Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Oktobar 2014  (Pročitano 41743 puta)

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #40 poslato: 14. Oktobar 2014. u 21:34 »
Juče je CAPE nad Beogradom bio blizu 1000 J/kg. Sa druge strane, danas je jedva jedan manji sloj bio nestabilan. Nisam pogledao 12 z GFS, ali su u četvrtak moguća lokalno jaka nevremena. Sve zavisi od toga koliko će se energije nakupiti, jer bi smicanje bilo preko 20 m/s. Neki finorezolucijski modeli su davali SRH3 i do 650 m2/s2!

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #41 poslato: 15. Oktobar 2014. u 22:12 »
Trebalo bi izdati neko upozorenje povodom nepogoda! Gotovo svi modeli daju preko 100 mm severnoj polovini zemlje u naredna dva dana.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #42 poslato: 15. Oktobar 2014. u 22:42 »
Nakon peroida sa kisom za vikend bi mogao da bude hladniji T oko 19 C ali suncano vreme .

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #43 poslato: 17. Oktobar 2014. u 09:00 »
Da, čeka nas prelepo vreme za vikend. Sunčano i relativno toplo sa temperaturama oko 20 stepeni u hladovini. Po meni savršeno vreme.  :first:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #44 poslato: 18. Oktobar 2014. u 00:34 »
Iskoristite lepo vreme naredna cetiri dana na najbolji moguci nacin, jer nakon toga od srede sve je izvesnije jako zahladjenje. Ukratko stize zima....
O detaljima cemo pisati narednih dana.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #45 poslato: 18. Oktobar 2014. u 13:43 »
GFS u ovom izlazu je opet spustio T kod mene za cetvrtak stoji 6 a od nedelje malo toplije znam da nije za ovu temu ali moram da prokomentarisem da je za iduci utorak 0 C . Izvinjavam se za off ali morao sam da napisem :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #46 poslato: 18. Oktobar 2014. u 17:39 »
Izrazena i nagla promena vremena u sredu je sigurica,ali se i sam sebi cudim sto joj se toliko ne radujem i ne pratim je iz izlaza u izlaz.

Vise mi se unelo u glavu ovih nekoliko lepih dana do te srede koji se ocekuju.Stabilni,suncani,prijatno topli,uz skoro nikakve vetrove.Jedino bi se po kotlinama magla duze zadrzala.

Jednostavno sam zeljan takvih dana,nedostajali su mi iako ih u principu uopste ne volim.Ali eto,godina je takva kakva je,sa puno kisa i uzbudjenja(izuzev dobrog dela zime,no odavnoo je to biloo),pa nekako prija predah od svega toga.

Elem,to zahladjenje je vrlo ozbiljno,ciklon je vrlo izrazen pa se verovatno sprema prvi konkretniji sneg na planinama.U nizijama isto vrlo hladno,uz dosta kise i severnih vetrova.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #47 poslato: 18. Oktobar 2014. u 20:11 »
Au sta je ovo :o


Van mreže KrLe

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Beograd - Rakovica (juzni Beograd)
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #48 poslato: 18. Oktobar 2014. u 20:17 »
Au sta je ovo :o



Izvini na malo glupom pitanju,ali šta je to?  :D

Mislim,ne razumem se toliko u meteorologiju,samo onako iz hobija...

Ako možeš malo da mi pojasniš  :super:  :)

Inače,svidja mi se što se prognozira zahladjenje od četvrtka,voleo bih da vidim jednu pravu zimu! :)

Pozz :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #49 poslato: 18. Oktobar 2014. u 20:23 »
Hladna kisa na 3-4C u plusu. Mene ne brine temperatura vec sami ciklon, mislim da je '' Zagorka'' na redu. Au, kakvog li imena. Padavine ce biti neprekidne i duge iz nimbostratusne oblačnosi. A to nije dobro zbog mogućih novih poplava.

Nadam se da ce se barem padavinski ublažiti.

