Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Automatske meteorološke stanice  (Pročitano 332585 puta)

Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #520 poslato: 30. Oktobar 2012. u 08:57 »
Druze, reci mi kakva je ona oko softwera koji pisu u SQL, Posto planiram da je postavim na vrh brda gde nema kuca i moram sve to da spakujem na neki micro racunar i da vucem wireless do nje. Znaci na racunar moram da instaliram neki SQL server i povremeno po potrebi da trazim upite preko Weba. :sun I naravno mogu li da racunam na pomoc ako mi zatreba pri instalaciji ...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #521 poslato: 30. Oktobar 2012. u 09:09 »
Mislim da sve stanice u našoj mreži koriste Weather Display softver, tako da ti ne treba SQL baza, program sam čuva podatke sa stanice sa zapisom svakog minuta u memoriju računara i to može da prenese na internet ukoliko postoji internet konekcija.

Pogledaj
http://www.weather-display.com


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #523 poslato: 11. Decembar 2012. u 12:07 »
Te dve AMS spadaju u klasu najjeftinjih, ali svakako bi zadovoljile potrebe za amaterska merenja. Obe stanice imaju mogućnost povezivanja na računar putem USB kabla, pa samim tim i čuvanje podataka, a eventualno i njihovu prezentaciju na internet.

Van mreže lomi

  • Poruke: 4
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #524 poslato: 11. Decembar 2012. u 12:15 »
pa nisam ja neki  profic (i neznam sta manje rade od onih skupljih) , mene interesuje  da li ce takva vrsta stanica moci da odradi kao recimo ona u  Vrscu ili u Ruskom Selu
u stvari posavetujte me , moze i polovno (ako ima)
volje imam a mislim i dovoljno znanja a repa su problem

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #525 poslato: 11. Decembar 2012. u 12:22 »
Ovu prvu sto si postavio ima kolega iz Ruskog Sela.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #526 poslato: 11. Decembar 2012. u 12:26 »
Po meni je uvek bolje novo, jer će duže trajati, ako uzimaš polovno teško ćeš utvrditi šta je neispravno i da li eventualno ima probleme sa merenjem ili slanjem podataka. Obe će ti završavati posao kao u Ruskom Selu i Vršcu, a za to će ti biti potreban i računar koji će raditi stalno i stabilna internet veza.

Van mreže lomi

  • Poruke: 4
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #527 poslato: 11. Decembar 2012. u 13:10 »
ma uvek je bolje raspitati se pre (ako i dodje do) kupovine a volje ima, viska racunara i neta takodje

vidim da usput i doradjujete te stanice  itd pa da vidim dal ce se uklopiti kocke
za sada mi je prva solucija prihvatljivija jer mogu da pazarim ovde u Srbiji

rece da ti kolega ima bas ovu na koju tipujem ,a moja zapazanja su da nekada bas"ispada" tj nema podataka sa njegove AMS ali to moze biti druge prirode mozda je do konekcije prema internetu

Van mreže lomi

  • Poruke: 4
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #528 poslato: 12. Decembar 2012. u 21:37 »
evo sada nisu podaci osvezeni vec citavih 68 sati  :neznam: :neznam: :neznam: mislim na AMS Rusko selo

Van mreže nikt

  • *
  • Poruke: 37
  • Lokacija: 23314 Руско село
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #529 poslato: 13. Decembar 2012. u 22:09 »
Извињавам се,није ни до станице ни до конекције већ до компјутера,нестала струја комп се угасио и сад немогу да га покренем,ја не знам а ови што су га узели на поправку никако да га донесу, лажу ли лажу...

Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #530 poslato: 17. Decembar 2012. u 13:51 »
Jeli ko dosao do informacije ima li kod nas da se kupi po razumnoj ceni, da ne bude mnogo skuplje nego u inostranstvu ili da jurimo kombinaciju iz inostranstva. Ja sam nasao u NETIKSU neku ali to mora da se ode kod njih pa da se proba u servisu radi li sa softwerom weather display. kazu da je kineska i kosta 160e

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #531 poslato: 17. Decembar 2012. u 14:32 »
Ciro takvu stanicu ima koleg nikt iz Ruskog Sela  i radi na weather display-u.

