Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena  (Pročitano 34403 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« poslato: 26. Oktobar 2016. u 14:00 »
Znam da sam pisao u meteo chatu ali to se vec zagubilo tako da je najbolje da otvorim temu :)
Glasajte u anketi(oni koji zele ucestvovati) da dodjemo do 30+ pozitivnih glasova, trenutno smo na 23...Ukoliko bude 30+ do kraja meseca takmicenje ce biti organizovano...
Verovatno ce biti jedan ciklus do nove godine a onda pauza pa drugi ciklus sto mi se cini da do sada nije bilo jer se obicno sve zavrsavalo do nove godine a ovo izgleda mi mnogo zanimljivije :)
Evo linka teme...

http://195.66.163.19/forumi/index.php?topic=4440.msg103006#new

Neki su vec glasali a vidim da ima i novih takmicara :)
Sto se tice ljudi koji do sada nisu ucestvovali samo da kazem da se prognoza sastavlja jednom nedeljno(utorak do 24h obicno za cetvrtak) znaci uzme 5-10 min vremena... Jednostavna je i kriterijumi nisu ostri npr za temperaturu se osvaja bod na  -+1.5C
Evo primera i moje prognoze u nekom kolu prosle godine...
Grad  Tmax padavine
BAR  22  0
NIK  20.6  0
ŽAB  16  0
Vjetar (Br+Nk+Zb) 5- zbir u 13h a bod se dobija na +-3m/s
Tmin 1
SnZ  0-ovo je sneg na zabljakuu 7h ujutru  a ako se dobro secam bod se dobija na -+5cm


Sto se tice padavina sifre su sledece


Kao sto rekoh jednostavno je a i kao sto vidite meni je bilo veoma zanimljivo pa bi da pokusam i ove godine ali za to treba jos 7,8 pozitivnih glasova  :)
« Poslednja izmena: 26. Oktobar 2016. u 15:39 Bart »

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #1 poslato: 26. Oktobar 2016. u 23:24 »
Interesovanje za X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena je veliko bez obzira na činjenicu da se ne zna hoće li ove godine biti nagradnog fonda.
Prijavite se (http://195.66.163.19/forumi/) jer takmičenje počinje već 3.11.2016., a prognozu treba poslati dva dana ranije.
Srećno

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #2 poslato: 28. Oktobar 2016. u 11:36 »
Početak takmičenja će vjerovatno biti odložen za sredinu novembra!!!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #3 poslato: 01. Novembar 2016. u 08:53 »
Samo da podsetim da prijave za Montenegro open  ;) traju iako je pocetak odlozen da ne bi bilo velike pauze izmedju dva ciklusa :)
Do sada ima 4 takmicara sa naseg foruma... Bilo bi lepo da nas ima sto vise...   :)
I da kazem za nove takmicare(cini mi se da osim gaare da je i srdjan glasao da bude takmicenje, za jos nekog ne znam od novih) da treba da posalju poruku Adminu sa ovim podacima(lozinka od 4 do 6 slova, a ovi licni podaci su ako bude neke nagrade):

Takmičarsko ime:
Lozinka:
e-mail:
Ime i prezime:
Adresa:
Telefon:           (radi eventualnog podsjećanja putem SMS-a)
Starosna dob:
Zanimanje:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #4 poslato: 07. Novembar 2016. u 20:54 »
Takmicenje pocinje 15.11. prognozom za 17.11., ko zeli da ucestvuje neka posalje prijavu do tada...  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #5 poslato: 07. Novembar 2016. u 21:32 »
Ja ipak neću učestvovati ove godine. Previše obaveza na poslu, pa gledam da slobodno vreme provedem, ukoliko je to moguće, što dalje od kompjutera. A i dovoljno sam se takmičio. :)
Nadam se da će se što više forumaša prijaviti. Tu sam da budem podrška i da navijam, ako treba i da pomognem pri odgonetanju ćudi mikroklime crnogorskih gradova. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #6 poslato: 07. Novembar 2016. u 22:35 »
 ^^ Pretpostavio sam kad se jos nisi prijavio da ces da propustis... Steta ali ipak razumljivo je... Ja volim prognozu pa to ti je, dal sportska ili ova vremenska :) A nemam neki cilj osim zabave a i vreme za prognozu vise od 10 min necu koristiti a praticu kao i svakog dana kad ulazim na nas forum... Pozivam Mikija i Jocu da se prijave da mi prave drustvo u donjem delu tabele  ;)  :D  Hehe salim se sigurno su dosta napredovali od prosle godine  :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #7 poslato: 12. Novembar 2016. u 08:25 »
E ljudi evo i prvog zadatka...Znaci prognoza se salje do utorka uvece tj. do ponoci utorak na sredu, tada cu bar ja da posaljem tako u utorak oko 22h...
Do tada traju i prijave pa ko jos se nije prijavio neka se okusa  :D
Do sada se prijavilo 29 takmicara mislim da ima 6 ukljucujuci i mene sa naseg foruma  :)



