Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju  (Pročitano 42502 puta)

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #20 poslato: 25. Februar 2013. u 01:41 »
Neko trenira iskljucivo zbog snage takodje  ;) Ja licno ne marim previse, naravno stalo mi je kako izgledam, ali treninzi mi nisu bazirani na oblikovanje tijela, vec na jacanje, prije svega tetiva i zglobova za neke pozicije gimnasticke koje su mi postale smisao gotovo svega, vec odavno  :D
Sve te posledice u vidu izgleda mogu da budu samo beneficirani radni staz  :D

Ovaj lik je nedje kao ja sto se tice fizicke gradje.. mozda nizi par cm. A ovo sto radi mi je cilj.. dobar dio ovoga vec mogu.. bice valjda i jos ponesto..

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=S0pSj1I0nCA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=S0pSj1I0nCA</a>

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #21 poslato: 25. Februar 2013. u 14:26 »
Svaka cast   i da pola uradis od ovoga,fenomenano je  :super:  Ja nemam bas sve te uslove  da pocnem sa tim ruskim zgibovima itd  :D  povredio sam bio lakat na fudbalu,i vec dugo vucem tu povredu (2 godine) tako da sam mogao da uradim moj licni rekord od 136 sklekova u jednoj seriji,a sad do 60,70 maksimalno jer me  ta tetiva zeza.. od svih vezbi samo mi trbusnjaci tesko padaju da ih radim hehehehe
Da sam nastavio sa kosarkom verovatno bih bio jos veci mada mi ovih 1,90cm odgovara jer mogu i drugim sportovima da se bavim.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #22 poslato: 25. Februar 2013. u 17:42 »
Evo zahvljujuci mom velikom prijatelju Arnold Wien,izasao je najzad moj snimak i na Youtube,osvajanje Becke teretane Mc fit...;)))))) <a href="http://www.youtube.com/watch?v=g8n6kpb7o-E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=g8n6kpb7o-E</a>  :jupi:

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #23 poslato: 25. Februar 2013. u 20:06 »
Volja je cudo. Kada se krece od nule. najteze je, jer ljudi odrade 5 treninga, pogledaju se u ogledalo, ne vide nikakvu razliku i onda odustanu.. ne treba se gledati.. odradi to kao da je posao, kao da je zabava,

Teško je reći sebi i shvatiti ti kao neku zabavu,ja sam recimo prirodno građen jako mršavo sa uskim ramenima,posle 2 g treniranja u teretani uspeo sam koliko -toliko da uredim sebe,ali posle toga ja sam još dodatno 1g i po dana trenirao bez ikakvih promena,moje telo kao da je došlo do određene tačke i reklo mi to ti je to dalje ne možeš,iako jedem proteinsku hranu-JEDNOSTAVNO EFEKTA NEMA.I onda ti tako dođe neki klinac u teretani i posle 3-5 meseci dečko se razbije i nabaci takav izgled da ga ne pšrepoznaš.Kako onda sebi reći da je to zabava?? Ne treniram već par meseci jer sam prosto izgubio volju.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #24 poslato: 25. Februar 2013. u 20:14 »
Teško je reći sebi i shvatiti ti kao neku zabavu,ja sam recimo prirodno građen jako mršavo sa uskim ramenima,posle 2 g treniranja u teretani uspeo sam koliko -toliko da uredim sebe,ali posle toga ja sam još dodatno 1g i po dana trenirao bez ikakvih promena,moje telo kao da je došlo do određene tačke i reklo mi to ti je to dalje ne možeš,iako jedem proteinsku hranu-JEDNOSTAVNO EFEKTA NEMA.I onda ti tako dođe neki klinac u teretani i posle 3-5 meseci dečko se razbije i nabaci takav izgled da ga ne pšrepoznaš.Kako onda sebi reći da je to zabava?? Ne treniram već par meseci jer sam prosto izgubio volju.
   Prijatelju mora da ima efekta,samo sto trening u teretani mora da ti postane zabavan i redovan deo zivota,a za sve pa recimo potreban je niz godina treniranja,kontinuitet daje kvalitet,usput menjas sistem treninga,iznadjujes svoj misic,ne sme da bude monotono da bi on mogao da raste...Sto se tice klinaca sto se napucaju,to su sezonci preko leta,malo odrade grudi i biceps i onda ih nema do sledeceg leta,takvi indijanci ne treba da te brinu,nego motivacija da ti lepo poraste i da znas da sve mora da traje dugo godina da bi se doslo do odredjenog stadijuma uspeha,ishrana i da te Bog vidi,imas moju podrsku...:)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #25 poslato: 25. Februar 2013. u 21:18 »
Radis za sebe,pusti druge kako izgledaju.. treba sad da vidim par bodibildera pa da prestanem da treniram  ;) jok bre
Dobra i zdrava ishrana + rekreativno sport + povremen fizicki rad + dobri kvalitetni treninzi (svaki dan odredjenu grupu misica radis) i dobar san  :super:
Rezultati moraju da dodju  ;) cak i bez teretane  ;) jos bih i dodao bokserski dzak,ja ga imam vec godinu dana i odlican je za dosta stvari  :D

