Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2021 - I dekada  (Pročitano 18484 puta)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Jul 2021 - I dekada
« poslato: 01. Jul 2021. u 09:44 »
Jutros lepo sveže, padavina noćas bilo samo u tragovima.

Tmin = 16.4°C
T = 24.9°C

Van mreže David01

  • *
  • Poruke: 268
  • Starost: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #1 poslato: 01. Jul 2021. u 10:41 »
Prošao je slab pljusak bez grmljavine pre nekih 15-20 minuta. Negde oko 5 ujutru me je probudio još jedan slab pljusak. Ukupna količina je mizerna, ali kako prija ovo osveženje. :worthy:

Takt 21°C. Deset stepeni niže nego juče u ovo vreme.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #2 poslato: 01. Jul 2021. u 11:02 »
Знатно пријатније данас. У мом крају је пред јутро било и нешто кише (0,5мм) по оближњој станици..
Травњак још увек зелен и одолева али ако ускоро не буде кише већ овог месеца може да пожути.. Последњих година се то није дешавало али ове године је врло вероватно како је кренуло..
Све што и буде - буде локалног карактера, нема на видику оних система који хватају већи део земље и донесу 20+мм ... :)
Надати се да Јул и Август надокнаде оно што је Јун са падавинама пропустио је исто као да се зими надаш да ти Март извуче зиму са неким већим снегом  :grin: Волео бих да нисам управу али ...

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #3 poslato: 01. Jul 2021. u 11:09 »
Mislio sam da ce probiti hladniji vazduh kad ono tropska noc,udari vetra nocas do 30 km/h.Oseti se svezina napolju nadamo se nekim dobrim padavinama,jel zna neko koje ce biti strujanje nad Macvom

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #4 poslato: 01. Jul 2021. u 11:11 »
Sunčano i toplo T 28.7*C..Krenuli su kumulusi okolo da se skupljaju..Nadam se da će kiša napokon bar malo pasti pred sve izvjesniji novi talas velikih vrućina od polovine naredne sedmice..Po sjeveru Crne Gore su već krenuli orografski razvoji..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #5 poslato: 01. Jul 2021. u 11:30 »

Надати се да Јул и Август надокнаде оно што је Јун са падавинама пропустио је исто као да се зими надаш да ти Март извуче зиму са неким већим снегом  :grin: Волео бих да нисам управу али ...

Teško, ali ne i nemoguće. Mi pamtimo poslednje godine u kojima smo imali veoma topao i sušan jun (2017, 2013, 2012...) posle kojih su usledili još topliji i sušniji jul i avgust. Ali bila je recimo 2003. sa jednim od najtoplijih i najsušnijih junova u istoriji merenja (Tsr 25.0°C i padavine 33.4mm u Beogradu). A nakon njega je usledio prilično kišan i svež jul (Tsr 23.1°C i padavine 118mm). Znači teško, ali ne i nemoguće, iako trenutne prognoze ne obećavaju.

Svežije i u Beogradu danas, ali i dalje prilično sparno. Mislim da će tek naredna noć doneti osveženje u pravom smislu te reči. Temperatura 26°C. Ima još od jutros konvektivne oblačnosti visokih baza, čak je palo i par kapi kiše malopre.
Ozbiljnija konvekcija je već krenula na jugozapadu, jaka superćelija je kod Sjenice trenutno.
Ovamo i ako bude nešto konkretnije, tek kasno popodne ili uveče.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #6 poslato: 01. Jul 2021. u 11:36 »
 ^^ Одмах ме демантује време  :grin:
Киша на Дорћолу  :O

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #7 poslato: 01. Jul 2021. u 12:15 »
I danas žeško, Leskovac 34c. Na istoku još toplije. Primiču se neki oblaci sa zapada videćemo hoće li nas iznenaditi.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Zokili

  • *
  • Poruke: 20
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #8 poslato: 01. Jul 2021. u 13:50 »
Jeste prijatnije nego juce ali i dalje na suncu prevruce. Pre podne poprska malo kisa i onda upeklo sunce. Trava kao slama... Zemlja ispucala krateri se napravili... Nadam se jos nekoj kapi kise..   :worthy:

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #9 poslato: 01. Jul 2021. u 13:53 »
Kakva bomba od Niša prema Staroj planini :O Takodje i u Negotinskoj krajini....
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #10 poslato: 01. Jul 2021. u 14:02 »
 ^^ ne vidim poentu pisanja ako nemamo pojma odakle nam pišeš, postavi lokaciju mislim da su ti to već i rekli  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #11 poslato: 01. Jul 2021. u 14:11 »
^^ Beograd, Mali Mokri Lug. Ranije je nik bio Kišni oblak.

Kad smo kod kišnih oblaka, nekoliko superćelija na radaru trenutno, od istočne Bosne preko centralne Srbije.
Ovaj deo i dalje u zoni zatišja, ali nema sumnje da je atmosfera nestabilnija nego prethodnih dana i da imamo čemu da se nadamo uveče. Temperatura 29°C.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm


Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #12 poslato: 01. Jul 2021. u 14:28 »
 ^^ e raniji nik znam  :tu:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #13 poslato: 01. Jul 2021. u 14:39 »
Gradonosna oblačnost se formirala tik istočnije od Svrljiga i dalje ka Staroj planini donela oluju i grad veličine lešnika...

Van mreže Kisni oblak

  • **
  • Poruke: 507
  • Starost: 40
  • Lokacija: Beograd-Mali mokri lug
  • Vooolim kisu
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #14 poslato: 01. Jul 2021. u 14:49 »
Poslednjih mesec dana Kragujevac nista nije zaobislo izgleda da ce tako biti i danas... Barem negde da pada lepa kisa..

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #15 poslato: 01. Jul 2021. u 15:23 »
U Leskovcu je kiša uspela da nakvasi beton, Kukavica je odradila svoje i odvukla  oblake na tu stranu.



Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #16 poslato: 01. Jul 2021. u 15:42 »
Konacno se aktivirala Bosna cekamo dalji razvoj situacije,u okolini Zenice sa 31 na skoro 18C opala bas fino osvezilo,nadamo se i ovde slicno. :whistling:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #17 poslato: 01. Jul 2021. u 15:44 »
S obzirom na ozbiljnu dinamiku, nekako čudi da ovi razvoji južnije, pogotovo oko Zapadne Morave baš dođu nekako previše statični. Nema ni neke dugovečnosti sistema.

Druga priča je istok zemlje te nastavak dalje ka Bugarskoj i Rumuniji, tamo su parametri baš brutalni i bilo je crnih odraza do mile volje.

S obzirom da se i ova oblačnost po munjolovcu uglavnom kretala čisto zapadno već sada, nije da zvučim kao pesimista, ali onda ne shvatam kako će bilo šta da dođe od ovoga što crtaju pojedini modeli za ovamo severnije kasnije uveče kad će i ono strujanje (700-500mb) koje je sada jugozapadno da okrene na zapadno, severozapadno.

Od onog razvoja oko Sjenice je bio baš prostran outflow izgleda, čitava jugozapadna Srbija se ugasila.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #18 poslato: 01. Jul 2021. u 15:58 »
Skeptičan sam povodom bilo čega za Sarajevo ali eto vidićemo do večeras može li se šta dovući..Prema jugu se čisti..

Pogled na ovaj razvoj sjeverno od Sarajeva,čuje se grmljavina ali s obzirom na strujanje ništa od njega..




Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2021 - I dekada
« Odgovor #19 poslato: 01. Jul 2021. u 16:22 »
Iz mog ugla po satelitu ako bude novih razvoja u blizini to će biti južni deo Bga i zapadno od grada, za sada tu se obnavljaju neki kumulusi i uglavnom se oni i razviju kasnije ispod visoke oblačnosti. Kao što rekoh pesimista sam sa ovim strujanjem, jedino nešto zapadnije da se organizuje i spusti preko dela Bačke, Srema i ovamo ako se ne raspadne.Već zapad,Mačva,Delovi Srema i južni delovi Bga po meni druga priča .Pratimo