Ono sto trabaju da znaju svi koji nameravaju da kupe automatske stanice(osim Davisa), da moraju da imaju zaklon(kućicu) kako bi merenje temperature bilo sto tacnije.


Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #532 poslato: 17. Decembar 2012. u 18:03 »
Mislis da se sonda uvuce u tubu da ne bude direktno izlozena uticaju vetra.

Imas li kontakt coveka iz RuskogSela samo da mi potvrdi da je to ta kineska stanica sto ih Netiks ima u ponudi, posto Netiks nije siguran da to moze ta njihova, bar ne sa softwerom www.weather-display.com/

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #533 poslato: 17. Decembar 2012. u 20:49 »
Mislis da se sonda uvuce u tubu da ne bude direktno izlozena uticaju vetra.

Imas li kontakt coveka iz RuskogSela samo da mi potvrdi da je to ta kineska stanica sto ih Netiks ima u ponudi, posto Netiks nije siguran da to moze ta njihova, bar ne sa softwerom www.weather-display.com/

Mozes da ga kontaktiras preko privatne poruke na forumu.
A evo linka sa http://www.rozel-ns.co.rs/topsellers/70-meteoroloskastanica

Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #534 poslato: 05. Januar 2013. u 16:48 »
Danas sam iskoristio lijep dan da stavim kod ventilatora mrežicu, da mi kukci i druge bube ne dodju do TH-senzora,jer za vrijeme oblačnoga dana ventilator ne radi pa bi onda razne bube i kukci mogle doći do senzora, i ugnjezditi se tamo.
Sada je zima i nema ih ali, proljeće će doći brzo i eto i njih tu.  :)



Van mreže p.e.dj.a

  • *
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Užice
    • Peđina beležnica
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #535 poslato: 06. Januar 2013. u 11:05 »
Kako merite pristisak? Koristite direktno očitavanje sa sonde ili radite neke korekcije?

Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #536 poslato: 06. Januar 2013. u 11:41 »
Pritisak sam korigirao na nadmorsku visinu mjesta,a  kod Davis stanice osim te mogućnosti još se unesu samo kordinate mjesta  i sam podesi tlak. A, kada se podaci usporede sa službenim , to je mala razlika, a i ne može biti ista jer ipak je to udaljenost nekih pet-šest kilometara.

Van mreže baneco

  • *
  • Poruke: 11
  • Starost: 52
  • Lokacija: Martonoš
  • WS1600 WS2800-1-IT
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #537 poslato: 06. Februar 2013. u 23:40 »
Pozdrav svima,
nov sam na forumu i ponosni sam vlasnik meteostanice ws 1600 koju obozavam ali ne mogu da je spojim na PC (to joj je najveca mana a i merac spoljne temperaturu laze za 2 stepena u plusu kada uporedim sa svojim starim i pouzdanim zivinim meracem i Oregonovom malom stanicom.Dali mozda to moze nekako da se kalibrise).Ipak bih vas zamolio i za vase misljenje o stanici koja nosi oznaku WS-2800-IT (Conrad), posto ima USB Transceiver, dali istu mogu redovno spojiti na PC?
Hvala vam unapred na odgovorima.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #538 poslato: 07. Februar 2013. u 09:46 »
Kalibracija samog senzora meteo stanice nije predviđena pa se nemože odraditi da kažem hardverski. Kod stanica koje se povezuju na PC, uz pomoć softvera te korekcije su moguće, ne samo za temperaturu već i za ostale senzore.
Moja AMS je WS 2800 (TFA Primus) i AMS Karaburma sa nje šalje podatke preko PC (program Weather Display) na net.
U funkciji je od avgusta 2012. god. do kada je radila TFA Nexus. Prenos podataka od stanice do PC je bežični, kao i između senzora i stanice. Za ovih 1,5 god. korišćenja veoma sam zadovoljan njenim radom i tačnošću senzora.
 



Van mreže baneco

  • *
  • Poruke: 11
  • Starost: 52
  • Lokacija: Martonoš
  • WS1600 WS2800-1-IT
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #539 poslato: 07. Februar 2013. u 10:16 »
Jos jedno pitanje, dali je mozda moguce povezivanje ws1600 sa PC putem tog USB Transceiver-a koji koristi ws2800,posto je proizvodjac ako se ne varam za obe stanice isti, dali je to neko mozda probao?