Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1348087 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4420 poslato: 24. Februar 2018. u 18:08 »
Ma ne vredi, imacemo pravu ledaru naredna pet dana i primecujem da nekim clanovima opet nesto ne valja i to im je izgleda malo? Umesto sada da uzivaju oni kukaju i kometarisu svaki moguci izlaz u periodu od petka, prosto deluje kao da ih zahladjenje i ne zanima. A ovakav niz ledenih dana nije uopste mali za kraj februara-pocetak marta, logicno je da ce da otopli kasnije.

Stvarno vise, ja ne mogu da verujem, ovaj forum je sto puta bolji bio pre par godina, i niko ne moze da me uveri u suprotno.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4421 poslato: 24. Februar 2018. u 18:29 »
 ^^ tako je to danas, svakog čuda dva dana dosta i to na kartama dva dana. Posle već nije zanimljivo, jedino ako dodje do novog čuda u vidu duplo padavina, a ako se smanji koji mm pa to kao da nije ništa ni bilo.  :grin:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4422 poslato: 24. Februar 2018. u 18:45 »
Pao optimizam koliko vidim mada nema potrebe, racunam da ce svi predeli minimum dobiti po 10ak mm. To na ovoj T donosi blizu 20cm  :) E sad, vetar pravi razliku ko ce kako proci.. Ubedjen sam da ce biti velikih razlika na malom prostoru. Kada kazem velika( dovoljno je i 3-4mm vise) ;)

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4423 poslato: 24. Februar 2018. u 19:03 »
ja kao amater ocekujem da se Zima iskupi za sve ovo do sada propusteno I barem 200mm snega... :tu:

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4424 poslato: 24. Februar 2018. u 19:16 »
ala ga otanjio onaj ETA model na sajtu RHMZ...za razliku od WRF-a na tom istom...pih...uvek kontriraju...

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4425 poslato: 24. Februar 2018. u 19:34 »
Evo ga i EC isto kao GEM i ICON produzava hladnocu kod nas i pocetkom marta. Lepe vesti veceras za diktatora i slobu. :morning:

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4426 poslato: 24. Februar 2018. u 19:37 »
Ec kaze petak I subota ledeni dani jos :O,sad ne smem padavinske karte da pogledam,prizvali smo ga Sale :D


ZATRPAVANJEEEEEEEEE ECCCCC :O :O :O
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4427 poslato: 24. Februar 2018. u 19:48 »
Sad kreće euforija epizoda sedma ove zime, pa onda razočarenje nakon sutrašnjih izlaza.
Ove zime je sve što je moglo otišlo naopako po snegoljupce, pa bi bilo ravno čudu da se preokrene u našu korist.
Uživajmo u onome što sledi narednih par dana, a to su definitivno sneg, snežni pokrivač i stabilan minus.
Meni bi jedino žao bilo zbog statistike da ne preskočimo 10cm, ali i 5-6cm bi stvorili lep ugođaj ovoga puta. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4428 poslato: 24. Februar 2018. u 19:50 »
To i ja ponavljam kao papagaj. Na ovakvom minusu, i 5cm snega prelepo izgleda.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4429 poslato: 24. Februar 2018. u 19:55 »
Ja sam samo zacrtao tih glupih 10cm zbog statistike, jer ne bih voleo da ovo bude prva zima posle više decenija bez dvocifrenog snega. Ipak nije to zaslužila jer bilo je i gorih. :D
A da je 5cm suvog snega lepše od 15cm mokrog, to je vazda bilo.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4430 poslato: 24. Februar 2018. u 20:00 »
Ma nema šanse da od 10mm na ovakvom minusu bude manje od 10cm,ja računam da će to ići od 15 do 20.Moj kraj oko 20cm,možda i koji cm više.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4431 poslato: 24. Februar 2018. u 20:11 »
Mnozite te mm sa 1,5, neretko i 2. Jedino me brine vetar i otežano i neravnomerno rasporedjen pokrivač.Ali i smanjite kasnije kad slegne  :grin:
Tako je komsija  Ivke, mislim da ce lagano doci do te brojke nas kraj, uz 2-3 mm vise od glavnog grada..
Miloshe, bas si ovo pesimistički napisao,  ali ako bude u Bg manje od 15cm castim piće  :tu:


