Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1370461 puta)

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Meteo chat
« Odgovor #540 poslato: 08. Avgust 2013. u 21:30 »
RHMZS je upozorio za subotu:
 У суботу су могуће временске непогоде, локална појава обилних падавина, олујног ветра и града.
Za sutra crveni alarm je samo za temperaturu.....
za subotu videcemo koja ce boja biti za oluje....

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm


Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Meteo chat
« Odgovor #542 poslato: 09. Avgust 2013. u 13:53 »
Oo, Boze! :S  :nelupaj:
Dovoljno je reci ''Kurir''..

„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže bojan_ferrari

  • *
  • Poruke: 53
  • Starost: 35
  • Lokacija: Pančevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #543 poslato: 09. Avgust 2013. u 15:10 »
Stvarno napraviše komendiju,kao da će sekire da padaju!  :D

RHMZ izdao saopštenje na početnoj stranici:
http://www.hidmet.gov.rs/

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #544 poslato: 09. Avgust 2013. u 15:35 »
juče je to krenulo sa hrvatskih portala (koji su - naravno - pričali za svoje područje) --- izmiksovali su informacije sa meteoalarma i - sa crometeo...

onda naši krenuli copy/paste i došli smo do senzacionalističkih dezinformacija, u tračerskim novimama gde su zapravo najgori ti naslovi - koji se uglavnom čak i ne poklapaju sa tekstom... (ali ko će to pa da čita!)

a paniku je lako stvoriti, naročito ako ta piskarala ne znaju - ili ne žele, ili nemaju vremena da saznaju - ko i kako pravi meteoalarm -

& ne sviđa mi se što je RHMZ objavio svoje saopštenje u pdf-u, sad će opet biti gluvih telefona i pogrešnog citiranja -

ljudi bre navikli na copy/paste - tu se ništa ne može...

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Meteo chat
« Odgovor #545 poslato: 09. Avgust 2013. u 21:47 »
Izgleda da ovo cine namjerno da jos malo uplase vec preplasen narod.  xD



Ali su brzo ''kvar'' popravili..



„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Meteo chat
« Odgovor #546 poslato: 10. Avgust 2013. u 01:46 »
Po meni, takve stvari su krivicno delo, ono izazivanje panike, pogresne informacije itd....ali dobro....

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #547 poslato: 19. Avgust 2013. u 23:00 »
Sredjivao nešto po kući i naletim na moje radove iz daleke 2000-te godine kada nisam imao ni racunar, a o internetu i da ne pricam. Još nisam imao ni punih petnaest godina. Jedini prozor u svet mi je tada bio satelitski program.





Ovo je letnji mesec ali ne znam koja godina.



Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #548 poslato: 19. Avgust 2013. u 23:30 »
Sjajno dikile, rani radovi su obecavali da ce od tebe biti dobar prognosticar i poznavalac meteoroloskih pojava. Zaista lepo izgleda.
A gde si video tu kartu pre nego sto si je nacrtao?
Na drugoj slici kod tebe u Paracinu +7 a u severnoj Rumuniji sneg, tako blizu a tako daleko.  :D

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #549 poslato: 19. Avgust 2013. u 23:40 »
Vremensku prognozu sam gledao na nekom nemačkom kanalu. Nešto slično CNN-u i BBC-u. Vesti su išle po ceo dan i na svakih pola sata prognoza. Ja sam pogledao jednu kartu , a posle sam sam crtao za narednih sedam dana. Često puta mi se dešavalo da kao sednem da učim, a u stvari crtam karte. Ono sto mi je ostalo iz tog vremena je to da juš uvek znam da nacrtam kartu Evrope bez ikakvih problema.

Problem je tada bio sto nisam imao nikakvu literaturu, ali sam ubrzo sam shvatio kako šta funkcioniše.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #550 poslato: 20. Avgust 2013. u 14:03 »
Dikile ovo je stvarno sjajno, svaka cast. :smartass:


Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #552 poslato: 20. Avgust 2013. u 17:18 »
Ono sto mi je ostalo iz tog vremena je to da juš uvek znam da nacrtam kartu Evrope bez ikakvih problema.
:first:
Naravno sve pohvale i za meteorološki deo! :super:

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #553 poslato: 20. Avgust 2013. u 17:35 »
ma znala sam odavno da je maltene svako od vas fanatik svoje vrste, u najboljem smislu te reci...

pavlovic je imao neke izmisljene karte, to je isto bilo fantasticno, samo nisu bile meteo...

/imala sam i ja slicne epizode, samo nisu bile meteo-geografske, ali sve te takve 'gluposti', spiskovi i registri bez pomoci kompa - jos uvek mi stoje u glavi i pomazu mi u orijentaciji u vremenu i prostoru/

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.395
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #554 poslato: 20. Avgust 2013. u 18:41 »
I ja sam crtao razne karte kao mali, ali uglavnom su to bile politicke karte sa raznim ratovima itd... mada, neretko sam pokusavao da nacrtam i CB :D
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #555 poslato: 20. Avgust 2013. u 20:33 »
E drage moje kolege ja ujutru idem za Stuttgart mora da se radi,praticu vas al samo kao gost dok sam tamo,za sva desavanja iz Vrsca i okoline pobrinuce se kolega Ssoney...Budite mi veseli i zdravi,pa se cujemo na zimu opet.Veliki pozdrav... ;)


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #556 poslato: 20. Avgust 2013. u 22:59 »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #557 poslato: 26. Avgust 2013. u 19:13 »
Inače, videh na kiosku malopre da je novinarsko dno "Informer" već počeo da širi paniku naslovom koji glasi (parafraza) "Os srede oluje, nepogode, vetrovi, pijavice".

nedavno smo imali slične medijske senzacije i završilo se praktično skandalom, ali ne vredi - oni opet isto...
valjda tako čitaoci očekuju? ili oni misle da to se to očekuje... ili prosto nemaju o čemu drugom da pišu -

ono što je najgore u celoj priči - ljudi naivno veruju u moć prognoze i stvarno su ubeđeni da one lepe tete na tv-u zaista znaju šta pričaju, da su dobile informacije iz prve ruke i da je sve to sto posto sigurno -

ja već godinama ne gledam šta mi se ne sviđa, pa ni tv program, ali eto nešto malo sam za ovih par godina naučila ovde i dešava mi se da se povremeno raspravljam s prijateljima (a većina nije s manjkom inteligencije) -

"e, kažu da će biti ovih dana..."
"aha, možda"
"ti pratiš to, kaži mi da li će biti nešto u nedelju, hteli smo da pravimo roštilj..."
"ne zna se zasad ništa, sve je moguće"
"pa kako se ne zna, kažu..."
"pa kažem ti, dan-dva unapred nešto se zna ako je okej, a ako nije - onda samo možeš da gledaš u radar ili u nebo..."
"ma kako ne mogu da predvide barem te veće nepogode?!"
"pa baš to ne mogu da odrede precizno..."
"znači ipak mogu, samo to može da se pomeri..."
"hm, sitnica..."

/ovo je samo kroki razgovora iz sećanja, sličan sam vodila s prijateljicom preko telefona prošle ili pretprošle godine/

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #558 poslato: 30. Avgust 2013. u 19:05 »
Шта мислите о новом радару РХМЗ-а?

По мени свака новина је супер, али овај баш није нешто, стари је по мени много бољи.  :evil:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.210
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #559 poslato: 30. Avgust 2013. u 19:35 »
Srediće to oni malo (nadam se),pa će biti super.

Meni se najviše sviđa što je malčice  bolja rezolucija,i više dolazi do izražaja reljef,tj orografija. :) A i nekako sve deluje svetlije :D
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*