Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jun 2008. II dekada  (Pročitano 115942 puta)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #40 poslato: 11. Jun 2008. u 22:24 »
ne to sto vidite je upravo nad Zrenjaninom.Idalje je u razvoju i zato vi to vidite....kod vas nista sem ako ne nikne novi Sb
Evo recimo po radaru nad Banatskim Karlovcom je grad,tako je i osmotreno a po Lawru nema nista.Mozda nema padavina jer je lawr padavinski radar...nemam pojma to treba dobro prouciti!!!

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #41 poslato: 11. Jun 2008. u 22:26 »
to i ja odavde vidim...
ali sta? nece to do nas???

Neće do nas,nažalost :( :D

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #42 poslato: 11. Jun 2008. u 22:29 »
ama ovo je light show ko da ga NELE pravi  :P

ako nece ovamo, onda super, odoh da gledam film :)

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #43 poslato: 11. Jun 2008. u 22:32 »
Ja bas volim sto nece  :D Ne volim nocne oluje,jer niti moze sta dobro da se snimi,niti moze da se spava...ja bar ne mogu,jer me grmljavina stalno budi!

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #44 poslato: 11. Jun 2008. u 22:36 »
Zrenjanin:Jaka elektricna praznjenja i pljusak ko iz kabla.Padne i po koji led znaci ima i grada...mozda ne stane struje pa necu izvestavati...jer zmirka struja samo tako!Roberto cini mi se da je i kod tebe gadno
vetar olujne jacine
Update:Vatromet nad Zrenjaninom.video sam oko 35 protivgradnih...a kad udare u oblak udari grom!!!Neverovatno gormovi su se razbudili samo tako....moguce je da cujete i vi u beogradu
« Poslednja izmena: 11. Jun 2008. u 22:49 jocozr »

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #45 poslato: 11. Jun 2008. u 22:39 »
kod mene seva opasno!

Van mreže Misao

  • *
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Apatin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #46 poslato: 11. Jun 2008. u 22:49 »
Ovde ja za sada mirno.
Carpe diem

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #47 poslato: 11. Jun 2008. u 22:56 »
DANAS je zabilježen tornado u Mađarskoj, probajte nači više informacija o tome, ja odoh da tražim

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #48 poslato: 11. Jun 2008. u 23:04 »
Jos jedan tornado? Sta je ovo ljudi moji,ovo leto je kranulo bas burno,ako se ovako nastavi do kraja ce nas uragan zbrisati  ???
I dalje gori celo nebo prema severozapadu,severu i severoistoku,kao da cela severna Vojvodina gori! Uzas,ne pamtim kad je ovako sevalo! Mogu samo zamisliti kako munje pice na sve strane!
Kod mene 24C uz povremeno  neki sumnjiv povetarac! Ne znam sta kaze radar,ali iz iskustva znam da ovakve veceri obicno zavrse dobrom olujom-prosto sve mirise na to!

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #49 poslato: 11. Jun 2008. u 23:34 »
Evo mene opet.....mali zivestaj:
Video sam mnogo raketa,ne pamtim kad sa vidio ovoliko.Registrovano je jako puno gromova,imam inf. da je grom pogodio i Osnovnu skolu "Jovan Cvijic",a suma severno od Zrenjanina(Fazanska suma) je u pozaru zbog uadar groma.Palo je dosta kise mislim da ce vatrogasci imati malo posla :) Trenutno je dosta aktuelan istok znaci tamo se premestila parada.Grada nije ni bilo svaka cast Zrenjaninskim raketasima,i RC Samos moram pohvaliti i mog tatu(Zaposlen u Rc Samos) jer svaka ima cast uspeli su da nas spasu.
E sad ono najgore:Sevalo je....I oko 23h primetio sam funnel cloud severoistocno od grada...kako je sevalo i nebo bilo svetlo video sam da se spusta prema zemlji!Za posle neznam...ali mislim da se smirilo
Lici da je film...ali je ovo veceras istina.... :) Nice nov Cb kod Fruske Gore

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #50 poslato: 11. Jun 2008. u 23:38 »
Uh kakva akcija na istoku Vojvodine :o
Ovde se jedno vreme videlo sevanje prema jugu ali je to daleko Negde oko Leskovca čak
Pretežno vedro
Takt=18.6°C

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #51 poslato: 11. Jun 2008. u 23:53 »
inace sve se lepo spojilo nad Vojvodinim i Madjarskom(nastao front) koji u toku noci donosi padavinei grmljavinu Rumuniji.
Veceras je bio zanimljivo,ali koliko znam ono glavno stize tek sutra ???
plavo je linija fronta,srveno mogucnost za pojavu grada....inace strujanje je W-E SW-NE

