Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.  (Pročitano 2201 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« poslato: 25. Jun 2013. u 14:15 »
Od 2000. godine kada je počeo sa radom RC Samoš, nikada se nije desilo da na protivgradnoj stanici provedem celu noć! :zzz: Upravo se to desilo u noći između subote i nedelje. Nešto pre 22h smo poslati na protivgradnu, a pušteni kući u 05:20h. :o
Krenimo redom ...
Ni na kraj pameti mi nije bilo da ću celu noć biti na PGS, pa sam krenuo da slikam munje u daljini. Međutim, ispostavilo se da sam slikao najlošije munje, a za one najlepše nisam imao više baterija. Ustvari, ne bi mi bilo dovoljno ni pet paketa punjivih baterija. >:(
Ovako je počelo ...



























Grmljavina je trajala više od osam sati, samo se smenjivao intezitet. Broj električnih pražnjenja je bio impozantan, jednostavno se nije moglo izbrojati koliko puta u sekundi! :o
Na žalost, u prilog ovome ide i vest o pogibiji mladića na pecanju. To mesto je udaljeno samo 7-8km od naše protivgradne stanice.  :-:http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/zrenjanin/ubio-ga-grom-dok-je-pecao-na-jezeru-drugi-mladic-preziveo_402532.html
Pred zoru bilo je prelepih munja na više strana, međutim, baterije su bile odavno prazne.
Takođe nas je izneverila i baterija od motorole, kako da smo bili uskraćeni i veze sa centrom. Na kraju u 05:20 nam mobilnim javljaju da možemo kući. U kišomeru je bilo 16mm. Grada i sugradice nije bilo.
U nedelju je bio lep dan, koji sam iskoristio da se naspavam. Bilo je stabilno vreme. Jedino se pred kraj dana u daljini pojavio jedan lepotan na severozapadu ...



O jačini munja svedoči i ovaj Sibirski Brest ... to je nekih 300 metara od moje kuće. Čuo sam da je stradalo dosta električnih uređaja u okolini.

Ponedeljak ponovo donosi nestabilno vreme, međutim, kod nas postaje zanimljivo oko 15:30 kada je počelo da se crni ka jugozapadu i zapadu.





Iako sam bez interneta a samim tim bez pogleda na radarsku, prosto mi je bilo čudno da nas još nisu poslali na PGS jer je oblak izgledao moćno.

Za to vreme lepotan u Rumuniji (pogled ka severoistoku) ...

Oko 16:30 nas šalju na protivgradnu. Stanje nakon dolaska ...

Pljusak se polako približava selu ...

Kiša polako "jede" selo ...

Posle ove slike počinje kiša i na PGS pa više nije bilo moguće slikati.
Jedna na brzinu, pogled na pljusak ...

Ovog puta nismo bili dugo, tako da nas posle manje od sat vremena puštaju kući. Palo je 12mm kiše. Grada i sugradice nije bilo.
Da kažem da je interesantno bilo severoistočno od nas (nekih 10-ak km). Tamo su mnoge stanice pucale "svim kapacitetom" ... žestok kapacitet od tri rakete!
Izvinjavam se što nisam stavljao radarske slike, ali jednostavno ih nemam jer mi net nije radio. Bilo bi takođe interesantno postaviti i sliku munjobrojača, jer je ovo bilo nesvakidašnje.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #1 poslato: 25. Jun 2013. u 14:26 »
Odlična reportaža Ljubiša  :super:, kao što si nas i navikao  :D
Već sam spominjao da su tvoje (naravno ne samo tvoje) reportaže dobile pohvale i od nekih ćlanova AMS (American Meteorological Society -a oni su bar imali prilike da vide hiljade reportaža i sigurno umeju dobro da procene) i WMO.
Što se tiče radarskih slika od subote, ja sam ih dosta postavio u "Aktuelnim" a ako ti trebaju radarske od ponedeljka popodne javi mi u PP pa cu ti proslediti.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #2 poslato: 25. Jun 2013. u 15:16 »
Ljubiša, sve čestitke na iscrpnoj reportaži praćenoj sjajnim fotkama!  :first:

Van mreže lakistrike95

  • *
  • Poruke: 56
  • Starost: 28
  • Lokacija: Jasikovica-Trstenik (Mirijevo za vreme studija)
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #3 poslato: 25. Jun 2013. u 18:56 »
Svaka cast!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #4 poslato: 25. Jun 2013. u 19:12 »
Sjajno Ljubiša,kao i uvek ! :D
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #5 poslato: 25. Jun 2013. u 23:51 »
Ljubiša, kao i uvek, odlične slike! :) Samo je šteta što nisi imao pune baterije za vreme najintenzivnijeg "vatrometa". Tvoje slike sam postavio i na CM portal koje možete videti OVDE. ;)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #6 poslato: 26. Jun 2013. u 02:39 »
Odlično  :first:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #7 poslato: 26. Jun 2013. u 07:39 »
Ljubiša ništa ne propušta na otvorenom polju :) lepe slike :super:

Od detektora grmljavine, ja imam samo ovo:


Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #8 poslato: 26. Jun 2013. u 07:40 »
UH!

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #9 poslato: 26. Jun 2013. u 13:44 »
Hvala vam drugari, nego i dalje imam problema sa internetom ... radi par minuta pa sat dva ništa! >:( >:( >:(
Kad se veza stabilizuje okačiću jedan kratak video snimak.
Još jednom, hvala svima na pohvalama.

Van mreže Andjelko

  • *
  • Poruke: 19
  • Starost: 73
  • Lokacija: Beograd
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #10 poslato: 27. Jun 2013. u 08:42 »
Ljubiša,
Super su fotke. Munja koliko hoćeš.
Pogledaj taj oblak (odnosno oblake) u reportaži
RADARSKE SLIKE NEPODODA PO SRBIJI 22. i 23. juna 2013.god.

ACA

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Munjolov i lepe formacije, Čestereg 22-24. jun 2013.
« Odgovor #11 poslato: 27. Jun 2013. u 16:35 »
Hvala Anđelko. :first:
Da još malo dočaram stanje na protivgradnoj te večeri ...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bhOa94rba44" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bhOa94rba44</a>
I video koji je Anđelko postavio ... kretanje oblačnosti te večeri (do ponoći).
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=gwnqNjZZ_mE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=gwnqNjZZ_mE</a>

Dejo, hvala za munjobrojač! :super: