Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Iznenadno nevreme u severoistočnoj struji,Novo Selo 10 jun 2014  (Pročitano 1188 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Kad već imam i video onda rekoh da napravim reportažu. ;D

Zaista jedno od najčudnijih nevremena.Od nedelje do danas je vladala ta meni omiljena severoistočna struja,modeli su u početku bili dosta optimistični u vezi tih nestabilnosti (pa su i meni apetiti bili vrlo visoki),međutim nekako u dan pred akciju modeli su sve to znatno ublažavali..

Kad sam već bio kući sada da ovo ispratim,potajno sam se nadao da će makar nešto da uleti.Bilo kakav pljuščić bi me zadovoljio,samo da se nešto dogodi.

I na kraju eto meni poklona. :) Počelo je standardno za prethodna 2 dana,dakle saa Cb-ovima tamo iznad Kučajskih planina (Dikile-ovi i Saletovi krajevi) ali i sa razvojima tamo zapadnije u okolini Čačka,kojih je takođe bilo prethodnih dana.
 
Međutim,negde nakon podneva uvideh sve više oblaka sa severnom i severoistočnom delu neba,pa tada već potajno pomislih u sebi da bi nešto moglo da se desi.Negde oko 13:45h primećujem formiranje dosta tamnog kumulusa iznad Gledića,ali nisam to odmah uslikao jer još uvek nije toliko obećavalo da će se nešto i stvoriti.Ni radar nije davao ama baš ništa tada.

Ja pustih malo muziku na kompu,prođe malo vremena kad odjednom se Sunce zakloni i zamrači se.Bilo je negde oko 14:10h,taman tada radar izađe i nacrta prvu  malecnu flekicu.

Pogledah odma kroz prozor,nadvili se baš tamni kumulusi,sada sam već znao da bi mogao biti makar kratak pljusak:



Ubrzo počinju prve kapi kiše,a zatim i one vrlo krupne koje padaju 10-ak minuta.Ipak,u to vreme mi je bilo najneobičnije da se sever uopšte nije video,iako sam već tada bukvalno bio na samom rubu naizgled bezopasnog oblaka:



Međutim,iznenada iz tog samog rubnog,tj. krajnjeg dela oblaka kreće da grmi  :o Evo iz ovoga su tukle munje:



Onda kreće petnaestominutna provala oblaka,uz jak vetar,grmljavinu i sitan grad:

Kad je počinjalo:





Radar,malo crveno jezgro skoro pa tačno na mene:



I jedan video snimak:


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UVHL4-FHRfc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UVHL4-FHRfc</a>

Palo je 12,2mm za kratko vreme.Vetar je ima udare do 15 M/S.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Iznenadno nevreme u severoistočnoj struji,Novo Selo 10 jun 2014
« Odgovor #1 poslato: 10. Jun 2014. u 16:47 »
Dobra ti je grmljavina, a i tvoje oduševljenje!  :)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Iznenadno nevreme u severoistočnoj struji,Novo Selo 10 jun 2014
« Odgovor #2 poslato: 10. Jun 2014. u 20:27 »
Gledaj kakav ga mikroskopski oblak pogodio :lmao: Mene ovakav neki da pogodi nikad. :twisted:



Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Iznenadno nevreme u severoistočnoj struji,Novo Selo 10 jun 2014
« Odgovor #3 poslato: 10. Jun 2014. u 21:32 »
I ja obozavam kad me tako nesto malo pogodi, najdrazi pljuskovi.. a vidim da su i tebi dosta dragi  ???

 :super:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Iznenadno nevreme u severoistočnoj struji,Novo Selo 10 jun 2014
« Odgovor #4 poslato: 10. Jun 2014. u 23:17 »
Reportaza je dobra, a video vise nego ekstra, pravi dozivljaj. Bravo @Kimi  :super:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.161
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Iznenadno nevreme u severoistočnoj struji,Novo Selo 10 jun 2014
« Odgovor #5 poslato: 11. Jun 2014. u 12:50 »
Sjajno.  :jupi: Mene podseća na 8. jun prošle godine, kada je bilo slično vreme uz nešto nižu temperaturu, ali ipak oko 25C. Oblaci su bukvalno nastali koji kilometar severnije od mene, a iznad moje glave su jačali. Tada je u prvom naletu bio kraći pljusak krupnih kapi, pa se razvedrilo i pola sata je usledila nesnosna sparina, a onda pola sata kasnije ponovo slična situacija, samo uz još jači pljusak uz pojavu sugradice. Nakon svega toga su usledile nestabilnosti svaki čas, a sat kasnije posle drugog pljuska mnogo jači razvoj je naišao sa severa u severnoj struji i doneo veću provalu oblaka bez grada i jakog vetra. Gledajući ovu reportažu, jako me podseća na taj dan. Nažalost, prošle godine zbog zdravstvenih tegoba nisam bio za kompom, pa ni na forumu. Imam i ja neke video zapise od 26-og i 27-og maja kada su kod mene bile dve snažne provale oblaka sa gradom, ali ih nisam izbacio jer serbianmeteo ne prepoznaje linkove i neće da izbaci, već samo piše invalid. :neznam:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Iznenadno nevreme u severoistočnoj struji,Novo Selo 10 jun 2014
« Odgovor #6 poslato: 11. Jun 2014. u 16:36 »
Hvala kolege :)

Koliko volim organizovane formacije oblaka,toliko su mi i neobični ovi oblaci kada bukvalno "iz ničega" eto dobiješ pravu letnje nevreme :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*