Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)  (Pročitano 124624 puta)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #20 poslato: 07. Januar 2009. u 11:45 »
Sve si odlično opisao!

Isto mislim da su dosta hrabro odigrali onako visoke T-min. Znajući Pljevlja siguran sam da ce temperatura ići niže.
Da ti odam tajnu ? :)
Mislim da I pored toga sto imas ogromno znanje o meteorologiji, i sto odlično procijenis kako ce se stanje razvijati, cesto ides na "svoju ruku" i kao da po nekad hoces da kontriras sebi. I na taj način  previse rizikujes.. Prošle godine si bio odličan, sto je i pokazala ona tvoja statistika na kraju. Ove godine si imao par kikseva na početku... i to te je zeznulo. Sad si usao u bolji ritam, kao i ja takodje.
Ipak ce to biti dobro na kraju!
Kad sam sinoc izvlačio prosjecne vrijednosti odigranih prognoza, ubrojao sam samo 20 takmičara, među koje sam stavio i tebe. Po tom prosjeku, Boce bi imao 9 , delibal i MKDŠ 8.
Vidjecemo sjutra!

V.Popovic Kaze za sjutra -4 minimalna.... We shall see...
Ja sam minimalnu odigrao upravo -4.0,i neverujem da ce ici ispod -6C.Dakle a granici sam 0 ili 1 bod.
Dakodje nigdje ne otstupam,sem tem. za Bar,mada bih i tu lako mogao dobiti bod.
Prema mojoj logici oblaci stizu tokom noci,sami tim i T-min ce biti visa.
Videcemo!

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #21 poslato: 07. Januar 2009. u 11:47 »
Slazem se za Zabljak i Kolasin, jer znamo sta se desava tamo kad naidje oblacnost... sigurno tamo nece biti ispod -2.

Ali Pljevlja? Vidis kako sporo raste Temperatura...  sta ako danas ne predje preko -6, kao juče... onda bi cim padne mrak opet pocela da pada, oblacnost bi to zakocila sigurno, ali i pored oblacnosti bi mogla da gura do -10... Bice zanimljivo.
NMM 00 omalio sa padavinama...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #22 poslato: 07. Januar 2009. u 11:52 »
Pa za Pjevlja se ipak slazem  :redface:
Neverujem da ce tamo danas T-max biti iznad -8C!
A ako tako bude,pljustace negativni.
nace sada su smanjene izgleda i padavine.Od sifre 2 tesko da ce begde biti,a ja sam sve sem Cetinja stavio 2!  :-\

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #23 poslato: 07. Januar 2009. u 12:05 »
Cetinje je li Joco :lmao:

Pljevlja skocila na -11.6 ! kakav skok :)  vjerovali ili ne kod mene je toplije za 19,6 stepeni! (skoro 20 C)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #24 poslato: 07. Januar 2009. u 12:11 »
Ulcinja :redface:  :lmao:
Ma Marko Popivoda,mozda ga neko zna,poznati Crnogorski rukometas ima kucu tamo,juce smo se culi pa mi non-stop u glavi Cetinje.Sad dok je sezona igra za Zrenjaninski Proleter,pa zivi kod mene  ;)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #25 poslato: 07. Januar 2009. u 13:09 »
Ulcinj u 13h ima 6.6C... Samo ne znam na koju foru može sutra preskočiti 10C, pored oblačnosti i padavina...  :-\
Bar i Kolašin su pretopli danas, ali bi trebalo da će i tamo oblačnost uraditi svoje...
Pljevlja skočila na -10.1C !


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #26 poslato: 07. Januar 2009. u 13:24 »
Ja sam prognozu poslao bolje da ne kažem kako. Stojeću u žurbi, takvi će i rezultati biti.  ::)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #27 poslato: 07. Januar 2009. u 13:32 »
 :redface: uh Joe!
Neznam da li ces dobiti bod na Kolasin,i na Ulcinj.Ali negativni neces  ;) Ma cuj,sve je moguce.
I ja sam prvo stavio Kolasin T-max -0.5 pa sam dodao +0.5 :) poslah 0.0
Po pitanju padavina ces proci kao i ja,i ako su nam prognoze sasvim suprotne po tom pitanju.
A i sneg ga pretera  :-\
Ma moze svasta biti do sutra  ;)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #28 poslato: 07. Januar 2009. u 14:13 »
Temperature danas u CG
Bar oko 12°C
Ulcinj oko 7°C
Kolašin oko 3°C u 14h slab sneg
Žabljak oko 15°C
Pljevlja još uvek -8°C

