Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Oluja u Beogradu 3.8.2007  (Pročitano 2026 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.475
  • Lokacija: Novi Beograd
Oluja u Beogradu 3.8.2007
« poslato: 04. Avgust 2007. u 00:12 »
Dan je bio Suncan i vedar sa T.max 32 C. Najavljen je prodor hladnog fronta za vecernje sate, tako da bi sutra trebalo da bude za desetak stepeni svezije.

Kod mene u kraju oko 18.30h je ovako izgledalo




Cest je ovakav prizor kada nailazi hladan front, i kada cumulonimbus nije jasno definisan.

Pogled sa Zvezdare (kod Cvetka) ka bazenu Olimp


Ovaj put nista nisam hteo da rizikujem pa sam poneo digitalac... i isplatilo se.

Nebo iznad Glavne Poste u 18.50h


a ka centru to je izgledalo ovako...


jos jedan pogled ka nebu prema Glavnoj Posti par minuta kasnije


Poceo je da duva vetar, koji je na momente bio i jak.
Ka Novom Beogradu nebo je bilo extra... videle su se i neke roze nijanse, ka Banovom Brdu nebo su parale velike munje, zaista za ovo leto nesvakidasnji prizor.


Vec se smrkavalo, bilo je glupo da fotkam iz ruke, posto i pri ISO400 dobijam razmrljane fotke, tako da sam trazio neku ogradu na koju bi stavio fotoaparat i kako bih napravio par fotki pri duzoj ekspoziciji... ograda kod Mc Donaldsa na Zelenom Vencu otpada zbog vetra... spustio sam se prema Brankovom Mostu i tu sam nasao skoro idealno mesto za fotkanje... nazalost ka Zemunu munje su retko sevale i ni jednu nisam uhvatio. Nebo se vec debelo smracilo, ne samo zbog oluje, nego i zbog toga sto pada mrak.


Pocela je kisa, ocekivao sam pljusak pa sam gledao da se negde sakrijem, ali do pljuska nije doslo... tacnije bio je to slab pljusak. U mom kraju u to vreme nije ni bilo kise... Sve u svemu oluja me je razocarala, posto je delovala mocno, a nije donela nista.

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Oluja u Beogradu 3.8.2007
« Odgovor #1 poslato: 04. Avgust 2007. u 00:21 »
Odlično Stefane, super oluja tako slično je bilo i kod mene

Vidio sam da je jugozapadna Srbija dobila i jača nevremena, bilo je oko 60 dBZa na vašem radru  :kisa: :kisa:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.427
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Oluja u Beogradu 3.8.2007
« Odgovor #2 poslato: 04. Avgust 2007. u 00:43 »
Lijepe slike Stefane, mada i nije bila neka oluja. :)


padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac 34.3mm
prosek - 51.5mm

padavine u maju 2024:
Vračar - 59.9mm
Miljakovac - 95.0mm
prosek - 70.2mm

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Oluja u Beogradu 3.8.2007
« Odgovor #3 poslato: 04. Avgust 2007. u 06:38 »
Lepo Stefane!Mene gosti i nedostatak foto aparata sprecili...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Oluja u Beogradu 3.8.2007
« Odgovor #4 poslato: 07. Avgust 2007. u 15:20 »
Konačno i ja da vidim reportažu. Svaka čast.