Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Melenci-moje selo  (Pročitano 31012 puta)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Melenci-moje selo
« poslato: 17. Maj 2010. u 14:28 »
Ovom prilikom bih hteo da vas upoznam sa mojim selom u kome zivim- Melencima.
Da nebih duzio i pisao celu istoru, skraticu pricu koliko mogu.


Prvi znaci postojanja Melenaca su pronadjeni na karti Banata 1723-1725. godine. Veruje se da je selo dobilo ime po biljci Melem, koje je ovde bilo u izobilju. Kordinati su: 45° 30′ 30" СГШ, 20° 19′ 01" ИГД. Pored sela je i jezero Rusanda. Jezero Rusanda sadrzi lekovito blato koje je nekada izvozeno u Evropske metropole! Danas postoji istoimena banja sa specijalnom bolnicom zafizikalnu medicinu i rehabilitaciju. Oko banje postoji sumoviti park sa igralistem i kucicama za odmaranje, a sa strane su sportska igralista: 3 fudbalska velika terena, 2 kosarkaska, 1 rukometni, 3 teniska. Postoji i fudbalski klub Rusanda koja je nekada bila u drugoj lizi. 2 km istocnije od sela, prolazi kanal Dunav-Tisa-Dunav. Lepo mesto za pecanje. Najvece selo u Banatu ima i veliki mlin kao i 2 velika silosa, do skora je imala i 2 farme, mnostvo fabrika... Selo belezi pad broja stanovnistva i po podacima iz 2002. ima tacno 6.737 stanovnika.

Jedina crkva u selu ( Pravoslavna)

Poslednja vetrenjaca u Srbiji:

Spomenik i park u centru sela:

Bolnica u banji:

Deo banjskog parka:

Zalazak sunca iznad jezera:

Pogled preko jezera:


Selo ima nekoliko manifestacija: Tucidijadu, tuce guskova (mnogo kvalitetnije nego u Mokrinu, ali su u Mokrinu vise medijski propracene ;) ), za slavu se odrzava svetsko prvenstvo u kuvanju paprikasa na banji, i jos mnogo toga...

Ovom prilikom vas pozivam da 21. maja ove dodjete za sleosku slavu- duhove (dove) koja traje 3 dana. U selo tada bude prisutan luna park (ringspili i to xD ), odrzavanje svetskog prvenstva u pecenju paprikasa, rvanje u blato (zene  :lool: ), bude par koncerata poznatih pevaca, seoski vasar u centru i jos mnogo toga...

Za one koje zele vise:
PAPRIKAS SKUVAJ,JEDI, PA U BLATO LEZI
MELENCI WIKIPEDIJA
SATELITSKI SNIMAK

Toliko za sada, bicete obavesteni o buducim desavanjim, uskoro ce izlozba pasa i seoska slava  :jupi:

Puno pozdrava iz Melenaca   :-*
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Melenci-moje selo
« Odgovor #1 poslato: 17. Maj 2010. u 20:15 »
Super Žiko, u tvom selu ima baš zanimljivih manifestacija.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Melenci-moje selo
« Odgovor #2 poslato: 18. Maj 2010. u 08:59 »
vetrenjača moćno izgleda :)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Melenci-moje selo
« Odgovor #3 poslato: 19. Jun 2010. u 15:45 »
Pozdrav za Melence iz "komšiluka"! Ranije sam često dolazio u Melence i mogu reći da je selo super kao i ljudi. Tu sam stekao puno prijatelja sa kojima sam i danas u kontaktu.  :-*

Van mreže aleena

  • Poruke: 1
Odg: Melenci-moje selo
« Odgovor #4 poslato: 30. Avgust 2013. u 07:45 »
jako lijepo, lovley slika, hvala za dijeljenje