tom periodu biti u blagoj prednosti sto se tice snega jer ce imati nekoliko stepeni nizu temperaturu od ostalog dela zemlje,ali ostaje jos da se vidi narednih dana da li ce se i u ostatku zemlje temp zadrzati dovoljno nisko za sneg ili ce doci do podizanja temp iznad nule.

Van mreže snowlover

  • *
  • Poruke: 265
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #549 poslato: 20. Januar 2010. u 15:21 »
Joe,bice snega u NS i sutra i prekosutra,ja u to uopste ne sumnjam.Nekad treba slusati i licni predosecaj a ne samo striktno gledati meteograme koji su zacrtali nekakvu sneznu granicu 10 km severnije od nas ;)  Pasce sutra i prekosutra min 5 cm,dovoljno da lepo zabeli.A velika prednost sutrasnjeg snega je ta sto ce vec od petka temp. da odu u dobar minus,tako da sneg koji padne sutra i prekosutra se sigurno nece istopiti kao onaj u ponedeljak :D
Edit:konkretno za Novi Sad jedan meteoroloski sajt(a nije weather.com) ima odlicnu prognozu na sate prikazuje sneg umerenog a mozda cak i jakog intenziteta u periodu nocas od ponoci pa sve sutra do nekih 17 h .U ovom periodu se ocekuju najintenzivnije padavine,a s obzirom da ce temp u toku noci biti prognoziranih T= -1 C,ja se nebih iznenadio ako bi do sutra popodne palo i dobrih 10 cm lepog i suvog snega u mom kraju :D
« Poslednja izmena: 20. Januar 2010. u 15:37 snowlover »

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #550 poslato: 20. Januar 2010. u 15:36 »
Ja se iskreno nadam da ćе pasti 5cm jer u protivnom kvariš ugled foruma svojim sigurnim najavama da će pasti 5cm. Ako ne padne više niko neće verovati u tvoje lične predosećaje. Moj savet ti je da se na zalećeš tako samouvereno ni kada su padavine u narednih 24 sata u pitanju. Lično mislim da postoji mogućnost da padne 5cm ali ne mogu to da tvrdim to sa sigurnošću jer je za to šansa previše mala. Jedino mogu da kažem da ćemo sutra pahulje videti sigurno.

Van mreže snowlover

  • *
  • Poruke: 265
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #551 poslato: 20. Januar 2010. u 15:44 »
E vidis Joe u tome je ovde glavni problem,vi se svi ustezete da kazete nesto za cega niste 100 % sigurni da ce se i dogoditi,jer ce se tako navodno"pokvariti ugled foruma".
A ja sa tim nemam problem,iako sam siguran ne 100 vec 90 % u ovaj moj najavljeni scenario.
Uostalom ovo je forum meteoroloskih amatera i sluzi da se na njemu diskutuje bez ogranicenja,pa posto smo vecina nas ovde amateri,onda imamo i pravo na greske pa ne vidim kako to neko od nas moze pokvariti ugled ovog foruma .Treba da budete opusteniji i slobodniji u svojim izjavama kao i ja,a ne samo da striktno gledate ono sto vidite na papiru.
Eto kolega Gabesz mi juce zamerio sto ja ne gledam zvanicne prognoze na ovom nasem sajtu.A zasto bih je gledao,ako su profesionalni meteorolozi milion puta do sad pogresili u svojim proracunima i sve do sinoc su tvrdili da nema sanse za nikakve padavine od srede do petka,a jutros je padao sneg u NS iako nije ni bio najavljen,a po svemu sudeci bice ga i narednih dana u celoj zemlji.
Zato od sad verujem samo licnom predosecaju i ne stidim se to da kazem,a pasce min 5 mozda i 10 cm do sutra vece ovde kod nas,ziv bio pa video ;)


Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #552 poslato: 20. Januar 2010. u 16:32 »
Citat
jer ce se tako navodno"pokvariti ugled foruma"
Ne znam da li si upucen, ovaj forum i sajt se prate na domacem web-u, a to sto ti ovde pises tvoje predosecaje i neko sutra kaze "citao sam na SerbianMeteo rekli su da ce biti 5 cm snega, a bila je samo kisa, nemaju pojma..." jednostavno kvari ugled foruma. Doduse ljudi koji ovaj podforum posecuju cesto vec su odvojili zito od kukolja i zna se cije su prognoze relevantne, ali problem su oni koji ne posecuju redovno, a njih je vise, kao i na svakom drugom sajtu.

Meni karte i pasulj danas nisu pri ruci, tako da bih se ipak oslonio na neke egzaktne tehnike prognoze vremena, a predosecaje bih ostavio za sebe

Da ne pominjem ono u aktuelnim prilikama kad si u decembru pricao o "zaveri" i neobjavljivanju istinitih podataka o snegu u NS!!!??
Bicu direktan, ali koga bole q. da pravi zaveru o dubini snega da bi Beograd, navodno, bio prvi u svemu... nismo bre deca...
« Poslednja izmena: 29. Februar 2012. u 01:04 Stefano »

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #553 poslato: 20. Januar 2010. u 16:33 »
Kako nije bio najavljen kod nas ???Jesi barem procito prognozu,lepo je napisano slab sneg je moguc u citavoj zemlji!Ne znam odakle ti da nije najavljen sneg?Sto se tice ovih padavina ajde budi dobar i objasni mi iz cega ce padati ove padavine?Inace daj boze da ti sutra dobije 10 cm snega u Novom Sadu,ali to je toliko realno kada bih ja kazao da ce 20 cm pasti u Subotici

Van mreže snowlover

  • *
  • Poruke: 265
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #554 poslato: 20. Januar 2010. u 16:58 »
Evo sad sam pogledao kratkorocnu prognozu na sate i za Beograd i Suboticu,identican scenario kao i za NS,sneg ce polako poceti da pada vec posle 22 h,a jace padavine krecu negde oko 1 h ujutru i trajace tokom cele noci i prepodneva.

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #555 poslato: 20. Januar 2010. u 17:48 »
Po prirodi jesam optimista ali ovaj blok visokog vazdusnog pritiska nad nama je u svakom izlazu sve jaci.Neverovatna kolicina vlage iz sredozemlja ce verovatno biti izgubljena.Naravno da mesta za promene ima jos uvek ali poslednji izlazi ne ulivaju nadu.   :(

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #556 poslato: 20. Januar 2010. u 17:54 »
Čemu sam se nadao to se i ostvarilo. Po novom izlazu GFS-a granica padavina se pomerila južnije i očekujem ponovno formiranje manjeg snežnog pokrivača sutra u Novom Sadu. Nadam se da će ispraviti i WRF.  
GFS crta oko 5cm snega sutra u Novom Sadu.  :o  :P




Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #557 poslato: 20. Januar 2010. u 17:58 »
Kao i u Zrenjaninu.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #558 poslato: 20. Januar 2010. u 18:05 »
Novi GFS i za Beograd crta 4mm padavina, u vidu čistog snijega. Kad izađe večerašnji WRF, biće jasnije da li su realne šanse za formiranje sniježnog pokrivača sutra i preksutra...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Januar 2010.
« Odgovor #559 poslato: 20. Januar 2010. u 19:04 »
Evo malo kako i drugi modeli vide pocetak predstojece nedelje.

malo losiji NOGAPS



bolji UKMO



I najbolji GEM