Temperatura je opala i trenutno kod mene 17.8C,a po ams Zrenjanin 18.5C vlaga skocila na 87%
Slicno vreme nas ocekuje i sutra  :o  :-[
« Poslednja izmena: 12. Jun 2008. u 00:09 jocozr »


Van mreže Misao

  • *
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Apatin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #52 poslato: 12. Jun 2008. u 00:26 »
Krenuo pljusak pre 15 mim. Ima gmljavine, ali u daljini...Evo smirujese. Dakle trajalo je vrlo kratko.
Carpe diem

Van mreže Misao

  • *
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Apatin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #53 poslato: 12. Jun 2008. u 00:42 »
Gotovo. Prestaje i slaba kisa. Ovaj tornado u Mdjarskoj me interesuje, pa dajte informacije konkretnije.
Carpe diem

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #54 poslato: 12. Jun 2008. u 00:45 »
Pa i kod mene umalo...eto rekao sam video sam funnel cloud zao mi je jer nisam slikao,al ne bi se nista ni videlo noc je
Opet grmi kod mene krece i neka ksiica,to je taj Cb sa Fruske gore mozda ojaca nad Zrenjaninom :)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #55 poslato: 12. Jun 2008. u 00:58 »
Beograd T=21 C sevalo je celo vece izuzetno intenzivno...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #56 poslato: 12. Jun 2008. u 01:13 »
Po radaru a i situaciji nad Zrenjaninom ponovo dolazi gradoopasan oblak!
Ja sam veceras fenomenalno prosao mada kolicina kise za sada nije velika 3.3mm videcemo do jutra.Bilo je i grada,i pozara ma svega...sad mi smao ovaj oblak opet fali

LAWR:(po lawru pda kisa,za sada kod mene je jos nema)mislim da je radar fruska gora dosta tacniji....  ;)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #57 poslato: 12. Jun 2008. u 01:38 »
Vec sam i dosadio ali sta cu kad je takva situacija...pono se vide rakete nad gradom.Tata mi je u Rc i kaze da to kod Bg-a uglavnom donosi umerenu kise...pomalosevne itd...a da je ovo kod zr-a grmljavinsko nevreme sa odlicnim celijama....tako da negde pada grad,a negde ce padati.Raketasi su na mestima opet pucaju,svaka cast!Moram da ih pohvalim,mada su to trebali ranije.Jer gromovi udaraju nad gradom i eto bio je taj pozar...u sumi!Opet ima gromova...kisa malo paducka krupne kapi
UPDATE:Najaci udar groma za danas upravo sad!Provericu gde se to desilo ali sve se zarcvenelo!Hvata me panika i strah.... :redface: cudno

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #58 poslato: 12. Jun 2008. u 02:00 »
Ljudi ovo večeras je bila ludnica. Od kako se smrklo non-stop je intezivno sevalo sa svih strana bukvalno. Nebo je blještalo. Znači svaku sekundu je sevalo jedno 4 sati neprekidno ako ne i više. U početku je bilo u daljini i nije se čula nijedna grmljavina, u centru traje Bajagin koncert, a onda sevanje u daljini i odjednom krupne kapi kiše i kreće jaka grmljavina sa svih strana. Sedim u kafiću ljudi beže, strašna panika pošto smo bili u bašti, a kafić je mali da primi toliko ljudi. Veoma intezivan pljusak pucaju gromovi. Sve se dešava oko ponoći. Brzo prestaje pljusak ali i dalje svake sekunde seva i poprilično jako grmi. Krećem peške kući. Nastavlja se neprestano sevanje, ne znam više odakle, celo nebo zasija svaki sekund, grmljavina prestaje ali i dalje skoro svaki sekund je sijalo nebo. Evo stigao sam kući i dalje nema pauze u sevanju. Trenutno je tiho nema grmljavine ali sija nebo ka Zrenjaninu i Fruškoj Gori što potvrđuje i radar. Zaista neverovatna noć na severu Srbije. Tek sada sam pročitao poruke koliko je zapravo akcije bilo. Zaista uživao sam što ste ispratili to iz vašeg ugla. A šta reći za novi tornado u Mađarskoj.  :-[

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jun 2008. II dekada
« Odgovor #59 poslato: 12. Jun 2008. u 02:05 »
Evo ga ova iznenadna pljuščina je iz oblaka koji je bukvalno nastao iznad mene. Sada sam pogledao animaciju. Vidi se oblak jugoistočno koji i dalje nije naivan.