Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2008- III dekada  (Pročitano 116898 puta)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #320 poslato: 30. Jul 2008. u 21:28 »
po RHMZ-u u 21h bilo 27C
kako je sad Beograd najtopliji grad u Srbiji?

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #321 poslato: 30. Jul 2008. u 21:31 »
Gotovo isto kao i juce,jos jedan sparan tropski dan je pri kraju...
Suncano tokom citavog dana uz po koji kumulus,Tmin: 19.8C Tmax: 33.2C

*popodne sam proveo u voznji gliserom,bili smo do Slankamena,i iznenadilo me je sto su se u daljini videla elektricna praznjenja-tj.munje!!! Gde je to bilo nevreme (u pravcu severozapada)  :?:

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #322 poslato: 30. Jul 2008. u 21:33 »
po RHMZ-u u 21h bilo 27C
kako je sad Beograd najtopliji grad u Srbiji?
Sto se tice minimalnih temperatura,Beograd je gotovo tokom citave godine najtopliji grad u Srbiji-da li zbog polozaja ili efekta staklene baste nad gradom ili cega vec,ali tako je!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #323 poslato: 30. Jul 2008. u 22:06 »
Evo odgovora Palmark :)


Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #324 poslato: 30. Jul 2008. u 22:24 »
E pa da,znaci bilo je grmljavine u Backoj... To se sa Dunava jako lepo vidi,moglo je biti zanimljivih slika da sam poneo aparat,a bilo je i drugih dobrih motiva.
Verujem da bi se Stefano ili neko drugi strucniji sa fotoaparatom od mene sit naskljocao odlicnih fotki!  :D

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #325 poslato: 30. Jul 2008. u 22:46 »
Video sam vrh tog Cb-a ali ga nisam fotkao.
Inace trenutno T=26 C

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #326 poslato: 31. Jul 2008. u 07:21 »
Prijatno jutro
Takt=15.9°C

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #327 poslato: 31. Jul 2008. u 10:30 »
Video sam vrh tog Cb-a ali ga nisam fotkao.
I ja sam ga video, ali u trenutku kada sam ga video (oko 20 h), već se skoro raspao. Još je imao lepe vrhove, obojene u rumenilo zalaska Sunca. Odmah sam poslao SMS Stefanu da ga fotka, jer bio sam sa klincima u šetnji, te nisam poneo aparat. On mi se, istina, javio ali sat kasnije, kada je sve već bilo gotovo. Ali biće dana za megdana...
Da, u tom trenutku oblak je već bio južno od Zrenjanina (kako budžak kaže), i u proputovanju na jug Banata, gde se i ugasio. U to vreme nije dao nikakve pojave karakteristične za Cb.

Edit: Sad vidim na sajtu RHMZ da je ovaj Cb dao sugradicu u Laliću, opština Odžaci.

po RHMZ-u u 21h bilo 27C
kako je sad Beograd najtopliji grad u Srbiji?
Vazda i jeste, beket. Međutim, ono malo što mu fali da od svog prirodnog položaja postane najtopliji grad u Srbiji jeste otežano noćno hlađenje. To je, inače, posledica urbanizacije kraja u kojem se nalazi meteorološka stanica (Vračar). Već Košutnjak ima nižu srednju temperaturu, iako su ovde noći po pravilu toplije nego ucentru grada, ali su ovde dani malo svežiji.
Kad smo već kod najtoplijeg grada u Srbiji, pod tim se podrazumeva najviša srednja temperatura za neko mesto. Prošle godine to jeste bio Beograd sa jako visokih 14.0 (za celu godinu), što prošlu godinu čini drugom najtoplijom svih vremena (rekordna ostaje 2000ta sa 14.2). Međutim, u većini mesta u Srbiji prošla godina je bila rekordno topla, toplija od 2000te. Urbanizacija u Beogradu podiže srednju godišnju temperaturu za oko pola stepena na godišnjem nivou. Inače, da nije urbanog efekta, najtopliji grad prošle godine bi bio Negotin.

Izvin'te za off.

Idemo u poslednji julski dan, vedro i toplo! Još jedna tropska noć, sa Tmin oko 20 stepeni (Cerak). Sutra popunjavam bazu za komplet julskih podataka (osim onog što sam već preskočio, kad nijsam bio u Beogradu), pa ćemo lepo moći sve sa pregledamo.
Sada je već oko 28 stepeni. Nebo se zasivelo od prašine i čestica iz grada, pa vazduh deluje prljavo. A i nebo je nešto ubledelo...
« Poslednja izmena: 31. Jul 2008. u 10:52 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #328 poslato: 31. Jul 2008. u 13:29 »
Ima zanimljivog razvoja oblačnosti jugoistočno od grada
To obično Stara planina sebično zadrži za sebe ali možda se i prevari nekad
Takt=31.4°C
Sparina

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #329 poslato: 31. Jul 2008. u 13:49 »
Beograd T=31 C Suncano i vedro

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #330 poslato: 01. Avgust 2008. u 08:00 »
Poslednji dan jula suncan i sparan,Tmin: 20.2C Tmax: 33.6C

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #331 poslato: 01. Avgust 2008. u 10:24 »
Juče je napokon bio prvi dan sa konkretnijim razvojem oblačnosti poslije dužeg vremena. Sve je prošlo južnije od mene, ali dovoljno blizu da bi satima grmilo i vidjeli se prelijepi oblaci. Ovako je izgledao oblak na radaru kad je bio najbliže meni:



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm