Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2011 - II dekada  (Pročitano 77918 puta)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #80 poslato: 13. April 2011. u 12:10 »
Tokom noci je bilo slabe do umerene kise pa je palo 6mm... Vetra sigurno ne fali od 5.4. duva skoro svaki dan trenutno umeren povremeno jak, temperatura 9C, oblacno...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #81 poslato: 13. April 2011. u 12:28 »
evo kisha je sada oslabila i usitnila bash kada je pochelo da hladni,teshko da cu ja danas zabeleziti i dan  sa pojavom snega,a kamoli snezni pokrivach  :-\

Dok zapadnije Sarajevo kao shto chujem 8 cm a nmv malo visha od mene, U Srbiji otprilike snezni pokrivach iznad 900 1000 m

EDIT: Pojachava kisha kod mebe o5 je umeren intezitet i krupnija je dosta

EDIT: Snezne zavese su odjednom pochele da se spustaju nisko.... mozda ipak bude neshto :)
« Poslednja izmena: 13. April 2011. u 12:57 Srbin »

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #82 poslato: 13. April 2011. u 12:44 »
gdje da postavim slike,nije nekakva rezolucija al eto.mogu li ovdje

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #83 poslato: 13. April 2011. u 13:02 »
Naravno, stavljaj! ;)

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 30
  • Lokacija: Skopje
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #84 poslato: 13. April 2011. u 13:05 »
Ovaj front još nije stigao u Skopje. Skoro je počeo da duva severni vetar, na momenti zaiste luduje. Temp. 16C, naizmenično se mjenjaju sunce i oblaci. Kiša bi trebala početi za oko 1-2 sata... Nadam da če pasti malo više padavina kako modeli kažu jer nije bilo puno kiše u zadnjem periodu. 
Juče bio je jutarnjog mraza, -1C.

Mislim da je događaj dana sneg u Sarajevo  :D

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #85 poslato: 13. April 2011. u 13:09 »
Javljam susnezicu,kratkotrajno je u naletu vetra padao gotovo chist jak sneg! Mislim da fali josh 1 C   jel suznezica je u naletima kada dune malo jachi vetar spusti sneg do mene,odjednom je izgleda pala temp.

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #86 poslato: 13. April 2011. u 13:14 »


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #87 poslato: 13. April 2011. u 13:36 »
Neka hvala, ne bih voleo ovu "idilu". "Vreme je proleću"!!!
T 11°C, oblačno je.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #88 poslato: 13. April 2011. u 13:45 »
evo jos slika sa SarajevoX portala

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110413014#14

podseca me na Beograd 8.4.2003, evo sad pricam sa drugaricom iz Sarajeva, kaze da sve vise i vise se zadrzava...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #89 poslato: 13. April 2011. u 14:00 »
 ^^

Lepe slike, ali ubedljivo najjacha stvar na ovom linku shto si postavio je rechenica : "U aprilu snijeg je pao, ljubičice za*****".

axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa :D ludi su xD

Inache u Ivanjici sve vishe pahulja u odnosu na kishne kapi,na okolnim malo vishim predelima gde sneg jakog inteziteta pada vec pola sata sve se beli,kod mene nikako da predje u potpuno chist sneg a to ce se verovatno desiti kada padavine potpuno oslabe  :-\

EDIT: Chist sneg! auuu kakav intezitet haos :D Samo da potraje intezitet i da nastavi da pada chist sneg....
« Poslednja izmena: 13. April 2011. u 14:11 Srbin »

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #90 poslato: 13. April 2011. u 14:05 »
Umerena kiša u Trsteniku uz pojačan NW vetar (3-6 m/s).
T: 6°C
RH: 86%
Press: 1014 mb
 

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #91 poslato: 13. April 2011. u 14:20 »
Bravo Sarajevo ! Uživajte.  :D :D :D

Sneg je lep, ali kada mu je vreme. Nipošto ne mogu da kažem 'bravo' za sneg. Mislim da tako nešto uopšte nije primereno. Sneg u nevreme ne može da donese ništa dobro. Sva ta prolećna lepota, rascvetalo bilje, voćke, sve će to verovatno da bude jako oštećeno ili uništeno, ako ne od snega, ono od niskih temperatura koje će da uslede kada sneg prestane i kada se razvedri.
Najzad, ko uživa u najavi loših događaja kao što je upropašćavanje cveća i oštećenja kultura koje se gaje zbog ishrane? Po meni, niko kome je stalo do kvalitetnog života (da ne uputim oštriju kvalifikaciju, jer ovo je samo brljivost, a ne zloba).