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #29 poslato: 07. Januar 2009. u 17:37 »
Pljevlja -11°C
Cervantes najbliži za sad bodu (-10.0°C)
svi ostali sa debelim minusima ili kojom srećom nulama

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #30 poslato: 07. Januar 2009. u 18:22 »
Pljevlja pala na -12,3 C.
Prosto je nemoguce da se u toku noci vrati na ispod -10C (koliko bi meni odgovaralo) cak je pitanje da li uopste moze i da raste temperatura , ili ce konstantno opadati, iako ce ju oblacnost malo usporiti (ako uopste naidje u Pljevlja)

Van mreže Bronki

  • *
  • Poruke: 270
  • Lokacija: Batajnica - Beograd
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #31 poslato: 07. Januar 2009. u 18:48 »
Boce odkud na Zabljaku oko 15 stepeni  :lmao: sigurno si mislio oko -15 stepeni


Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #32 poslato: 07. Januar 2009. u 18:51 »
mislio je 1.5 C!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #33 poslato: 07. Januar 2009. u 19:06 »
Baš tako Transmat :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #34 poslato: 07. Januar 2009. u 19:12 »
Kad sam sastavljao Tmin, dvoumio sam se da li da stavim -10C ili -2C... Nije mi padalo na pamet da Pljevlja mogu ići ispod -10C... Kako je krenulo, Tmin će vjerovatno biti oko -15C i malo nas će proći bez negativnog boda... Još sam razmišljao da uopšte ni ne prognoziram Tmin, ali ne bilo zanimljivo. :)

Evo ostalih današnjih Tmax:

Bar 12.3C
Ulcinj 7.2C
Kolašin 2.4C

Kad bi sutra bile ovakve Tmax, Bar i Kolašin bi mi umakli za dlaku, a Ulcinj bih tačno pogodio... :)
Ipak se nadam da će oblačnost uraditi svoje u sva tri grada...
Evo trenutnih temperatura:
Bar 8.4C
Ulcinj 3.2C
Kolašin -0.8C

Bojim se da će mi Bar ipak umaći, ali će me Ulcinj izvući, kao što sam i očekivao. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #35 poslato: 07. Januar 2009. u 19:37 »
Evo i mene.
Razvoj situacije ide prema odabranom scenariju. To me raduje.
Jedino sam malo iznenađen visokom Tmax u Kolašinu. Nisam mislio da će preći nulu. Inače, zrnast sneg na +2 u Kolašinu je malo sumnjivo, bar prema nekom mom osmatračkom iskustvu. Ali ako se pod šifrom 77 mislilo na poneku snežnu pahulju, pa hajde, to može i da prođe. Sve u svemu, meni je to malo čudno. Ipak, računam na oblačnost preko dana, i da Sunce neće mnogo dizati Tmax u Kolašinu. Dakle, očekujem sutra hladnije nego danas.
Bar i Ulcinj su super prošli, danas upravo prema mojim očekivanjima. Oblačnost će ovde malo manje da podiže temperaturu, pa sutra očekujem ono što sam prognozirao.
Dobar odabir scenarija je važan. Parametrizacija prognoziranih vrednosti je ipak ključan korak, a tu do izražaja dolazi lokalno iskustvo. Hoću ovim reći da Crnogorci imaju prednost boljeg poznavanja vremenskih ćudi meteorološki vrlo komplikovane Crne Gore.

Mislim da I pored toga sto imas ogromno znanje o meteorologiji, i sto odlično procijenis kako ce se stanje razvijati, cesto ides na "svoju ruku" i kao da po nekad hoces da kontriras sebi. I na taj način  previse rizikujes.. Prošle godine si bio odličan, sto je i pokazala ona tvoja statistika na kraju. Ove godine si imao par kikseva na početku... i to te je zeznulo. Sad si usao u bolji ritam, kao i ja takodje.
Ipak ce to biti dobro na kraju!
Kad sam sinoc izvlačio prosjecne vrijednosti odigranih prognoza, ubrojao sam samo 20 takmičara, među koje sam stavio i tebe. Po tom prosjeku, Boce bi imao 9 , delibal i MKDŠ 8.
Vidjecemo sjutra!

Baš tako, Transmat. Imam velike privatne obaveze i ne mogu pokloniti dovoljno pažnje prognozi za takmičenje. Tačno je i to da imam svoje izlete i idem na neku svoju foru. Međutim, kako su me minusi lepo lupili po glavi, naučio sam dve važne stvari. Prva je kako podneti poraz, gubitak, promašaj, blam. Drugo je kako prići parametrizaciji lokalnih karakteristika vremena Crne Gore. Za ovo prvo sam imao dovoljno časova, a za ovo drugo svestan sam da sam jako daleko od nekog dobrog iskustva, te da ne mogu ni prići Crnogorcima. Ne bez mnogo muke i ulaganja. Zato kapiram kako je sve ovo jedna lepa igra koju volim da igram.

