Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347397 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3860 poslato: 10. Februar 2018. u 20:16 »
Koliko ste skepticni mozda se i ostvari  :). Modeli bas lutaju od izlaza do izlaza i za blizi a kamoli za dalji period... Obicno je gfs taj model koji tako crta bajke a sada on daje mali sneg za vas na severu pa valjda opet ec bude u pravu a nadam se i mi juznije da se malo ogrebemo  :)
Mlazna struje po ec i gfs

« Poslednja izmena: 10. Februar 2018. u 20:35 Bart »

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3861 poslato: 10. Februar 2018. u 23:09 »
Rekao bih da je GFs sada krenuo stopama EC-а. Zaista dva najveća modela crtaju vrlo obilne snežne padavine za Novi Sad. Ja i pored svega nikako ne mogu da budem euforičan.

Van mreže cikajowa

  • *
  • Poruke: 75
  • Lokacija: Ljubovija
    • DzoPhotography Tim
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3862 poslato: 10. Februar 2018. u 23:21 »
GFS 18z crta obilne padavine za Ns?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi dosta razgovaramo, glasno se smejemo, mnogo radimo, malo spavamo, ali zato mnogo sanjamo :-)
Nekada smo kao rogovi u vreći, ali u ovome se slažemo- tri stvari odaju čoveka: njegove oči, njegovi prijatelji i njegove fotografije.
http://www.dzophotography.com

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3863 poslato: 11. Februar 2018. u 09:25 »
Nije loše da tako i bude i što pre zaboravimo na propalu zimu.



Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3864 poslato: 11. Februar 2018. u 10:12 »
Ec i dalje nije los za snegoljupce za Ns ,drzi 20mm verovatno snega,mislim da postoje 2 odlucujuca trenutka to je pocetak padavina,ako odma pocne da trpa sneg,i jos jedna stvar je intenzitet u utorak po sred dana,ako bude dovoljno jak da ne predje u kisu ili suznezicu na konju smo,bice ovo jedno kidanje zivaca,no ocekujem da smanje modeli padavine na ispod 10mm da nas rese muka
« Poslednja izmena: 11. Februar 2018. u 10:30 diktator »
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3865 poslato: 11. Februar 2018. u 10:39 »
Sve i da se ostvari 15-20 mm i obliku snega,pola bi otpalo zbog + u prizemlju, a i to sto se akumulira prezivelo bi 1 dan... Ne iskljucujem smanjene za taj period sto je standardna procedura, Ec je vec smanjio jutros malo,ako dodatno smanji i veceras eto nas na 5mm  :tu: Nadam se da grešim ali takva je ova sezona

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3866 poslato: 11. Februar 2018. u 20:55 »
Braco skauti, gledajuci detaljno i studiozno veceras modele i maltene sam ih dubiozno prostudirao  dosao sam do zakljucka da oni sada nista ne pokazuju kakav ce biti ostatak zime, zato sam se upustio u alternativnu prognozu trazeci neke znake kao sto je bio onaj krst sto je Dzo objavio pre neki dan... Mogu reci da sam ga nasao i da taj znak, to je slovo m, ima samo dva moguca znacenja kakva ce zima biti u ostatku(kalendarska)...  Prva mogucnost koja govori o tome kakva ce biti zima je dobra  druga bas losa, a sta znaci sto slovo m:
1. Moguca zima i neki pristojan do dobar sneg
2. Melenci od ostatka zime  :grin:


Ziko ovo samo mala sala, nadam se da razumes  ;)  :grin:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3867 poslato: 11. Februar 2018. u 21:24 »
Bart, ovog puta ću ti odgovoriti slikom  :grin:



Vreme je da bude MELENAČKIH pet minuta, čekamo ovo 6 godina  :O Samo da to "M" ne znači "Malo Morgen" na kraju  :rofl:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3868 poslato: 11. Februar 2018. u 21:38 »
1:1 Ziko  :tu: Ako vas i ovo promasi ili bude 5 min ko sto ti kazes  ;) slobodno  mozes da dodjes u Nis, veruj mi bice ti lakse, mi smo manja rupa  :rofl: Sto se tice smestaja ja iznajmljujem sobu za 100 evra al za tebe posto se znamo i znam u kakvoj si situaciji 200    :innocent: Jbg moram i ja da se iskoristim situaciju kad su izbeglice  u pitanju   :grin:

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3869 poslato: 11. Februar 2018. u 22:15 »
Ec daje 20mm snega za Ns u utorak i sredu,posto yr.no tradicionalno daje stepen vise tempe verovatno je svih 22mm moguce da padne u obliku snega,e sad koliko je to cm Boga pitaj

No da ne bude da ce se desiti cudo Gfs daje 10-15mm svega i svacega u zbiru nicega,sto je definitivno najrealniji scenario ovog poslednjeg "zimskog"(malo sutra) ciklona ove duuugee jesenii
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3870 poslato: 11. Februar 2018. u 22:26 »
E vala ako i ovaj put odnese pobedu model koji je naj pesimisticniji onda  :comeon: Sam protiv svih  :) Videcemo i da li ce ici do +7 koliko daje EC za utorak popodne.. Noc na Sredu i u Sredu ujutru moze biti jedan od retkih zimskih dana ove sezone.. Stepen do dva niža T i moglo bi i 20cm da padne ako jos uzmemo u obzir i intezitet i izostanak ili prisustvo kosave.. ali videćemo sta ce reci veca rezolucija sutra..


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3871 poslato: 11. Februar 2018. u 23:01 »
Da ne bude da u temi Februar pišem sam sa sobom, evo ovamo nastavljam. GFS u poslednjem izlazu konačno prihvatio obilnije padavine u noći između utorka i srede i oko toga se sad svi modeli slažu.
Ono što je problematično sada su temperature. Na 850mb ostaje minus, ali neminovno je da u nekom sloju u utorak probija topliji vazduh. E sad teško da će izaći na +7 koliko daju GFS i EC, ali dovoljno je da izađe i na +3 i pokvari sve.
A onda je pitanje i koliko će front oboriti temperaturu. EC je u prethodnom izlazu skoro sve padavine nakon fronta davao na stabilnoj nuli, a u ovom izlazu ih ostavlja u blagom plusu. GFS sve padavine daje u obliku kiše, uz minimalnih 2C u sredu ujutru, dok ICON sve padavine daje kao sneg u 18Z izlazu.
Padavine ovoga puta neće omanuti, sad sve zavisi od temperature. Mnogo bi bilo da padne 20-30mm kiše na 2-3C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3872 poslato: 12. Februar 2018. u 11:26 »
1:1 Ziko  :tu: Ako vas i ovo promasi ili bude 5 min ko sto ti kazes  ;) slobodno  mozes da dodjes u Nis, veruj mi bice ti lakse, mi smo manja rupa  :rofl: Sto se tice smestaja ja iznajmljujem sobu za 100 evra al za tebe posto se znamo i znam u kakvoj si situaciji 200    :innocent: Jbg moram i ja da se iskoristim situaciju kad su izbeglice  u pitanju   :grin:

Mogao bi malo da primiš u goste makar dok traje kup  :whistling:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3873 poslato: 12. Februar 2018. u 12:59 »
Mogao bi malo da primiš u goste makar dok traje kup  :whistling:
Mogo bi, da ti smanjim cenu na simbolicnih 50 evra ako navijas za crno bele a ako si za crvene onda bogami moras na kup dodati jos neku pedeseticu  :D :pleasantry:

Evo kvota za predstojeci sneg

            -      Granica       + 
Bg       2.55     5.5         1.55
NS       1.85     5.5        1.85
Niš       1.85     1.5         1.85   

Vaze se merenja u 07 i 19h... Poy

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3874 poslato: 12. Februar 2018. u 13:13 »
Bart prevedi te kvote :D,rekao bi da je Ns u najboljem polozaju za sneg
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3875 poslato: 12. Februar 2018. u 13:19 »
Crno-beli? Pa nemoj da se vređamo  :D Crveno je boja ljubavi  :smartass:

BG +
NS +
Niš +

A za Melence:       -        G      +
                        1.75    7.5    1.95

Poklon kvota  :D
       
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3876 poslato: 12. Februar 2018. u 13:34 »
Ns +
Nis -
Bg x  (stavio bih i Bg - ali necu da malerisem)  :D
 :grin: :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3877 poslato: 12. Februar 2018. u 14:41 »
 ^^ Direktore kvote kazu Bg...  :)

Ziko pa gde na Melenci 7.5 ja hteo da stavim granicu 3.5 nekako imam neki osecaj da se stalno vrtite oko 3cm, nego se plasim pristrasnog osmatraca   :grin:


risbo taj x na Bg znaci da tu nisi igrao nista, ako je nesto drugo onda kazi da ti se ispravii tiket dok moze a ako ne onda je nista tj kvota 1  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3878 poslato: 12. Februar 2018. u 14:44 »
Evo ja igram 1000din, + na NS bez dileme, za ovo ostalo moram još malo da se konsultujem sa modelima večeras. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3879 poslato: 12. Februar 2018. u 14:47 »
Bart rekao bi - za Bg I Nis a Ns granicno ali preteze na -(u prevodu mozda zabeli)
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm