Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347299 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3800 poslato: 08. Februar 2018. u 12:42 »
Meni i dalje drži neki osećaj da posle ovolikog zlostavljanja cele zime mora da nas ošine ladnoća pa makar i u martu...
Ovo nema pokriće u postavkma baričkih sistema i drugih potrebnih stvari za to. Samo imam takav osećaj.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3801 poslato: 08. Februar 2018. u 12:49 »
Ja imam osecaj vec 2 zime da nismo tolki baksuzi da 5 godina bez konkretnijeg snega budemo,ali sto vise imam taj osecaj to je sve gore :D
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3802 poslato: 08. Februar 2018. u 12:52 »
Jutros modeli vide malo narusavanje Kanadjanina i izmestanje malo... Dalek period niti shvatti ozbiljno niti neozbiljno... Pa pre one ledare u januaru prosle godine nedelju dana pre toga se skoro nista nije znalo... O cemu sad da pricamo... Bice velike hladnoce u Evroaziji da li ce se zadrzati u Sibiru, ili severoistoku Evrope ne znam, ai treba nam srece...
Mora da osine hladnoca da se ne strepi zbog voca skoro 2 meseca... Sad neka veca toplota moze da pokrene...

U Baru bilo zeznuto...
http://barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=11734
« Poslednja izmena: 08. Februar 2018. u 14:24 Bart »

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3803 poslato: 08. Februar 2018. u 16:40 »
Sta mislite koja je verovatnoca kada model vidi za period od 5+ dana unapred sneg na granicnoj temperaturi  :grin:  Onako realno bez pesimizma i optimizma moje misljenje je 10-15%  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3804 poslato: 08. Februar 2018. u 17:44 »
 ^^ Kvota 22  :grin:

Au braćo Beogradjani sad tek svatam u kom ste škripcu... Samo onaj krst moze da vas spasi al mora verujete u njega  :pop:
O beogradskom vremenu ove zime pišem vrlo malo, jer nema šta ni da se piše - jednostavno ne dešava se ništa zanimljivo...  :76:  Ova zima će svakako završiti u nekoliko najtoplijih, ali su male šanse da bude toplija od najtoplije 2006/2007. Međutim, po nekim drugim kriterijumima mogla bi biti najmekša zima u istoriji meteo osmatranja. Već sam pominjao da je apsolutni minumum ove zimske sezone samo -4.5°C i ako tako ostane biće najviši ikada za period novembar - mart. Još jedna zanimljiva statistika se nalazi u narednoj tabeli:



Dakle, u gornjoj tabeli su najhladniji 5-dnevni i 10-dnevni periodi u najtoplijim zimama (ovi periodi nijesu ograničeni datumima kao od 1. do 5. ili od 1. do 10. već obuhvataju bilo koji niz od 5, tj. 10 uzastopnih dana u periodu zimske sezone od novembra do marta). Ove zime Beograd ne bilježi ni jedan jedini petodnevni period sa srednjom temperaturom ispod nule i ako tako ostane biće to prvi put u istoriji meteo mjerenja. Jednostavno, nikakvo ozbiljnije zahlađenje, o hladnom talasu da ne govorimo, zapravo ništa zimsko nije bilo ove zime - ''mrtvo'' more od samog početka. Da li će tako biti do kraja ostaje da ispratimo...
Izvor: SnowHunter sa hmzcg foruma


Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3805 poslato: 08. Februar 2018. u 18:15 »
Jedno pitanje za forumase.Da li je iko zna kakva klima vlada na jezeru Gazivode kod Zubinog potoka,moze li pasti 1m snijega tamo?

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3806 poslato: 08. Februar 2018. u 19:47 »
Miloše, ne gledaj karte EC-a večeras.  :grin:

Iz čista mira ucrta lep sneg za deo zemlje... paz' da ne nasednemo odmah  :D

S tim da, dok se to primakne biće kao s ovim za vikend. :rofl:

Pa onda još i krenuo putem GFS-a i ne isključuje blok u kasnim satima.. :grin:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3807 poslato: 08. Februar 2018. u 19:58 »
Ovo sto nacrtao gfs je...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-zd62MxKXp8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-zd62MxKXp8</a>

Ma i ec nije los   ::)
Ja ocekivao Skandinavski blok al ovo da daje ec nisam, evo 2 izlaza tako nesto daje... naravno sve je daleko...
« Poslednja izmena: 08. Februar 2018. u 20:09 Bart »

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3808 poslato: 08. Februar 2018. u 20:13 »
Док не уђе у 48 h или ајде 72 h не вреди пратити, тако је EC прексиноћ давао 25-30 mm за викенд, па скресао све на јутрошњих 3-4 mm.

Среду тек не треба коментарисати или узимати за озбиљно нажалост, као и ове могућу промену синоптичке ситуације.

Превише су модели имали киксева ове зиме.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3809 poslato: 08. Februar 2018. u 20:23 »
 ^^ Za  sada ti blokovi sluze za zabavu u meteo chat-u  ili kao pozadina za desktop  ;) :grin:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3810 poslato: 08. Februar 2018. u 20:32 »
Upravo to , što kaže Bart zato smo i krenuli ovde u meteo chat-u da pišemo. :)
Ne sme čovek ni sa kakvom najavom promene da se izleti ove sezone, pa makar ona bila i na samo par dana.

Zato je i razumljiv komentar kolege Meda, pri takvom je stavu i velika većina ovde na forumu.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3811 poslato: 08. Februar 2018. u 20:41 »
Teško je modelima zbog dešavanja gore u strato...  Očekivani su ovi blokovi što se crtaju, ali tek kreće zabava gore...


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3812 poslato: 08. Februar 2018. u 21:05 »
Slazem se kolege sa vama u svemu.
Al' da vidim da li se vi slazete sa mnom po jednom pitanju.

Ova zima je zadala dosta muka nekim delovima Evrope gde to nije bas uobicajeno a i u nasoj blizini je bilo lepih sneznih padavina.
Ne treba preterano komentarisati Rusiju ali i tamo je zabelezen rekord u pojedinim oblastima sto se tice visine sneznog pokrivaca, najbolji primer moskovska regija.

Ipak, nismo imali srece. Nije toliko losa zima koliki smo mi baksuzi.
Ja se ne secam na kartama da je bilo situacija i u dalekim satima da je po nas sve bilo bajno. Evo i sad GFS u dalekim satima crta lepu sinopticku situaciju ali opet ne toliko povoljnu po nas.

Pa jel moguce da bar na kartama ne mozemo da prodjemo dobro do jednog trenutka kada se priblizi termin?
Za nas ta opcija ove zime ne vazi. Retki su bili izlazi u kojem smo imali situaciju gde ce nas sneg zatrpati uz hladnocu.
Severna polovina zemlje pogotovo.

Ja sam ovu zimu prezalio polako...al nije mi bilo lako... :D





Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3813 poslato: 08. Februar 2018. u 21:11 »
Kako ne ciklon secam se onog ciklona oko 15 januara ili ono sto je trebao da bude ciklon,15 izlaza za redom Gfs je crtao izmedju 975 i 995 hpa u Srednjem Jadranu uz zatrpavanje srbije,tako da ne brini bilo je zime u dalekim satima :D,a to sto sad ne valja sinopticka situacija u 384 h je totalno nebitno prati se neki trend,a povoljna sinopticka situacija sto se mene tice u 144h pre mi ne treba
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3814 poslato: 08. Februar 2018. u 21:16 »
 ^^ Ja se ne zalim na taj ciklon, e sad direktore jesam ti reko da treba strpljenja i za pocetak bice crtanja blokova a na dalje se naravno ne zna... Zanimljiv period mozda ispred nas...
Ovo sto daje veceras yr.no sigurno nije neko prolece koje ce probuditi vegatciju... Ok je... Za Bg bombonica za utorak, sredu  :laie:
Ovaj put je Moskva imala srece jer se tako pogodilo a i nije cini mi se kao proslih godina bio toliko jak minus ni gore po visini ni dole... U hrvatskoj ova bljuzga sto je pala npr u Zagrebu ne verujem da je ostalo vise nekoliko cm na travi... E sad gledam prognoze raznih ljudi mene ovo plasi da ne budemo u toplom sektoru ponovo a sve sto je zapadnije i severnije bolje prolazi u tim slucajevima...
Anomalija u sledecih mesec dana na 500mb
https://twitter.com/BenNollWeather

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3815 poslato: 08. Februar 2018. u 21:26 »
Nema od toga nista Bart,jedno su karte,stratosfera,blokovi,a drugo je moc VSR  i generalno talenat  nase klime da je zaobidje sve sto je zanimljivo,a pogodi najdosadnije,tako da prizeljukujem i ocekujem prolece ovde
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3816 poslato: 08. Februar 2018. u 21:31 »
Gledaj ovako direktore sednes i igras rulet jel mozes da ocekujes da ce uvek loptica da padne u taj jedan broj koji ti odigras a ima ukupno 37 broja? I tako ti je to sa snegom 20 plus cm kod nas...

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3817 poslato: 08. Februar 2018. u 21:57 »
Bart i corava koka u jaje ubode ali mi ni to nismo :facepalm: u stanju ,od poslednjih 100 pokusaja ni jednom,aa i da je normalno stanje za jednu drzavu na 45 stepeni geogradskee sirine sanse ne bi bile 1:36,nego mnogo vece ali tako je kako je,nadajmo se da smo bar corava koka :morning:
« Poslednja izmena: 08. Februar 2018. u 22:18 diktator »
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3818 poslato: 08. Februar 2018. u 22:01 »
Nego, dokle ćemo više da tolerišemo ovakve provokacije i bezobrazluk? Treba definitivno podneti tužbu protiv modela za nanošenje duševnog bola. Nije prvi put da EC radi ovako nešto, a uradiće sigurno još koji put do kraja zime. Čisti bezobrazluk, one najgore vrste.  :grin:





A inače, kakve su prognoze, uskoro ćemo diskusiju premestiti iz Meteo Chata u Chat, jer ovo više nema veze sa meteorologijom.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3819 poslato: 08. Februar 2018. u 22:07 »
 ^^ Hehe NSR   :) Mozda vas sad ubode u utorak, sredu a mozda ne, jedno od ta dva sigurno :)