Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692385 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #1580 poslato: 28. Jun 2009. u 00:29 »
AHHHH ,laknulo mi je kada sam saznao da su simptomi kod nas znatno ublaženi  :)  ::)!!!!Ali neka se što pre taj grip skloni sa tla ove zemlje  :pop: :pop:  :selam:....
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Chat
« Odgovor #1581 poslato: 29. Jun 2009. u 00:34 »
Raste broj obolelih od novog gripa u Srbiji
Tokom noći potvrđeno pet novih slučajeva zaraženih virusom gripa tipa A H1N1. Četiri osobe zaražene u inostranstvu, a jedna u Beogradu.

Među novoobolelima su dve osobe iz Beograda i jedna iz Niša. Od četvoročlane porodice koja je u Novi Sad doputovala iz Kanade, virus je potvrđen kod majke i jednog deteta, a budući da i drugo dete ima iste simptome, i ono prima antivirusnu terapiju.

Inače, tokom noći potvrđeno je novih pet slučajeva zaraženih gripom A H1N1, rekao je za RTS epidemiolog Gradskog zavoda za javno zdravlje Predrag Kon.

U četiri slučaja reč je o osobama koje su boravile u inostranstvu, dok je jedno lice zaraženo u Beogradu, kontaktom sa već obolelom osobom.

"Među potvrđenim slučajevima obolelih je devojčica koja je došla iz Kanade, zatim, jedan  slučaj u Nišu i dva u Novom Sadu. Za još jedan slučaj u Novom Sadu još uvek nema rezultata analize, ali se sumnja da je reč o novom gripu", rekao je Kon.

Kod treće osobe koja se nalazi na Klinici za infektivne bolesti u Novom Sadu, zbog simptoma koji odgovaraju novom tipu gripa H1N1, "započeta odgovarajuća terapija", rekao je vojvođanski sekretar za zdravstvo Atila Čengeri.

Mladić koji je oboleo od novog gripa doputovao je u Niš iz Australije i primljen je na lečenje u petak, 26. juna, sada se oseća dobro, rekao je član Radne grupe za borbu protiv pandemije gripa, epidemiolog Branislav Tiodorović.

Dvadesetdvogodišnji mladić prima terapiju, nema temperaturu, a u izolaciji će biti do isteka vremena zaraznosti, objasnio je Tiodorović.

Direktor Infektivne klinike u Nišu Žarko Ranković, rekao je ranije da je ta klinika spremna da prihvati obolele od novog gripa i da raspolaže dovoljnim količinama lekova i potreben opreme.

Većina obolelih se leči kod kuće, a u bolnici su zadržani samo oni koji imaju zapaljenje pluća.

U Beogradu je 24. juna registrovan prvi slučaj obolelog od novog gripa. Pacijent star 29 godina zarazio se prilikom boravka u Argentini.
.
Izvor: Javni servis RTS
« Poslednja izmena: 29. Jun 2009. u 01:06 TRSTENIK »

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Chat
« Odgovor #1582 poslato: 29. Jun 2009. u 00:59 »
Ja se iskreno ne razumem u procese epidemije i pandemije novih virusa zato se i pitam zasto su simptomi kod nas blazi nego u meksiku i da li ce tako ostati i u buducnosti. Ja ocajnicki zelim da tako ostane i u buducnosti ali neznam sta ce biti sutra nisam vidovit. Iskreno ne bih voleo da ljudi u Srbiji umiru od tamo nekog svinjskog gripa - jedne vestacke tvorevine za koju su krivi americki laboratorijski pacovi koji su krivi za sidu i za mnoge lose stvari koje nam se danas desavaju. Ali ipak ne mrzim Amerikance iz dna duse, ustvari ne mrzim nikog generalno svi smo mi stanovnici jedne planete i dokle god  smo ovako podeljeni razne lose stvari ce nam se desavati u buducnosti. Ovo je tek pocetak!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Chat
« Odgovor #1583 poslato: 29. Jun 2009. u 10:22 »
I taj grip će da prođe... a pošto mu nije vreme, neće ni da uzme maha, ni težine.
Dakle, beli luk i šake i - krkaj! To je pravi antibiotik. Ništa bez majke prirode!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #1584 poslato: 29. Jun 2009. u 11:46 »
Slažem se u potpunosti ptprince  :super: :super:!!!


*nema potrebe da citirate post iznad
« Poslednja izmena: 29. Jun 2009. u 16:37 Brandzi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Odg: Chat
« Odgovor #1585 poslato: 29. Jun 2009. u 12:22 »
Ko god se vrati kuci s nekog putovanja po svijetu donese novi grip.
WELCOME TO EXIT FESTIVAL.
Tu bi moglo da bude ko zna koliko hiljada zarazenih iz inostranstva...
A onda bi se grip s lakocom sirio dalje u regionu.
Ja sam svakako prestao da idem na exit vec evo treca godina... Dosta je bilo 6 godina za redom bez propustenog dana.. Postao je zesca komercijala. Auditorijum iz Guce se preselio na State of Exit..
Ali organizatorima je bitna para.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Chat
« Odgovor #1586 poslato: 29. Jun 2009. u 13:40 »
Ja ove godine neću raditi na exitu, a kontam da neodem uopšte...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: Chat
« Odgovor #1587 poslato: 29. Jun 2009. u 16:23 »
Ja definitivno idem i planiram da prodam kartu za nedelju, posto mi je 4 dana previse :)
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Joyss

  • *
  • Poruke: 35
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Chat
« Odgovor #1588 poslato: 01. Jul 2009. u 12:48 »
Ko god se vrati kuci s nekog putovanja po svijetu donese novi grip.
WELCOME TO EXIT FESTIVAL.
Tu bi moglo da bude ko zna koliko hiljada zarazenih iz inostranstva...
A onda bi se grip s lakocom sirio dalje u regionu.
Ja sam svakako prestao da idem na exit vec evo treca godina... Dosta je bilo 6 godina za redom bez propustenog dana.. Postao je zesca komercijala. Auditorijum iz Guce se preselio na State of Exit..
Ali organizatorima je bitna para.

Slažem se da je ranije bilo neuporedivo bolje. I ja evo već drugu godinu ne idem.
Komercijalno nije loše samo po sebi. Bilo je ranije komercijalnih izvođača tipa Franz Ferdinand, Billy Idol, Garbage, Iggy Pop a Partibrjekers, Cubismo, KUD Idijoti i Rundek su bili redovni. Da ne nabrajam više. To je komercijala, ali dobra komercijala. Ovo sada ne znam šta je.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Chat
« Odgovor #1589 poslato: 01. Jul 2009. u 13:21 »
Možda je ctrl-alt-del festival! U svakom slučaju, slažem se da je Exitu potreban jedan dobar organizacioni remont u smislu učesnika.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #1590 poslato: 01. Jul 2009. u 18:02 »
^^ jedna od retkih stvari u kojima se ne slazem sa ljubiteljima "originalnog" Exita jeste ta sto meni odgovara ta komercijalnija muzika koja se pusta na Exitu proteklih godina. Mislim razumem potpuno vlasnike Exita, kao ekonomista, logicno je da im odgovara da festival bude poseceniji i sve poseceniji, slazem se da to dovodi do nekakvog pada muzickog kvaliteta i do forsiranja tzv.komercijale, medjutim meni se ta muzika svidja i nemam nista protiv...

Svako bi na taj nacin razmisljao da je vlasnik tako nekog festivala ili neceg slicnog. Vecina klubova u Beogradu koji su poceli sa nekim undergroundom vrlo brzo su se "presaltali" na manju ili vecu komercijalu pa i klub Underground... klubovi u kojima se puta alternativa su obicno (necu neko da se uvredi) rupcage i jedva sastavljaju kraj sa krajem, dok komercijalni klubovi mogu da rade sa lepim profitom i to ne svi. Tako da potpuno razumem vlasnike Exita. Njima se pruzila ta varijanta 2001 godine (odnosno 2000-te kada se organizovao prvi Exit za vreme onog politicki vruceg leta) i ko je lud da to ne iskoristi za resavanje materijalne situacije sebe i svoje porodice (promet im je ogroman za ta 4 dana)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #1591 poslato: 02. Jul 2009. u 22:19 »
pa i klub Underground...

taj 'Underground' nikad nije bio - underground...

btw, u Blicu su objavili iscrpan clanak o exitu i gripu


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Chat
« Odgovor #1592 poslato: 02. Jul 2009. u 23:04 »
taj 'Underground' nikad nije bio - underground...

btw, u Blicu su objavili iscrpan clanak o exitu i gripu

Trebala si baciti link Beket, bas me zanima...

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 38
  • Lokacija: - Novi Sad -
Odg: Chat
« Odgovor #1593 poslato: 03. Jul 2009. u 04:06 »
Ja cu raditi gore u tehnici.
A posto sam pravio pauzu od jedno 3 godine bice me uglavnom (ako ne bude puno posla) na Fusion,Explosive i Main stage-u
storm spotter/chaser

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #1594 poslato: 15. Jul 2009. u 18:00 »
Повређено 25 људи после удара грома на утакмици

Најмање 25 људи повређено је на аматерској фудбалској утакмици у аустријском граду Леобену када је гром ударио на терен, саопштили су данас аустријске власти.

Како се наводи, на утакмици која је играна у уторак, нико од  повређених није директно погођен ударом грома, али је снага удара била толико велика да је неколико људи пало у несвест.

Аустријске власти покушале су да пошаљу медицинске екипе и хеликоптер на лице места, али је олуја била толико јака да је то било превише опасно.

Повређени су збринути у болници, где им је указана потребна нега.  Већина њих задобила је опекотине и сличне повреде.
Izvor RTS  :-[ :-[  :o
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #1595 poslato: 21. Jul 2009. u 12:59 »
Danas će se izglasati 28 finalista ,, za Novih 7 svetskih čuda''  :D  :)...Očekujem prolazak naše Đavolje Varoši,jer je ona zaista fascinantni prirodni fenomen  :)  ;).
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #1596 poslato: 21. Jul 2009. u 18:55 »
Ipak Đavolja Varoš nije prošla   :(  :cry:.....Šteta za takav jedan fenomen.  :(  :evil: ...
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #1597 poslato: 21. Jul 2009. u 20:55 »
huh, baš vrućinčina! a prekosutra će navodno biti oko/preko 40?
već sad vidim neke oblake - ali oblake dima, crn je prilično, mora da se negde na bežanijskoj kosi zapalio neki otpad sa gumama...?
 
ne podnosim klimatizaciju, niti bilo kakvu veštačku ventilaciju, ali ipak sam danas kupila u obližnjem WEG-u neki glupi jeftini ventilator /njihove firme/ - pošto bolji nisu ni imali - i koji nisam uspela sama da sastavim /debili iz radnje su mi preko telefona predlagali da ga donesem da oni sastave, pa da ga ja tako celog nosim kući!!! - kreteni.../

...i kad sam posle silnih telefonskih poziva uspela da dovučem nekog majstora, taj je odmah konstatovao da su mi prodali bitno polomljeni primerak... otišli smo tamo i odmah dobili drugi, kojem je bilo polomljeno samo postolje /ništa strašno/, majstor je sklopio šta je bilo, šrafciger upotrebio, tako da sad radi, a dokle će - ne zna se...

preporuka: ništa ne kupujte u WEG-u!

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Chat
« Odgovor #1598 poslato: 23. Jul 2009. u 20:20 »
PRVA ŽRTVA VRUĆINE

Velike vrućine u Šapcu odnele prvu žrtvu. Preporučuje se oprez i zdravima i obolelima, jer je živa u termometru blizu 40. podeljka. Najtopliji gradovi u Srbiji sa 37 stepeni bili su Sremska Mitrovica, Valjevo, Sombor i Loznica. Sutra toplije za stepen ili dva. Na deset mesta u Beogradu postavljene cisterne sa pijaćom vodom. Porasla potrošnja struje za trećinu.

Danas se preporučuje opreznost i zdravima i obolelima, zato što će živa u termometru dostići 40. podeljak, a sutra bi trebalo da bude toplije za stepen ili dva. Jedan 66-godišnjak umro je na šabačkom savskom kupalištu "Stari grad". Najtopliji gradovi u 15 sati bili su Sremska Mitrovica, Sombor, Loznica i Valjevo gde je izmereno 37 stepeni. Stepen niža temperatura bila je u Beogradu, Valjevu i Loznici.

Živa je dostigla 35. podeok u Kragujevcu, Zaječaru, Kruševcu, Ćupriji, Somboru, Novom Sadu, Zrenjaninu i Kikindi.

Svežije je na Kopaoniku, gde je prema poslednjim merenjima 23 stepena i Crnom Vrhu - 27 stepeni Celzijusovih. Četvrtak i petak biće najtopliji dani od početka godine.

Prema merenjima u 19 časova, u gradovima u Srbiji, temperatura se spustila u proseku za dva stepena.

Došlo je do priliva toplog vazduha sa severa Afrike i iz Španije, pa je temperatura bila blizu 40 stepeni, a za sutra se najavljuje i do 42 stepena.

(Javni servis RTS)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #1599 poslato: 06. Avgust 2009. u 21:31 »
Jel zna neko neku varijantu za download HD video klipova sa YouTube-a?