Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1362181 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #780 poslato: 12. April 2014. u 18:57 »
 :rofl: :lmao: Ahaha ... dobro ti je ovo! :super:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #781 poslato: 12. April 2014. u 19:48 »
Ljudi ne čitaju i ne gledaju prognoze hoće da se ponašaju kalendarski tako da primera radi možemo videti nekoga u majci na +15 stepeni u aprilu samo zato što je "april" a istog tog u oktobru možemo videti u jakni na +20 stepeni samo zato što je "oktobar"! U sebi misli "april je može da otopli svakog časa po koji sveži dan nije strašno proleće je"  a u oktobru misli "oktobar je svakog časa može da zahladni jesen je"

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #782 poslato: 12. April 2014. u 20:39 »
U vezi aktuelne prognoze na portalu:

"Naredna 3 dana malo ćemo se odmoriti od nestabilnog vremena!
U utorak još toplije, sa maksimalnim temperaturama između 22 i 24 C.
U sredu očekujemo prodor fronta, uz kišu i pljuskove i pad temperatura za desetak stepeni u odnosu na utorak."

Sasvim sam siguran da je Stefano u brzini "pobrkao"  ;) dane i da je svakako planirao da zahlađenje najavi za utorak (kao što i piše u naslovu).
Prijateljski pozdrav!

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #783 poslato: 13. April 2014. u 12:21 »
:rofl: :lmao: Ahaha ... dobro ti je ovo! :super:

Hvala Ljubiša...  :)

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Meteo chat
« Odgovor #784 poslato: 13. April 2014. u 20:06 »
Citat
I svi bi oni da u Srbiji izgleda sija Sunce 360 dana u godini i da kiše po mogućnostvu ne bude nikad.Kad je u najavi kiša,sneg loše vreme samo kukaju,nenoguduju,čude se  i šta ti ja znam više (posebno ovi na radiju). 

У Београду кишу скоро нико не воли, а није ни чудо пошто увек ствара гомилу проблема, почевши од гужви у саобраћају преко прокишњавања станова, па све до оних људи који због посла цело радно време проводе на отвореном. Ово причам чисто да не буде неког чуђења због чега велики проценат људи не воли хладно и кишовито време...

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.077
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #786 poslato: 16. April 2014. u 19:58 »
Туга заиста што људима оде овогодишњи род...

„Имам 77 година, али ивакву мећаву у пролеће још нисам видео. Малине и воћке су већ олистале и процветале, па смо се надали добром роду ове године, али ово што нас је снашло упропастиће нам сав труд и остаћемо без игде ичега“, јада се Ратомир Богдановић.

Најгора лаж која може да постоји и коју старији људи изговарају, као да снег никада није пао на високим брдима и планинама у априлу.  :nelupaj:

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.802
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #787 poslato: 16. April 2014. u 20:08 »
 ^^

Da, svi tako pričaju kad ih snađe neka beda kao ne pamte takav sneg u Aprilu i to na planinama,

a ja nemogu da zaboravim April 1996 godine tačnije 15, 16 i 17 kada je sva tri dana padao jak sneg u Nišu kako li je tad bilo na planinama...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #788 poslato: 17. April 2014. u 15:31 »
Eh Stefano, tvoja prvoaprilska šala se delom obistinila, jeste da neće trajati do polovine maja, već samo par dana, ali je suština tačna ;D

http://www.serbianmeteo.com/wp/sta-je-sa-prolecem-ove-godine/

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #789 poslato: 18. April 2014. u 17:58 »
Beogradska hronika - voditeljka, bukvalno, ismeva tvrdnje Nedeljka Todorovića da ima više padavina u aprilu, maju, junu nego u decembru. Dotična tvrdi da zimi treba da bude hladno i da pada sneg, dok, s druge strane, proleće mora biti stalno toplo i suvo. Naravno, Nedeljko sve to "kulira", pa na te njene nebuloze uzvraća osmehom. Gde je tu profesionalizam? Mene bi bilo sramota da tako razgovaram sa nekim ko je stručnjak u svojoj oblasti! Definitivno žena ima nizak IQ, ali zato dugačak jezik.

Takođe, u emisiji Ovo je Srbija - prezenterka vremenske prognoze se pita gde su laste ovog proleća!? Gde je nestalo proleće?! Laste kasne ove sezone...

Primetio sam da prezenterke prognoze vremena ni same ne znaju šta pričaju.Recimo, na početku najave kratkotrajnu, slabu kišu, a na kraju bloka spomenu obilne padavine. Pa šta će biti zapravo?!

Pink ne gledam, ali ponekad naletim na prognozu vremena u kojoj uvek kada bi trebalo da se najave pljuskovi, grmljavine i nepogode, oni kažu da će biti slabe kiše.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #790 poslato: 18. April 2014. u 18:48 »
Nije lako Nedeljku ... on mu dođe spona između RTS-a i RHMZ-a ... mogu samo da zamislim kako mu je kada sluša sve i svašta! :nelupaj:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #791 poslato: 18. April 2014. u 18:50 »
Eh Stefano, tvoja prvoaprilska šala se delom obistinila, jeste da neće trajati do polovine maja, već samo par dana, ali je suština tačna ;D
:sunce


Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #792 poslato: 18. April 2014. u 22:01 »
Nije lako Nedeljku ... on mu dođe spona između RTS-a i RHMZ-a ... mogu samo da zamislim kako mu je kada sluša sve i svašta! :nelupaj:

Moje mišljenje je da je čovek naučio da se ne obazire previše na često glupave komentare sagovornika koji ga intervjuišu. Navikao je čovek na to, i naučio da adekvatno odreaguje, kao što Zec lepo reče: 
Nedeljko sve to "kulira", pa na te njene nebuloze uzvraća osmehom.

I nema boljeg načina od toga.

Van mreže Olivera

  • *
  • Poruke: 19
  • Starost: 35
  • Lokacija: Ada
Odg: Meteo chat
« Odgovor #793 poslato: 22. April 2014. u 14:42 »
Osijek radar Google na mapsu.

http://vajdasagmet.rs/index.php?menu_id=63 U Firefoxu browseru ne radi

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.077
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #794 poslato: 23. April 2014. u 15:02 »
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=04&dd=23&nav_category=16&nav_id=839720

Ау људи каква трагедија, најежио сам се...

А и по мени класичан немар, дал је могуће да шета са двоје мале деце поред набујале реке, у Алексинцу је програшена вандредна ситуација због поплава пре 2 дана, страшно.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #795 poslato: 24. April 2014. u 01:59 »
Nije lako Nedeljku ... on mu dođe spona između RTS-a i RHMZ-a ... mogu samo da zamislim kako mu je kada sluša sve i svašta! :nelupaj:

Jao pre neki dan kod Rade u Bg hronici, au mati mila.. :nelupaj: :nelupaj: :nelupaj:

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #796 poslato: 07. Maj 2014. u 00:10 »
Drugari imam jedno pitanje za vas,nadam se da ga postavljam u odgovarajucoj temi..
Gde je nestao SerbianMeteo Alarm sa naseg foruma?Meni je bio bas ok i cesto sam pratio desavalja kako na RHMZ-u tako i ovde.Mogu vam reci da ste ponekad preciznije izdavali upozorenja za vremenska desavanja u odredjenim oblastima od RHMz-a,a cini m se da je bilo i za vise regionalnih oblasti nego na pomenutom sajtu.Tako da bih vas ja upitao,da li ce se ikada vratiti SerbianMeteo Alarm na nas forum i da li uopste planirate tako nesto?Iskreno ja bih puno voleo da se vrati SerbianMeteo Alarm,naravno,ako ste voljni da to i dalje radite.Veliki pozdrav svima  :-*  :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.397
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #797 poslato: 07. Maj 2014. u 10:02 »
Prije svega, hvala na pohvalama, i drago mi je što vidim da ima ljudi koji su cijenili naš rad i trud vezan za SerbianMeteo Alarm. Moram samo da kažem da je teško porediti naš rad sa RHMZ-ovim. To su ipak ljudi kojima je to posao, i koji od toga žive, pa i njihov Meteoalarm obuhvata mnogo više upozorenja za sve moguće vrste elementarnih nepogoda, dok je naš Meteoalarm obuhvatao samo upozorenja vezana za konvektivne razvoje i oluje. U tom smislu, možemo se porediti sa ESTOFEX-om, s tim što oni rade za cijelu Evropu, a mi smo se ograničili samo na Srbiju. Ali moram priznati da je naš Meteoalarm rađen po uzoru na njihovu prognozu, koju svi vrlo cijenimo.
E sad, zašto je Meteoalarm prestao sa radom... U početku (2011.) je bilo dosta nas uključeno (praktično cijeli tim Admina i Moderatora), pa smo pored dnevnih radili i trenutna upozorenja, ali to je oduzimalo puno vremena, i zahtijevalo je da uvijek poneko bude online, a svi mi imamo i drugih obaveza u životu, većini je ovo samo hobi.
Sledeće godine (2012.) smo Dikile i ja radili samo dnevna upozorenja, uz čestu pomoć i sugestije ostalih članova tima. Prošle sezone smo prestali sa radom, vjerovatno zato što je ponestalo volje i entuzijazma.
S obzirom da je sezona konvektivnih nepogoda tek počela, probaćemo da se dogovorimo da ponovo oživiimo SerbianMeteo Alarm. :)
Evo da se prisjetimo kako je to izgledalo:



padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.1mm
Miljakovac - 18.0mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.077
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #798 poslato: 12. Maj 2014. u 00:31 »
http://www.ozonpress.net/hronika/8504-mrtvo-prase-i-fekalije-na-moravi

Шта урадише од прелепе реке, кад некад и помислим да се окупам у Морави, на памет ми падну овакве ствари и буквално ми се живот згади.

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #799 poslato: 14. Maj 2014. u 16:48 »
Ozbiljna situacija kod nas od ovog poslednjeg ciklona, svuda prete ozbiljne poplave, a dosta padavina se jos ocekuje...

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=14&nav_category=12&nav_id=847728