Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Septembar 2015  (Pročitano 59639 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Septembar 2015
« Odgovor #180 poslato: 25. Septembar 2015. u 22:58 »
Moze vrlo lako da se desi da i ne bude dogovora medju modelima. EC i nas WRF-NMM ne njuse dzabe te padavine. One po njima vec sutra krajem dana bi trebalo da udju na krajnji jugoistok zemlje i sporo da se premestaju prema severozapadu, u nedelju zahvatajuci i centralne krajeve zemlje. Dakle ostalo je jos nesto manje od 24h da vidimo da li ce biti u pravu.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Septembar 2015
« Odgovor #181 poslato: 26. Septembar 2015. u 10:33 »
Ista meta isto odstojanje e tako se moze reci za danasnje izlaze modela svih modela, znam rekao sam da necu gledam do veceras ali me ovo bas zanima... :) Evo da ubacim sa sajta  weather2umbrella cini mi se prema eta modelu u nedelju padavine...Od kada ja pratim modele a to je manje od godinu dana, priznajem nije dug period, nisu se ovoliko razilazili a da je prognoza za naerednih 24-48h....

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Septembar 2015
« Odgovor #182 poslato: 26. Septembar 2015. u 11:18 »
Mislim da će gfs biti u pravu i da će mu se i ostali modeli pridružiti, ipak su mi sumnjive te padavine za sutra.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Septembar 2015
« Odgovor #183 poslato: 26. Septembar 2015. u 11:50 »
Cini mi se da se ipak gfs priklonio ostalim modelima, nije ovo neka kisa ovo je nesto minimalno ali ko zna... I Ecmwf je slican ovome, bas i on daje male padavine... Nas wrf bas drzi dobre padavine...




Sunce nece da vidimo sledecih 5 dana... Posle ovakvog leta moze i jedan smajli za to  :D
« Poslednja izmena: 26. Septembar 2015. u 12:06 Bart »