Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2010 - II dekada  (Pročitano 80747 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #40 poslato: 11. Mart 2010. u 14:36 »
Dragi naši đaci znate kako glasi ona narodna "Bez muke nema nauke" ;)
Super je da ima sve više školskog uzrasta ovde, pretpostavljam da ste većina srednjoškolci.
Što ne pokušate da predložite profesorima Geografije i Fizike da škola nabavi jednu automatsku meteo stanicu. To bi bilo interesantno svima u školi a i gradu. Kažite da je možete povezati na interenet kako bi svi videli podatke sa stanice. Ako nekom uspe ideja, za konsultacije sam vam uvek na raspolaganju.

U Knjaževcu ništa novo
Oblačno Takt=2.65C

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #41 poslato: 11. Mart 2010. u 14:37 »
U Novom Selu  odvratnoooo  >:( >:( :glavomozid

Sunce topi ovaj sneg ko da je +20 napolju,već otišlo 10cm.Temperatura +6 stepeni uz umeren SE vetar.  :nelupaj:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #42 poslato: 11. Mart 2010. u 14:46 »
EC je lepo predvideo porast dnevne temperature. Najviše temperature na jugu i zapadu Srbije.
U 14h Leskovac 10°C, Kuršumlija 9°C, Niš  8°C, Kraljevo, Dimitrovgrad  7°C

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #43 poslato: 11. Mart 2010. u 15:18 »
Napolju, voda na sve strane, suncano vreme, kosava potpuno oslabila, a temperatura presla +4C.



Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #44 poslato: 11. Mart 2010. u 15:23 »
I dalje, pretežno vedro u Trsteniku, slab do umeren SE vetar, sneg se intenzivno topi...
T=8.1°C
RH=66%
P=985.1 (1010.6) mb

Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #45 poslato: 11. Mart 2010. u 15:30 »
U nisu suncano 9C kod mene u dvoristu 12C :D
-3C...32C

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #46 poslato: 11. Mart 2010. u 15:31 »
Oblačno. Sneg se polako topi, već sad ga je samo 7cm. Temperatura u blagoj pozitivi 1.7°C 

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #47 poslato: 11. Mart 2010. u 16:45 »
U Beogradu se oblačnost dobro držala negdje do 13h, a onda se razvedrilo, skočila temperatura i krenulo je intenzivno topljenje snijega... Već ga ima manje od 10cm u parkovima. Najljepše je bilo jutros oko 10h, kad je prestajao. Tada je snijega bilo bukvalno svuda, a prosječna visina na travnjacima je bila oko 15cm.

Inače, ovo je po prvi put ove zime da službena mjerenja javljaju manje snijega nego što ga zaista ima. Obično njihova mjerenja odgovaraju nekoj realnoj slici, a u par navrata su čak javljali i da ga ima više...
Ali, ne zamjeram im. Košava je za sve kriva i sasvim je moguće da su mjerili visinu na nekoj vjetrometini. Što znači da postoje šanse da večeras u 19h neće ni osmotriti sniježni pokrivač.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #48 poslato: 11. Mart 2010. u 16:55 »
Delimično oblačno u Trsteniku, jugoistočni vetar se stišao na 1 m/s, sneg još, takoreći, u tragovima...
T=8.2°C
RH=68%
P=984.7 (1010.2) mb

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #49 poslato: 11. Mart 2010. u 17:53 »
Skoro pa se sav sneg otopio. Ostali su samo oni nanosi i jos malo po travi. Temperatura je 1 stepen, a sunce se bilo tek malo probilo i odma zaslo. Tokom noci ce doci do jos jednog slabijeg naoblacenja pa ce biti padavina i kod nas gore u vojvodini. Ali mnogo manje nego sinoc.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #50 poslato: 11. Mart 2010. u 18:17 »
u zaječaru se samo na ulicama i delimično na trotoarima otopio sneg

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #51 poslato: 11. Mart 2010. u 18:18 »

Što ne pokušate da predložite profesorima Geografije i Fizike da škola nabavi jednu automatsku meteo stanicu.

Bilo bi lepo, ali malo sutra, svi oni(opet cast izuzecima) gledaju da odrade minimum posla i da zbrisu svojoj kuci...
Opet nazalost iako je jasno zasto si naveo profesora fizike kao nekog ko bi imao veze s tim, garantujem da bi profesori geografije bili agilniji po tom pitanju...Nazalost, to je taj poznati sindrom kod nas, a za svet ne znam....
Geografi se bave nekim poslovima meteorologa(koji su fizicari u nekom smislu).Na kraju krajeva, sto se kaze, nije ni bitno ko je sta i kako, nego je bitno da se nauci, a covek se uci dok je ziv...
Bice bolje


Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #52 poslato: 11. Mart 2010. u 18:56 »
Dragi naši đaci znate kako glasi ona narodna "Bez muke nema nauke" ;)
Super je da ima sve više školskog uzrasta ovde, pretpostavljam da ste većina srednjoškolci.
Što ne pokušate da predložite profesorima Geografije i Fizike da škola nabavi jednu automatsku meteo stanicu. To bi bilo interesantno svima u školi a i gradu. Kažite da je možete povezati na interenet kako bi svi videli podatke sa stanice. Ako nekom uspe ideja, za konsultacije sam vam uvek na raspolaganju.

Kolega Boce, verovatno znaš da sam ja to već pokušavao do sad. Škola me je podržala u projektu, a naročito razredna i jedan profesor koji je radio u biblioteci,ali se razboleo  :( ali ništa više od toga! Škola mi pare neće dati sigurno. . .(za Davis Vantage pro 2 plus). . .a nisam razmišljao o nekoj manjoj stanici,vrednosti do 300 eura.
Slažem se sa genčićem da bi sigurno naišli na bolju podršku kod profesora geografije.  :super:

U Zrenjaninu trenutno 0.7C ima još 3cm snega, videemo šta će reći službena merenja.

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #53 poslato: 11. Mart 2010. u 18:58 »
U Trsteniku je došlo do naoblačenja (pretežno oblačno), vetar se stišao na 1 m/s...
T=4.8°C
RH=74%
P=985.8 (1011.6) mb
Tmax=9.5°C

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #54 poslato: 11. Mart 2010. u 19:19 »
Ja sam se malo preracunao. Napolju ima dosta snega nije se bas otopio. Bio sam do grada sad i snega gde hoces. Oko moje kuce ga bas i nesto nema, a za to je zasluzan vetar. Temperatura je -3 stepena.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #55 poslato: 11. Mart 2010. u 19:21 »
U Beogradu i dalje vedro. Temperatura u postepenom padu, na Košutnjaku je već u minusu (-0.1°C), na Karaburmi +1.1°C, na Vračaru +1.6°C.
Snijeg polako prestaje da se topi. Po službenim mjerenjima, ima ga još 7cm (sasvim korektan podatak u odnosu na jutrošnji od 8cm).

Lijepo izgleda na satelitskoj slici ovaj ciklončić.  :) Uskoro dolazi naoblačenje koje će usloviti nove padavine u toku noći.



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #56 poslato: 11. Mart 2010. u 19:41 »
kako je stala kosava odmah se vazduh napunio dima i smoga iz seoskih dimnjaka  :bang:

pa bolje neka duva jak vetar nego ovo,izadjem van kuce 5 minuta i glava me zabole  :hitna:

Pretezno vedro temp 1'C,sneg prestaje da se topi ostalo je nekih 2-3 cm...
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #57 poslato: 11. Mart 2010. u 19:44 »
 ^^ eeeeee i kod mene isti slucaj. Spustima se magla a sto se oseca  :-[ dim. Gusis se od njega.  :crutch:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #58 poslato: 11. Mart 2010. u 20:32 »
i kod mene se dosta topi sneg... bljuzgavica je na sporednim ulicama, a glavne su potpuno ciste... inace ponegde ima smetove i do 30 cm, a negde je progledala trava...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Mart 2010 - II dekada
« Odgovor #59 poslato: 11. Mart 2010. u 20:39 »
Trenutno je +0,8oC, ali ima prizemnog mraza, beton je zaledjen, pa ako padne novi sneg, nece se topiti pri tlu.