Vaš zadatak u prvom kolu prvog ciklusa odnosi se na četvrtak, 17.11.2016.

Prognozirati maksimalnu terminsku temperaturu (Tmax) od 06UTC do 18UTC za gradove Herceg Novi, Podgoricu i Žabljak.
Za iste gradove prognozirati količinu padavina, akumuliranu od 06 do 18UTC. Količina padavina se prognozira upisivanjem odgovarajuće šifre.
Za iste gradove i isti dan prognozirati zbirnu brzinu vjetra u 12UTC.
Prognozirati najnižu terminsku temperaturu za isti dan u 06UTC u Crnoj Gori. U obzir se uzimaju samo synop stanice.
Prognozirati visinu snijega za isti dan u 06 UTC na stanici Žabljak.

Prognoza bi trebala imati sledeći oblik
Primer:
HN  15.2  1
POD  12.9  2
ŽAB  2.3  0
Vjetar (HN+Pg+Ža) 13
Tmin -1.9
SnZ  14

Svoju prognozu u ovom obliku saljete porukom Adminu  sa cg foruma...Ovo zbog novih takmicara da napisem  :)

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #8 poslato: 14. Novembar 2016. u 09:47 »
Sjutra počinje takmičenje. Ukoliko se niste već prijavili, učinite to!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #9 poslato: 15. Novembar 2016. u 19:25 »
Ljudi do ponoci se salju prognoze...  :) Da vas podsetim a i sebe kasnije kad dodjem kuci  :)
34 takmicara se do sada prijavilo, dobro je ima nas  :)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #10 poslato: 21. Novembar 2016. u 10:01 »
Zadatak za drugo kolo ( četvrtak 24.11; prognoze se šalju do ponoći utorak na sredu ):

Prognozirati maksimalnu terminsku temperaturu (Tmax) od 06UTC do 18UTC za gradove Ulcinj, Cetinje i Pljevlja.
Za iste gradove prognozirati količinu padavina, akumuliranu od 06 do 18UTC. Količina padavina se prognozira upisivanjem odgovarajuće šifre.
Za iste gradove i isti dan prognozirati zbirnu brzinu vjetra u 12UTC.
Prognozirati najnižu terminsku temperaturu za isti dan u 06UTC u Crnoj Gori. U obzir se uzimaju samo synop stanice.
Prognozirati visinu snijega za isti dan u 06 UTC na stanici Žabljak.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #11 poslato: 21. Novembar 2016. u 11:35 »
Dobro sa snegom na Zabljaku smo na cisto, nema ga...  :) Ali od svih primorskih gradovva Ulcinj mi je najtezi a i ova dva druga su itekako zanimljiva i moze biti neocekivanih stvari... Secam se prosle godine kad je Ulcinj uradio nam isto sto i Zabljak u prvom kolu na ovom takmicenju... U sustini rezultat je nebitan, vazno je ucestvovanje  :thumbup:


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #12 poslato: 22. Novembar 2016. u 15:50 »
Prognoze se salju danas do ponoci, samo da podsetim   :cf:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #13 poslato: 29. Novembar 2016. u 23:25 »
Do ponoci, a verovatno nije problem i dok se ne objave prognoze takmicara znaci 20ak min posle ponoci, se salju prognoze...

