Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jake nestabilnosti u Valjevu za kraj vrelog leta 17. 09. 2017.  (Pročitano 1855 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Jake nestabilnosti u Valjevu za kraj vrelog leta 17. 09. 2017.
« poslato: 18. Septembar 2017. u 15:55 »
Treću godinu za redom treće nedelje u septembru i Beogradska parada LGBT populacije obeležila je igrom slučaja i po trći put Kraj leta, summerkiller, majstorčićev ljetokrepač ili po našem FRONT LETOUBICA. Preprošle 20-og, prošle 18-og, ove 17-og, a sledeće godine očekujem 16-og.  :laught:  :rotf: Da sad budem ozbiljan. :hm: Iskusni članovi do pred ovaj dan nisu bili neki optimisti po pitanju zanimljivih konvektivnih dešavanja ovaj dan. Medjutim posetivši temu na našem forumu Prognoza odjednum je sve živnulo i bacio sam se u akciju. Iskren da budem nisam se ni malo štedeo.  ;) Prvo je bilo pomalo oblačno iz ranog jutra, ali više vedro nego oblačno nakon ekstremno tople noći sa 26C. Usledio je do 14h mnogo topliji dan nego što je bilo najavljivano. Bila je max T 33C.  :ufff: Onda je usledio snažan orkanski vetar koji je oborio za desetak stepeni temperaturu i onda se počelo ozbiljno oblačati, ali snažne razvoje zaista nisam očekivao, a pogotovo levkaste oblake i grmljavinom ceo dan i početak noći.  :whistling:

Ovako je to izgledao dolazak snažnog fronta sa snažnim vetrom koji mi je skinuo krov sa garaže. Malo sam izgrava naratora.  :grin: :blush:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uFZBwwKRK00" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uFZBwwKRK00</a>

Nakon pola sata ubitačnog vetra i pada temperature, umesto navlačenja sa mora slojaste oblačnosti i jesenje kiše, usledile su veoma krupne kapi kiše i sve jači razvoji koji su većinom pored mene prolazili. Pogled na sever.








Novi razvoji pristižu sa zapada i počinje prva grmljavina. Temperatura je pala na 22C.


Jači razvoji i jača grmljavina istočno od mene.




Zatim se bliži jači i veći sistem sa zapada i jugozapada od 15h do 17h.












Neverovatne rotacije i formacije neuobičajene za mesec septembar, pogotovo za drugu polovinu.






Opasno se smrklo i grmljavina pojačava oko 16:30h.






Usledio je jak pljusak koji je popustio posle pet minuta u sručilo se oko 3lm2.

Zatim sledi razvedravanje na jugu i jugozapadu.


Prvi jači sistem odlazi na istok sa grmljavinom oko 17h.




Novi sistem je samo nekoliko kilometara zapadno od mene što svedoče moje obimne slike.






Uz nešto jaču grmljavinu, ali bez niskih udara brzo me zaobilazi i odlazi.


Medjutim stiže i treći sistem uz učestalu grmljavinu, a temperatura je pala na 18C.












Fantastične formacije na nebu koje su u septembarskom izdanju izvodile nesvakidašnje improvizacije.


Spuštaju se kišne zavese sa jugozapada na Valjevo.




I ovaj sistem nije dao neke padavine Bogzna šta. Tek iz repa oblaka je usledio jednominutni pljusak krupnih kapi.




I onda sledi razvedravanje.


Ali tu nije kraj.  :rofl:




Neverovatno, ali stiže i četvrti talas.  :grin: :pleasantry:


Potom je ubrzo pao mrak i nije više moglo da se prati detaljno. Čim se smračilo, počelo je sevanje i jača grmljavina, a zatim par minuta snažan pljusak i 2lm2. Kad je kratki pljusak stao, usledio je lightshow. Ali nisam mogao ništa da uslikam što zbog loše pozicije, što zbog manje učestalog sevanja za razliku od juna, jula i avgusta. Moram da priznam da s' obzirom na kraj sezone, nije mi žao ni jedne jedine slike što sam izbacio i nisam mnogo vodio računa o sličnostima jer mesec maj je za osam meseci, a pošteno sam se naslikao samo par dana u ova četiri meseca od kojih je najviše bilo u prethodnoj reportaži 12-og avgusta i danas. Naročito zbog neverovatne ispale u mom kraju 1-og, 2-og i 3-eg septembra kada su svi modeli crtali "aždaje", na forumu bila euforijas, a na kraju nije bilo ništa naročito bar kod mene. Kako god, prezadovoljan sam ovim danom od kog se nisam nečem specijalno nadao.  :)
« Poslednja izmena: 18. Septembar 2017. u 16:21 Stefan Valjevo »

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Jake nestabilnosti u Valjevu za kraj vrelog leta 17. 09. 2017.
« Odgovor #1 poslato: 19. Septembar 2017. u 00:04 »
Odlične fotografije i kao i uvek kad je tvoj kraj u pitanju sve odlično ispraćeno fotografijama  :tu:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Jake nestabilnosti u Valjevu za kraj vrelog leta 17. 09. 2017.
« Odgovor #2 poslato: 20. Septembar 2017. u 18:17 »
Hvala Gagi. :D

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jake nestabilnosti u Valjevu za kraj vrelog leta 17. 09. 2017.
« Odgovor #3 poslato: 20. Septembar 2017. u 18:42 »
Bravo @ Stefane! :laie:

Bas sad gledam u Valjevu i danas ceo dan grmi i imate najvise padavina u Srbiji, a tebe nema, ali vrv nema formacija koje ti najvise volis pa zato.. :laugh:

Primetio sam da sad imas bolju kameru/telefon/aparat? :)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Jake nestabilnosti u Valjevu za kraj vrelog leta 17. 09. 2017.
« Odgovor #4 poslato: 23. Septembar 2017. u 12:26 »
Havala mareeram. :D :thankyou: Malo sam se kombinovao. Formacije u sredu su bile nikakve i uglavnom pokrivene slojastom oblačnošću. Padavina je bilo dobrih i u sredu, četvrtak i petak. Još od maja meseca najbolje. :rain: :laie: Jedino što je zima u p. m. :zima