Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Evidencija apsolutnih minimalnih tem. za poslednjih 20ak godina  (Pročitano 21321 puta)

Van mreže Filip Kg

  • Poruke: 2
Evidencija apsolutnih minimalnih tem. za poslednjih 20ak godina
« poslato: 24. Septembar 2018. u 13:17 »
Poštovanje svima,
Želeo bih da zamolim nekoga ko ima malo slobonog vremena za malu pomoć. Za potrebe analize Srbije kao potencijalnog tržišta, Nemačka kompanija koja se bavi proizvodnjom i uzgojem određenih sadnica drveta, zatražila mi je između ostalog i evidenciju apsolutnih minimalnih temperatura na svim dostupnim mernim stanicama za poslednjih 20 i više godina. Ovo im je bitno jer žele da identifikuju mikro regije koje su pogodne za uzgoj sadnica.
Obzirom da sam potpuni laik na ovom polju, neke podatke sam našao na sajtu RHMZ, ali su podatci objedinjeni za ceo period a nisu prikazani zasebno po godinama, i takođe poslednja dostupna godina je 2010.
link: http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/stanica_sr.php?moss_id=13278

Da li neko ima ideju gde mogu dobiti ovakvu informaciju, dakle pregled po godinama zasebno zaključno sa prošlom ili tekućom?

Unapred hvala svima na pomoći i savetima,
Filip

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.847
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Evidencija apsolutnih minimalnih tem. za poslednjih 20ak godina
« Odgovor #1 poslato: 24. Septembar 2018. u 13:43 »
Za takvu vrstu informacije neka se firma obrati RHMZ-u.
Ako neće da plate informaciju neka analiziraju sve Meteorološke godišnjake

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/klimatologija_godisnjaci.php

Van mreže Filip Kg

  • Poruke: 2
Odg: Evidencija apsolutnih minimalnih tem. za poslednjih 20ak godina
« Odgovor #2 poslato: 24. Septembar 2018. u 13:56 »
Hvala za brzi odgovor. Neće da plate, jer ja njih cimam za saradnju, tako da na mene pada analiza godišnjaka onda :)

Biću slobodan da se vratim sa pitanjima ako zapne negde.

Hvala puno!