Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Maturski rad-pojave  (Pročitano 22862 puta)

Van mreže MilicaMeteorolog

  • Poruke: 1
  • Lokacija: Beograd
Maturski rad-pojave
« poslato: 21. Mart 2015. u 21:15 »
Pozdrav svima,
idem u srednju geolosku i hidrometeorolosku skolu, cetvrti razred. Dobila sam temu za maturski ,,Meteoroloske pojave".
Da li neko ima predstavu kako bih trebala da zapocnem temu i koju literaturu da koristim? :) :sos:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Maturski rad-pojave
« Odgovor #1 poslato: 13. Maj 2015. u 00:44 »
Postoje meteorološki elementi i meteorološke pojave.

Meteorološki elementi su ti temperatura, vazdušni pritisak, vlažnost... drugim rečima - sve što možeš da predstaviš nekim brojnim zapisom, da tako kažem. Očitaš temperaturu i vidiš da je 20°C, vazdušni pritisak 1013mb, vlažnost 60%...

Meteorološke pojave predstavljaju kiša, sneg, magla, oblaci... njih možeš da predstaviš samo kao npr umerena kiša, gusta magla...

Ja bih počeo tako što bih se prvo fokusirao na oblake, pa potom na padavine iz oblaka, i za kraj bih ostavio maglu, poledicu, inje...

Za literaturu mi se javi u privatnim porukama  :-*
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina