Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1348013 puta)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #860 poslato: 05. Avgust 2014. u 17:31 »
Поново смо изашли у медијима.  :)

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/stize-ciklon-branko-on-nam-donosi-oluje-pljuskove-i-snaznu-grmljavinu/63329


cika i vriska, panika po ženskim forumima "jaooooo, stiže nam branko" i sve zbog ovog članka iz 'alo' -

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #861 poslato: 05. Avgust 2014. u 18:16 »

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #862 poslato: 05. Avgust 2014. u 18:19 »
Љубомора и завист чине чуда.  ;)

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #863 poslato: 05. Avgust 2014. u 18:25 »
Na to ne treba ni obraćati pažnju. Više pažnje - više klikova, a to je krajnji cilj, šlepovanje na tuđem radu.
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #864 poslato: 05. Avgust 2014. u 18:38 »
Gde je taj Jovan Čabrilo stvavio meteorološku stanicu Krnjača sigurno direktno izloženu suncu , kakvih 33.4 stepena danas tamo , ispade najtoplija Krnjača u Srbiji , Na Karaburmi je bilo 28.6 tmax , smešna stanica koja je sigurno direktno izložena suncu i nije po meteorološkim standardima , a što se tiče ovog teksta o ciklonima mrzi me da čitam...

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #865 poslato: 05. Avgust 2014. u 18:49 »
 ^^ Mislim da tog dotičnog autora teksta više brine što njegov sajt i sam on nema toliku medijsku pažnju nego što to narušava meteorologiju kao nauku. Smejurija  :lmao:

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #866 poslato: 05. Avgust 2014. u 18:51 »
http://meteoplaneta.rs/meteoroloske-novosti/prave-cirkus-od-meteorologije-imenovanje-ciklona-na-nasim-prostorima-nema-smisla-i-stvara-nepotrebni-haos-u-medijima/

Trebalo je to ostaviti bez komentara, ali kad ste već krenuli: poznat nam je ovaj lik, bio je ovde pre par godina aktivan i zapažen član, ali se kao pravo derište jogunio i pravio razne spletke. Pa se onda otisnuo u konkurenciju...

Koliko god da je u osnovi zloba i zavist iza ovog članka, ipak je pristojno, pismeno i argumentovano napisan. To moram priznati... Pozdrav za Jocka i njegovog tatu!

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #867 poslato: 05. Avgust 2014. u 18:52 »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #868 poslato: 05. Avgust 2014. u 19:02 »
:)

da, i tatko mu bio član ovog foruma, on je beše negde radio (verovatno još uvek) na nekoj protivgradnoj stanici, volonter ili tako nešto... pristojan čovek, podsticao klinca u interesovanjima za meteorologiju, ali ga očigledno i razmazio -

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #869 poslato: 05. Avgust 2014. u 21:41 »
Na takve ljude se ne treba obazirati, oni jedva čekaju da krenemo u raspravu. Mi nastavljamo svojim putem "uništavanja meteorologije" ;).


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #870 poslato: 19. Avgust 2014. u 18:25 »

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #871 poslato: 20. Avgust 2014. u 23:30 »
Uhvatio se gosn Čabrilo opet imenovanja ciklona ko "pijan plota". Ne bih mu reklamirao portal i time činio uslugu , pa ću samo reći da je napravio još jedan članak sa sve senzacionalnim naslovom , pomalo i uvredljivim. Naravno sve su ovo samo provokacije , čisto sumnjam da mu je stalo do "spasavanja" meteorologije , već bi radije da ukalja ugled i rad ljudi na ovom portalu. Čak planira da kontaktira kako tvrdi i WMO ( Svetsku meteorološku organizaciju ) zbog  "borbe protiv uništavanja i potcenjivanja meteorologije" . :lool:   :lmao: Na svašta su ljudi spremni zarad  ličnih interesa.




Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #872 poslato: 20. Avgust 2014. u 23:45 »
Ja redovno prenosim najave odavde na Twitter i da znate da tamo fali direktna interakcija.

Uvek formiram poseban hashtag za svaki ciklon (ovaj je #ciklonBranko) i vidim da se vrlo lako popularizacije i usvaja.

Od sad cu i ja koristiti ove hashtag-ove pa cemo zajedno jos vise doprineti tome da se 'reklamira ime ciklona'.. Povremeno i ja tvitujem o forumu, imena ciklona su siroko prihvacena na tviteru, svi tviterasi znaju za TAMARU, ili se bar takav utisak stekao :D


Inace, ciklon "Anamarija" se pominjao i na B92, emisija "Bulevar".. i nekih 5min su pricali o tim imenima, imali su izjavu nekoga iz RHMZ koji kaze da oni ne znaju ko daje imena ciklonima. Mozda bi bilo dobro da se kontaktira neko od njih pa da probamo da se dogovorimo da zajedno dajemo nazive, da nas ukljuce u ceo "RHMZ" projekat, mi bismo im sigurno bili "oci na terenu".
Mislim jos da je dobra ideja da se dogovorimo sa CROMETEO timom pa da zajedno dajemo imena ciklonima, admini i moderatori neka odluce  :)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #873 poslato: 20. Avgust 2014. u 23:59 »
Slazem se Miki sa tobom da ne treba da komentarisemo stranicu i da ga reklamiramo, ali mi bode oci jedna velika laz! To da mi dajemo imena samo ciklonima koji donose nepogode itd, a davali smo svim ciklonima od pocetka godine, to znamo svi. To me nervira zato sto nas je okarakterisao kao neke budale koji se bave samo nekim nepogodama i plasimo narod. Ja ovog puta necu da budem bela vrana, pa da komentarisem, ali mislim da bi mu se nekako trebala skrenuti paznja, na to da dajemo svim ciklonima imena, cisto da decko bude upucen, da ne laprda kojesta  ;).

Ziko, mogli bi i to, sve jedno, nek se dogovore moderatori i admini. Tako ne bi bili usamljeni, imali bi da kazem nekog ko stoji iza nas. Znaci ne bismo bili samo mi te "budale" sto daju imena ciklonima, pa bi ovaj smokljan skontao da nije u pravu.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #874 poslato: 21. Avgust 2014. u 00:10 »
 ^^ Slažem se u svemu što si reko! Ma govorio on šta hoće bitno je da nas čak i on prati , jer je morao nekako da naiđe na ime sadašnjeg ciklona kad je pravio svoj novi članak  :) Šta ćeš niko ne može odoleti serbianmeteo-u.

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #875 poslato: 21. Avgust 2014. u 06:52 »
Od sad cu i ja koristiti ove hashtag-ove pa cemo zajedno jos vise doprineti tome da se 'reklamira ime ciklona'.. Povremeno i ja tvitujem o forumu, imena ciklona su siroko prihvacena na tviteru, svi tviterasi znaju za TAMARU, ili se bar takav utisak stekao :D


Inace, ciklon "Anamarija" se pominjao i na B92, emisija "Bulevar".. i nekih 5min su pricali o tim imenima, imali su izjavu nekoga iz RHMZ koji kaze da oni ne znaju ko daje imena ciklonima. Mozda bi bilo dobro da se kontaktira neko od njih pa da probamo da se dogovorimo da zajedno dajemo nazive, da nas ukljuce u ceo "RHMZ" projekat, mi bismo im sigurno bili "oci na terenu".
Mislim jos da je dobra ideja da se dogovorimo sa CROMETEO timom pa da zajedno dajemo imena ciklonima, admini i moderatori neka odluce  :)
#ciklonVidosava je na Twitteru oživeo odmah nakon objave na forumu. Pravi efekat se dobije i često se pominje onda kada ima i kiše ili interesantnih oblaka.

Zapratio sam te jutros.
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #876 poslato: 21. Avgust 2014. u 08:15 »
Mozda su članovi ovog foruma ,,šarlatani,, ili ,, kvazi meteorolozi,, ne vređa mene to uopšte. A to kakvi smo mi ,, kvazi meteorolozi,, možete pogledati na cg forumu http://www.meteo.co.me/forumi/index.php?board=42.0

Možda smo mi ,,kvazi meteorolozi,, ali Milosh to sigurno nije. Tako da dečko osveži malo pamćenje. Znam da čitaš sve šta se ovde napiše. Puno lepih pozdrava od serbianmeteo ekipe  :ghug:


« Poslednja izmena: 21. Avgust 2014. u 08:37 dikile »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #877 poslato: 21. Avgust 2014. u 18:40 »
Uhvatio se gosn Čabrilo opet imenovanja ciklona ko "pijan plota". Ne bih mu reklamirao portal i time činio uslugu

Nađe se lako... A ja opet moram da dodam komentar: Jocko ovaj put baš preterao. Ovaj sad članak je čisto arogantno laprdanje, bez ikakvih novih argumenata. Samo se poziva na društvene mreže. Traljavo. Tek sad se vidi kakvi su mu uzori među kvazinovinarima...



Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #878 poslato: 21. Avgust 2014. u 19:25 »
Vrlo sam bio zainteresovan za to sta je gos'n Jocko pisao dok je bio clan ovog foruma, pa me tako nije mrzelo da malo prokopam po temama iz 2008-09 god, i naidjem na njegove postove (On je bio jocozr, zar ne?). I Videh da se bas nadmetao, pravio se vazan i kao sve zna, ne znam zbog cega je otisao sa foruma, nisam upucen u pricu, a nisam bas ni mnogo gledao po tim temama pa da naidjem na neki kljucni post oko toga, ali verujem da je bio mnogo dosadan, mozda je i provocirao neke clanove, i to je verovatno mnoge nerviralo, pa je shvatio da je suvisan i da se razlikuje od ovde normalnih ljudi, pa se tako i udaljio sa foruma.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #879 poslato: 21. Avgust 2014. u 20:48 »
ama, nervirao je i mene (iako nemam pojma)
 :kick:

ali što reče dikile - dovoljno je pogledati skor svih onih takmičenja: klinac je odustajao svaki put kad je video da gubi ;)

a serbianmeteovci - pobedjivali - tu je kvaka...