Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692432 puta)

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3300 poslato: 21. Jun 2017. u 00:19 »
E Mare strasno od 12. juna nijedan dan nije bio ispod 35C a bilo je i preko 40C i sigurno ce biti i dalje tako bar jos nekoliko dana. Kad izdjem na teren tabani gore :ranting: :ranting:, i to imamo trening u 8 ujutru pa onda tek uvece, ali dzabe, kad je ovde zbog nerealne vremenske zone u 20h jos uvek vrelo a sunce je visoko(vidi se do 23h). A i minimalna ne pada :ranting:. Pogledaj ove karte, za mesec jun do sada i za zadnjih nedelju dana temperaturne anomalije.



Zadnjih 7 dana u proseku skoro 10 stepeni toplije od normalnog, a jun ce da zavrsi sa  5C iznad proseka :laught: :worthy:

U nedelju pada na ispod 35(bar bi trebalo) a u ponedeljak sam u SRB gde se nastavljaju vrucine :facepalm:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3301 poslato: 21. Jun 2017. u 00:31 »
@ Nikola

Znam, sta da ti kazem, bas je uhvatilo Spaniju vrucina teska u Junu ove godine, evo gledam i u Portugalu teski sumski pozari, a tek je Jun, 62 poginulo u pozaru, danas se i kanader srusio..sretno na turnirima! :laie:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Chat
« Odgovor #3302 poslato: 21. Jun 2017. u 01:41 »
Evo ja volim i -20 zimi i +40 leti. Jednostavno volim da doživim prirodu u punoj snazi  :D


Inače, poslednjih godina su topli talasi leti sasvim uobičajeni, a zimi hladni često izostanu ( ili ih ne bude u očekivanom broju ) pa oni koji vole vrućinu zaista nemaju za čime da žale za razliku od zimoljubaca koji često ostanu uskraćeni. To utiče na komentare, pa mislim da se zbog toga stiče utisak da ima više zimoljubaca.

Edit:

Zavisi ko sta voli. Ima nas koji volimo vreline leti i sneg zimi.

Taj sam :D

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3303 poslato: 21. Jun 2017. u 02:14 »
Ja ne mogu da zamislim ljude koji žive u predelima gde je vreme nekako isto tokom čitave godine, ja bih poludeo  :confused:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3304 poslato: 21. Jun 2017. u 08:05 »
Mare da znas on tamo u Madridu naviko na veliku vrucinu...  :)

real madrid postoji razlika u tome sta da kazem telu pa i nasoj psihi odgovara... Ja znam za sebe kada je +40 meni je mnogo nepijatno i nervira me sto se stalno znojim a da ne pricam sto je za izbegavanje da covek bude duzi period na suncu, naravno i kad je -20 nije za napolje... Ja mislim da je ovo jedan od jacih talasa u prethodne 2 ili 3 godine, ne vidi mu se kraj maltene...
Nego real madrid voli sta volis i razumi da svi imaju da kazem ono vreme sto nam vise odgovara... Nego mani se ti vremena daj neku dojavu za tenis nista ne mog pogodim od kada se teniseri prebacili na travu  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3305 poslato: 22. Jun 2017. u 11:46 »
Otišao i bata Djoša, neocekivano u 49. godini, neka mu je vecna slava...  :(
Uvek je davao utisak coveka iz naroda i retki su ljudi kao sto je on bio da kad ga vidis nasmejes se i oraspolozis...

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3306 poslato: 24. Jun 2017. u 00:07 »
Tresla se gora,rodio se mis!!
Zasto vi stalno brisete moje poruke,zar su toliko uvredljive??

Kao prvo, nijedna poruka nece biti obrisana iz bilo koje teme ukoliko zaista nema potrebe za tim. Kao drugo, ja nigde ne vidim da je ijedna tvoja poruka izbrisana u skorije vreme, naime, poslednja tvoja poruka koja je izbrisana sa foruma je izbrisana 21. maja, dakle, pre vise od mesec dana. Izbrisana je iz podforuma prognoze, iz teme vezane za maj mesec. Razlog brisanja je, iako se ne secam poruke, sasvim sigurno pisanje o nekim drugim stvarima koje nisu prognoza vremena ni u kom smislu. Treba da se shvati da u prognozama ne treba da ima bilo cega osim prognoza za naredne dane, za sve ostalo postoje mnogobrojne teme na forumu gde moze da se kuka, raduje, caska o bilo cemu, pa i da se vrse razna statisticka poredjenja.

I meni je obrisana poruka iako sam sasvim normalno napisao poruku i nikog nisam uvredio!
Nije uredu!

