Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347626 puta)

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #560 poslato: 30. Avgust 2013. u 19:44 »
Deluje da ce biti lepsi,videcemo jos kad se sredi.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #561 poslato: 30. Avgust 2013. u 20:25 »
Slaba meni vajda i od ovog novog i možda lepšeg radara kad ne zahvata područje oko Niša.


Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #562 poslato: 30. Avgust 2013. u 20:45 »
Ни мени није то јасно, да ли се уопште може учинити нешто да се покрије цела земља радаром, покривено је пола Мађарске, а југ наше земље ништа.  :-\


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #563 poslato: 30. Avgust 2013. u 21:50 »
Ne razumem se u te stvari,ali mislim da su ta 3 radara u Vojvodini (Samoš,Bajša i Fruška Gora) ista i da zbog toga imamo tu kompozitnu radarsku sliku. (ako se ne varam u pitanju su Doppler radari)

Radaru u ostatku Srbije su drugačiji i dosta lošiji (Mitchubishi RC34A ili kako već,uglavnom različit model od ovih u Vojvodini),i zbog toga se oni ne mogu priključiti ovoj 3-ici.

Dakle jedino rešenje je nov radar,ali to je vrlo vrlo skupo.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #564 poslato: 30. Avgust 2013. u 22:13 »
A trebalo bi napraviti već i layer za google mapu :) pa se lepo zumira i vidi preciznije :) ovaj Osiječki zna odlutati 10-20km od stvarnosti...

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #565 poslato: 30. Avgust 2013. u 22:49 »
Meni se svidja ovaj novi radar,sto kaze Kimi bolja je rezolucija i reljef i mogu lakse da odredim moju lokaciju.Jeste malo glupo sto dobar deo juzne Srbije nije zahvacen ovim,po meni najboljim radarom.

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Meteo chat
« Odgovor #566 poslato: 31. Avgust 2013. u 03:51 »
Radaru u ostatku Srbije su drugačiji i dosta lošiji (Mitchubishi RC34A ili kako već,uglavnom različit model od ovih u Vojvodini),i zbog toga se oni ne mogu priključiti ovoj 3-ici.

Dakle jedino rešenje je nov radar,ali to je vrlo vrlo skupo.

Pročitao sam odavno da se planira postavljanje (valjda) doplera na Jastrepcu, koji bi pokrio jug zemlje. Nešto se po tom pitanju događalo još 2011, a šta se sad dešava nigde ne mogu da nađem.

Citat
Na osnovu člana 32. stav 6. Zakona o javnim nabavkama ("Službeni glasnik RS", broj 116/08)
MINISTARSTVO ODBRANE
UPRAVA ZA SNABDEVANjE
11000 Beograd, Birčaninova 5
objavljuje
izmenA odluke
broj 1167-8 od 4. novembra 2011. godine
o produženju roka za podnošenje ponuda
u otvorenom postupku javne nabavke za izvođenje radova
na izgradnji antenskog stuba za meteorološki radar
na SČV "Jastrebac"
Deo Odluke o produženju roka za podnošenje ponuda u otvorenom postupku javne nabavke za izvođenje radova na izgradnji antenskog stuba za meteorološki radar na SČV "Jastrebac" int. br. 11167-8 od 4. novembra 2011. godine, u delu pod tačkom 4. predmetne Odluke, menja se tako da sada glasi:
1. Rok za dostavljanje ponuda je 21. decembra 2011.godine do 11,00 časova.
2. U preostalom delu Odluka br.11167-8 od 4. novembra 2011.godine o produženju roka za podnošenje ponuda u otvorenom postupku javne nabavke za izvođenje radova na izgradnji antenskog stuba za meteorološki radar na SČV "Jastrebac", ostaje nepromenjena.
3. Ovom odlukom stavlja se van snage Odluka br. 11167-36 od 2. decembra 2011. godine o izmeni Odluke br.11167-8 od 4. novembra 2011. godine

Van mreže Olivera

  • *
  • Poruke: 19
  • Starost: 35
  • Lokacija: Ada
Odg: Meteo chat
« Odgovor #567 poslato: 31. Avgust 2013. u 13:03 »
Pročitao sam odavno da se planira postavljanje (valjda) doplera na Jastrepcu, koji bi pokrio jug zemlje. Nešto se po tom pitanju događalo još 2011, a šta se sad dešava nigde ne mogu da nađem.


