Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2017  (Pročitano 68424 puta)

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #80 poslato: 07. Decembar 2017. u 09:26 »
Za drugu dekadu Decembra spremite majice kratkih rukava ..... koliko vidim crtaju se Tmax oko 15-16 stepeni (barem za istok i jugoistok Srbije) ..... ode i ovaj mesec u tri lepe sto se tice snega i prave zime ....   :oboze:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Decembar 2017
« Odgovor #81 poslato: 07. Decembar 2017. u 10:22 »
Mikane nemoj se nadati u Zaječaru visokim temperaturama, bar u prvoj polovini naredne sedmice. Košavska situacija će zadržati hladan vazduh u Timočkoj krajini.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #82 poslato: 07. Decembar 2017. u 11:28 »
Niko ne spominje front u subotu koji donosi nove snežne padavine. Nisam imao vremena detaljno da pogledam, ali koliko vidim ze sever i EC i GFS deluju dosta usklađeno. Imamo hladni front. Kiša dosta prelazi u sneg sredinom padavina i čini se da će padavine u obliku snega potrajati joše neko vreme. Koliko je to sigurno pokazaće nam naredni izlazi.

Van mreže Podrinjac

  • *
  • Poruke: 406
  • Starost: 31
  • Lokacija: Goražde, BiH
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #83 poslato: 07. Decembar 2017. u 11:31 »
i to bi mogao biti poprilično jak snijeg. Kratkotrajan ali intenzivan.
Dosta zanimljiva situacija je pred nama.
Zima 2015/16. - 1.5/5
Zima 2016/17. - 3.0/5
Zima 2017/18. - 1.0/5
Zima 2018/19. - 3.0/5

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #84 poslato: 07. Decembar 2017. u 12:04 »
Norvezani kazu, ne ja:





Mikane nemoj se nadati u Zaječaru visokim temperaturama, bar u prvoj polovini naredne sedmice. Košavska situacija će zadržati hladan vazduh u Timočkoj krajini.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Van mreže tachion

  • *
  • Poruke: 66
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #85 poslato: 07. Decembar 2017. u 12:53 »
Ma cekajte ljudi, nije to bas tako izvesno da ce biti 16+ od srede.
Sacekao bih jos 2 dana. Ima nade za preokret.
Okej, nema nade za sneg od srede, ali tih 16 c mogu da se lako pretvore u 6-7  :worthy:
The temperature is always perfect.
The Zen masters

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #86 poslato: 07. Decembar 2017. u 13:20 »
Norvezani kazu, ne ja:


Norvežani malo toga znaju o klimi Timočke krajine!
U ovakvoj košavskoj situaciji nem toplote kod tebe Mikane.

« Poslednja izmena: 07. Decembar 2017. u 13:57 Boce »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #87 poslato: 07. Decembar 2017. u 17:37 »
Promena u subotu ne privlači pažnju, iz prostog razloga što je značajno otopljenje odmah iza nje sigurno k'o kuća.

Najviše padavina bi bilo na krajnjem zapadu, jugozapadu i krajnjem severu Srbije (on će glavninu padavina dobiti u vidu kiše između petka i subote).

Ipak, najveći deo zemlje će dobiti 5-10mm. U prednosti je južni deo zemlje što se tiče snežnog pokrivača, jer skoro sve padavine stižu kada već dođe ozbiljnije zahlađenje po visini.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #88 poslato: 08. Decembar 2017. u 08:53 »
Od one poslednje nadogradnje WRF-NMM modela na sajtu zavoda, vrlo ga malo pratim, i to iz opravdanih razloga.

Nažalost, kad i ovako, posle dugo vremena bacim pogled, imam i šta da vidim.... neverovatno u kakvoj je banani ovaj model.

Pogledajte šta on daje Kraljevu  za sutra (količina padavina), mislim stvarno.  :oboze:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #89 poslato: 08. Decembar 2017. u 09:33 »
Ali zato za Nis sneg i to respektabilna visina s obzirom na situaciju...Ali ne ovaj put mu ne verujem... Pre neki dan slicno nesto davao ja svima ispricao da sutra ocekuju 5cm snega a ono samo poneka pahulja... Hehe... Sad verujem ovoj slici dole, znaci nista bitno... Mada moguce je sve :)


« Poslednja izmena: 08. Decembar 2017. u 10:22 Bart »

Van mreže tachion

  • *
  • Poruke: 66
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #90 poslato: 08. Decembar 2017. u 10:43 »
Ipak nema nade da neće biti ozbiljnijeg otopljenja, a kako stvari stoje, ima i da potraje bar do narednog vikenda, sa temperaturama izmedju 13-17 stepeni.  :oboze:
The temperature is always perfect.
The Zen masters

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #91 poslato: 08. Decembar 2017. u 11:41 »
Evo jedne od retkih automatskih prognoza koja je za danas "davala" 14C za Beograd-Vračar (u nekom od satnih termina).
Neću da kažem da je jedina, jer ima puno autom. prognoza ali od onih koje pratim samo je ova za danas imala temp. koja dosta (ne savršeno -ne postoji "savršena" prognoza  ;)) odgovara stvarnoj a ostale (koje sam pratio) su davale nižu dnevnu temp.
Ova prognoza daje ~17C za utorak za BG... videćemo šta će biti, kao i da li će možda doći do zahlađenja u nekom daljem/kasnijem periodu.