Vidim, Pljevlja zaronila na -12.6. Lepo, bogami. Prema očekivanjima. Noć donosi naoblačenje, ali inverzija koja stoji već danima u dolini Tare teško će se razbucati. Sada vidim da kanjon Morače ima druge fore, i da je, sudeći prema Kolašinu, tamo teže inverziji da se održi toliko dugo. Verujem da je to zato što odatle ima 'oticaj' u Jadran, dok iz kanjona Tare 'oticaj' je u duboko kopno, prema niim planinama i konačno Panonskoj niziji, gde je inverzija 'dobar dan'. Pljevlja, prema mojim očekivanjima, zabeležiće manji porast temperature, ali nikako iznad -5. Čak mi se čini da Cervantes ima najzreliju Tmin od svih, ali jutro je ipak dovoljno daleko.
Žabljak nema padavina u nekom izgledu, tako da sadašnjih 40 cm je maksimum koji može ostati do jutra. Čak mi je i to mnogo. Očekivao sam da će večeras pasti na 42, ali ne i na 40 cm. Ipak, bod mi se ovde smeši.
Vetar se još ne meri u Ulcinju. Sve mi se čini da će ovde biti bez bodovanja. Videćemo. Moja osmica čeka na ta merenja. Pardon, dve osmice. Jedna je prognozirani zbirni vetar, a druga je broj poena pobednika, pa makar to bio i ja (zar i to može da se desi?).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #36 poslato: 07. Januar 2009. u 20:06 »
I mene iznenadilo spuštanje snežnog pokrivača na 40cm na Žabljaku
Tako da mi trebaju 3 cm do boda Malo me kalkulisanje sa topljenjem i eventualnim padavinama u noći prevarilo
Tmin neću ni da komentarišem A ostalo ćemo videti sutra Biće interesantno definitivno

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #37 poslato: 07. Januar 2009. u 20:28 »
T-min dobijam najveci moguci minus  :redface: Uzas!
Zabrinjava me i Zabljak,mada sam stavio 45 i imam fore za bod.
Ovo ostalo ce svakako biti zanimljivo.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #38 poslato: 07. Januar 2009. u 22:15 »
Naoblačilo se na primorju... U Baru trenutno 9.7C, a u Ulcinju 3.6C... Obratite pažnju na razliku. To je ono o čemu sam vam juče pričao... Ipak se nadam da će Bar ostati ispod 12C sutra, i da će Ulcinj preskočiti 5.5C...
Na sjeveru temperature i dalje padaju ko lude...
U Kolašinu u 21h izmjereno -4.2C, a u Pljevljima trenutno -14C... Mislim da će samo par takmičara ostati bez negativnog boda za Tmin.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #39 poslato: 07. Januar 2009. u 22:27 »
Javio mi se Stradivari sa prognozom koju je poslao MAGICIAN. Greškom je nije uvrstio u pdf dokument. Evo originala:
IZ ZATRPANOG TOMASEVA PROGNOZU SALJE MAGICIAN
ULC    9.7 / 1
BAR   10.0 / 1
KOL     -0.2 / 1
Vjetar   7
Tmin   -2.3
SnZ    42

Zao mi je sto je Magician propustio kolo. Moj veliki rival! Odlicno je krenuo bio ove godine.  (mozda ce da padaju minusi, pa cak mozda i on profitira :)  

Dakle, Transmat, nema da brineš! Đe ćeš bez Miraša! ;) Magični ima svog keca u rukavu, samo da li će da igra?

Pljevlja imaju samo -14.0°C. Magla se spustila u kanjon Tare, a vidljivo vedro nebo omogućiće dodatni pad temperature. Ako se tako nastavi do jutra, i Cervantes gubi bod. Strava! Otopljenje će naleći na inverziju i svi koji su tipovali na iznad -5 već vide svoju sudbinu. Žao mi je. Međutim, i moja koncepcija nije lepo parametrisana, pa i ja ću verovatno izgubiti bod na Tmin.
Ali, ja se još nadam nekom naoblačenju. Krenula je jugovina po visini. Žabljak ima -3 stepena i jugoistočni vetar od 3 m/s. Sneg će još malčice leći, recimo za 1-2 cm. Istina, u Baru i Ulcinju već pada slaba kiša, a do Žabljaka je ipak daleko. Jutro je još dalje... mrtva trka!
Vidim, u Podgorici i Baru temperatura krenula naviše. Prema planu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...