Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2021  (Pročitano 31735 puta)

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 605
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2021
« Odgovor #60 poslato: 18. Mart 2021. u 13:38 »
Yr.no prognozira ogromnu količinu padavina za Zapadnu Srbiju. Konkretno za Valjevo prognozira oko 50mm sve u obliku susnežie i snega počevši od subote uveče do utorka prepodne. Čini mi se da je južnije od Kragujevca to samo uglavnom kiša a količina padavina manja nego na zapadu, bar tako stoji..

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.213
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #61 poslato: 18. Mart 2021. u 13:42 »
Vratili su svi na obilnije padavine, pre svega u južnoj polovini zemlje.

Brdsko-planinski deo će imati kako je i  rečeno ozbiljno zatrpavanje. Nizije, pa najviše će zavisiti izgleda od jačine vetra, valjalo bi da ga bude što je manje moguće. Najbolje tu stoji istok zemlje, ali bi i ovaj moj deo te taj sektor južne Šumadije i zapadne Srbije mogao dobro da prođe, jer taman je nekako ublagoj zavetrini između istočnih i severnih vetrova.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #62 poslato: 18. Mart 2021. u 21:05 »
Vecerasnji EC, dosta hladniji prodor od vikenda, za razliku od ovog iza nas... uz to, brojke padavina su poprilicno obimne.


Bice tu, u nizim krajevima juzno od BG i do 20cm, planine pola metra iz sale.




Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Mart 2021
« Odgovor #63 poslato: 19. Mart 2021. u 00:09 »
Nažalost povećalo se sve, padavine, centimetri snega i minusi, obadva glavna modela novijim ažuriranjem najavljuju ono što nam sada svima najmanje treba. Gde se zadrži sneg i razvedri ga na jugu utorak i sreda vrlo lako ima da ode i na -10c. :ranting: :confused:
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.213
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #64 poslato: 19. Mart 2021. u 20:40 »
EC do utorka u podne:

Padavine se očekivano pojužnjavaju malo po malo. Planine svakako zatrpavanje, nizije ponavljam zavisiće od vetra, ali za očekivati je neki pokrivač u oblasti sa dosta padavina.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.817
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2021
« Odgovor #65 poslato: 19. Mart 2021. u 20:45 »
Evo šta kaže HD Švajcarac, lepo se vidi gde će vetar praviti probleme padavinama...

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Mart 2021
« Odgovor #66 poslato: 19. Mart 2021. u 23:40 »
Pdavine i sneg to je to i tu promena većih neće biti. Ali niske temperature od utorka su večerašnjim ec ažuriranjem još više otišle na dole. Gde se sneg zadrži -10 ko od šale ima da stegne. Naravno ponovo su na udaru centralna i južna Srbija.
A sutra počinje proleće. :facepalm:



EDIT, evoga i gfs tone  :facepalm: :facepalm:

« Poslednja izmena: 20. Mart 2021. u 00:28 dejca »
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.213
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #67 poslato: 23. Mart 2021. u 12:31 »
Oho, pa sad kad je okean u nokdaunu i kalendar dobrano odmakao može i 2 u 1, blok na okeanu plus bonus davno zaboravljeni AC sa istoka:

Dejco izgleda naši martovski zimski prodori nisu završili, možda se nastave i u aprilu. :grin:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Mart 2021
« Odgovor #68 poslato: 23. Mart 2021. u 17:55 »
Po ritmu promena sinoptike se još neće desiti, i april će imati hladne upade na 5 do 7 dana, naravno ovako hladni više biti neće ali kišoviti hoće. Mene strah poplava, zemljište je odavno maxomalno natopljeno.
Velika i slobodna hladnoća je tu a grebeni iz atlantika ne miruju, pv slabi i eto ih uslovi za hladne upade.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting: