Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2014 - III dekada  (Pročitano 136772 puta)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #60 poslato: 21. Jul 2014. u 18:20 »
Oblačno popodne , temperatura u padu posle današnjih 33 stepena sada 29 stepeni. Već je prijatnije duva NW vetar! Pretpostavljam da je oblačno vreme i pojačan vetar rasteralo kupače na Adi!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #61 poslato: 21. Jul 2014. u 18:24 »
Nista ni ovde,pada jesenja kisa cak nije ni pljusak.Jak oblak nece ni sici sa planine.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Visconti

  • *
  • Poruke: 186
  • Lokacija: Kruševac, Srbija
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #62 poslato: 21. Jul 2014. u 18:38 »
Ja upravo došao iz grada. Vreli asfalt i vazduh kao topla voda. Nebo sa zapada i severozapada deluje jezivo (modro i sivo), a vetar pojačava u naletima.

(Usput, kako se postavljaju slike ovde, da li se uploaduje prvo na neki servis pa se stavi link, ili postoji opcija direktnog postavljanja? Hvala :) )
I poslednji oblaci su se razilazili, na horizontu se pomaljala svetlost koja je budila nadu...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #63 poslato: 21. Jul 2014. u 18:44 »
(Usput, kako se postavljaju slike ovde, da li se uploaduje prvo na neki servis pa se stavi link, ili postoji opcija direktnog postavljanja? Hvala :) )

Postaviš na neki servis,  pa onda link na sajt :)

Zanimljiv komentar na Fb:
Citat
Sanja : Dženan održa koncert u Čačku i okolini.....evo ga izlazi na bis  :(

U Subotici se naoblačilo visokom oblačnošću oko 16h i temperatura je 4 stepena niža nego juče u isto vreme. Tmax=27.7°C

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #64 poslato: 21. Jul 2014. u 18:56 »
Jak oblak nece ni sici sa planine.

Upravo to se i desilo.Oblak čim je napustio planinske vence i sišao u pobrđe bliže Moravi istočnije od mene oslabio.Od intenzivne grmljavina ostala je samo retka grmljavina.

Ovde sada ipak pada jaka kiša,mada deluje da neće dugo.

Ako gledamo radar,deluje kao da se oblak superćelijski premeštao,tj. udesno od glavne struje.Ipak,mislim da je ovo bio samo jedan organizovaniji višećelijski sistem.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Visconti

  • *
  • Poruke: 186
  • Lokacija: Kruševac, Srbija
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #65 poslato: 21. Jul 2014. u 18:59 »
Slično je i ovde, glavnina prolazi severnije od grada, čuje sporadična grmljavina, i prska kiša krupnih kapi. Ima jačih udara vetra na mahove.
I poslednji oblaci su se razilazili, na horizontu se pomaljala svetlost koja je budila nadu...

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #66 poslato: 21. Jul 2014. u 18:59 »
U ovom trenutku glavni deo oblacnosti je prosao...umerena kisa trenutno...steta ce biti vidljiva sigurno u toku veceri putem medija..Veci deo severnog dela grada bez struje...
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/1654383/%D0%9D%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5+%D1%83+%D0%A7%D0%B0%D1%87%D0%BA%D1%83.html

Pocela sitna kisa uz sve vise oblaka..

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #67 poslato: 21. Jul 2014. u 19:13 »
Polako prestaje oluja u KG-u, srećom nije bilo grada i neke vece stete.  Kao sto je primetio Milos, oluja je oslabila nakon Cacka i ovde donela samo vecu količinu kise i jakog vetra! 
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #68 poslato: 21. Jul 2014. u 19:16 »
U Ivanjici nema struje više od dva ipo sata,nestalo je kažu za vreme nevremena u iv,a to što ne dolazi nikako,moguće da je povezano sa tim strasnim nevremenom u Cacku,pošto od cacka ima jedan rezerni vod ali ni tamo nema struje... inace do prilika ništa suvo,u Ivanjici sve pliva u vodi,i još uvek pada umerena do jaka krupna kiša.Vrlo lako ovo može biti rekordna godina po količini padavina...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #69 poslato: 21. Jul 2014. u 19:18 »
Slaba kiša u Beogradu, vjetar se smirio, pa je baš sparno napolju.  A dok pišem poruku, evo i sunca i jedva vidljive duge ka jugu.
Radar obećava još kiše, ali ne i nestabilnosti do kraja dana, makar u Beogradu i Vojvodini. Šteta, nisam očekivao ovakav razvoj situacije, nadao sam se munjolovu večeras.
T 26.3°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #70 poslato: 21. Jul 2014. u 19:20 »
Sve bliže Nišu ovi sistemi sa zapada, ovde su ispod visokih oblaka počeli da bujaju tamni kumulusi što je dobar znak.

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #71 poslato: 21. Jul 2014. u 19:22 »
Tmurno i sparno vec nekih sat vremena, na momente zaduva severozapadnjak i padne po koja kap kise. 29 C.


Van mreže Vlade_Ca

  • *
  • Poruke: 60
  • Starost: 30
  • Lokacija: Cacak - Kragujevac
  • Ko drugom jamu kopa, trecom potpisuje!
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #72 poslato: 21. Jul 2014. u 19:22 »
U samom gradu grad je padao prvo krupan ali nije kolicinski bilo mnogo, ali kad lupi negde samo pukne, krupan je bio dosta..
Na 15 km od grada u Donjoj Trepci baba mi javila da je sve unisteno, i da se celo dvoriste beli od grada..

Slika kad je pocinjalo:


U toku oluje:




Most koji mi je na 50m od kuce se uopste nije video..

Ovako je izgledalo dok je prilazila oluja:




I dalje pada sitna kisa

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #73 poslato: 21. Jul 2014. u 19:36 »
Prijatno je napolju, T 26°C.
Da li je moguće da tokom noći ipak dođe do razvoja? Više nisam siguran! :neznam:
Vidim da se formirala jedna slaba linija oblačnosti sa grmljavinom u rumunskom delu Banata, ovde ništa.

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #74 poslato: 21. Jul 2014. u 19:36 »
imam osecaj da ce se vojvodina kasnije aktivirati , bilo je takvih slucajeva ove sezone da prvo bukne zapad pa kasnije sever, no. videcemo, za sad visoka oblacnost, a vidi se i vedrina ka zapadu... :popcorn:

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #75 poslato: 21. Jul 2014. u 19:39 »
opasan je bio ovaj oblak iznad Čačka

kod mene očekujem kišu večeras, ali ne nešto ozbiljnije.. ne znam ni koliko blizu će proći ovaj glavni deo za munjolov

Van mreže dzindzin16

  • *
  • Poruke: 61
  • Starost: 51
  • Lokacija: Cicevac
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #76 poslato: 21. Jul 2014. u 19:41 »
pardon ljudi .. ne cini li se meni da ovde skoro svi prizeljkuju neke cudesne oluje i prosto nestvarne vremenske nepogode,da bi imali cime da se odusevljavaju? .. rekoh pardon,a to je ako mozda gresim .. i onako nam je "prosto" stanovnistvo na granici da nema sta da jede,i jos treba da navijamo da se pokosi i to malo sto njima daje koliko toliko te samostalno napravljene hrane(gde opet treba uloziti nesto) .. pojedini komentari mi stvarno tako deluju .. nismo svi na drzavnim jaslama(ja jesam),pa da nam je ostalo da samo prizeljkujemo ekstreme i vizuelna cudesa iz oblaka .. izvinjenje i naklon ako sam stekao pogresan utisak ..

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #77 poslato: 21. Jul 2014. u 19:42 »
Tmurno nebo iznad i u blizini moje kuce. I dalje sparno i bez padavina.













Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #78 poslato: 21. Jul 2014. u 19:44 »
I u GM prosao solidan pljuska sa jakom grmljavinom oko 17h, na srecu grada nije bilo kao u Cacku.Nakon toga slaba do umerena kisa,koja je pre desetakak minuta prestala.
Osvezilo je lepo,nakon teske omorine pred dolazak oluje.
Trenutna T 23.8°C.
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:501892-Nevreme-u-Cacku-i-Gornjem-Milanovcu
« Poslednja izmena: 21. Jul 2014. u 19:56 Vladimir »

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Jul 2014 - III dekada
« Odgovor #79 poslato: 21. Jul 2014. u 19:47 »
Sve vise oblaka u Subotici... ocekujem konvektivni sistem tokom noci u celoj Vojvodini gde sa vise gde manje kise. Bice munjolova tokom veceri.