Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jun 2017 - III dekada  (Pročitano 52510 puta)

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #40 poslato: 21. Jun 2017. u 20:13 »
evo novog razvoja u istocnoj slavoniji :morning:kod mene povremeni kratkotrajni pljuskovi :morning:

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #41 poslato: 21. Jun 2017. u 20:15 »
Baš se crni u pravcu severozapada.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #42 poslato: 21. Jun 2017. u 20:16 »
U Melencima 3l, moglo je mnogo bolje.. malo je grmelo ali na kraju krajeva tresla se gora a rodio se miš  :yawn:

Sad je pitanje da li je to to za večeras  :confused:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #43 poslato: 21. Jun 2017. u 20:18 »
da ide to ka beogradu.. I to dosta brzo, s obzirom koliko se muvalo nad zapadnim obroncima fruske gore

Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #44 poslato: 21. Jun 2017. u 20:19 »
Provala oblaka,grmljavina i olujni vetar.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #45 poslato: 21. Jun 2017. u 20:24 »
Sa prvim zracima sunca pocela je jasnije da se pruza slika ka jugu a posebno ka jugozapadu (gledajuci od mene), na ovaj jaci razvoj, i ovako vizuelno, deluje to zaista obecavajuce, za one koji su juznije i jugoistocnije. Sto se tice kolicine kise ovde, slicno je kao i kod Zike. Kisa jos uvek pada, slabim intenzitetom.

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #46 poslato: 21. Jun 2017. u 20:27 »
a kud ide ovo u istocnoj slavoniji :hm:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #47 poslato: 21. Jun 2017. u 20:29 »
Upravo je počeo pljusak (bez grmljavine) u ovom delu Novog Beograda iz oblaka u razvoju. Ne bi trebalo duže da potraje, ali glavnina se približava sa severozapada - jaka konvektivna linijska oblačnost koja je stigla do Inđije. Biće ovo jedno zanimljivo veče za praćenje.

Edit: Evo i pojačanog vetra.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #48 poslato: 21. Jun 2017. u 20:34 »
Čudovište ide ka Beogradu. Na Kališu sam, uživam u pogledu, bez fotoaparata.



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #49 poslato: 21. Jun 2017. u 20:37 »
vau kakva impresivna slika zadnjeg dela Sistema koji se krece ka beogradu... ispred frontalni crni oblaci a iza narandzasti, verovatno od suncevog odsjaja, ogroman nakovanj :laie:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #50 poslato: 21. Jun 2017. u 20:37 »
Tamno nebo ka zapadu i severozapadu a i iznad mene, ka jugozapadu se vide i virge. Bez daska vetra kod mene, sve je stalo. Takt 27.6C uz vlaznost od 63%.

Edit: Evo i vetra, jaki udari.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #51 poslato: 21. Jun 2017. u 20:38 »
Miloše, ti si baš rešio da se inatiš sa majkom prirodom (lokacija: Miljakovac - jugozapad BKR :rofl: ). Nemoj da nam se to obije o glavu večeras. :grin:

Inače, u međuvremenu kiša je prestala. Palo je oko 1mm u mom kraju (moja procena), ali s obzirom da još uvek nije uključena ulična rasveta teško je proceniti tačno.

Trenutno je pretežno oblačno, toplo i veoma sparno, a upravo je i zagrmelo. Vetar je oslabio, pa je slab, zapadni. Temperatura iznosi prema AMS Vračar 29,2ºC, a prema AMS Košutnjak 24,9ºC.


Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #52 poslato: 21. Jun 2017. u 20:41 »
Pakleni dan danas u županjskoj Posavini uz tmax od 34°C koliko je izmjereno u Gradištu te slab zapadni i JZ vjetar.
Nakon sunčanog prijepodneva i sredine dana, poslijepodne i navečer je došlo do povećanja naoblake, ali to je visoka naoblaka od cba u blizini pa je trenutno užasno vruće i sparno, ima i grmljavine iz cb-a istočnije od mene. Vjetar slab. U 20h u Gradištu se mjeri 28°C. Bit će paklena noć.... :ranting:

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #53 poslato: 21. Jun 2017. u 20:44 »
Krenuo niz tropskih dana, videćemo dokle će potrajati, nimalo naivan oblak ide ka BG na radaru je to skoro max.odraz.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #54 poslato: 21. Jun 2017. u 20:45 »
Krenuo da duva malo pojačan vetar a upravo dok pišem čuje se prva slaba grmljavina, seva ka severozapadu.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #55 poslato: 21. Jun 2017. u 20:46 »
Baze oblaka su jako visoko, kao i tačka rose, a ovo što se približava verovatno jaše na čelu jako nestabilne vazdušne mase koja se iz Mađarske prelila nad Vojvodinu.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #56 poslato: 21. Jun 2017. u 20:47 »
Jedan od mogućih scenarija za sat vremena:



Prognoza kod ovakvih razvoja je malkice "nezahvalna", videćemo šta će stvarno biti i koliko će tačna biti ova najava WetterOnline (sa značajnom grmljavinom i padavinama na području Beograda) za koju bih voleo da se ostvari i mislim da su šanse za to dosta velike (slikica je "skinuta" sa aplikacije "Vreme&Radar" pre 15 minuta; možda je već sada najava drugačija)...

Trenutno je slab pljusak, krupnih kapi kod "Vuka" uz grmljavinu u pojačanju/približavanju...

@Miloš:
Da li je moguće da si na Kališu bez fotoaparata? To ne liči na tebe  ;) , bar kada su realne šanse da bude nečeg interesantnog -u meteorološkom smislu; svakako da na Kališu u noćnim satima razne stvari mogu da budu "interesantne" (mnogo više od praćenja meteo-situacije)... u adekvatnom društvu  ;)  :D

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #57 poslato: 21. Jun 2017. u 20:47 »
pa da I RHMZ je dalo hitno upozorenje... pratim lightnings  maps.. osim tog Sistema kod beograda.. meni je interesantan onaj u slavoniji, blizi mi se ali kao da bezi malo juznije :hm: :fight:

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #58 poslato: 21. Jun 2017. u 20:49 »
Извештај из Врдника пре пола сата: Град густ али не много крупан је тукао неколико минута уз олујни ветар и јаку грмљавину. То сада иде на нас.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jun 2017 - III dekada
« Odgovor #59 poslato: 21. Jun 2017. u 20:53 »
Jaka konvektivna oblačnost koja uslovljava jak pljusak sa snažnim električnim pražnjenjima, obilnim padavinama i, verovatno, lokalnom pojavom grada veoma je blizu Beograda. Valjda će izgurati u punoj snazi do glavnog grada. :)

Za to vreme, u mom kraju opet počinje kiša. Seva sve češće ka severozapadu (mada nemam pogled na tu stranu) uz sve jaču grmljavinu.