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #26 poslato: 26. Februar 2013. u 09:19 »
Evo jedne priče o momku iz mog kraja. Imao sam priliku da ga upoznam. Nikola je u Austriji postao svetski prvak u bodiblidingu za juniore u kategoriji "performans", posle nepunih godinu dana od ulaska u "svet bodibildera".
Anegdota sa putovanja u Austriju ...
Citat
Dok je putovao na svetski šampionat, Nikola je zbog svojih navika izazvao opšte zaprepašćenje svih saputnika.
- Mnogi ne znaju da takmičari drže određene dijete i po 14 nedelja. U tom periodu jedu samo pirinač i pileća prsa, a 24 sata pred sam dan takmišenja ne piju tečnost. Tako telo nema masnoća i isušena je koža, pa su mišići izraženiji. Ja jedem sve i pijem vodu. Na dan takmičenja jedem jaja i slaninu, a pijem i tečnost. Kad su ostali takmičari videli kako se hranim, bili su zapanjeni. Nikad nisam držao nikakvu dijetu, niti bih se ikada odrekao mamine kuhinje i domaće kobasice. Možda je u domaćoj hrani ključ mog uspeha – smeje se naš šampion.
Samo prirodno ...
Citat
Nikola je završio Srednju ugostiteljsku školu. Živi kod roditelja i ne radi. Pošto porodica živi od poljoprivrede, on pomaže u obavljanju svih poslova na imanju. Kada je vreme kosidbe, radi na utovaru i istovaru bala sena. Dnevno rukama prenese 1.000 bala, čija se težina kreće od 20 do 25 kilograma. U šali kaže da je to dobra vežba za leđa, ali i odličan džeparac kad dođu zimski dani.
Pošto u selu ne postoji teretana, Nikola i njegov otac su je napravili ...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pvsbnb-YJ3o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pvsbnb-YJ3o</a>
Ostatak priče ...
http://www.smedia.rs/spress/vest/1239/Ljudi-oko-nas-Svetski-juniorski-prvak-u-bodibildingu-Bodibilding-Licki-viseboj-Svetski-prvak-u-bodibildingu-Ne-odricem-se-jaja-i-slanine-VIDEO.html

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #27 poslato: 26. Februar 2013. u 14:22 »
Koji kralj ovaj Nikola,sad cujem za njega  :D Genetika je cudoo  ;) dao je svim bodibilderima domaci zadatak  ;) Bravo kralju  :super:

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #28 poslato: 26. Februar 2013. u 17:51 »
Ovo za bale je ziva istina :D Nema bolje teretane nego kada bacas balu od 25 i vise kilograma na 4-5m visine. Govorim iz licnog iskustva.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #29 poslato: 27. Februar 2013. u 19:49 »
Koji kralj ovaj Nikola,sad cujem za njega  :D Genetika je cudoo  ;) dao je svim bodibilderima domaci zadatak  ;) Bravo kralju  :super:
Totalno ok dečko. Ja sam umirao od smeha kada mi je pričao za sendvič i vodu. Gledali ga kao da je pao sa Marsa! :D
Ovo za bale je ziva istina :D Nema bolje teretane nego kada bacas balu od 25 i vise kilograma na 4-5m visine. Govorim iz licnog iskustva.
Njegovo selo je poznato po "kockicama", tako da je sa te strane imao (ima) dobar trening kada je sezona.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #30 poslato: 03. Mart 2013. u 23:10 »
Za 3 godine,posle trudnoće dovela je svoje telo do savršenstva.


Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #31 poslato: 04. Mart 2013. u 01:31 »
Svaka joj cast...  :first:

Sa druge strane ja sam od 19:30 dobio 4 stepena tako da sam na 40.4  :-[


Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #32 poslato: 04. Mart 2013. u 01:34 »
Misliš na povišenu temperaturu ili?

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #33 poslato: 22. Mart 2013. u 14:02 »
Maestro alfa i omega bodibildinga <a href="http://www.youtube.com/watch?v=aiqIuNUQ9Sk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aiqIuNUQ9Sk</a>  :jupi:

Van mreže bladerunner

  • Poruke: 1
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #34 poslato: 19. Maj 2013. u 14:09 »
Prijatelji forumasi skoro sam napravio video o trbusnjacima (vieo sadrzi: anatomiju i funkciju trbusnih misica, generalna pravila pri izvodjenju trbušnjaka i na kraju vežbe - od pocetnog do najnaprednijeg nivoa). Video je uradjen pomocu profi programa za vizuelne efekte After effects i montazu Premiere. Zanima me sta mislite! Hvala puno i veliki pozdrav!
Link: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=VSFIzShfKBk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VSFIzShfKBk</a>

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #35 poslato: 08. Jun 2013. u 11:26 »
Treniram biciklizam, plivanje, teretanu uz jogu i malo trcanja. Svakodnevno predjem u proseku oko 50km biciklom potom malo istezanja preko joge i vezbe brzine kroz kucnu  teretanu.Snagu sticem zimi preko trcanja po mogucstvu na visoj nv. (planini).Izbegavam industrijsku hranu, suplemente, bilo kakve tablete i hemiju.Hranim se najvise sirovom presnom hranom tj. organsko povrce i voce, proteine i masne kiseline uzimam preko orasastih plodova (bademovo mleko isl) uz jedan kuvani obrok dnevno i 5-6 manjih ranije opisanih.Imam 50god. visina 182cm, tezak 75kg, masnoca oko 10%, u kondiciji i formi oko 2meseca u god.Imam ok rezultata u smislu rezultata na trkama i testovima.
http://wm51.inbox.com/thumbs/13a_16b5ee_817afd4_oJ.jpg.thumb
http://wm51.inbox.com/thumbs/13d_16b5eb_35b277b6_oJ.jpg.thumb
Protivnik sam lose ishrane i brzih rezultata preko hemije, vise za zdravu prirodni ishranu gde se ima isti izgled i zdravlje od 25-75god.;

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #36 poslato: 08. Jun 2013. u 15:04 »
Svaka cast, vidjam te na Adi kod Sunset-a, imas odlican bajs. :) Vidi se da si ozbiljan sportista, a po ishrani smo slicni. Jos jedan dokaz da nije potrebno meso za proteine buduci da su mnogi po tom pitanju procitali izvestaje iz jeftinih novina ili culi iz bangavih prica u terani.

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #37 poslato: 08. Jun 2013. u 18:49 »
 Hvala Astrogule javi se kad si na Adi kod Sunseta, svratim tamo na plivanje, sangejzing, suncanje, skupi se tu i drustvo koje uglavnom zivi zdravim nacinom zivota (poneko uzima meso itd).Meso iz prodavnice ne treba ni probati jer je jako stetno zbog obilja hormona , antibiotika, konzervansa itd.Probavni sistem coveka nije predvidjen za meso vec vegansku hranu tako da dolazi do truljenja i stvaranja otrova koji izazivaju bolesti isl.Nisam bas ozbiljan sportista ali svakodnevno izdvojim par sati na sport i pobornik sam zdravog nacina zivota i  prirode ( otud i kritike na temi hemijski tragovi jer sangejzing i voda na Adi nije bas kako treba ove god). Kucna teretana;http://wm51.inbox.com/thumbs/13c_16b5ec_4cd729_oJ.jpg.thumb

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #38 poslato: 08. Jun 2013. u 22:10 »
Meso iz prodavnice ne treba ni probati jer je jako stetno zbog obilja hormona , antibiotika, konzervansa itd. Probavni sistem coveka nije predvidjen za meso vec vegansku hranu tako da dolazi do truljenja i stvaranja otrova koji izazivaju bolesti isl.

Ја једем месо из продавнице и није ми ништа. :)

Са овим болдованим се уопште не слажем.

Као прво, желудца се разликује код нас и биљоједа.
Код биљоједа је желудац подељен у четири дела: бураг, у који се смешта велика количина несажвакане биљне хране, коју животиња прежива, односно накнадно враћа у уста и жваће, капуља или мрежавац, литонија или лисавац са листоликим преградама за гњечење хране и на крају сириште или желудац у ужем смислу, у коме се налазе жлезде које луче ензиме.

Док је код нас желудац простије грађе. Састоји се из кардијалног дела, пилоричног и две кривине. Покривен је жлезданим епителом и у њему се лучи желудачни сок, најбитнији су HCl и пепсин.

Црево се код нас и биљоједа такође разликује, по дужини наравно, због дужине варења хране.

Што се тиче самог меса, оно је веома битно у исхрани, јер садржи вредне амино-киселине, гвожђе, калијум, натријум, калцијум, фосфор и неке витамине. Без обзира што се месо може покварити и бити место развоја паразита оно је веома важно у нашој исхрани. Поготово је здраво месо рибе, јер засити (али нешто мање него код меса сисара и птица), краће се задржава у желуцу, има исту вредност као месо топлокрвних животиња, а неке врсте и већу, јер садрже више минералних материја и витамина.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Trening, teretana, uopšteno o vežbanju
« Odgovor #39 poslato: 09. Jun 2013. u 01:05 »
Dodao bih da se nas probavni sistem razlikuje i od mesojeda.
Drugim recima, covek je svastojed i osnovna zdrave ishrane je jesti sve, ali, normalno, umereno. Sto bi Bata Stojkovic rekao: "Danas, zeleno, sutra zeleno, prekosutra zuto..."....

A ako smo biljojedi, sta ce nam ocnjaci :)

Takodje bih dodao da je u principu bezbednije jesti meso iz prodavnice, nego meso "od seljaka". U prodavnicama postoji bar neki vid kontrole i poreklo tih proizvoda (ne samo mesa, nego i povrca) moze da se prati bar donekle. Sa druge strane na pijacama ne postoji skoro nikakva kontrola kada je u pitanju tretiranje proizvoda pesticidima, antibioticima itd....Jedino resenje je proizvoditi sam ili naci nekoga ko proizvodi "eko" hranu, ili kako je vec sad zovu i ko ima dokaz da to proizvodi na taj nacin...Nazalost ni jedno ni drugo ne moze da priusti mnogo ljudi, pre svega zbog vremena koje iziskuje takva akcija.