Van mreže dragankralj

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #50 poslato: 18. Oktobar 2014. u 20:58 »
Bogami svaka cast ....moracu ja da ubacim drva u supu u naredna dva tri dana :) ..a i pecka da se lozi hehehe...od cetvrtka akcija ;)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #51 poslato: 18. Oktobar 2014. u 21:25 »
S obzirom da ce u Moskvi biti -14 sledece nedelje ujtru , ko zna sta nam modeli spremaju narednih dana spusta se taj hladan vazduh sa severoistoka , na planinama ce svakako biti moguc sneg! Za nize predele za sada ne verujem mada nije nemoguce ponegde susnezica!


Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #52 poslato: 18. Oktobar 2014. u 21:37 »
Izvini na malo glupom pitanju,ali šta je to?  :D

 ^^ Evo pokusacu da ti objasnim ovo .

Ovo je trenutna situacija GFS-a koja pokazuje da ce od srede uvece doci do veceg pada T koja ne donosi probleme ali kad se pogleda kolicina kise od 75 L kusur to moze da bude problem zato sto ove padavine nisu pljuskovitog karaktera za sada bez prekida kisa do nedelje .

To znaci da bi sigurno bilo hladnog vetra koji bi spustio T za najmanje 3-7 C subj. osecaj .

Evo nadam se da sam ti malo objasnio .

To je sve zasada trenutno ali ima dobri sansi da ostane tako ili slicno .
« Poslednja izmena: 18. Oktobar 2014. u 21:53 aca asceric »

Van mreže KrLe

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Beograd - Rakovica (juzni Beograd)
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #53 poslato: 18. Oktobar 2014. u 21:42 »
^^ Evo pokusacu da ti objasnim ovo .

Ovo je trenutna situacija GFS-a koja pokazuje da ce od srede uvece doci do veceg pada T koja ne donosi probleme ali kad se pogleda kolicina kise od 75 L kusur to moze da bude problem zato sto ove padavine nisu pljuskovitog karaktera i mogu trajati do ponedeljka .

To je sve trenutna situacija .

Hvala na odgovoru  :D

Van mreže dragankralj

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #54 poslato: 18. Oktobar 2014. u 23:05 »
Auuu al su krenule da pristizu poruke kako modeli najavili zahladjenje..i like it :)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #55 poslato: 18. Oktobar 2014. u 23:54 »
Auuu al su krenule da pristizu poruke kako modeli najavili zahladjenje..i like it :)
  Pa ako volis hladno vreme onds ces uzivati sledece nedelje zasigurno.... Samo kad pogledam temperature za petak... Zima...
Treba napomenuti i dosta kise koja nece izostati uz zahladjenje.

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #56 poslato: 19. Oktobar 2014. u 00:14 »
Da da bas dosta kise se crta uz hladnocu.

Van mreže Pavlevuk

  • *
  • Poruke: 21
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #57 poslato: 19. Oktobar 2014. u 00:32 »
Da li se u Beogradu sledece nedelje moze ocekivati sneg ili susnezica ?

Van mreže dragankralj

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #58 poslato: 19. Oktobar 2014. u 00:38 »
Da li se u Beogradu
Da li se u Beogradu sledece nedelje moze ocekivati sneg ili susnezica ?
Pa ja bih rekao tesko ..ali evo tu su iskusniji clanovi koji mogu reci svoje misljenje..

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Oktobar 2014
« Odgovor #59 poslato: 19. Oktobar 2014. u 02:52 »
 ^^ Према тренутном излазу GFS 18Z, у Београду не постоје шансе за суснежицу и снег. Т на 850hPa је тек око 0°C, а у приземљу од 5°C- 10°C. Снежна граница би била мало испод 1000 м.н.в., а уз јачи интензитет падавина, снежна граница би се могла спустити на око 500-600 м.н.в., углавном у западним и југозападним крајевима Србије, а виши предели би могли лепо да се забеле. Тако тренутно изгледа ситуација. Немојте ме баш држати за реч, нисам толико искусан у прогнозирању, али "то је то" од прилике. Чекаћемо да се мало још усагласе модели и да се искуснији чланови прикључе, па ћемо имати детаљније информације о овом захлађењу.