Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2010 - I dekada  (Pročitano 96678 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #320 poslato: 10. Mart 2010. u 16:32 »
Stanice koje javljaju zrnast sneg verovatno isto imaju ledena zrnca. Zrnast sneg je ledena verzija sipeće kiše tj. to su padavine koje dolaze iz niske oblačnosti a ne iz ovakvih padavinskih sistema.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #321 poslato: 10. Mart 2010. u 16:33 »
Miloše GFS je takođe video tu zonu jačih padavina, evo o čemu pričam:



Po njemu, te padavine bi prvobitno oslabile kasno po podne i večeras, a zatim da počnu da se pomeraju prema nama odnosno prema istoku. GFS vidi početak padavina kod tebe oko 19h. . .ili malo ranije. Videćemo hoće li pogoditi. . .  ;)

Zrenjanin:
Oblačno. . .takt 0.7C
Uporan plus na 2m, uz umerenu košavu.  :-\

Van mreže GagiNS

  • *
  • Poruke: 136
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #322 poslato: 10. Mart 2010. u 16:34 »
Miloshe,ovo jako sporo pristizanje oblacnosti moze da znaci samo jednu stvar,a to je da ce kada padavine pocnu one dosta dugo trajati ako se uzme u obzir sirina ove oblacnosti i njeno vrlo sporo kretanje.Dakle kad sneg krene da pada,mecava ce trajati minimalno narednih 12 h a mozda i duze.To je za nas snegoljupce mnogo bolja varijanta nego da je oblacnost stigla jako velikom brzinom jer bi onda i vrlo brzo ciklon presao preko nas.
Budite strpljivo ljudi,ima sneg da nas zatrpa nocas,zivi bili pa videli ;)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #323 poslato: 10. Mart 2010. u 16:41 »
Pošto padavine idu sa juga,a Kuršumlija javlja jak sneg,moglo bi da bude veselo za par sati.Trenutno umerena sneg (ili ledena zrnca),košava je malo oslabila.Temperatura i dalje -2°C.Kasnije moram da idem nađem neko mesto koje je baš baš dobro zaklonjeno od snega,da izmerim  ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #324 poslato: 10. Mart 2010. u 16:45 »
Tako je Boce, ledena zrnca nikako ne mogu biti isto sto i zrnast sneg kao sto oni opisuju u aktuelnim. Trenutno kod mene proleti po neka pahulja, a zrnca samo sibaju. Izgleda da ustvari u pocetku padavina krece jako sitan sneg koji si lako topi padajuci kroz slojeve oko 900mb i onda se ponovo zalede priblizavajuci se tlu. To mi je jedino logicno objasnjenje.

Van mreže GagiNS

  • *
  • Poruke: 136
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #325 poslato: 10. Mart 2010. u 16:45 »
Oblacnost je stigla do Novog Sada.Upravo je poceo da provejava slab sneg.Sneg svakog trenutka treba da ocekuju i Beogradjani.Tako pokazuje trenutka radarska slika

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #326 poslato: 10. Mart 2010. u 16:47 »
Pošto padavine idu sa juga,a Kuršumlija javlja jak sneg,moglo bi da bude veselo za par sati.Trenutno umerena sneg (ili ledena zrnca),košava je malo oslabila.Temperatura i dalje -2°C.Kasnije moram da idem nađem
neko mesto koje je baš baš dobro zaklonjeno od snega,da izmerim  ;)

Jel ti to meriš vetar, pa tražiš zaklon od umerena snega :?:   :lmao:  :rofl:
Morao sam da iskoristim tvoje uzbuđenje da se malo našalim  :super:  :first:  ;)

Oblacnost je stigla do Novog Sada.Upravo je poceo da provejava slab sneg.Sneg svakog trenutka treba da ocekuju i Beogradjani.Tako pokazuje trenutka radarska slika

Ovde ispadaju pahulje. . .možda su iz Novo Sada.  ???

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #327 poslato: 10. Mart 2010. u 16:48 »
Malo se pomjerio oblak iznenada u prethodnih pola sata, tako da su 5 gradova koje sam pomenuo u prethodnoj poruci sada na samoj granici. Samim tim, u Beogradu ponovo provijava sitan snijeg od prije par minuta.

Apsolutno se slažem sa Bocetom oko konstatacije za vrstu padavina. ;) Ovdje, srećom, makar toga neće biti...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #328 poslato: 10. Mart 2010. u 16:49 »
Jel ti to meriš vetar, pa tražiš zaklon od umerena snega :?:   :lmao:  :rofl:
Morao sam da iskoristim tvoje uzbuđenje da se malo našalim  :super:  :first:  ;)


Ajaoooj,hahahhahahhaha   :lmao:   :lmao: :doh:  :rofl:

Prihvatam Bocetovo objašnjenje za vrstu padavina.....dakle padaju umerena ledena zrnca  ;) ...lepo,i danas smo nešto novo naučili  :)
 
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže GagiNS

  • *
  • Poruke: 136
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #329 poslato: 10. Mart 2010. u 16:52 »
Evo trenutne radarske slike.Kao sto se vidi Novi Sad,Beograd i Sombor su na samoj granici ciklona koji se veoma polako krece ka severoistoku i do nekih 21 h bi trebao da prekrije celu Vojvodinu.


Za one koji se malo slabije razumeju u radarsku sliku ova tamno plava boja su slabe padavine,a svetlo plava boja koja ide ka beloj nijansi oznacava jake padavine.
Dakle tek kada nas prekrije onaj svetlo plavi oblak mozemo ocekivati jake snezne padavine,a prema mojoj proceni jak sneg ne treba ocekivati pre 21 h s obzirom na vrlo sporo pristizanje oblacnosti.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #330 poslato: 10. Mart 2010. u 16:55 »
 ^^
Lepo to izgleda,ali ja ne slavim dok ne pocne.  ;)
Kod mene oblačno. . .u 16h na GMS 0.9C.
Trenutno u centru 0.7C
Udari vetra 11m/s, sluzbeno na GMS 14m/s.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #331 poslato: 10. Mart 2010. u 17:06 »
Izgleda da je stigao oblak od Kuršumlije  :)  :jupi: !!!!Pada jak sneg,sad kad sam izašao duvala je tako jaka košava,daje izgledalo kao da je magla napolju,nosi snega kao pravi DUST DEVIL  :selam:  :selam: :selam:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #332 poslato: 10. Mart 2010. u 17:11 »
Ledena zrnca padaju sad kod mene.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #333 poslato: 10. Mart 2010. u 17:13 »
U Novom Sadu se raspadao sneg opet nošen jekim vetrom. Ovo je sada umeren intenzitet padavina. Sipa ponovo veoma zadovoljavajuće. Visina snega oko 2cm po mojoj proceni sada kada sam se vraćao sa posla. Izgleda da sporo ali sigurno dolazi i do nas ovaj oblak. Gledao sam temperaturu po slojevima i ovde nema šanse za ledenu kišu ili zrnca.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #334 poslato: 10. Mart 2010. u 17:14 »
Sudeći po radarskom snimku, u Beogradu bi već trebalo da je počelo zatrpavanje. Međutim, proleti tek po neka pahulja, uz jako sitna ledena zrnca.
Temperatura je pala na -1°C, tako da se snijeg od jutros više ne topi. Ostalo ga je 3-4cm na zemlji.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #335 poslato: 10. Mart 2010. u 17:19 »
Jak sneg konacno i kod mene :selam:. Zali boze ove padavine sto su pale kroz ledena zrnca. Joe moze li za Valjevo da se vidi sondaza?

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.190
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #336 poslato: 10. Mart 2010. u 17:19 »
Kod mene se ne pojavljuje ni pahulja, temperatura u blagom padu i sada je -0,5oC.
Kosava sve jace i jace duva, udari do 46 km/h.



Van mreže GagiNS

  • *
  • Poruke: 136
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #337 poslato: 10. Mart 2010. u 17:21 »
Miloshe,obrati paznju na nijansu boje na radaru.Kao sto sam vec i rekao u mom prethodnom postu(a vidim da to mnogi zanemaruju),tamno plava boja na periferiji oblacnosti koja je trenutno stigla do Novog Sada i Beograda oznacava slabe padavine.Zato sad trenutne pada tek slab sneg,kako nam se polako bude sve vise priblizavao sredisnji deo oblacnosti koja je oznacena svetlo plavom nijansom tako ce  i sneg pojacavati svoj intenzitet.Kao sto vidis do nas je tek stigla tamno plava oblacnost.
Bice jakog snega nocas,ne brinite,samo pratite nijanse boja na radaru RHMZ-a ;)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #338 poslato: 10. Mart 2010. u 17:25 »
Možda Miloše zbog ledenih zrnaca nemaš predstavu o intenzitetu padavina pošto kod mene izgleda sasvim realno to što pokazuje radar i šta se dešava. Deluje da padavinama ne smeta košava. Sada je Fruška Gora potpuno nestala u snežnoj mećavi ,a sneg sve jače i gušće posipa i kod mene. Odoh da probam klip ove mećave da napravim dok je dan.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2010 - I dekada
« Odgovor #339 poslato: 10. Mart 2010. u 17:38 »
Sad više ni nema pahulja, već samo ledena zrnca. Intenzitet je jako slab i veoma su sitna, kao da neko so posipa... :)
Iznenađenjima nikad kraja, prosto nevjerovatno da ne pada snijeg, i pored negativne temperature u svim mogućim slojevima.
Šta se sve danas izdešavalo u atmosferi, to ne zna ni Bog... :pop:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm