Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1360311 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #260 poslato: 17. Februar 2013. u 02:16 »
Kopanoik se prostire an 2758 km kvadratnih!!

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Meteo chat
« Odgovor #261 poslato: 17. Februar 2013. u 08:23 »
Kopanoik se prostire an 2758 km kvadratnih!!

A Golija na 7518 Km kvadratnih!!

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #262 poslato: 17. Februar 2013. u 08:25 »
Važi,važi...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #263 poslato: 17. Februar 2013. u 15:45 »
Tu do 500 metara visine, Ivanjica je medju najsnjegovitijim sigurno u bivsoj republici...
Od nizih gradova najsnjegovitiji bi mogao biti Slunj iz Hrvatske (krajina).. on je na samo 258 mnv, a poznat je po veoma obilnim snjegovima.. Evo i trenutno je tamo 82 cm, a cesto zna biti vise.

Nikako ne mogu da prihvatim da je Slunj bogatiji snegom od Ivanjice. . .  Sada ima 85 cm snega kada Hrvatska ima istorijski dobru zimu od decembra se redjaju cikloni za ciklonima koji tamo donose obilne snegove nisu ni imali znacajnijih otopljenja. . .

Proveri koliko je Slunj imao snega u decembru, Januaru prosle godine , pa u februaru. . .(max)  KOliko je imao 2009 ,koliki je najveci zabelezen sneg u Slunju i koja je prosecna visina sneznog pokrivaca i koliko dana na tlu prosecno ima snega. . . Mislim da je u svakom od tih parametara u deficitu u odnosu sa Ivanjicom. . .

Rale trenutno pokusava da stupi u kontakt sa ljudima za koje pouzdano zna da imaju slike iz novebra 81 god. u Ivanjici. . .  Kada sazna gde su tacno mozda ih ja uzmem,a mozda neko od njegovih rodjaka i onda ce biti objavljene ovde na forumu,ja ne mogu da docekam da vidim te slike,jer ih nikada nisam ni video,samo sam slusaoi bajke o tom novembru. .. 

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Meteo chat
« Odgovor #264 poslato: 17. Februar 2013. u 16:26 »
E ne znam podatke, nabavicu ih sto prije... Pa sad, prosla godina je bila istorijska za ovaj dio Balkana.. Zlatibor i Sjenica su postavili rekorde otkad se vrse mjerenja, tako da nije bas releventno. A imao je Slunj sasvim solidan snijeg, ima ga uvjek, nema zime da tamo ne bude barem 40-50 cm snijega... Cini mi se da je prosle godine imao samo 45 cm max.. ne znam tacno. Ali mnogo dana sa pokrivacem.. hladno je tamo.. dinarska klima

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #265 poslato: 17. Februar 2013. u 16:38 »
Za Ivanjicu nije bila istorijska i ako je vec u decembru imala 120 mm uglavnom snega dok je n aprimer planina Goc  pa tako i Pozega i sva ostala mesta u okruzenju imala oko 10 20 mm padavina . . .

Da bi u januaru palo 1 m ali pre toga je bilo 5,6 cm senga dok je na Zlatiboru i Sjenici bilo 40 tak cm. .  da bi oni svoje rekorde dosegli tek u februaru jer je bio konstantan minus uz snezne padavine ali njihov rekord je oboren a predhodni nije bio ni 1m . . .

Dakle za Ivanjicu ni u jednom segmentu nije bila istorijska i podseticu da je istorijska zima u ovom delu balkana pocela u februaru, a da  je Ivanjica najveci sneg imala u januaru a dobre snegove i u decembru, dakle izolovana je od ostatka,tada delovi Bosne gde  je Steffo nisu imali ni cm snega. . . tek ej u februaru pocelo. . .

Ajde vidi nabavi proseke za Slunj pa cu ja reci za Ivanjicu,ali kada sam bio manji svake zime je po nekoliko puta padalo 40 plus cm snega,od 2007 to nije tako,manje je snega. . . ali onda 2009 i 2012 vade prosek. . .

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Meteo chat
« Odgovor #266 poslato: 17. Februar 2013. u 16:44 »
Inace da se odma razumijemo, ne mislim ja da je Slunj njegovitiji od Ivanjice  ;) Ali ono, s obzirom na nadmorsku visinu, prilicno snijezno naselje..

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #267 poslato: 17. Februar 2013. u 19:25 »
Ali ono, s obzirom na nadmorsku visinu, prilicno snijezno naselje..

To sigurno :)

Kopanoik se prostire an 2758 km kvadratnih!!

Zar pitanje nije bilo na koliko se hektara prostire Kopaonik i neko je vec dao odgovor. . . a prostirao se na mnogo manje od Glolije koja se prostire na 100 000 HA dok se samo u Ivanjici prostire na 75 000 ha . . .

Ja sada da preracunavam na koliko se Km2 prostire Golija ne mogu,mozes ti. . .  A tvoje je da objasnis kako si kao neko ko je na geografskom fakultetu mogao da tvrdis da je Kopaonik veci od Golije,ustvari tvoje je da to dokazes a posto si na geografskom fakultetu mozes lako. . .

Dakle pitanje je na Koliko se Ha prostire Koopaonik,Golija je na 100 000 Ha . .  Eto toliko,jos nisam cuo da neko kupuje plac koji se prostire na ne znam koliko km2 uvek se kupuje plac d toliko i toliko hektara(ako je vece prostranstvo upitanju) barem u ovom kraju. ..

EDIT:

Golija se prostire na oko 75 000 hektara a Kopaonik na oko 12 000 hektara...E sad,javice se profesor Mareeram,da to pojasni ???

Da jos jednom pojasnim Golija se samo u Ivanjici prostire na 75 000 hektara a ukupno na 100 000 Ha

Ako imas neke druge podatke za KOpaonik javi se i objasni. . .
« Poslednja izmena: 17. Februar 2013. u 19:57 Srbin »

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #268 poslato: 17. Februar 2013. u 20:05 »
Vala ću naći dokaze koja je planina veća i u km i u hektarima. :D :D Au pa zar se i dalje raspravlja oko ove budalaštine.Ponavljam Kopaonik je veći i to je kraj!Kakva crna Golija,još ovu brojku što je Rale spomenuo nema veze sa mozgom.Neka mi kaže kolika je površina Ivanjice u km 2,pa neka dalje nešto priča.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #269 poslato: 17. Februar 2013. u 20:08 »
Ivanjica je treca(ili druga) najveca opstina u Srbiji(a ubedljivo najveci deo opstine zauzima Golija) ,ne znam pod koju opstinu spada Kopaonik,ali i ako je raska pitanju ili Krusevac,koja vec, Ivanjica je veca od obe opstine pa ti vidi. .

Brojka od 100 000 hektara je tacna,i dao sam snimak koji to dokazuje,a vi koji tvrdite da je Kopanik veci, a izgleda da je ustvari duplo manji to i dokazite vec jednom. . . a ne samo da mlatite praznu slamu :)

bez ljutnje :)  :-*

EDIT:
Sada sam procitao
Nac.park.Kopaonik dele opstina Raska i Brus . . .

Goliju dele opstine Ivanjica(75 %),Raska,Novi Pazar,Sjenica i Kraljevo(koja je najveca opstina u Srbiji)
« Poslednja izmena: 17. Februar 2013. u 20:21 Srbin »

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #270 poslato: 17. Februar 2013. u 20:19 »
Kolika je povrsina Ivanjice?1090km 2,a vi navodite 100.000hektara da je Golija u Ivanjici,pa to znači da je Ivanjica na Goliji.Ima li logike? :D

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #271 poslato: 17. Februar 2013. u 20:23 »
Ivanjica je u samom podnozju Golije(i njoj pripada 75 000 Ha Golije(lepo sam rekao)) a na mojim slikama prema jugu Mozete videti stma brda koja pripadaju isto takvim padinama Golije (sto je neko rekao,Golija je izguzvana kao tepih) Ne ova prva brda ali ako moram stavicu sliku ovde pa cu objasniti,ili cu u sledecem izvestaju objasniti odakle pocinju padine Golije

Nemojte gledati mapu Srbije gde je Golija ucrtana kao jedna tacka haha (n vecini mislim)

Inace Ivanjica je kao grad mala ali opstina je velika. ..


Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #272 poslato: 17. Februar 2013. u 20:27 »
Kopaonik koji je dužine 75km,širine i do 40km,sa oštrim vrhovima iznad 1500m,pa i iznad 2000m da bude manji po površini,ma to su nebuloze.Kopaonik kao nije izgužvan nego je ravna ploča.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #273 poslato: 17. Februar 2013. u 20:31 »
Ja ne znam dokle ovako. .  ako neko ko je na geografskom fakultetu ne moze da potvrdi ili demantuje onu brojku da se Kopaonik prostire na 12 000 Ha a ako demantuje nek da novu brojku. . .

mozes i ti slobodno,e do tada nema raspravke Golija se prostire na 100 000 ha Kop. na 12 000 ha , PO ovome mislim da je jasno da je Golija 3x veca od Kopa i to minimum :)

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #274 poslato: 17. Februar 2013. u 20:34 »
Izvini ,da te pitam,koliko je 12.000ha km 2?

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #275 poslato: 17. Februar 2013. u 20:39 »
To pitaj mererama ja sam ga pitao na koliko se hektara prostire Kop. a on odgovara u km2 a niko zivi ne meri povrsinu planine u km2 nego u hektarima to je cisto zamazivanje. . .

Golija je na 100 000 hektara,cekam da cujem na koliko se Ha prostire Kop.

Ja sam nasao ovaj citat na INTERNETU

Citat
Najveća planina južne Srbije, Kopaonik, prostire se na 12000 hektara živopisnih
uzvišenja i dolina

Evo jos jednom i za Goliju,samo ne znam dokle

1:36
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kuG4wxkdyBI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kuG4wxkdyBI</a>




Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.188
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #276 poslato: 17. Februar 2013. u 20:43 »
Kopaonik (u sklopu sa Zeljinom,Gocom,Crnim Vrhom i Stolovima) je najveca po povrsini planina u Srbiji.

Tako sam ja to ucio za svoje republicko takmicenje, a i tako nesto se jasno uocava na geografskim kartama.

Samo mi nije jasno zasto je to toliko bitno ??? ???
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #277 poslato: 17. Februar 2013. u 20:44 »
Pa meni nije bilo u pocetku pitno,ali sada jeste hocu da rascistim. .

hah pa Golija u sklopu sa Javorom Mucnjom Radocelom ko zna koliko ima :D

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #278 poslato: 17. Februar 2013. u 20:45 »
E pa ja ću ti reći,to iznosi 120km2,pa da li to ima logike?Mladenovac je površine 350 i nešto km 2.Pa to znači da je Kopaonik gotovo 1/3  Mladenovca. :D Ponavljam,nebuloza.Moraju se znati osnovne veličine,a ne nabadati neke nelogičnosti.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #279 poslato: 17. Februar 2013. u 20:49 »
Ja ne znam sta vi nabadate,niti znam koliko ha zauzima Kopaonik  i pitam vas. Da li se igramo gluvih telefona ?

Za Goliju sam rekao i znam pouzdano. . .

Taj citat za Kopaonik(posto vi necete da kazete) sam nasao na internetu,treba li link ? pitaj onoga sto je pisao da li zna sta pise,a moje pitanje ostaje: Na koliko se ha prostire Kopaonik pa da resimo jednom za svagda to pitanje i da se vise ne zamlacujemo. . .