Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2017 - III dekada  (Pročitano 41878 puta)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #20 poslato: 22. Jul 2017. u 04:21 »
 ^^

xiMa, prošli put sam te zamolio da ne pitaš u ovoj temi u ovom potforumu za prognozu za naredne dane. Rekao sam ti da ću od sada brisati sve te poruke (ne samo tvoje, već svih članova) zato što se na taj način remeti red na forumu i morao sam to da učinim, jer bih u suprotnom prekršio svoju reč. ;)  Verovatno nisi video, pošto sam primetio da nisi često aktivan, a opet, nisam hteo da ti šaljem privatnu poruku da te ne uznemiravam. Nema veze, samo nemoj ubuduće da postavljaš takva pitanja ovde. Još jedanput bih te zamolio da ih postavljaš u potforumu "Zahtevajte prognozu" ili, eventualno, u "Prognozama" (mada taj potforum nije baš najprikladniji, ali ne sumnjam da će ti se izaći u susret). Takođe, svakodnevno se piše u "Prognozama", prati se sa velikom pažnjom maltene svaki novi izlaz prognostičkih modela, tako da tamo i bez postavljanja pitanja možeš mnogo više saznati u kom pravcu se odvija prognoza za naredne dane. Pozdrav! :)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #21 poslato: 22. Jul 2017. u 05:45 »
Sviće vedro i prilično toplo jutro. Vetar je sasvim slab, jugoistočni. Trenutna temperatura (5.30h) iznosi prema AMS Vračar 23,0ºC.

Neračunajući Beograd, najsvežije (da ne kažem najhladnije ;)) je u maglovitoj Sjenici sa samo 8,1ºC, a najtoplije na "isfeniranom" (južni-jugoistočni vetar srednje brzine od 2,3m/s) Crnom Vrhu sa 22,2ºC! Eto primera da vetar ne mora biti jak da bi "dobro" isfenirao. Podaci za temperaturu su sa AMS. :)

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #22 poslato: 22. Jul 2017. u 06:43 »
Toplo jutro,nesto se priblizava sa zapada,mozda bude nesto  :comeon: :comeon:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #23 poslato: 22. Jul 2017. u 07:30 »
Još jedno skroz prijatno jutro, Tmin 15,8ºC.

Reklo bi se iznenađujuća dešavanja zapadnije, bilo je razvoja i grmljavine na moru, taj oblačni sistem nastavlja dalje ka istoku i severoistoku.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #24 poslato: 22. Jul 2017. u 08:28 »
Ovo u Mađarskoj se lepo organizuje u višećelijsku oblačnost, a ovo u Bosni ne daje ni grmljavinu, logičnije mi je da ti oblaci u narednih sat vremena ispare u ovoj vrelini nego da ojačaju i donesu nevreme.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #25 poslato: 22. Jul 2017. u 08:50 »
Vec sada je prilicno toplo napolju, trenutno je 30C, uz vlaznost vazduha oko 50%. Kasnije u toku dana cu postaviti neke slike iz moje baste, iz dela koji nije zalivan, a verovatno i nekih travnatih povrsina, da se vidi kakvo je stanje ovde, sve sto je izlozeno suncu neki malo duzi period u toku dana je bukvalno izgorelo.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #26 poslato: 22. Jul 2017. u 09:45 »
U Sarajevu osvanulo oblacno jutro ali vec se polahko razbija naoblaka T 20*C..Na J-Z zemlje ima nekih sporadicnih grmljavinski odraza ali nista da se razvije..

« Poslednja izmena: 22. Jul 2017. u 10:00 roki »

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #27 poslato: 22. Jul 2017. u 10:03 »
Vec sad 32C ako nastavi ovako ide i do 38-39C ,ide neka oblacnost sa zapada pa mozda malo stopira porast temperature  :morning:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #28 poslato: 22. Jul 2017. u 10:34 »
^^

xiMa, prošli put sam te zamolio da ne pitaš u ovoj temi u ovom potforumu za prognozu za naredne dane. Rekao sam ti da ću od sada brisati sve te poruke (ne samo tvoje, već svih članova) zato što se na taj način remeti red na forumu i morao sam to da učinim, jer bih u suprotnom prekršio svoju reč. ;)  Verovatno nisi video, pošto sam primetio da nisi često aktivan, a opet, nisam hteo da ti šaljem privatnu poruku da te ne uznemiravam. Nema veze, samo nemoj ubuduće da postavljaš takva pitanja ovde. Još jedanput bih te zamolio da ih postavljaš u potforumu "Zahtevajte prognozu" ili, eventualno, u "Prognozama" (mada taj potforum nije baš najprikladniji, ali ne sumnjam da će ti se izaći u susret). Takođe, svakodnevno se piše u "Prognozama", prati se sa velikom pažnjom maltene svaki novi izlaz prognostičkih modela, tako da tamo i bez postavljanja pitanja možeš mnogo više saznati u kom pravcu se odvija prognoza za naredne dane. Pozdrav! :)
Nije video Srdjane, on pita stalno jer se bavi poljoprivredom kako sam ja povezao... Neka me ispravi ako gresim ali skoro sam 100 posto siguran da je tako...
Milsim da bi najbolje bilo u meteo chatu da pita za prognozu jer mu cesce treba izgleda...

Ovde takt 30C a tmin 17.6C...Tesko ali nadam se i ovde da bude malo zanimljivo poslepodne...
« Poslednja izmena: 22. Jul 2017. u 10:50 Bart »

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #29 poslato: 22. Jul 2017. u 10:49 »
Nepodnošljiva sparina u Beogradu. Temperatura 33°C uz tačku rose od čak 18°C (bila je čak i 20°C u jednom terminu).
Sa zapada se primiče neka oblačnost ne bi li makar malo oborila temperaturu ili usporila njen rast i učinila ovaj dan podnošljivijim.
Što se tiče nestabilnosti, šanse za večeras i sutra su u domenu teorije. Optimizam je sveden na minimum, čeka se zahlađenje u utorak.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #30 poslato: 22. Jul 2017. u 10:53 »
Nije video Srdjane, on pita stalno jer se bavi poljoprivredom kako sam ja povezao... Neka me ispravi ako gresim ali skoro sam 100 posto siguran da je tako...
....................

Pretpostavio sam, Bart. Ako bude bilo potrebe, sledeći put ću mu poslati privatnu poruku. :)
Inače, neko mi je rekao da sam prilično strog moderator. :blush:


U Beogradu se nakog vedrog jutra i prvog dela prepodneva, u poslednjih pola sata počelo naoblačivati sa zapada. Vetar je u ovom periodu bio slab, južni i jugoistočni. Najniža temperatura je iznosila na glavnoj meteorološkoj stanici na Vračaru 23,3ºC.

Trenutno je delimično oblačno (4/8) uz sunce koje se manje-više probija kroz visoku oblačnost; veoma je toplo i sparno. Vetar je slab, promenljiv (u ovim trenucima je severni). Temperatura (10.40h) iznosi 33,3ºC prema AMS Vračar i već neko vreme je u stagnaciji.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #31 poslato: 22. Jul 2017. u 11:14 »
Imao je kolega Zec pravo, raspada se ova oblačnost brzo. To je i dobro, jer od nje u trenutnom stanju nema ama baš nikakve koristi. Valja očekivati začetak razvoja konvektivne oblačnosti u planinskom delu zemlje.

Danas je neuporedivo teže vreme nego juče, jer je zarad veće energije u atmosferi vlaga skočila.

T 31,0ºC.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #32 poslato: 22. Jul 2017. u 11:55 »
Vruće, nebo nešto mutnije nego prethodnih dana, suša je ovde možda poprimila i razmere elementarne nepogode.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #33 poslato: 22. Jul 2017. u 12:59 »
Navukla se slabije izrazena oblacnost iznad mene, i na radaru postoji odraz na ovom podrucju a upravo pocinje po neka kap kise. Trenutna temperatura 32C.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #34 poslato: 22. Jul 2017. u 13:01 »
Nebo nad Beogradom je konačno prekrila visoka oblačnost pa je temperatura pala sa 35°C na 34°C. Valjda se oblaci zadrže što duže.

U Banatu ima prvih razvoja i to baš kod Žike u Melencima, možda ga iznenadi neki kratkotrajni pljusak. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #35 poslato: 22. Jul 2017. u 13:04 »
Da her Ziku mozda isprati neki pljusak  :) Inace ima i razvoj juzno od Sarajeva... Samo tako moze padne kisa i ovde na iznenadjenje neko  :)

Inace uhvatili smo 35C danas...37 Kragujevac, SP i Zajecar prema ams

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #36 poslato: 22. Jul 2017. u 13:08 »
Cuo sam par puta grmljavinu iz ovog nesto konkretnijeg razvoja severoistocno od mene. Ali sto se tice kise ovde, mrka kapa, palo je 10 kapi kise, mada sam i zbog toga izasao napolje, jer skoro nisam video kisu.  :facepalm:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #37 poslato: 22. Jul 2017. u 13:10 »
Pripeklo samo tako, 13h a već Takt 36,0ºC  :ranting: Još i uz ovu vlagu osećaj izuzetno teškog vremena...

Ide prolazno povećana oblačnost sa zapada, uskoro će zakloniti Sunce. Ima i kumulusa, posebno jugoistočno odavde.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #38 poslato: 22. Jul 2017. u 13:26 »
Evo prvih kapi na Karaburmi. A odmah zatim i poslednjih.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #39 poslato: 22. Jul 2017. u 13:36 »
Pade par kapi kiše u Beogradu iz altostratusa. Ne viđa se tako često kiša na +34°C. Ako se ovo uopšte može i nazvati kišom.
Na nebu nijednog jedinog cumulusa, ni ikakvih tragova da bi moglo biti nestabilnosti. Razvoji su naravno krenuli istočnije, a zapadnije nema ni nikakvih naznaka da bi moglo biti nešto.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm