Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi  (Pročitano 16448 puta)

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Pozdravljam kolege,
posle neoliko dana ceprkanje po netu i programiranje dosao sam do nekih rezultata sto se tice prikaza
prognoze vremena na nasim web stranicama.

Pogledajte na http://www.code-elektronic.com/prognoza/p1/
ovo je jako skromno i golo ali je u cilju da tako napravim kod programa da svako od nas moze po zelji da ga postavlja na svoju web stranicu kako mu odgovara, bez reklame, linkova, sminke itd...

Aplikacija je jos u razvoju tako da se ne uplasite ako pogledate link a dobijete neku veoma besnu sliku :) to znaci da sam nesto zeznuo i nesto je poslo naopako i radim na ispravljanju... :)

Ako nekome treba izvor koda neka se javi na priv. por. i saljem mailom ili ako moderatori dozvole mogu da im dam i da zakace negde na forum kako bi svaki clan mogao da skine i koristi.

Ovo malo i skromno resenje dajem apsolutno besplatno i radite sa kodom sta god hocete. Ne interesuju me autorska prava i ostale zezalice. Ne odgovaram za eventualne nastale stete koristeci ovaj program. Sve sto radite sa njim radite na svoju odgovornost.
Radim na tome da procistim kod i da jos dovedem u red.

Eto, malo nesto i valjda korisno i od mene svima Vama. :)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #1 poslato: 21. Maj 2010. u 18:00 »
Zanimljivo. Video sam da si na onoj temi kacio neke programe ali nisam stigao da pogledam. Jesi li rezultate dobio obradom izlaznih podataka sa tvoje stanice u nekom od tih programa ili nesto drugo?
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #2 poslato: 21. Maj 2010. u 18:21 »
One programcice sam probao ali nemam veze sta-gde-kada i zasto :( nesto procesira i crta i racuna i svasta radi i kaze neku prognozu ali ne razumem nista od toga. Ako se razumes u meteorologiju pogledaj pa da vidimo sta je...

Konkretno sam uradio sledece:
Dugo vremena pratim google weather i lepo radi barem za moje podrucije, verujem da radi i za ostalo.Sa tom boljkom da recimo meni je blizu Palic i Subotica na oko 38-50km i ako izaberem opciju da mi uzme podatke za navedena mesta onda nista ne pokaze niti predvidja dobro, zato sam uzeo Segedin, ona je oko 30km.

E sada, raskupusao sam podatke od google i koristim rezultate kao sto su slike, max temp. min temp itd. i formiram ih u jednu celinu preko css i php-a i krajnji rezultat je sto se moze videti na datom linku.

Ideja mi je:
Posto se proracun prognoze svakako radi sa mnogo podataka sa mnogo lokacija i stanice ujedinjeno google odradi deo posla, nase AMS mozemo da ubacimo pored google i dobijemo ciste podatke o nasim vremenskim uslovima trenutno i unazad a google moze da nas obezbedjuje prognozom do 4 dana unapred.
Tako sastavljena celina vec dobro izgleda, e pored toga mozemo te zalazke sunca, uv zracenja da ubacimo itd. i dobijemo jedan sajt gde je sve sto je potrebno recimo za svoja mesta i to bez reklama, spoljnih linkova i tzv. iFrame-a i ostalo "smece"...

Sta vi kazete?

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #3 poslato: 21. Maj 2010. u 20:46 »
Citat
i to bez reklama, spoljnih linkova i tzv
Zasto si protiv komercijalizacije? Video sam da vise puta pominjes bez reklama, ne znam da li mislis na one reklame u vidu pop up spam-a ili pravih banera koji su sasvim normalna pojava svakog iole posecenog sajta, pa i naseg

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #4 poslato: 21. Maj 2010. u 22:15 »
@joda

Znaci, ti pokupis segedinsku google predikciju vremena i prikazes kod sebe. Mislim da je u tom slucaju ipak bolje uzeti njihove gotove prognoze kao sto je uradilo 90% sajtova kod nas pa makar imao i poneki link i reklamicu. Ili, sto je sigurno bolje i zahtevnije, uradis svoje ;D Recimo, vec naveden primer je Meteoadriatic, samo to zahteva puno znanja meteorologije(fizike, matematike), programiranja, dosta slobodnog vremena i veliku kolicinu entuzijazma kojeg nesumnjivo imas -)

A sto se tice proslih podataka. Ti su podaci dostupni preko GTS-a, samo ne znam ko, kako i pod kojim ih moze dobiti. Ti su podaci u sirovom obliku pa su laki za obradu. Tu bi neko drugi, recimo ptprince, imao sta da kaze i objasni ako si zainteresovan za njih.

Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #5 poslato: 22. Maj 2010. u 00:15 »
Stefano:
Sto se reklama, linkova tice tu mislim na sve sto se moze pod time svrstiti sem ako namera vlasnika sajta nije takva da ima takav sadrzaj na svom sajtu recimo placene reklame gde je neki lupam auto mehanicarski servis doprineo necemu pa se reklamira na tom sajtu kao na pr. sponzor tacnog vremena itd.

Meni se licno ne svidja da je sadrzaj sajta na Srpskom jeziku na latinicu, vremenska prognoza da bude na cirilicu i isto na Srpskom ali u tu istu prognozu da postoji link ka necemu sto je na Engleskom ili drugim jezicima pa da se otvore usput jos milion popup, pa igrice pa IQ testovi pa baner kad cete umreti pa tako dalje do momenta kada treba da nadjete partnera za sex u vasu blizinu koja je barem 1500km udaljena itd...

To je moje neko misljenje, programer sam i elektronicar i takav sam po prirodi da ako zacrtam nesto to hocu da ostvarim dali sam ili uz ekipu nebitno ali cilj se mora ostvariti da bi se islo ka novom cilju.

Za sve ostale:
zasta sluze nase AMS? zasto smo izdali vise stotina eu za njih? da beleze podatke i da mozemo da kazemo da imamo neku bazu od 10god? a da ne mozemo nista dalje da uradimo sa njima zato sto nismo meteorolozi i ne razumemo se u meteorologiju, samo smo imali visak eura i eto sada imamo i meteo kucice? zato nam sluze AMS?

E necu da mi zato sluzi. Necu da imam gomilu fajlova cime ne znam sta da radim.
Nasao sam ovaj forum i jako sam zadovoljan i mislim da ima Vas ovde koji mogu da nama koji ne znamo sta i kako da pokazu neki put kuda. Ja imam ideje koje hocu da realizujem. Sta je Meteoadriatic razlicitiji od nas? u cemu su oni bolji? hajte da ih pitamo kako i sta ako mi ne znamo. Ako oni nece da kazu nista onda cemo dalje da trazimo ako hocemo da napredujemo sa idejama i da uspemo i da kazemo za par god. da imamo jednu lepu ekipu koja ima lepu zabavu, hobi i imao lepu bazu koju znamo cemu sluzi.
Ne vidim svrhu AMS oko nas ako ne znamo sta da radimo sa njima.
Opredelili smo se za AMS jel na neki nacin nas privlaci meteorologija i napravili smo korak i kupili AMS.
Tada smo dobili volju da povezemo sve to i da pocnemo da delimo podatke sa nase AMS.
Opet sacinjen korak ka nekom cilju i uspelis smo.
A zasto da delimo podatke na webu ako ne znamo sta i zasto delimo? Jel ima uopste potrebe za to?
Jel moze nasa dobra volja i nasi AMS da daju neku uslugu nekome time sto postoje podaci sa nje?

Ja samo zelim da skupim ljude na jedno mesto i da napravimo nesto.
Ne poznajem Vas, nov sam na ovom forumu ali vidim da ima ljudi tipa ptprince, Boce i ti Tajsone koji se razumete u meteorologiju i mozete daleko vise da napravite od foruma i neke tabelice kome je kada ispala AMS i koliko je padavine bilo u Zumbulgradu itd.
Ja se ne razumem aman nista u ovu oblast, imam volju da naucim i da ucestvujem. Znam da programiram i svaki dan sam sa lemilicama, mernim instrumentima itd. U informatici sam vec od moje 5. godine iz doba Schneider-a pa dajte da napravimo i mi Meteoadriatic ili barem nesto slicno ili priblizno.
Hajte probudite se i na posao. :)

Covece! sad tek vidim da se nalazim medju samih administratora. Imali ovde jos ljudiu koji citaju ili postuju nesto? Svi ste administratori :)

Ne marim ako me administratori sada i banuju, izbace, zarobe i golicaju mi tabane giscijem perjem dok ne propevam, zabrane, obese da se susim, razapnu me i ne znam sta mi sve urade. Barem sam pokusao. :)

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #6 poslato: 22. Maj 2010. u 06:14 »
Slazem se i podrzavam svaku inicijativu u obogacivanju sajta i uvodjenju novih resenja.

