Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2013.  (Pročitano 55925 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #240 poslato: 08. Februar 2013. u 08:52 »
Da sada WRF za moj kraj daje opušteno 10cm snega, noć subota na nedelju i nedelja ujutru, a GFS tek po koju pahulju. Bilo bi veoma interesantno da sada GFS pobedi, onda opušteno mogu da kažem da uvek pobedi model koji daje najmanje ili nimalo snega.  :)

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #241 poslato: 08. Februar 2013. u 09:15 »
Ovo je za mene postalo mucenje :( Mozda bude malo snega,kao sto rekose iskusniji clanovi,ali to je sve malo...bas malo.

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #242 poslato: 08. Februar 2013. u 10:18 »
Хвала ти Дејо пуно за одговор.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #243 poslato: 08. Februar 2013. u 11:27 »
Meni se svidja i GFS I nas WRF NMM z aIvanjicu pa i ec moze da prodje,siguran je snezni pokrivac,ali sanse da bude preko 10 cm nisu velike,vise od 15 cm nema sanse. . . a to je mali do srednji snezni pokrivac nista posebno. . .

Ja ni jutros nisam ocekivao sneg u Vrscu pa je bila idila makar i na 2h krpetine i sve belo,tako da se po nekim naletima nadam i ovih dana

Auu ala su nam se spustili kriterijumi ove zime,idila nam je sneg koji ne stvori ni snezni pokrivac jedva obeli :) pa sa time bih bio zadovoljan u aprilu ili septembru. . . Ne zivimo mi na obali mora pa da nam je idila kada pada sneg :)

Na mreži Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #244 poslato: 08. Februar 2013. u 12:02 »
Kao i u ranijim slučajevima GFS 06Z potpuno prati jutrošnji EC izlaz.
Znači po svemu sudeći u nedelju glavnina padavina u zapadnim i severnim delovima Srbije.


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #246 poslato: 08. Februar 2013. u 13:23 »
Kao i u ranijim slučajevima GFS 06Z potpuno prati jutrošnji EC izlaz.
Znači po svemu sudeći u nedelju glavnina padavina u zapadnim i severnim delovima Srbije.

Pa po GFS-u to  ne bi bilo bas tako,mislim nigde se po njegovim kartama ne vidi da sever i zapad prolaze najbolje. . .

Od pocetka padavina do kraja. . . po njemu sever jako lose prolazi dok jugozapad najbolje,tako da ne prati bas u potpunosti EC.












Dok po NASEM wrf nmm U ,DOBRO prolazi i sever i jugozapad i padavine su relativno dobro rasporedjene po celoj zemlji. . . sada videcemo,praticemo

Na mreži Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #247 poslato: 08. Februar 2013. u 13:55 »
Mislio sam na poslednje dve karte koji si postavio. Kad sam napisao sever mislio sam  na severnu polovinu Srbije ne na sever Srbije.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #248 poslato: 08. Februar 2013. u 14:08 »
 ^^
OK. . . :) Nas wrf nmm ih dobro rasporedjuje,a po gfs u bi ipak juznija polovina dobila malo vise padavina ukupno. . .

Sve u svemu bice snega,nista specijalno. . .

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #249 poslato: 08. Februar 2013. u 14:29 »
Da i za Novi Sad se GFS ispravio. Očekujem formiranje manjeg snežnog pokrivača noć subota na nedelju ili u nedelju ujutru. Sve u svemu ništa posebno jer zbog novog ciklona i toplog sektora u kom ćemo se nalaziti sneg će se vrlo brzo istopiti, koliko već u ponedeljak.

Ipak nije sve još najjasnije izdefinisano. WRF vidi najviše snežnih padavina na severu Vojvodine sa čime se ne slažu ostali modeli.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #250 poslato: 08. Februar 2013. u 21:27 »
WRF-NMM pomerio ciklon malo istocnije tako da bi istok i jugoistok zemlje bolje prosao od ostatka,tako da je i kolicinu padavina smanjio ali bilo bi +-10mm u Sumadiji.


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #251 poslato: 08. Februar 2013. u 21:39 »
 ^^
Ako padavine pocinju  po wrf nmm u  u 06h sutra ujutru na jugozapadu i traju 24h, ne mozes isbaciti jednu kartu(gde,ne jugoistok, nego istok dobija najvise padavna) i to kartu koja prikazuje samo trosatne padavine i na osnovu toga reci da jugoistok(istojk) dobija najvise padavina. . .

Nikada nisam u prognozi bio navijac,ali realno je da jugozapad dobije najvise padavina(najduze ce i trajati(to kazem na osnovu svih modela)) ali to je 2,3 cm vise ili ce negde biti 2,3 cm manje nego na jugozapadu ,nista specijalno se ne ocekuje od ovog ciklona. . .


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #252 poslato: 08. Februar 2013. u 21:42 »
Većina modela za moj kraj daju oko 5mm padavina u noći subota na nedelju i ako se bude ostvarilo biće to simboličan pokrivač ne više od 5cm, wrf na početku daje i malo kiše, sve u svemu mučenje zime...

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #253 poslato: 08. Februar 2013. u 21:49 »
^^
Upravo tako Srbine,kod tebe će padavine najduže trajati.Biće ih još od jutra.Kasnije se padavinska zona širi u toku popodneva na celu zemlju,ali to će u centralnim krajevima i istočnim biti tek provejavanje snega.
Uveče i tokom noći padavine će biti jače  po WRF-u.I GFS vidi jače padavine  dosta kasno uveče i tokom noći u većini krajeva sem Vojvodine.Padavine bi se posle 00h u proširile i na Vojvodinu.
Meteogram WRF-a za Beograd kaže sledeće,a to je da će se samo zabeleti,mini snežni pokrivač.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #254 poslato: 08. Februar 2013. u 22:06 »
 ^^
Pa znam da nemoze od jedne karte,ali nije stvar izbacivati 5 karata zauzima mesto bzv.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #255 poslato: 08. Februar 2013. u 22:12 »
 ^^
Pa da imas pravo :) ,ali jedna karata ne daje potpunu sliku,onda bolje ne izbacivati ni jednu,ili izbaciti sve,ili jednostavno izbaciti meteorogram. . . kljucno je da na jugoistoku svakako nece biti najvise padavina. . .

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #256 poslato: 08. Februar 2013. u 22:16 »
Ma dobro sta si zapo za jugoistok :D nije bitno taj kraj je u pitanju,kad ima povoda za 5 karata treba postaviti,ali ovo sad je smesno :)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #257 poslato: 08. Februar 2013. u 22:45 »
zima je tragicno smesna prijatelju moj :)  :-*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #258 poslato: 09. Februar 2013. u 08:46 »
Ne znam da li je WRF prolupao, ali ako se ovo ostvari, biće jedan od najjačih snjegova od kad sam u Beogradu. Globalni modeli su mnogo umjereniji...



10mm za 3h, odnosno 20-ak za noć. Djeluje kao nerealno.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2013.
« Odgovor #259 poslato: 09. Februar 2013. u 09:22 »
Naravno da je nerealno. Nemoguće je da 80km južnije padne za par sati 18mm padavina više, a da nije u pitanju konvektivna oblačnost. Ili će biti drastično više padavina u Novom Sadu nego što prognozira WRF, ili će biti drastično manje padavina u Beogradu. Mislim da je ova druga opcija realnija.   ;)