Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347533 puta)

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #200 poslato: 13. Februar 2013. u 17:56 »
Sta reci a ne zaplakati... Procitaj ponovo pazljivo sta sam napisao al pazljivo ....A onda prst na celo pa razmisli.. To sto svi znaju sta je "najvece" to je srpski folklor...jer pisalo je i na bukvi ..... pa jedan nastradao... :D

Namerno necu da ti kazem gde gresis jer informacija nista ne znaci bez nacina razmisljanja...Ako je nacin razmisljanja pogresan onda ni bibloteka ne pomaze..

Baš me zanima.Gde grešim?

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #201 poslato: 13. Februar 2013. u 18:11 »
Da dodak jedan statisticki podatak iz tog 16. novembra. Taj dan je u Zajecaru zabelezena najveca kolicina padavina od kada se vrse merenja a to je 83 mm. U Ivanjici je moralo da padne bar duplo vise vodenog taloga da bi bilo 2m snega.

Kada pogledamo Pozegu za taj grad je maksimalna kolicina 101mm i to juna 1999 sto znaci da je 16.11.'81. palo manje od 100mm kad ga nema u rekordu. I tu je Ivanjica morala da dobije 50-100 mm vise padavina od Pozege da bi imala 2 m snega.
Jako tesko je to zamisliti...
Evo linka RHMZ-a

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/moss_mreza.php

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #202 poslato: 13. Februar 2013. u 18:18 »
Intenzitet od 2m za noć je,reklo bi se,nemoguć,ali ja to ne mogu tvrditi.Kao ni ljudi iz Ivanjice da je zaista toliko napadalo.Potrebni su dokazi,a sve dok ne osvanu materijalni ili pisani dokazi,ja u to neću poverovati.
To je ogromna količina zarobljene vode,verovatno zbog sabijanja i preko 150mm,a možda i 200mm.Ja ne znam da li uopšte tom brzinom,da za jednu noć kako ti kažeš,oblaci uopšte i mogu toliko brzo da se prazne kada su u pitantju snežne padavine.

100 % tacno garantujem,i apelujem da neko ko nije clan ovoga foruma,a neko ko moze neakko kroz neke arhive da dodje do slika ili snimaka(koji posotje) da se javi i ovde ih postavi(a moze i meni kroz pp i novcanu nadoknadu za te slike ili snimke iz 16 novembra ili 17og(Sledeci dan) 81 godine nudim dakle novac :D ,
pusti modele iz 81 i njihove prognoze i gde je trebalo najobilinjije padavine da budu,da li je moguce da to gledas i to na globalnim modelima. . .mislim nema svrhe. ..
Sve to sto si naveo je u prognozi a kako je izgledalo u stvarnosti to ne znamo. . .

Inace severoistoccno strujanje izuzetno pogoduje Ivanjici i tada dobija Ivanjica obilne padavine(otprilike i najvise u Srbiji)
Ne znam koje je bilo strujanje prosle godine u januaru kada je kod mene palo metar snega,ako te ne mrzi proveri ja nemam vremena. . . zakljucak je da retko koje strujanje Ivanjici ne odgovara. . .

Kada pogledamo Pozegu za taj grad je maksimalna kolicina 101mm i to juna 1999 sto znaci da je 16.11.'81. palo manje od 100mm kad ga nema u rekordu. I tu je Ivanjica morala da dobije 50-100 mm vise padavina od Pozege da bi imala 2 m snega.
Jako tesko je to zamisliti...
Evo linka RHMZ-a

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/moss_mreza.php

Ne mozes da [predis mikroklimu pozege i Ivanjice,ljudi to je 100 % tacno,nema coveka u Ivanjic koji se ne seca tog snega mislim onda cela Ivanjica laze i sviam se poklapaju price. . . mozda nije bilo 2m mozda je bilo 190 CM STO JE OPET VECINI iznad glave. . 

Tesko je zamisliti da je prosle godine u januaru u Pozegi palo 30 do 40 cm snega a i Ivanjici vise nego duplo vise 1m pa se ipak dogodilo. . . Vidite da je Arilju na djurdjic 81 palo 1m snega a normalna je pojava da je u Ivanjici duplo veci nego u Arilju. . . a datumi se poklapaju. . .

Da dodak jedan statisticki podatak iz tog 16. novembra. Taj dan je u Zajecaru zabelezena najveca kolicina padavina od kada se vrse merenja a to je 83 mm. U Ivanjici je moralo da padne bar duplo vise vodenog taloga da bi bilo 2m snega.