Danijele, tvoja poruka jeste izbrisana, iz teme Jun 2017 juce, nisam ja izbrisao, ali samo zbog toga sto, verovatno, nisam prvi video poruku. Nema ljutnje zaista, ali siguran sam da poruka nije bila vezana za prognozu vremena i to je sve, nista licno. Garantujem da niko nece obrisati ni jednu poruku sa foruma iz bilo kog drugog razloga osim skretanja sa teme. Moderatori i administratori foruma svakako imaju prava da izbrisu poruke za koje smatraju da ne pripadaju datoj temi, i garantujem da je to jedino iz vec pomenutih razloga, radi preglednosti foruma i samih tema. A podforum "Prognoze" je pored teme za aktuelna desavanja najvazniji na ovom forumu, i svakako da nije pozeljno da se mnogo skrece sa teme, ponavljam, za sve sto imate da kazete postoje vec otvorene teme, nemojmo sve "trpati" tamo gde mu nije mesto.

Danijel Daca+Roberto ... mozda zato jer je ovo tema za prognoze a ne komentare .. bez uvrede,nista lose ne mislim,samo mi je palo na pamet  ...  ;)

Upravo tako. Dakle, zaista nista licno, i u velikom broju slucajeva nema veze toliko sa samim sadrzajem poruke koliko sa time da je poruka napisana u pogresnoj temi. A takvih poruka povremeno ima dosta, i verujte da bi bilo besmisleno da se svaki clan obavesti o poruci koja mu je obrisana sa foruma. Samo je potrebno ne pisati takve poruke u pogresne teme, pogotovo ne u temu za prognoze koja bi morala da bude ozbiljnija i posvecena prognozama, logicno. A sad kad smo to resili i ove tri poruke ce biti izbrisane iz teme za prognoze, tako da - sada ste i obavesteni. :) Nema ljutnje ljudi, i nema potrebe za tako burnim reakcijama. Pozdrav. :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3307 poslato: 24. Jun 2017. u 00:42 »
Mare da znas on tamo u Madridu naviko na veliku vrucinu...  :)

real madrid postoji razlika u tome sta da kazem telu pa i nasoj psihi odgovara... Ja znam za sebe kada je +40 meni je mnogo nepijatno i nervira me sto se stalno znojim a da ne pricam sto je za izbegavanje da covek bude duzi period na suncu, naravno i kad je -20 nije za napolje... Ja mislim da je ovo jedan od jacih talasa u prethodne 2 ili 3 godine, ne vidi mu se kraj maltene...
Nego real madrid voli sta volis i razumi da svi imaju da kazem ono vreme sto nam vise odgovara... Nego mani se ti vremena daj neku dojavu za tenis nista ne mog pogodim od kada se teniseri prebacili na travu  :grin:

Bas jeste haos totalno razlicito od kad se preslo sa sljake na travu, jel si video kako ona klinka Ostapenko osvoji Roland Garros? :/
Treba igrati na Kvitovu sad na travi, mislim da ce opet da odigra dobro Wimbledon..
Marej se raspada!  :confused:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3308 poslato: 24. Jun 2017. u 00:51 »
 ^^ vraca se posle povrede Kvtova ne znam ne mogu da budum siguran u nju..A ostapenko odigrala muski, ja mislio da visoka 160 a ona oko 177cm...Mnogo zavise mecevi od servisa e sad pogodi ko ce imati kakav dan... Smarej se ispraznio kao Djokovic samo cini mi se da se on vraca odlicno odigrao RG...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3309 poslato: 24. Jun 2017. u 01:11 »
@ Bart

Ako osvoji ovaj sad turnir, na travi u Engleskoj, vraca se u formu 100%, a dva puta uzimala Wimbledon..

Pre neki dan Smarej izgubi prvo kolo na travi :rofl:..a brani Wibmbledon.. :laught:

Aleksandar Zverev imam osecaj da ce igrati Wimbledon super! I Thiem sto izbacio Djokovica u Parizu! :ranting: :ranting: :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3310 poslato: 24. Jun 2017. u 01:23 »
Pa dobro i Rodja ispao u prvi mec koji igrao, videcemo po meni favoriti Rodja i Smarej a za posle ne znam.... mislim da se Novak jos nije pronasao, tek sledece godine...

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3311 poslato: 25. Jun 2017. u 06:54 »
Evo da se zna da su Banaćani najveći ranoranioci  :grin:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina


Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Chat
« Odgovor #3312 poslato: 25. Jun 2017. u 06:56 »
Evo da se zna da su Banaćani najveći ranoranioci  :grin:


Vaistinu tako  :)

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3313 poslato: 25. Jun 2017. u 10:59 »
Već duže vreme se premišljam da li da komentarišem ili ne. Već su neki članovi/moderatori foruma skretali pažnju, a sada bih to učinio i ja. Nisam moderator u ovom potforumu, već kao običan član apelujem na pojedince da prestanu da pišu u temi posvećenoj dugoročnoj prognozi o analizama godišnjih doba (trenutno su na "meti" leta) proteklih godina/decenija i da vrše poređenja sa ovim. Za to postoje adekvatne teme. Nemam ništa protiv ni jednog člana foruma kada kažem da je po mom mišljenju pitanje samo vremena kada će da se "povuče crta" i da se sve poruke koje nisu advekvatne sadržine (mislim na gore navedeno), a to je najprisutnije u ovoj temi - brišu. Ovde se, da se podsetimo, pišu isključivo dugoročne prognoze. Molim vas da mi ne zamerite, ali ovakvim porukama opada kvalitet foruma, a moram priznati i da je, makar meni, prilično iritantno da čitam "prepucavanja" oko toga kakvo je leto bilo npr. 2005. u ovoj temi. Još jednom izvinite ako sam bio preoštar. Verujem da se neće niko naljutiti, te da će se prepoznati akteri i da će poslušati moju dobronamernu kritiku. :)


Potpuno si u pravu Srdjane. Ali i u tu postoji neka vrsta problema. Ja sam juce morao da odgovorim majstorica, jer su on i Stefan ocenjivali leta u 21. veku vrv na osnovu licnog secanja, a to se nije uklapalo u statistiku. Posle sam da ne bude off napisao sekciju o prognozi. E sad poenta je, tema prognoze slozices se je uz avp temu mnogo posecenija od svih ostalih zajedno. Znaci da je mnogo posecenija i od teme gde se pise o statistakama ranijih leta.  E sad ako neko(nebitno ko zika, pera, laza) napise nesto u temi prognoze sto ne pripada tu, a jos je "misleading" tj. ne poklapa se sa podacima, a osoba X mu odgovori na to u temi o statistikama, njegovu poruku ce videti mnogo manji broj posetioca i bice mnogo osoba koji su procitali samo prvi komentar koji mozda baziran na licnom secanju i uzeli ga zdravo za gotovo. Plus jako je tesko u dugorocnim prognozama resiti se toga, jer nije to klasicna diskusija takvu polemiku pokrece bukvalno bilo sta.  Dovoljan je komentar "Uh za deset dana se nazire konacno kraj ovom paklu" Onda ce neki, drugi clan da napise kako bi on voleo da potraje ili da podseti na neko vruce leto, itd. itd.  Da probam meteoroloski.To ti je kao kad imas ogroman CAPE, smicanje, puno energije i vedro nebo i visoke temperature. Dovoljno je bilo sta da pokrene "razvoje" hehe :D :D

Inace se naravno slazem da takve stvari ne treba tu da se pisu, samo mislim da nije to bas tako lako spreciti, jer se po meni spontano desava.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3314 poslato: 25. Jun 2017. u 13:57 »
 ^^
Nisam ja mislio na tebe, žao mi je što si se osetio prozvanim. U redu je poneko prisećanje, i u drugim temama i na drugim potforumima se nekad nađe nešto što ne pripada toj temi i svako od nas je nekada malo skrenuo sa iste. Teško je ponekad razdvojiti misao na dve različite teme, nekada nismo sigurni koliko ta tema može da "primi" (o čemu se tačno u njoj piše i kada prevazilazi okvire), a, što ti kažeš, može se desiti i spontano. Ali, složićeš se da su Stefan i Majstorić prilično preterali.

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3315 poslato: 25. Jun 2017. u 14:15 »
Znam Srki da nisi mislio na mene, samo sam hteo da objasnim zasto sam ubacio onu tabelu, jer je majstoric izneo podatak koji nije bio tacan.
Slazem sa tvojom konstatacijom naravno, zato sam i napisao to ovde u proslom komentaru.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3316 poslato: 06. Jul 2017. u 20:54 »
De da častim, sad nemam za 'leba  :laught: :rofl:
A bar dobar telefon imas, vredelo je  ;)  :grin: Inace ja kupio sebi pivo i gricke da me castis za novi mob... Tako da ko hoce da ga Zika casti za novi telefon neka kupi sebi sta hoce da pije i jede  :D  :rofl:

P.S. U aktuelnm se vise prica o Zikinom telefonu nego o trenutnom vremenu  :rotf:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3317 poslato: 07. Jul 2017. u 08:20 »
 ^^ ^^

 :rofl: :laught:

Slobodno kupi i sutra sebi pivo, častim za rođendan  :laugh:

Ovaj telefon je vodootporan ali svejedno i da nije - čuvao bih ga u kišometru, tu je ove godine najbezbedniji  :thumbup:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3318 poslato: 07. Jul 2017. u 08:30 »
 ^^ Znaci ti tako prizivas kisu, stavis telefon u kisomer...  :hm:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3319 poslato: 07. Jul 2017. u 08:33 »
 ^^ ^^

Ma probao sam i sa roštiljom, sa turnirom, sa žurkama na otvorenom.. ne vredi, ovo su već vanredne mere  :confused:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina