Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Novembar 2016  (Pročitano 23328 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #40 poslato: 14. Novembar 2016. u 10:08 »
Narednih dana se uspostavlja anticiklon te nas očekuju jutarnji mrazevi i sunčano vreme. Sredinom sedmice ciklon kreće da preuzima atlantik te postoji velika šansa da dođe do prodora veoma toplog vazduha na naše područje. Od četvrtka temperature i preko 10 stepeni.



Nakon toga verovanto jačanje tople košave, ali otom, potom.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #41 poslato: 16. Novembar 2016. u 10:12 »
Sredinom naredne sedmice sve je izvesnije da će prostran AC iznad Rusije usloviti hladnu košavu u našim krajevima. Najhladnije naravno u Timočkom basenu gde će dnevna temperatura biti ispod 5°C. U ostalim delovima Srbije temperatura malo iznad 10°C a najtoplije u zapadnoj Srbiji gde će biti  oko 15°C.




Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #42 poslato: 17. Novembar 2016. u 21:48 »
Očekivani vazd. pritisak oko 1067hPa na području Urala (nedelja):


Copyright: WetterOnline

Očekivane temperature:


Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #43 poslato: 17. Novembar 2016. u 21:50 »
@profi
U prevodu?

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #44 poslato: 24. Novembar 2016. u 21:04 »
Bas je zatajila ova tema :grin:

Sasvim je jasno da jako zahladnje stize u ponedeljak, medjutim hladnoca previse okomito upada na nas, uz brzo sirenje grebena anticiklona sa severa Evrope, pa prostora za neki snezni ciklon nema. Nesto padavina izmedju nedelje i ponedeljka ce biti uglavnom u juznoj polovini zemlje po svemu sudeci.

Medjutim, EC veceras spusta hladno jezgro tog prodora sa severoistoka izmedju ponedeljka i utorka skoro pa direktno na nas, ako se to ostvari mozda bi ipak bile moguce nekakve slabije snezne padavine.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dragankralj

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #45 poslato: 24. Novembar 2016. u 23:59 »
Izgleda da je i GFS sad povecao zahladjenje za utorak..sredu..pravi ledeni dani.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #46 poslato: 27. Novembar 2016. u 21:31 »
Bilo bi lepo da jutro osvane sa pahuljama  :snowball:


Hm nas wrf ubacio u meteogram i visinu snega... To je ova plava linija kod padavina...

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #47 poslato: 28. Novembar 2016. u 18:44 »
Ова нам тема успавана иако би колеге са југа могле да се активирају, врло занимљиви дани пред њима. По ГФС сутра сам југ и југоисток имају снежне тренутке, Македонија нарочито. Занимљиво ми је да је снежне падавине ГФС нацртао до самих северних обала Пелопонеза у среду. Војводини цртка у четвртак неке трунчице снега, занемарљиво, али и то је за сам почетак занимљиво.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #48 poslato: 28. Novembar 2016. u 21:56 »
Upravo tako, trebalo bi i kod mene biti oko 5 mm u obliku snega,a siguran sam da u ostatku Srbije ima onih koji su ga se uzeleli a pitanje da li ce ga dobiti, ali bi temperatura i kod mene,mogla napraviti problem,to jest bljuzgu.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #49 poslato: 28. Novembar 2016. u 22:14 »
Kakve su šanse da i sutra usled sunca u Vojvodini nastanu oblaci koji mogu doneti lokalne snežne padavine kao danas na primer. Jer ni danas niko osim sunca na severu ništa nije spominjano. Poz :)

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #50 poslato: 28. Novembar 2016. u 23:22 »
 ^^nikakve, uzivaj u hladnom , vetrovitom, I promenljivo oblacnom vremenu :morning:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #51 poslato: 28. Novembar 2016. u 23:25 »
Hahaha kako je igor odgovorio, oduvao ga je u sekundi.. "nikakve, uzivaj"..ahahahaha :tu: :laught: :rotf:


Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #52 poslato: 29. Novembar 2016. u 01:19 »
Ja ne mislim da je Igor imao nameru da me "oduva", odlično sam ga razumeo i hvala mu na odgovoru a ti uživaj. :)

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #53 poslato: 29. Novembar 2016. u 12:01 »
Jel' moze neko ko se razume da mi objasni kako i zasto JMA  model vidi cak 1075hPa nad Grenlandom, dok ostali modeli ne vide ni 1050hPa. Pitam posto je vrlo blizak termin u pitanju(30h), pa mi nije jasno otkud tolika razlika. Samo da naponem da nije to neki zaostao izlaz nego 6z od jutros. Hvala unapred

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #54 poslato: 29. Novembar 2016. u 17:34 »
 ^^
Hej, napisaću ti odgovor u temi Meteo-Chat.
Ti si u temi "Zima" već spominjao neverovatne brojke JMA modela za prit. na Grenlandu a ja sam nešto u vezi toga prokomentarisao pa je možda najbolje da to stavim u Meteo-chat a da ovde ostavim prostor za članove koji analiziraju meteo-prilike za naš region.

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Novembar 2016
« Odgovor #55 poslato: 29. Novembar 2016. u 19:16 »
OK super