Vrlo je lako moguce,tj logicno kada pogledate kolicinu padavina koju prima Iv i koju prima Zrenjanin polozaj ciklona i strujanje. . .

EDIT: To onda isto znaci da mojs majka laze koja je tada bila 1 godina srednje,sto menevredja,isto znaci da moja baba i deda lazu,a da neko licno poznaje moje roditelje i stare,sigurno ne bi tako pricao,jednostavno niko ovde nije fanatik da bi slagao za tako nesto,isvakog ovde boli uvo za sneg, i preko 1m snega je nesto so se desavalo u Ivanjici vise puta i noiko to ne pamti,ali 2 m snega je nesto sto je cela Ivanjica upamtila. . .
« Poslednja izmena: 13. Februar 2013. u 18:29 Srbin »

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #203 poslato: 13. Februar 2013. u 18:26 »
Srbine,najpre da kažem za strujanja.
Ivanjica najbolje prolazi kada je jugozapado i severozapadno strujanje.Najgore kada je jugoistočno,nešto bolje kada je severoistočno.
Dajem ti primer jula 2012. koliko si ti padavina dobio u III dekadi jula,a koliko Timočka krajina?
Koliko 24. maja 2012.?

Kada si dobio 1m snega bilo je severozapadno,ili zapadno,možda i jugozapadno.Rekao bih zapadno 60%.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #204 poslato: 13. Februar 2013. u 18:31 »
Proveri za januar prosle godine koje je bilo struajnje,proveri februar 2008 kada je bilo 85 cm pa mi javi ja sada idem nemam vremena.. . bicu tu za 2 sata. . .

Znam da Ivanjica najbolje prolazi jugozapadnoj struju,ali iz licnog iskustva znam i da odlicno prolai kada je severoistocno ima i primera. . ..  naravno nw je odlicno,jedino jugoistok koci,ali mislim da ima i tu mprimera kada je odlicno prosla. . .

ajde proveri pa mi javi. . .. cujemo se za dva sata

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Meteo chat
« Odgovor #205 poslato: 13. Februar 2013. u 19:04 »
Baš me zanima.Gde grešim?

Sta de gresis ?? Pa nacrtao ti covek...  Ne znas jedinice mere... Prostorna povrsina...Golija je bezmalo tri puta veca od Kopaonika i da paradoks bude veci nije jedina u Srbiji  :D   Mora prvo da se nauce pojmovi,sta je povrs ,sta je masiv sta je kilo,litrar...(karikiram)..

Sto se snega tice naravno da postoje dokazi...postoje slike,postoje novinski clanci,zivi ljudi ( odokativno jedno 20.000 ) ali sve je to nista za neveru... Ako covek resi da ne veruje onda tu nema boze pomozi... :oboze:

No sprem mladosti nista nije cudo....Zemaljski drustveni sistem pociva na poverenju a poverenje se stice iskustvom i znanjem a to je ono sto svakoj mladosti nedostaje... :ufff:  Tu je kvaka 22.

P.S. Srbine ne znam da li je ziv Mirceta fortograf ,ako jeste on ima slike .Ako nije idi kod sina pok. Djoka Djurica on ih ima ili zna ko ih ima... Ako ih ne poznajes pitaj Aca ili Lolu oni ce to srihtati vec... :D  Dzabe naravno .....ne istice se...te slike su se vrtele na tv tada....

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #206 poslato: 13. Februar 2013. u 19:09 »
Sta de gresis ?? Pa nacrtao ti covek...  Ne znas jedinice mere... Prostorna povrsina...Golija je bezmalo tri puta veca od Kopaonika i da paradoks bude veci nije jedina u Srbiji  :D   Mora prvo da se nauce pojmovi,sta je povrs ,sta je masiv sta je kilo,litrar...(karikiram)..

Sto se snega tice naravno da postoje dokazi...postoje slike,postoje novinski clanci,zivi ljudi ( odokativno jedno 20.000 ) ali sve je to nista za neveru... Ako covek resi da ne veruje onda tu nema boze pomozi... :oboze:

No sprem mladosti nista nije cudo....Zemaljski drustveni sistem pociva na poverenju a poverenje se stice iskustvom i znanjem a to je ono sto svakoj mladosti nedostaje... :ufff:  Tu je kvaka 22.

P.S. Srbine ne znam da li je ziv Mirceta fortograf ,ako jeste on ima slike .Ako nije idi kod sina pok. Djoka Djurica on ih ima ili zna ko ih ima... Ako ih ne poznajes pitaj Aca ili Lolu oni ce to srihtati vec... :D  Dzabe naravno .....ne istice se...te slike su se vrtele na tv tada....

Ja da naučim,pa ja znam sve te mere u pola dana i pola noći,tako da nemoj ti da me učiš o fizičkim veličinama,jer da ih ne znam,sigurno ne bih bio na ovom forumu.

Ja neću da se raspravljam koja je planina veća,dovoljno je pogledati kartu reljefa Srbije i videti.



I da pojasnim, veca planina je Kopaonik.Obe planine pripadaju Dinarskom sistemu planina.Ranije se smatralo da ja Kopaonik gromadna planina zato sto ima rudna bogatstva,ali je kasnije utvrdjeno da je ipak mlada venacna planina.Na juznim padinama ima ostatke nekadasnjeg vulkanizma,trusno je podrucje.Ima cestih zemljotresa.Zvecan je vulkanska kupa nekadasnjeg vulkana.
« Poslednja izmena: 13. Februar 2013. u 20:13 zec »

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Meteo chat
« Odgovor #207 poslato: 13. Februar 2013. u 19:21 »
Ajte ljudi molim vas, zaista nema smisla na ovoj jednoj temi zadrzavati se danima i prepucavati se...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #208 poslato: 13. Februar 2013. u 19:52 »
Moram da napisem, ja sam sa geogradskog fakuleteta, da je Kopaonik veca planina od Golije, naravno ne samo po nadmorskoj visini, vec i po povrsini koju zahvata, a @ srbin ti si postavio jednu mapu sa teritorijom (granice prikazane zelenom linijom), ne planine Golije, vec parka prirode "Golija", to nema veze sa planinom Golijom, taj park prirode obuhvata i planinu Radocelo i delove drugih planina, sto se na toj karti jasno moze videti, a Radocelo je zasebna orografska celina od Golije definitivno.

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Meteo chat
« Odgovor #209 poslato: 13. Februar 2013. u 21:47 »
Ajmo iz pocetka.... Koje je jedinica mere "veca ili najveca" ,to je gradacija..???  Ako je Googl  onda u redu ... :D

Inace Radocelo nije obuhcvaceno onim snimkom ali Radocelo od Golije bukvalo deli jedan put i reka... Spusti se covek niz obronak Golije predje 3 metra puta i zatim preko mosta pocinje da se penje na Radocelo...Isto tako ostro se granici sa Javorom ,maltene iz jednog potoka..?? No to sve nema veze sa jedinicom mere koja se zove prostorna povrs jer ista moze biti duplo veca u odnose na spoljne gabarite ...Bilo cega sto je sklono naboru??

Ta mapa koju je postavio Srbin nije park prirode Golija nego prostorna povrs Golije...

Ja ljudi mogu i iz pocetka....kako je sve bilo ..od Adama i Eve ali kontam nema valjda potrebe.. 

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #210 poslato: 13. Februar 2013. u 22:13 »
Ja se peo i na Vasilijin Vrh, i na Jankov Kamen i na Krivaču, najvise vrhove RAZLIČITIH planina Javora, Golije i Radočela, ne treba mi niti Google, niti Gospodin Rale! :-*

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #211 poslato: 14. Februar 2013. u 00:36 »
Ja o snegopadu vi o planinama :)

Mareeram posto si sa geografskog fakulteta,mnogo bi pomoglo da napises na koliko se hektara prostire Kopaonik,to je jedino pravo merilo,dakle,pitaj nekog profesora ili nam reci pa da resimo tu dilemu jednom za svagda. . .ti bi to trebalo lako da saznas ?


Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Meteo chat
« Odgovor #212 poslato: 14. Februar 2013. u 01:06 »
Pa nije '81 godina bila prije 1000 godina nego jedva prije 30.. nace se nesto valaj. Koja je godisnja kolicina padavina koju prima Ivanjica? Sumnjam da je nesto velika... Ja licno sumnjam da je moguce da u jednom danu da se izruci 2 m snijega. Prvo, to moraju biti inteznivne KONVEKTIVNE padavine, nema teoretske sanse da se jedan metar dnevno iz slojevite oblacnosti desi. A vrlo dobro znamo koliko su rijetke konvektivne padavine zimi ovdje. Drugo.. ja ne znam da je ijedan grad, sem juznih planina dobijao 2-metarske snjegove za 24 h.. Cetinje nikad nije bilo ni blizu koliko ja znam, a realno to je jedini grad u kojem ima iole sanse da se to dogodi. prosle godine je dobiopreko metar, nedje oko 120 ako me sjecanje dobro sluzi u 24 h.. a onaj snjegopad se dogadja jednom u 50 godina..