Zima se ne predaje ni kod Tihomora u Trnovcu. Poblesaveli software sa podacima u Tmin pokazuju neverovatnih (i netačnih) -11.9°C. Ne verujte svemu što vidite - uključite mozak!
« Poslednja izmena: 13. April 2011. u 15:11 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #92 poslato: 13. April 2011. u 14:25 »
Sad mi je lakse kada ima jos poneki glas razuma, sneg u ovo vreme ni dobrodosao ni pozeljan nije, neka pada kada mu je vreme, definitivno neki clanovi nikako da porastu na ovom forumu, sada je prolece, nije zima i nece biti snega do novembra ako Bog da !!!

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #93 poslato: 13. April 2011. u 14:31 »
Pada kisa promenljivim intenzitetom, T= 5 C uz umeren NW vetar, hladnoo brrrr :zima2

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #94 poslato: 13. April 2011. u 14:44 »
Taj sneg mi je uopste ne svidja, nikako!!! Neka se ne spusta sa planina...

Bez vecih promena kod mene vetar duva, temperatura 11C, jedino je oblacnost nesto tanja...

U Slavoniji i Madjarskoj sareno kratkotrajni pljuskovi i kisa... Ako se razvedri moglo bi i u Vojvodini biti tako...


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #95 poslato: 13. April 2011. u 14:52 »
Kišica nekako stiže i do krajnjeg jugoistoka a praviće nam ovde društvo i do kraja dana.
Temperatura u konstantnom padu T=7.4°C
u ponoć bila 14.9°C
duva slab SW vetar

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #96 poslato: 13. April 2011. u 14:56 »
Sad mi je lakse kada ima jos poneki glas razuma, sneg u ovo vreme ni dobrodosao ni pozeljan nije, neka pada kada mu je vreme, definitivno neki clanovi nikako da porastu na ovom forumu, sada je prolece, nije zima i nece biti snega do novembra ako Bog da !!!

Pa kada je vec ovako zahladnelo i ubija kisha od sinoc,voleo bih da prodje sa malo snega(kako je i trenutno kod mene :D) a kada prodje ovaj talas naravno da bih voleo da bude sunchano i toplo  u Ivanjici sneg josh uvek nema shta da unishti(mraz je po tom pitanju znatno ubitachniji) poneshto je tek procvetalo, tek samim krajem aprila vecina kultura procveta a vlazan sneg koji se ne zadrzava,mozda samo zabeli, nema shta da unishti,a u krajnjem sluchaju ja ne mogu uticati na vreme :)

Kod mene se i dalje smenjuju na trenutke susnezica sa 65 70 % snega i chist sneg,kada pada chist sneg on je jakog inteziteta

Vec na oko 600 650 m se  dobro beli moguce da ima  i santim,dva :)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #97 poslato: 13. April 2011. u 14:58 »
Lepe slike engadin, ali koliko god da volim sneg, neka granica ostane dole na planinama. Rascvetane krošnje višanja i šljiva kod mene u dvorištu i okolo su već bele, i ne treba im osim pčela ništa drugo,a kamoli sneg pa posle toga mraz. :-\ Sve što nije u svoje vreme nije dobro, pa tako nije ni ovo..

Ono što me sada malo zabrinjava je mogućnost mraza noćas kod mene, tako da ovog puta navijam za vetar. Gfs daje tmin oko 1C noćas za moj kraj pa bi ukoliko vetar prestane moglo biti prizemnog mraza. Ipak šanse su vrlo male i neka tako i ostane.

Trenutno, vetar oslabio..

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #98 poslato: 13. April 2011. u 15:13 »
Ono što me sada malo zabrinjava je mogućnost mraza noćas kod mene, tako da ovog puta navijam za vetar. Gfs daje tmin oko 1C noćas za moj kraj pa bi ukoliko vetar prestane moglo biti prizemnog mraza. Ipak šanse su vrlo male i neka tako i ostane.

Tako je, šanse su male, jer neće se još razvedriti. Bilo bi super kada bi usledila neka topla advekcija bez razvedravanja, kako bi izbegli mraz, a samim tim i štete od kasnog prolećnog mraza.

Ovde od pre podneva ceo dan trči, trči, pa kap kiše. Praktično je prestala, mada je još ima kao pojave u tragovima.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: April 2011 - II dekada
« Odgovor #99 poslato: 13. April 2011. u 15:38 »
Kao sto sam i ocekivao u Cg pravi zimski dan, snijeg se spustio na 500-600 metara, pada u Niksicu i na cetinju, zabljak je jos jutros imao 20 cm, ko zna koliko ima sada, a najvise snijega se ocekuje u istocnom dijelu, gdje moze bit oboren ovosezonski rekord u Rozajama i Plavu (koji je inace mizeran 16 i 23 cm)