Ideje su svakako korisne i treba ih razmotriti sa strucne strane od ljudi (clanova) kojima je  meteorologija osnovna i prva stvar u profesionalnom angazovanju. Sve u cilju dobijanja sto kvalitetnijih podataka i informacija, a samim tim i ozbiljnosti prezentovanovanog materijala.

Ja se profesionalno ne bavim meteorologijom, vec iz hobija, a zadovoljstvo mi cini merenje meteoroloskih velicina uz pomoc instrumenata (AMS), odnosno realna i u svakom trenutku dostupna informacija tih podataka u mojoj blizini ili uz pomoc ostalih AMS u sirem okruzenju, kao i teznja ka sto preciznijim izmerenim vrednostima (ljubav prema mernim instrumentima, svih vrsta) i prezentovanja tih podataka ljudima koje to interesuje (zaljubljenicima u vremenske pojave i meteorologiju).

Predlozio bih, ako je to izvodljivo (a vidim da jeste kod drugih sajtova koji se bave istim temama) da se stranica MREZA AMS, moze prikazati (napraviti) da pored sadasnjeg tabelarnog prikaza, imamo i graficki odnosno geografsku kartu Srbije i na njoj polozaj nasih AMS, sa on line podacoma, koji bi se ciklicno menjali ili klikom misa na zahtev posetioca sajta.



Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #7 poslato: 22. Maj 2010. u 10:01 »
To Rade! care brate! Cim budem skroz resio ovu moju ideju o prognozi vremena odmah prelazim da cunjam kako i sta treba da se uradi da se i tvoja ideja realizuje.

Oduvek sam nekako voleo sve sto ima veze sa posmatranjem prirode isto tako i meteorologija. Nista ne znam u vezi meteorologije. Kupio sam AMS pre 2god. i stojala je neraspakovana do nedavno jel nisam imao uslove da je montiram. Sada imam sve! AMS, uslove, ovaj forum sa ljudima koji se razumeju u ovo i vidim da par Vas i veoma lepo, izvestavate, radite vredno i hocu da budem i ja medju Vama. ALI! moramo da idemo napred, dalje i da napravimo BOOOOM! :)
Do sada nisam imao hobi ali otkad sam na ovom forumu i montirao sam AMS imam hobi.
Zahvaljujem se i Vama zbog toga.

Rade: ideja ti je fenomenalna i ce da je resimo sa ili bez ovih ljudi ovde.

Za Vas ostale koji se razumete u meteorologiju a necete da "propevate" :) evo ideje i naravno trebaju nam i paznja administratora.

Sta mislite da napravimo u ovom forumu jednu novu temu koja je non-stop top tema i samo odredjeni ljudi kao sto su administratori, moderatori i ljudi koji su strucni u meteorologiju imaju pristup.
Tema bi trebala da da bude nesto kao meteoroloska knjiga za nas samouke gde ce se skupiti informacija o meteoroloskim naukama od strucnih ljudi.
Znaci da se tamo lagano i polako upisu sta su razni izrazi,opis meteo. pojava, kako se stvaraju magle, oblaci, kise, cuda, munje, kako se strucno vrse merenje, informacije o odredjivanju adekvatne tacke za postavljanje meteo. stanice i jos mnogo drugih lepih opisa ali od strucnih ljudi i nikako ne sme da predje u raspravu. Nesto kao wikipedia u malom. :)

Bitno je da bude zakljucano da ne mozemo mi samouci da upadnemo i rasturimo koncepciju ideje jel onda ce to biti hrpa slame na jednom.Ako recimo i mi zelimo da dodamo onda se obratiom adminu ili nekom moderatoru koji je zaduzen i on onda odredi sa daljim clanovim meteorolozima dali je to sto smo naveli za postavljanje ili ne.