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4432 poslato: 24. Februar 2018. u 20:13 »
Ljudi (koji volite) uživajte u narednih pet dana...pa to čekamo celu zimu...padavine na sigurnom minusu, e sad da li će biti 5, 10, ili 30cm ... ostaje da vidimo. Mislim da će svuda biti više od 10cm.
Ove sezone nisam ni jednom upotrebio lopatu za sneg.  :cry: Nadam se da će od ponedeljka biti "posla". :grin:

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4433 poslato: 24. Februar 2018. u 20:14 »
Baš strašno posle skoro šest godina što želim da vidim lep sneg na stabilnom minusu bar sedam dana. Deca mi još sneg nisu upamtila i jedva čekaju da padne da se sankamo i uživamo. Ako sam ja problem što je forum loš evo ovo je moj poslednji post.  Do sad sam ćutao na sve prozivke kolege ali eto sad se nadam da je sve u redu.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4434 poslato: 24. Februar 2018. u 20:20 »
Opusti se slobo ... ovo je meteo chat ... prozivki je uvek bilo ... na forumu si zbog sebe i meteorologije koju svi volimo ... na kraju ne možemo se svi slagati i biti isti.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4435 poslato: 24. Februar 2018. u 20:22 »

Miloshe, bas si ovo pesimistički napisao,  ali ako bude u Bg manje od 15cm castim piće  :tu:

Hehe, već sam imao jednu opkladu danas, dovoljno i previše. Čokolada je u pitanju, a da bih je zaradio, BG mora da preskoči 10cm. Valjda hoće? :D Ne znam, i da sve pođe naopako i padne 5-6mm koliko je minimum što se može izvući od modela, to bi opet bilo 10cm.

Evo se ažurirao ludi WRF-NMM, pa on doslovno zatrpa Beograd, gde svi modeli vide rupu, on vidi maksimum iznad glavnog grada. Ima preko 20mm na meteogramu.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4436 poslato: 24. Februar 2018. u 20:28 »
 ^^ Znaci dovoljno i 5-6mm da prodjes opkladu.. To ni najpesimisticniji modeli ne vide. :grin: 
I ja sam se kladio na poslu ali sam digao lestvicu na 15cm  :D

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4437 poslato: 24. Februar 2018. u 20:29 »
Slobo bice 15 cm snega barem 4 dana,nema brige i kod mene i kod tebe...Opusteno  :tu:

Edit:Yr.no smanjio padavine u mom kraju na 8 mm,ali produzio hladnocu na nedelju dana.Inace primetio sam da taj sajt Yr.no cesto prikaze manje padavina nego sto se nakupi pri prolasku ciklona.Nadam se da ce biti i sada tako.
« Poslednja izmena: 24. Februar 2018. u 21:05 man »
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4438 poslato: 24. Februar 2018. u 20:33 »
Slobo ja ne znam sta je tebi, sneg ces dobiti minimum 10cm, sta ja da kazem kod mene ga nece skoro ni biti ?

Iznervriralo me je to sto gledate vise u to otopljenje nego u zahladjenje i sneg kojeg ce biti Pa uzivajte makar u ovih par dana, za posle cemo videti sta ce biti.

Nema ljutnje i samo opusteno, a ja cu se sa kosavom vec nekako snaci.

Gledam vecerasnji WRF, vidi ludacki istocni vetar i najjace udare ovde u mojim krajevima, padavinska rupa se vidi iz aviona. Ali sta da se radi, kako je tako je, vise srece sa snegom kod mene sledece zime.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4439 poslato: 24. Februar 2018. u 21:22 »
Cisto kao zanimljiv podatak,Ec je Nsu ucrtao 24mm snega na debelom minusu tokom sledece nedelje i ledene dane u sledecih 7 dana minimum :cf:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm