Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zoo vrt Palić, septembar 2011.  (Pročitano 10048 puta)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Zoo vrt Palić, septembar 2011.
« poslato: 27. Septembar 2011. u 11:18 »
Ponovo u prilici da Vam predstavim jedno od mogućih turističkih destinacija na severu Bačke. Ovog puta Zoo vrt na Paliću.

O Zoo vrtu

Zoo vrt Palić nalazi se u centru istoimenog naselja, 6 km od Subotice i 5 km od auto-puta E75 koji spaja Budimpeštu i Beograd. Osnovan je 1949. godine i danas se prostire na 10 ha površine. Osnovne funkcije Zoo vrta su: zoološka, botanička, obrazovna i zaštita prirode. U park vrta skladno su uklopljene životinjske volijere i prostori za odmor i razonodu. U parku raste preko 270 vrsta drveća i žbunja od kojih su mnoge retke i egzotične vrste, poput libanskog kedra i džinovske, sekvoje ili ariša. Od domaćih vrsta izdvajaju se stoletni hrastovi. Na severnoj strani vrta rastu četinari a na južnoj listopadno drveće. Ostavljeno je i nekoliko manjih šumskih formacija. Prostor obogaćuje i oživljava mnogobrojno cveće u žardinjerama, jezerca, vodoskoci i fontane. Posetioci mogu da vide preko 65 vrsta životinja: brojne ptice, nekoliko vrsta majmuna, krupne sisare, ali i egzotične životinje poput zmija i tarantula. Za decu je uređeno igralište i dečji Zoo vrt gde se mogu pomaziti mladunci životinja. Roditelji mogu da se odmore na brojnim klupama, u restoranu ili bifeu. Informativne table pružaju pregršt zanimljivosti, ali i upozorenja o pravilima ponašanja u vrtu. Tokom godine, Zoo vrt poseti preko 160.000 ljudi.



Ostale informacije možete potražiti na sajtu Zoo vrta.

Evo i par slika snimljenih u nedelju popodne  :)













Još malo lepo uređenog vrta













I još par životinjskih vrsta















Dobrodošli :)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Zoo vrt Palić, septembar 2011.
« Odgovor #1 poslato: 27. Septembar 2011. u 12:22 »
Definitivno treba posetiti Zoo vrt na Palicu! Prelepo je, prava je steta propstiti tako nesto!

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Zoo vrt Palić, septembar 2011.
« Odgovor #2 poslato: 27. Septembar 2011. u 20:16 »
Prelepo Dejo.

Najsladji su mi rozenkolisi, ili kako ih ja zovem drekavci.


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Zoo vrt Palić, septembar 2011.
« Odgovor #3 poslato: 28. Septembar 2011. u 09:22 »
Hvala svima. Javite se ako budete dolazili :)

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Zoo vrt Palić, septembar 2011.
« Odgovor #4 poslato: 28. Septembar 2011. u 13:44 »
Cesto dolazim na Palic jer mi klinci igraju neke teniske turnire i nikada ne propustim da obidjem ZOO, ubedljivo najvrednija stvar pored restorana Abrah.. koji takodje posecujem radi gastronomskih uzivanja.Ono sto je upectljivo je da su ove fotografije toliko dobre da realno preslikavaju slike iz moje glave sto jeste prava umetnost. Bravo Dejo :super:

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Zoo vrt Palić, septembar 2011.
« Odgovor #5 poslato: 14. Oktobar 2011. u 22:21 »
Sjajne fotke Dejo! :super: Polarni meda mi nekako najbolje ide uz aktuelne vremense prilike. ;) Baš lep zoološki vrt, definitivno ga stavljam u plan posete u skorije vreme!

Van mreže Todorovic

  • *
  • Poruke: 13
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd - Niš
  • Posle sunca ide obično kiša :(
    • Vremenska prognoza
Odg: Zoo vrt Palić, septembar 2011.
« Odgovor #6 poslato: 22. Maj 2012. u 14:57 »
Super fotke, ja sam bio sada Aprila, al nisam poneo Zoom objektiv, samo široki, evo par mojih fotki,