I? hoce moci jedna meteo knjiga? :)
« Poslednja izmena: 22. Maj 2010. u 10:11 joda »

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #8 poslato: 22. Maj 2010. u 15:57 »
Bogami puno je napisano. Sa meteorologijom imam veze koliko i sa baletom tako da sam tu od male pomoci. A dok ne diplomiram, tesko da cu moci ozbiljno da se posvetim bilo kakvom ozbiljnijem poslu kao sto je izrada modela i slicno.

Sto se tice ove "meteo knjige". Na portalu ima odeljak, Meteorologija (pre se zvao Pojmovnik) gde sam mislio da ide bas to sto joda spominje, teorija o svemu i svacemu vezano za meteorologiju samo to neko treba i da napise ;D

Na forumu sam u ovoj temi otprilike grupisao sve bitnije teme iz tog podforuma kako bi pomoglo novim clanovima da se upozanju sa nekim osnovnim stvarima. Ovo sto spominjes oko zatvorenih soba, moze da se resi jednostavnije. Pokrene se tema koju samo admini i moderatori mogu da menjaju, a paralelno sa njom i tema za komentarisanje. Tako materijal ne bude zatrpan komentaima, predlozima itd. Kad se obezbedi materijal za to, najmanji problem je organizacija.

Rade, razmisljao sam o karti ali mi bilo bezveze da stavim samo 5 tacka na nju. To nije problem uraditi samo zahteva vreme
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #9 poslato: 22. Maj 2010. u 16:21 »
Ja kao student meteorologije rado gledam na sve pokusaje da se meteorologija popularizuje i sve sto je blisko s tim.Medjutim, predstoji mi veliki put da predjem dok bi mogao nesto konkretno da pomognem na ovu temu.Jednostavno, zelje su jedno, a mogucnosti su drugo.

Napisati knjigu o meteoroloskoj nauci(neka uopstena varijanta, od svega pomalo) bi moglo da bude zanimljivo, ali mislim da za tako nesto treba biti barem dipl. meteorolog.Sa takvima manjkamo ovde.Pored toga sto nemamo mnogo kadra, mislim i da bi knjiga kao takva bila nezanimljiva vecini onih koji citaju.(ovo sam rekao jedno milion puta)

Bilo je pokusaja od strane Milosha i mene da napisemo nesto uopsteno o fizickim velicinama u atmosferi ali nije bilo mnogo zainteresovanih, pa je sve palo u zaborav....

Linkovi:

http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,1430.0.html

http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,1431.0.html

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #10 poslato: 23. Maj 2010. u 09:13 »
HA! priznajte! mislili ste da sam odustao! E nisam! sad cu opet punod da pisem. :)

Gari Tajsone:
To sto si napravio, onaj pojmovnik to je bas to o cemu sam pricao. Nista ne treba da bude komplikovano, sto nije azbucnim redom to nema veze. Daj napravi Top temu u (automatske) meteorološke stanice sa samo linkom prema tom pojmovniku. Pojmovnik ti je extra!

Ako imas vremena i znas kako se moze napraviti ili kako se pravi ta karta zemlje sa obelezenim mestima AMS sto Rade spominje onda je napravi. Nema veze sto ima samo 5 stanica, uskoro ce biti 6. a planiram da udjem u neki projekat sa jos jednom AMS i mogao bi i nju da povezem pa bice 7 tacaka. :)

Genici:
jesi prestao da studiras? :)
pogledao sam ti linkove super je!
Sto nisi jos pisao? pisi jos. Prepisi sve puskice u vezi meteorologije koje si pisao. :)
Samo nemoj reci da nisi nikada pisao puskice. :)
Ostavi se zainteresovanih, nedaj se demoralisati.
Pozovi tog Milosa i cepajte. Ja bi cepao ali samo gluposti jel sam isto baletan kao i Tajson u ovoj temi.

Mada mi je Tajson sumnjiv, nije mu verovati, lisac je on vidim ja. Zna on svasta samo nece da kaze. ;)

Tajsone:
Hoces napraviti tu kartu onda?

i? Bice beba? Nece biti beba? :)


Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #11 poslato: 23. Maj 2010. u 14:58 »
Na karti bi za sada bilo 5 stanica, mada mislim dok se napravi karta, bice u funkciji jos dve (Jodina i Bocetova-Babin Zub).
To i nije tako mali broj AMS, pogotovo sto su relativno dobro terirorijalno rasporedjene.
Mozda nesto bude od moje stare WS-2300 (potrebno je da nabavim termo-hidro senzor, koji je u kvaru), pa i ona da se "pusti" na nekoj lokaciji.

Ipak je sa kartom vizuelni efekat daleko upecatljiviji, a i prostorna orjentacija je tu, kao i uocljivija raspodela temperaturnog polja po Srbiji.




Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #12 poslato: 23. Maj 2010. u 18:15 »
Ok momci.
Hajmo da realizujemo kartu.
Tajsone, jesi li za?

Tebe pitam jel si rekao da nije problem napraviti kartu.
Ako mogu da pomognem oko programiranje web-a kazi mi kuda se ide pa da vidim...

Jel postoji neka baza odakle bi vukli podatke za vec registrovane AMS ili da se pravi web stranica
gde cemo manuelno da ubacujemo nesto tipa pciode ili sl. pa kada kliknu na nju da ucita u novi prozor podatak sa te stanice.

Dajjte ideje sta treba da se prikaze kada se klikne na recimo pciode.

Krecemo da napravimo kartu.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #13 poslato: 23. Maj 2010. u 19:52 »
Mozda bi mogao da se iskoristi softver Meso Map Live http://www.weather-display.com/mmlive.php

Evo primer za Englesku http://www.sandhurstweather.org.uk/mml/index.php

ili Bugarsku odnosno Balkan (gde mogu da se vide i nase AMS Indjija, AMS Beograd-Karaburma i Knjazevac) http://www.stamb.net/beograd/station/wxmesomap.php



Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #14 poslato: 24. Maj 2010. u 09:46 »
Rade:
Svidjaju mi se ti linkovi.
Nadam se da ce se i Tajsonu svideti i da cemo nesto preduzeti.
Treba da integrisemo i nase AMS u nasu mapu, zasto da ne? nema veze sto ima tek 5-6kom...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #15 poslato: 24. Maj 2010. u 09:47 »
Joda, vidim da si se raspisao. Sve to što želiš je OK.
Na portalu postoji deo teksta koji se zove 'Opušteno o meteorologiji', gde je bio jedan moj pokušaj da na opušten način napišem neke najosnovnije stvari o meteorologiji. Iako interesovanja za te tekstove ima i danas, nekako me mrzi da budem sam u svemu tome, pa sam povukao ručno tako da je zablokirala.
Dalje, potpuno se slažem da gomila podataka koja curi u nepovrat ne znači ništa. Dosta davno sam pokrenuo pitanje baze podataka, od koje danas nije ostalo ništa. Moje zalaganje da se tu napravi nešto više je danas splasnulo, jer nije bilo odziva. Sad kad nisam sam, ponovo počinjem da se nadam...

Ne manjkaju ideje, joda, nikako. Međutim, kod mene je, usled angažovanja drugih i angažovanja na drugim stranama sve to splasnulo. Ako te zanima koje su tio bile ideje, procunjaj po forumu, ima toga dosta.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #16 poslato: 24. Maj 2010. u 15:29 »
Ptprince:
Hvala sto si se javio, ocekivao sam te vec ranije ali nisam gubio nadu i znao sam da ces pre ili kasnije i ti biti tu.
Vidi ovako, citao sam na forumu da si maher za meteorologiju i da znas puno. Citao sam i to da si blizu "vatre" ne znam kakve ali cim cistis vulkane verovatno da je vruce. :) malo sale, takav sam...
Sto se tice gubljenje nade, '99.god. su mi na VMA "potpisali" da max 5god. zivota. Bio sam jako razocaran u svakog i svemu na svetu. Ostao sam sam od jednom iz sekunde u sekundu. Tisina, nigde nikog nisam registrovao oko mene. Prolazile su godine i dosla je zadnja godina. 2004.god. Strepio sam, do zadnjeg dana u godini. Ziveo sam kao neki frik i uvek sam legao uvece u nadi da cu sutra nastaviti to sto sam danas zapoceo namerno jel sam zato i zapocinjao da nebi bez nade, cilja i plana zaspao jel onda nema ni razloga da se probudim.Mozda to neko i vidi.
Do dana danas sam ziv, promasili su strucnjaci ili sam ja uspeo mojom voljom da resim sto nije moglo tada? to ce zauvek ostati tajna necega, nemam pojma cega.

Vrati se i daj da resimo sto imamo i znamo. Hoces pomoci oko izrade te mape sto je Rade spominjao?
Hoces komentarisati o linkovima sto sam dao na pocetku ovog posta?
Hoces pogledati programe sto sam nasao ali ne znam cemu sluze i kako rade?

Hajde molim te.
I ovo je zapoceto, ali ko zna, mozda ne vidim kako ce se zavrsiti. :) pa sam u zabludi...

Hvala.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #17 poslato: 24. Maj 2010. u 15:59 »
Gubljenje nade... Opisao si veoma 'plastično' vrlo upečatljiv primer - svoj, kažeš. Ali ima ljudi koji navijaju za tebe, prvo ti sam... i to je ono što te održava u životu.
Moji kvaliteti su jedno, i u to neću uopšte da ulazim. Niam ja jedini sa kvalitetima. Svako ima kvalitete, samo ih otkriva ili ne.
Međutim, ono što želim da ti kažem jeste da ja nisam voljan da se upuštam u takvu avanturu. Ja ću da kupim kartu za prvi red tog bioskopa i uživati, ali neću skakati sa stolice.

Ipak, odgovoriću ti na tvoj post.

Ja nisam neki maher za dotnet. Nešto se razumem u programiranje, ali samo za svoje potrebe. Pustim proceduru koju sam sam napisao i to je to. Takođe, ne razumem se baš u internet, sličice i interakcije i ne osećam da mi to fali.

Mapa sa automatskim stanicama ne bi trebalo da bude problem. Jeste za sada pet tačaka, ali biće ih do kraja godine još. Ja nemam ideju kako to da stavimo, ali bih mnogo više voleo da se podaci sa AMS pakuju na neko vidmo mesto na netu (kao na Weather Undergroundu, bar toliko - bez fensi upita).

Tvoji linkovi su OK. Estetika je stvar ukusa, a sadržaj je ono šta ja gledam. Kako ne manjka ništa, meni je to OK (mada ja i nisam neko ko će to da gleda, iskreno rečeno - zato uvek ima ljudi koji to žele da vide). Ipak, ja nisam pristalica automatizacije, jer to je oblast rezervisana samo za predvidivi deo života.

Najzad, ja nemam nikakvu izvršnu moć na ovom forumu. Niti određujem nešto, niti kreiram. Ja tu i tamo kažem ponešto, ali akciju više niti nudim, ni prihvatam. Samo posmatram. Toliko od mene. Nemoj da se razočaraš ovim odgovorom, jer kao čovek koji ceni iskrenost, shvatićeš da je najbolje da odmah skapiraš s kim imaš posla.

Dakle, nadam se da će ti izvršni deo foruma izaći u susret. Pozdravljam te, ob1, pardon, joda.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #18 poslato: 24. Maj 2010. u 16:14 »
Ja sam programer i elektronicar, nemam pojma sa meteorologijom. Cenim sto si napisao.
Hvala i idemo dalje.
Nadam se da ces ipak makar malo da kordiniras i dati neke smernice makar pod zito u slobodnom vremenu i kada budes osecao da to trebas uraditi.

Hvala u svakom slucaju.
I ti volis star track a? ;)
Pozz.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Prognoza vremena u jednostavnom obliku, kome treba neka se javi
« Odgovor #19 poslato: 25. Maj 2010. u 13:45 »
Ne baš, ali se razumem u materiju. Lično više volim StarTrek nego StarWars (odakle sam i izvlačio foru vezane za tvoj nick).
Biću prisutan. Ne baš regularno, ali kada uzmognem. Ne samo da ću sve gledati iz prvog reda, već ću i dobacivati.

Dosta priče, 'ajd' da vidim i akciju!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...