Naravno ne kazem da znam sto se desilo tada, ali uh uh... jos je to novembar, nedovolno hladna zemlja.. tu je trebalo preko 150 mm i to na debelom minusu. Iskreno, malo vjerovatno.

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Meteo chat
« Odgovor #213 poslato: 14. Februar 2013. u 01:10 »
Ajte ljudi molim vas, zaista nema smisla na ovoj jednoj temi zadrzavati se danima i prepucavati se...


Dokle je god rasprava sa podacima, neka ide :D

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #214 poslato: 14. Februar 2013. u 01:28 »
Drugo.. ja ne znam da je ijedan grad, sem juznih planina dobijao 2-metarske snjegove za 24 h.. Cetinje nikad nije bilo ni blizu koliko ja znam, a realno to je jedini grad u kojem ima iole sanse da se to dogodi. prosle godine je dobiopreko metar, nedje oko 120 ako me sjecanje dobro sluzi u 24 h.. a onaj snjegopad se dogadja jednom u 50 godina..

Pa u  IVANJICI JE 84 ja mislim z adan palo 120 cm snega,uglacno za vece je palo 80 cm za to postoje zvanicni podaci koje je ptprince objavio. . .

Ljudi ne znam kako da vam dokazem,i ja znam da to nije bilo tako davno valjda neko nekada moze doci do tih slika a(cale koji je iz cacka) kaze da se seca da su Ivanjicu snimali iz helikoptera i da je bilo preko tv a ,znaci to negde u arhivama mora da postoji to je 10000 % tacna informacija,morate da dodjete u Ivanjicu(ko ude dolazio neka mi se javi u pp :D )  pa kada cuje od svih redom o tom snegu videce da je tacno jer su price autenticne sng iznad glave,tri dana na slavi,otkopavanja iz kuce,tuneli kroz ulicu,mimoilazenja tako sto cekas da ovaj jedan prodje da bi ti mogao da nastavis prolazak kroz tunele.  jel stvarno mislite da je Ivanjica potonula to vece u neki san i da su svi sanjali isti san i da je to ustvari san a da se to nije dogodilo ,ne razumem sta hocete da kazete. . .

U Ivanjica nije nesto velika kolicina padavina(u poslednjh 12 godina) prosek je malo veci od 1000 mm ali je to za srbiju daleko iznad proseka. ..  medjutim godine se razlikuju jer je nekad leto susno  a zima vlazna i obrnuto,nije merodavan bas za snegopade. . . 

Inace Ivanjica je u celom regionu poznata po tim velikim jednodnevinim snegopadima jer kada je god neki veci snegopad bas veliki(primer 84 gdina, februar 2009, januar 2012(naveo sam datume koje svi lako mozete da proverite,uporedjujuci sa drugim mestima)) prima tri puta vise snega od poyege ,duplo vise od Arilja,duplo vise od Zlatibora ,duplo vise od Sjenice ,novog pazara,a to su mesta udaljena od 20 kmdo 60 km,. . ne znam kako ali tako je eto proverite u tim godinama,negde u vremeplovu imaju podaci za 84' koje je dao ptprince , a za 2009 februar i 2012 januar mozete i sami da proverite pa se uverite. . 

a sta dovodi do toga da Ivanjica u tim situacijama toliko odskace od okoline ne znam,a ja se nadam da cu nekako nekad naci slike ili nesto slicno jer slike postoje i snimci
 

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #215 poslato: 14. Februar 2013. u 01:46 »
Dokle je god rasprava sa podacima, neka ide :D
Ivanjica godišnje prosečno primi 965 mm,Zlatibor 1052, Požega 718mm, Sjenica 795mm, Novi Pazar 674mm.

I samo da dodam 1929. godine Cetinje je merilo preko 2m,možda i 3m,nisam siguran.

Da je u pitanju leto,pa da je palo toliko,to bi bilo 100% moguće,ali zimi vrlo teško,2m za noć.Padavine su morale biti konvektivne,i to konstantno,kao što kažeš.
« Poslednja izmena: 14. Februar 2013. u 02:53 zec »

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #216 poslato: 14. Februar 2013. u 02:41 »
Ajmo iz pocetka.... Koje je jedinica mere "veca ili najveca" ,to je gradacija..???  Ako je Googl  onda u redu ... :D

Inace Radocelo nije obuhcvaceno onim snimkom ali Radocelo od Golije bukvalo deli jedan put i reka... Spusti se covek niz obronak Golije predje 3 metra puta i zatim preko mosta pocinje da se penje na Radocelo...Isto tako ostro se granici sa Javorom ,maltene iz jednog potoka..?? No to sve nema veze sa jedinicom mere koja se zove prostorna povrs jer ista moze biti duplo veca u odnose na spoljne gabarite ...Bilo cega sto je sklono naboru??

Ta mapa koju je postavio Srbin nije park prirode Golija nego prostorna povrs Golije...

Ja ljudi mogu i iz pocetka....kako je sve bilo ..od Adama i Eve ali kontam nema valjda potrebe..

Bla,bla,bla.Samo brbljas,daj mi bre statistiku,a ne tvoj subjektivni doživljaj Golije.Nema šta čoveče da se raspravljam oko gluposti,ja sam napisao,mareeram je napisao i tu je priča završena.
Svako će hvaliti svoje da je najlepše,najveće.

Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 395
  • Starost: 36
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #217 poslato: 14. Februar 2013. u 03:35 »
Ja o snegopadu vi o planinama :)

Mareeram posto si sa geografskog fakulteta,mnogo bi pomoglo da napises na koliko se hektara prostire Kopaonik,to je jedino pravo merilo,dakle,pitaj nekog profesora ili nam reci pa da resimo tu dilemu jednom za svagda. . .ti bi to trebalo lako da saznas ?

Golija se prostire na oko 75 000 hektara a Kopaonik na oko 12 000 hektara...E sad,javice se profesor Mareeram,da to pojasni ???

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Meteo chat
« Odgovor #218 poslato: 14. Februar 2013. u 05:28 »
Ne vredi pisati cifre kad se ne razume pojam prostorne povrsi...  Evo recimo Golija moze biti gabaritno i 20x20 km a da prostorno bude duplo veca od necega sto je gabaitno 50x 50.... Ako se taj imaginarni naborani tepih zategne dobije se katastarska prostorna povrs koja je svakako veca od visokog ali padinskog nabora...

E sad ja bi morao da izvrsim lobotomiju pa da ovo uprostim....To nije vise pitanje egzaktne nauke vec "verskog" fundamentalizma skoro pa ideologije...  :D

Da ne govorim o gluposti koja se listom navodi o Kopaoniku kao najvecem planinskom masivu , jer to je cinjenica oivicena drzavnom granicom Srbije ... A drzavna granica je zamisljena linija koja sece i Staru planinu ...e to je bla bla...
To je ona ideoloska glupost koja se decenijama valjala ovim prostorima tipa koja je najveca Yu reka i svi djaci kazu Sava ,zasto Sava.... zato sto Dunav izvire ispod Svarcvalda...Moz' misliti kao da je ponornica....
Pa kada su se raspale granice YU vise nije ni Sava...Sijo mi ga Djura... Geografija i ideologija idu zajedno kao ulje i voda...

A sto se tice snega iz '81 tu su mi najbolji ovi koji sustinski smatraju da se nista nije desilo ako ne postoji na Googl-u... Za par godina kad se izgugla Srbija bice da nije bilo ni bombardovanje Srbije 1999 vec ce neki deckarincic ( rodjen 2010) izguglati da su se stanovnici Srbije igrali hrkljusa...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #219 poslato: 14. Februar 2013. u 07:14 »
@ Zec Ne mozes uzeti Zlatiborski prosek od 81 do 2010 , a Ivanjicki odod 61 do 90 stim sto podaci iz 80tih fale svuda. . .

Ali evidentno je da se na jugozapadu gde spadaju i zlatibor i Ivanjica padavine povecale u poslendnjih 20 god.. . Ja sam racunao poslednjih 12 u Ivanjici toliko me nije mrzelo mozes i ti i videces da je prosek veci od 1000 mm za zaltibor je je do 90 te imao prosek 960 mm

Golija se prostire na oko 75 000 hektara a Kopaonik na oko 12 000 hektara...E sad,javice se profesor Mareeram,da to pojasni ???

Golija se prostire na oko100 000 hektara. . . a 75 000 je samo u Ivanjici

1:36

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kuG4wxkdyBI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kuG4wxkdyBI</a>


« Poslednja izmena: 14. Februar 2013. u 07:26 Srbin »