Edit:
Zamolio sam članove da ispod slikica sa nekim meteo-kartama ili prognozama navedu website/kompaniju i slično, kao što može da se vidi ja to uvek tako radim ali sada neću navesti "izvor" jer pouzdano znam  ;) da ovim "dijagramom/prognozom" ne kršim pravila "copyright"-a.
« Poslednja izmena: 08. Decembar 2017. u 11:52 Profiamater »


Van mreže Antarktik

  • *
  • Poruke: 234
  • Starost: 57
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #92 poslato: 08. Decembar 2017. u 12:43 »
Једно је сигурно, овогодишњем децембру се мора признати да је, бар до сада, прилично динамичан, за разлику од своја два, углавном, "туњава" претходника. Вероватно је ту статистика умешала своје прсте.

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #93 poslato: 08. Decembar 2017. u 14:59 »
Једно је сигурно, овогодишњем децембру се мора признати да је, бар до сада, прилично динамичан, за разлику од своја два, углавном, "туњава" претходника. Вероватно је ту статистика умешала своје прсте.

Apsolutno se slazem zemljak :D sto se narodski kaze potpisujem
Ovaj decembar je bio i dalje traje :) jedan od boljih koje ja pamtim, mada smo mi kratkorocnog pamcenja, pa nam je svaka zima koja je malo jaca, da ne kazem koja malo ,,pokaze zubice" nesto poput smaka sveta :confused:

Da ne kvarim temu, sutra uvece u pravo vreme stizu padavine ovde juznije pa ocekujem nekih lepih 10tak cm snega, plus ovih 2\3 cm u tragovima...bice zaista ovo lep decembar :tu:
« Poslednja izmena: 08. Decembar 2017. u 16:54 Darko-Surdulica »

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #94 poslato: 09. Decembar 2017. u 19:53 »
Zavrsi se ovaj ciklon I idemo dalje,nakon juzine I prolecnih temperaturaa naredne radne nedelje sledeceg vikenda imamo novi potencijalni snezni ciklon na Balkanu

Za sada Gfs ima Lep polozaj ciklona za juzne predele,Ec je malo drugaciji no to treba tek da se iskristalise narednih dana,nadajmo se u nasu korist pa da iskoristimo ciklonalni decembar za bar jedan posten sneg :tu:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #95 poslato: 09. Decembar 2017. u 20:19 »
^^ Izgleda da ovog decembra sneg pada samo vikendom. Ali svakog vikenda. :D


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #96 poslato: 10. Decembar 2017. u 11:43 »
Kakav bajkovit izlaz Gfs 6z ne mogu a da ne spomenem,to bi bilo 7 dana neprekidnog padanja snega kod mene,ko zna kolko snega bi tu bilo

Ec sa drugs strane losiji malo prezapadan,po njemu bi na primer Slavonija imala zatrpavanje,a mi samo obilnu kisu,ali to su nijanse za sada sve ide dobro
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #97 poslato: 10. Decembar 2017. u 12:46 »
Kakav bajkovit izlaz Gfs 6z ne mogu a da ne spomenem,to bi bilo 7 dana neprekidnog padanja snega kod mene,ko zna kolko snega bi tu bilo

Ec sa drugs strane losiji malo prezapadan,po njemu bi na primer Slavonija imala zatrpavanje,a mi samo obilnu kisu,ali to su nijanse za sada sve ide dobro

A sto dupliras ta slova, diktatore? Jel' to neki stos, ima li neko znacenje ili sta vec? Dugo to hocu da pitam, cisto radoznalost.

Inace lepo je ovo sto se crta za sedam dana pa nadalje i zaista bi bilo lepo bar 48 h neprekidnog snega, da bukvalno zatrpa sa bar 30 cm i onda da ostane za NG i Bozic! No, ima vremena do petog dana pred padavine ;)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #98 poslato: 10. Decembar 2017. u 13:00 »
Što bi rekao jedan iskusan član foruma: ''Nema od toga ništa!''    :tu:

Uglavnom, topao vazduh će da prodre daleko ka severoistoku Evrope.  Sredinom nedelje bismo mogli da imamo maksimalne temperature 15-20 stepeni.

GFSOPEU06_72_1

GFSOPEU06_72_2
« Poslednja izmena: 10. Decembar 2017. u 13:17 Gaara »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #99 poslato: 10. Decembar 2017. u 13:18 »
 ^^ Sofronije kako njegov nadimak kaze on je diktator znaci da mnogo diktira ljudima sta da pisu i kad kaze sneg se uzbudii i zato duplira gg i neko ko mu pisao taj potpis je tako otkucao ako pitas za potpis  ;)  :D
Gaara znao je taj iskusan coek mnogo toga a nije gledao modele imao nevidjeno znanje, trebali smo cesce da ga slusamo jer ako ste primetili cesce ispadne da nema nista od toga nego da bude nesto...    :grin:

Dok ec ne prihvati ili da tako nesto ne shvatamo ozbiljno jer gfs lupa sa temperaturom to me nervira po njemu u Nisu kad god je padao sneg mi smo trebali da budemo u dobroj negativi a ono uvek pozitivna temperatura e tu je ec bio bolji...