"Poštovani gospodine Trombitaš,

 

Izgradnja stuba za novi meteorološki radar na Jastrepcu privodi se kraju. Očekujemo da će radar uskoro biti instaliran, a posle probnog rada i odgovarajućih testiranja, biti stavljen u operativnu funkciju u naredna dva meseca."

 

Srdačan pozdrav,

 mr Mikša Jovanović, dipl. inž. građ.

Rukovodilac Grupe za odnose sa javnošću

Republički hidrometeorološki zavod

Kneza Višeslava 66

11000 Beograd

 

 -----Original Message-----
Sent: Thursday, March 21, 2013 4:11 PM
Subject: Kontakt forma

 

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #568 poslato: 31. Avgust 2013. u 14:24 »
Evo o novom radaru na Jastrepcu, trebalo bi da je vec montiran. Jedva čekam da krene sa radom i da konačno cela zemlja bude obuhvaćena radarskim snimkom.
http://www.odbrana.mod.gov.rs/search.php?search_input=meteoroloski+radar


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #569 poslato: 31. Avgust 2013. u 14:27 »
Odlične vesti... :super:

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #570 poslato: 01. Septembar 2013. u 04:53 »
Imam jedno pitanje sto se tice ovog nonog radara..Zasto se svako vece "kvari" ovaj radar,odnosno ocitava kao da ima padavina,a nema nicega?da li bi mogao neko od clanova ko se razume da mi objasni zasto se to desava?I da li ce se to popraviti,jer ako bude nekih padavina uvece i tokom noci nece moci lepo da se vidi gde su padavine i koji je intenzitet? Hvala u napred :) .

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #571 poslato: 01. Septembar 2013. u 10:11 »
Јоцо, не брини. Све ће се то средити и биће све у реду. Иначе, радар није нов него је скала дорађена и још неке промене су урађене. Кими је лепо и тачно написао како настаје композитна слика. Предајник радара емитује таласе у кратким временским интервалима. Дужина сваког импулса је око милионитог дела секунде, а интервал времена између импулса је око хиљаду пута већи. Разлика у тим временима омогућује пријем одбијених таласа од облака, па чак и других објекта - што се назива "мешање" са таласима који се емитују, па нам тада изгледа као да тада радар "брља", а не брља, него је само потребно "филтрирати" радарску слику.


Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #572 poslato: 02. Septembar 2013. u 00:49 »
Hvala na brzom i strucnom odgovoru :D ,znam da nije nov nego je malo doradjen i ima novi izgled pa sam ga nazvao "novi"  :D

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #573 poslato: 02. Septembar 2013. u 20:13 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rCT4sgS04nc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rCT4sgS04nc</a>

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #574 poslato: 02. Septembar 2013. u 20:43 »
Одувек ме је нервирала, а сада је доказала и да је ћакнута! :cheers:

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #575 poslato: 02. Septembar 2013. u 20:45 »
Изгледа да је легла плата  ???

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #576 poslato: 03. Septembar 2013. u 15:47 »
Meni je taj video popravio dan, pre 3 dana..  ;D
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #578 poslato: 12. Septembar 2013. u 00:52 »
Ha ha ha, gluposti. :nelupaj:
Ne zna se šta znači reč GLOBALNO, kao ni LOKALNO! :bang:
Ispiranje mozgova... :zzz:

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #579 poslato: 13. Septembar 2013. u 14:16 »

Mogli su da umanje jos. >:(
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5N3x-TZzrRA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5N3x-TZzrRA</a>