Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Vreme u Evropi (komentari)  (Pročitano 82460 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #60 poslato: 12. Jul 2007. u 11:57 »

VESTI RADIJA 021

OLUJA 12.07.2007. 
07:15 - Jedna osoba poginula je u jakoj oluji koja je sinoć zahvatila Bukurešt. Čovek od oko 50 godina je poginuo kada se na njega srušio zid na koji je prethodno palo drvo.
Jaka oluja, grmljavine i pljuskovi trajali su više od jednog sata u rumunskoj prestonici. Vetar je iz korena iščupao oko 30 stabala koja su u padu oštetila veći broj parkiranih vozila. (Beta)

Tu je bilo pijavice 100%

Dragan TS

  • Gost
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #61 poslato: 13. Avgust 2007. u 06:03 »
Ne znam da li ste upuceni u tzv. sifrarnik RHMZ Srbije, ja cu Vam redovno dostavljati aktuelne (trenutne) meteo podatke sa stanica Kraljevo i Krusevac. Kraljevo ima sifru 13376 i Krusevac 13383, ostalo ce te shvatiti, npr. 13.08.07.g u 05 h 13376, 15, 986.2, SW, 1, 94, 19 dakle u Kraljevu u 05 h, temperatura je 15 C, pritisak 986.2 mb, jugozapadni vetar 1 m/s, vlaznost je 94%, a po sifri 19 bilo je vedro! U folderu PROGNOZA vremena takodje sifrovano po standardima RHMZ Srbije poslacu vam format prognoze za sutradan u sifri 13376, 18, 28, 10 , dakle T min: 18, Tmax: 28, tip vremena: promenljivo oblacno(10)...Ako zelite poslacu Vam sifrarnik za OSMOTRENE i PROGNOZIRANE pojave iz zvanicnog sifrarnika RHMZ Srbije... Pozdrav! D. B.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #62 poslato: 20. Avgust 2007. u 18:58 »
kazu da je danas bila pijavica u Hrvatskoj...

http://www.rtl.hr/vijesti/prikaz/11554/

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #63 poslato: 05. Septembar 2007. u 21:15 »
u Zakopanima jos malo pa skijanje... i dalje pada gust sneg, a vec je 20 cm

izvor (plus jedna fotka)
http://ww6.tvp.pl/120,20070905554920.strona

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #64 poslato: 05. Septembar 2007. u 21:58 »
Ovaj ciklon je stvarno napravio čuda. Prošle zime nijedan tako povoljan raspored ciklona, anticiklona za balkan i okolinu nije bio zimi. Mislim da se tako nešto desilo da bi zima imala sasvim drugi šmek. Ako se po jutru dan poznaje Evropu očekuje ledena zima. Samo ja neverujem da se po jutru dan poznaje.  ???

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #65 poslato: 26. Januar 2008. u 23:26 »
kao što je bilo i najavljeno, u Poljskoj danas duva veoma jak vetar, sa udarima do 140 km/h

- jedan čovek je poginuo kad se drvo obrušilo na njegova kola, ima i povređenih... ni ostali krovovi i stabla nisu ostali na mestu, ali drugih žrtava za sada nema; pokidani su neki električni stubovi, mnoga sela su ostala bez struje, itd.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #66 poslato: 29. Januar 2008. u 01:29 »
a pogledajte ovo u Cuneo u Italiji danas cak 23 C, u Torinu 22 C, Milano 21 C... jedva cekam te temperature i kod nas :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #67 poslato: 29. Januar 2008. u 09:36 »
Voleo bih da se malo načekaš, pa da to dođe kada mu je vreme. I ja sam nestrpljiv! Ovo Sunce mami napolje, a onda te sačeka mraz i hladno.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #68 poslato: 29. Januar 2008. u 14:49 »
Ne ne Ptprince... ja bih voleo 2-3 dana od po 20 C, pa onda sneg, kao marta 2006 ako se secas, kada je 2 dana zaredom bilo oko 20 C, pa posle 10 dana snega i hladnoca.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #69 poslato: 29. Januar 2008. u 19:20 »
... ja bih voleo 2-3 dana od po 20 C, pa onda sneg, kao marta 2006 ako se secas, kada je 2 dana zaredom bilo oko 20 C, pa posle 10 dana snega i hladnoca.
Dobro, neka ti bude ;) I to spada u nešto što nam nije nepoznato. Samo da se zima ovde ne završi.
Nešto ove jutarnje slane mi daju nadu da nije još sve gotovo, ali evo ga, naoblačilo se i večeras će od mraza biti ćorak!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #70 poslato: 01. Mart 2008. u 19:44 »
prema poljskim medijima - Austrija, Ceska, Nemacka: orkan "Ema" vec ima za sobom osam zrtava (uglavnom zbog drveca i vecih grana)...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #71 poslato: 01. Mart 2008. u 21:53 »
Da čuo sam da je vetar dostizao brzinu od preko 200km/h. Strahota.

Za sve je kriv ovaj snažan ciklon sa centrom nad Skandinavijom koji je progutao celu Evropu sem Španije i Portugalije.



Nažalost sve su to posledice extremno toplog vremena u februaru kada mu vreme nije i sudara jako tople vazdušne mase sa i dalje veoma hladnom na severu što je normalno u februaru i što je proizvelo ovako snažan ciklon. Ipak oluje ovakvog tipa su česta pojava kada se smenjuju zima i proleće.


Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #72 poslato: 22. April 2008. u 23:25 »
Vrucine na jugu Grcke... ogimet kaze Heraklion airport T.max 37.4 C!!!, Souda airport 36.6 C e a april je!!!

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #73 poslato: 18. Maj 2008. u 20:32 »
a u Poljskoj se danas pojavila ocekivana tromba
foto - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80273,5223783.html?i=0

kazu da se izvalilo najmanje 40 stabala, mnogi krovovi odleteli, a nestao je i jedan "letac" (nije mi jasno cime je leteo)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #74 poslato: 15. Avgust 2008. u 22:59 »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #75 poslato: 27. Septembar 2008. u 22:38 »
U Karpatima palo pola metra snega
27. septembar 2008. | 13:03 | Izvor: Beta 
Bukurešt -- Na platou Bučeđi u Karpatima noćas je napadalo pola metra snega, uz vetar koji duva do 120 kilometara na sat.

Na obali Crnog mora talasi dosežu četiri metra visine, a kako su znatno viši kako se udaljuje od obale, brodovima je izdato upozorenje za plovidbu.

Posle najave Meteorološkog instituta da će septembar biti pravi letnji mesec i da će temperatura dostići i 30 stepeni, a zapravo obilinih kiša i neuobičajeno hladnih dana za ovo doba godine, Rumunima samo ostaje da se nadaju da će oktobar i novembar biti zaista topliji nego inače, kao što su meteorolozi obećali.
 
izvor: b92.net
korektura - beket

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #76 poslato: 27. Septembar 2008. u 22:55 »
U Karpatima palo pola metra snega
27. septembar 2008. | 13:03 | Izvor: Beta 
Bukurešt -- Na platou Bučeđi u Karpatima noćas je napadalo pola metra snega, uz vetar koji duva do 120 kilometara na sat.

Na obali Crnog mora talasi dosežu četiri metra visine, a kako su znatno viši kako se udaljuje od obale, brodovima je izdato upozorenje za plovidbu.

Posle najave Meteorološkog instituta da će septembar biti pravi letnji mesec i da će temperatura dostići i 30 stepeni, a zapravo obilinih kiša i neuobičajeno hladnih dana za ovo doba godine, Rumunima samo ostaje da se nadaju da će oktobar i novembar biti zaista topliji nego inače, kao što su meteorolozi obećali.
 
izvor: b92.net
korektura - beket

ala se aktiviralo Crno more




 :D

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Vreme u Evropi (komentari)
« Odgovor #77 poslato: 06. Decembar 2008. u 11:28 »
Makedonija: Dve žrtve nevremena
6. decembar 2008. | 01:11 | Izvor: B92 
Skoplje -- Dve osobe su poginule u nevremenu koje je prošle noći zahvatilo jugoistočni deo Makedonije.

Nekoliko sela u tom delu Makedonije ostalo je bez električne energije, porušeni su mostovi, olujni vetar je čupao grane sa drveća. Stanovnici Radoviša, mesta najviše pogođenog olujom, navode da je grad opustošen kao da je prošao cunami i da više nema asfalta na ulicama.

Slobodan Lisičkov, star 46 godina, izgubio je život dok je radio na krugu stovarišta. Jak vetar ga je doslovno oduvao i on je poginuo od posledica pada.

Druga žrtva je žena, stara 79 godina, iz sela blizu Radoviša koja se udavila u nabujaloj Beljinskoj reci.

Jedno lice se još vodi kao nestalo, a 150 radnika konfekcijske fabrike "Štipjanka" spaseni su u poslednji čas. Nabujala voda je pretila da napuni sve fabričke hale.

Najveća materijalna šteta zadesila je nekoliko velikih gradova u Makedoniji. Među njima su Prilep, Radoviš, Ohrid i Štip.

Nekoliko mostova je srušeno, poplavljene su njive i usevi, telefonski saobraćaj je u prekidu, veliki borj automobila je uništen, a u pojedinim naseljenim mestima već dva dana nema struje.

Veliki broj ljudi doslovno je ostao bez krova nad glavom i oni su pronašli privremeni smeštaj u kućama svojih rođaka.

Procena je da je ukupna šteta u privredi oko 20 miliona evra.

Premijer Nikola Gruevski juče je bio u Radovišu, gradu koji je pretrpeo najveće posledice. Opštini je obećano da će vlada pomoći koliko god bude mogla.
 
izvor: B92