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #14 poslato: 30. Novembar 2016. u 07:51 »
Ja sam opet stavio nešto niže maksimalne temperature, ali ću verovatno da izgubim bod na visini snežnog pokrivača pošto sam stavio samo 4cm  :grin: Sad se, čini mi se,  malo više razlikuju poslate prognoze nego u prva dva kola.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #15 poslato: 30. Novembar 2016. u 08:14 »
Neces da izgubis na sneg kad je on jutros 9cm nece biti sigurno veci od toga, moze samo da se slegne 1cm ili 2cm...Bas se razlikuju prognoze za tmax a narocito za Kolasin... Ja pa stavio 7.5C sto je najvisa prognozirana tmax za Kolasin prva sledeca niza je 6.7C pa 6C a zanimljivo da ima i onih koji su stavili samo 1C znaci razlika izmedju najvise i najnize 6.5C....Bice zanimljivo sutra, mogu da pogodim naravno ali mogu da odem i u minus  ;) A poslao sam prepravku za tmin sa -7.2C na -6.8C sad mi se i to ne cini kao dobra ideja  :/
Ali sto bi reko onaj pop u slagalici: "Bice bolje".  :grin:  :rofl:
« Poslednja izmena: 30. Novembar 2016. u 10:00 Bart »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #16 poslato: 05. Decembar 2016. u 17:53 »
Poy ljudi  :grin: Izaso zadatak za 4. kolo...  Valjda i ja konacno napravim pristojnu prognozu a ne da jurim iznenadjenja  :grin:

Poštovani takmičari,

Vaš zadatak u četvrtom kolu prvog ciklusa odnosi se na četvrtak, 08.12.2016.

Prognozirati maksimalnu terminsku temperaturu (Tmax) od 06UTC do 18UTC za gradove Ulcinj, Podgorica i Pljevlja.
Za iste gradove prognozirati količinu padavina, akumuliranu od 06 do 18UTC. Količina padavina se prognozira upisivanjem odgovarajuće šifre.
Za iste gradove i isti dan prognozirati zbirnu brzinu vjetra u 12UTC.
Prognozirati najnižu terminsku temperaturu za isti dan u 06UTC u Crnoj Gori. U obzir se uzimaju samo synop stanice.
Prognozirati visinu snijega za isti dan u 06 UTC na stanici Žabljak.

Prognoza bi trebala imati sledeći oblik

ULC  14.1  0
POD  13.3  0
PLJE  7.8  0
Vjetar (Ul+Pg+Pv) 6
Tmin -7.2
SnZ  5

*Ovo su, naravno, izmišljeni podaci

Prognozu treba poslati najkasnije do utorka, 06.12.2016. u ponoć (noć utorak na srijedu) na e-mail [email protected] ili koristeći privatne poruke na ovom forumu (my messages), a vaše prognoze će biti objavljene najkasnije do 00:30 u srijedu.


Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #17 poslato: 13. Decembar 2016. u 13:02 »
Zadatak za 5.kolo (do ponoći se šalju prognoze) :

četvrtak, 15.12.2016.

Prognozirati maksimalnu terminsku temperaturu (Tmax) od 06UTC do 18UTC za gradove Bar, Nikšić i Žabljak.
Za iste gradove prognozirati količinu padavina, akumuliranu od 06 do 18UTC. Količina padavina se prognozira upisivanjem odgovarajuće šifre.
Za iste gradove i isti dan prognozirati zbirnu brzinu vjetra u 12UTC.
Prognozirati najnižu terminsku temperaturu za isti dan u 06UTC u Crnoj Gori. U obzir se uzimaju samo synop stanice.
Prognozirati visinu snijega za isti dan u 06 UTC na stanici Žabljak.

Prognoza bi trebala imati sledeći oblik

BAR  14.1  0
NIK  5.7  0
ŽAB  1.8  1
Vjetar (Br+Nk+Zb) 9
Tmin -8.2
SnZ  14

*Ovo su, naravno, izmišljeni podaci

Prognozu treba poslati najkasnije do utorka, 13.12.2016. u ponoć (noć utorak na srijedu) na e-mail [email protected] ili koristeći privatne poruke na ovom forumu (my messages), a vaše prognoze će biti objavljene najkasnije do 00:30 u srijedu.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #18 poslato: 15. Decembar 2016. u 17:48 »
Kako sam počeo prvi ciklus, tako sam  ga i završio-poslednjim mestom  :grin: Doduše trojica nisu poslala sve prognoze pa sam na kraju završio 4. ( od pozadi )  8)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: X otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #19 poslato: 15. Decembar 2016. u 17:58 »
Bogami Gaara ti si gadjao prenisko temperature svako kolo a ja pa previsoko osim poslednjeg kola gde sam lepo procenio tmax ali sam napravio gresku za sneg i padavine na Zabljaku jer sam promenio i pogresio a vec za tmin sam promenio ali u sustini ipak 0... Cestitke svima pre svega na ucestvovanju jer cini mi se da je procentualno ovo takmicenje sa najmanje odustajanja i promasenih kola...  :)