Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)  (Pročitano 124627 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #80 poslato: 08. Januar 2009. u 14:33 »
Eh kolega Déja vu! ili Dejan vu! meni sve jedno  ;)
Idem da se radujem snegu i zimi u Knjaževcu dok ne odluči da napusti naše prostore.  :)


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #81 poslato: 08. Januar 2009. u 14:36 »
Šta si se smrk'o, kolega? Pa nije nula tragedija! Daj, biće bolje... Ipak, bolje da ti je svejedno nego svenijedno.
Meni ispade svedva!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #82 poslato: 08. Januar 2009. u 14:42 »
U ovim kolima sa niskom srednjom ocjenom, uvijek budem u vrhu...  :-\
Ne mogu iščekati tih 15h da vidim jesu li konačno temperature krenule prema dolje... Prije svega mislim na Bar. A Ulcinj, nek poraste još 0.5C i dovoljno, da se i Ptprince pridruži vrhu. ;)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #83 poslato: 08. Januar 2009. u 14:48 »
Šta si se smrk'o, kolega? Pa nije nula tragedija! Daj, biće bolje... Ipak, bolje da ti je svejedno nego svenijedno.
Meni ispade svedva!
nema smrkavanja kolega kad je napolju belina  :)
A ovo je igra to smo svi dobro zapamtili
Čestitke na dobrom rezultatu i držim ti fige da se pridružiš eliti :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #84 poslato: 08. Januar 2009. u 15:06 »
U Baru pala temperatura, uz pojačanje bure, tako da je završila za danas... Ulcinj se još malo trgao, do 6.2C... Ne bi trebalo da će da raste više... Padavina na primorju nema, Kolašin slab snijeg u prekidima... Sve smo bliži konačnom rezultatu.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #85 poslato: 08. Januar 2009. u 15:16 »
I ja mislim da imamo konačne rezultate. Eh, falilo mi je još 0.3, ali šta je, tu je.
Još jednom sve čestitke Milošu i Transmatu, ali i Zvonetu na pobedi u ovom teškom kolu.

U ovim kolima sa niskom srednjom ocjenom, uvijek budem u vrhu...  :-\

To je prava stvar, Miloše. Najbolji si kad je najteže. Na muci se pozanju junaci!

A Ulcinj, nek poraste još 0.5C i dovoljno, da se i Ptprince pridruži vrhu. ;)

Hvala ti što navijaš za mene. Lepo, fer, korektno i nadasve sportski. I uzajamno!

nema smrkavanja kolega kad je napolju belina  :)
A ovo je igra to smo svi dobro zapamtili
Čestitke na dobrom rezultatu i držim ti fige da se pridružiš eliti :)

Da, imamo posla sa snegoljupcem. Ne zaboravljam, samo smetnem s uma ponekad.
Igra je da se igra. Tako je!
Hvala na čestitkama. A elita nije za mene. Ona je miljama daleko, bar u ovom takmičenju. Ja vas sve ćeram pred sobom, i dalje!
Transmat, video si šta znači pravilno odabrana koncepcija. Nisam ni sumnjao u tebe. Ipak, kad je južno primorje u pitanju, Miloš je definitvno car!

Ostali, više sreće sledeći put! Važno je učestvovati, a pobeda je, kao što Stradivari kaže, 50-50. Zato je igra 100%!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #86 poslato: 08. Januar 2009. u 15:18 »
To bi bilo sve.
Ne vjerujem, da moze kolasin da ode u sifru dva!

Konacno prva pobjeda ove godine!! :) doduse nije singl pobjeda . dijelim je sa sa Milosem i Zvonem.
steta sto Pt prince nije izgurao na 3 poena!  Boce, nije to lose... ja i ti napredujemo i dalje ka vrhu...

Ja T-min i Tmax.   A Miloš padavine i T'max.     Kakav bi to tandem bio za prognoze u HMZCG :) 
Sto sam skroman  ;D

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #87 poslato: 08. Januar 2009. u 15:25 »
 :-[  :doh:
Ode Bar,cak 11.6!
Imam 0 poena.Ako Kolasin ne ode na sifru 2,totalno sam nezadovoljan svojom prognozom!
Omg. . . :cry:
Cestitke pobednicima!  :first:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #88 poslato: 08. Januar 2009. u 15:27 »
steta sto Pt prince nije izgurao na 3 poena!

A šta ćeš... Biće bolje. Moglo je i sada bolje, ali falila je dlaka od 0.3 na Ulcinj, pa 0.6 na Tmin... Nema veze! Hvala i tebi na podršci (da se ne ponavljam, sve isto važi).

Ja T-min i Tmax.   A Miloš padavine i T'max.     Kakav bi to tandem bio za prognoze u HMZCG :) 
Sto sam skroman  ;D

Ma raspodelite posao, pa gruvajte! A baš bih mogao da vam uletim u ekipu sa visinom snega.
Ionako u početku beše skromnost... A onda...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #89 poslato: 08. Januar 2009. u 15:30 »
Tebe cemo za starijeg pomocnika, i konsultanta ;)

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #90 poslato: 08. Januar 2009. u 15:44 »
Šta mislite da uvedemo po neko vanredno kolo, a da o tome ne obavijestimo Stormbringera? ;)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #91 poslato: 08. Januar 2009. u 15:46 »
Šta mislite da uvedemo po neko vanredno kolo, a da o tome ne obavijestimo Stormbringera? ;)
Mogli bi  ???  :lmao:


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #92 poslato: 08. Januar 2009. u 16:23 »
Nije fer! Može da mu se uvede neki dodatni grad! Ali opet će pobeđivati, i to sa još većom razlikom. Ma ne vredi vam ništa!
Možda treba da uvedemo posebno nagradu za takmičara koji osvoji više poena od Stormbringera. Nije lako pobediti ga!

A sad ozbiljno. Možda za sledeće prvenstvo treba uvesti skalu za minuse u temperaturama. Na svaka dodatna 2 stepena još po poen manje. Na primer, promašaj u temperaturi od 5.5 stepeni bodovati sa -2, 7.5 stepeni sa -3 itd. Ali ko će onda imati pozitivne poene? Nema veze, bilo bi još zanimljivije. A i ja da ućarim neki bod, odnosno da ih manje gubim. To, ipak, neće Stormbringera skinuti sa prvog mesta.
I još nešto. Pade mi na pamet da može da se dodeli poen gratis za pogođenu temperaturu u decimalu. Ali, onda bi bila bodovana sreća, a ne prognoza, što već nije cilj. Zato to i ne bih predlagao.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #93 poslato: 08. Januar 2009. u 17:08 »
Padavine u Kolasinu ostale na sifri 1,i tako ce biti do 19h!
Ja imam 0 bodova!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #94 poslato: 08. Januar 2009. u 17:27 »
A sad ozbiljno. Možda za sledeće prvenstvo treba uvesti skalu za minuse u temperaturama. Na svaka dodatna 2 stepena još po poen manje. Na primer, promašaj u temperaturi od 5.5 stepeni bodovati sa -2, 7.5 stepeni sa -3 itd.

Šalu na stranu, ali mi se sviđa ovaj predlog... Tačno je da je sad kasno za mijenjanje načina bodovanja, ali ovako bi bilo realnije... Jednostavno, da li je realno da u kolu pobijedi neko ko je dvije temperature promašio za 6C ?  :-\ Ko god imalo poznaje mikroklimu Crne Gore nije trebalo da očekuje da će Ulcinj danas biti topliji od Bara, i to još preko 12C... Još u utorak sam rekao da su me zaista iznenadile prognoze drugih kada je Ulcinj u pitanju:

Evo, objavljene su prognoze... Po svim parametrima sam vrlo blizu prosjeka, osim kod Tmax za Ulcinj. Ja sam jedini tu stavio ispod 8C... Ljudi kao da uopšte nisu pratili kako se temperatura kretala u Ulcinju u zadnjih 10-ak dana... Obratite pažnju, današnja Tmax u Ulcinju je bila 6.9C, a u Baru 12.4C. Samo par takmičara je na taj detalj obratilo pažnju. Primijetio sam da su i Transmat, Ptprince i Anita išli po mojoj logici... Zvone, koji je pobijedio u prethodnom ciklusu, očekuje da će Ulcinj biti topliji od Bara... Mislim da još od septembra ili oktobra nije bilo dana u kom je Ulcinj topliji od Bara...
Vidjećemo kako će biti na kraju... Kakav sam baksuz, probiće neki fen sa Skadarskog jezera... :)

Uvijek li kukam oko nečega... :)

Čestitke Transmatu i Ptprincu na odličnim prognozama ! ;) Ostali, biće bolje... Evo i konačnih rezultata:

Zvone 3
Transmat 3
Stormbringer 3
PtPrince 2
DraganPG 2
Grec 2
IvanZD 1
Bumbar 1
Adriatic Weather 1
Cervantes 1
Lapsus 1
Jocozr 0
Boce 0
Delibal 0
MAGICIAN 0
Tom 0
CROMETEO 0
Boki 0
Alen 0
Petar 0
DrAzH3n 0
Gogi 0
Goran 0
Korda 0
TAĐIKI 0
Demijan 0
Anita 0
bhmeteo 0
Darkos 0
Sibirski vuk 0
Meteonews 0
Meteoman 0
Joe -1
cirrus -1
MKD-Š -1
Sandro -1
LazarP -1
Gustav -2
Dikile -2
Bura -3

U ukupnom skoru Stormbringer se učvrstio u vođstvu:

Stormbringer 60
Bumbar 56
Tom 54
Delibal 53
Zvone 52
Anita 52
Adriatic Weather 52
Cervantes 52
MAGICIAN 51
Gustav 50
LazarP 50
CROMETEO 49
MKD-Š 49
Transmat 49
Boce 47
IvanZD 47
Demijan 45
DrAzH3n 44
Sandro 44
Darkos 43
Joe 42
Jocozr 40
Goran 38
PtPrince 37
cirrus 36
Lapsus 35
Alen 34
Dikile 34
DraganPG 33
Grec 33
Petar 24
Boki 21
bhmeteo 21
Bura 16
Meteoman 14
Meteonews 4
Gogi 0
TAĐIKI 0
Sibirski vuk 0
Korda -3


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #95 poslato: 08. Januar 2009. u 20:20 »
Heh, drago mi je da imam tvoju podršku. Stradivari će ovo sigurno da pročita, pa možemo da razmotrimo da se to uvede u sledeće, četvrto takmičenje.
Zaista, nije u redu da onaj ko promaši za 3.5 stepena i za 10 stepeni budu ravnopravno tretirani.
Treba videti i kako regulisati one koji se ne takmiče. Bilo bi najpravednije da za propušteno kolo dobiju nulu ili najniži ostvaren minus u kolu. Tako će se izbeći namerno preskakanje teških i nezgodnih kola.

Čestitam svima na fer i korektnoj borbi.

Miloše, već smo se navikli da ti je 'kukanje' stil, pa više i ne obraćam pažnju kad kukaš. Najzad, uistinu mi tvoj post nimalo ne liči na kukanje.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #96 poslato: 08. Januar 2009. u 20:37 »
Miloše, već smo se navikli da ti je 'kukanje' stil, pa više i ne obraćam pažnju kad kukaš. Najzad, uistinu mi tvoj post nimalo ne liči na kukanje.

Evo te tipične rečenice u mom stilu:

...Vidjećemo kako će biti na kraju... Kakav sam baksuz, probiće neki fen sa Skadarskog jezera... :)
« Poslednja izmena: 08. Januar 2009. u 20:49 Milosh »


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #97 poslato: 08. Januar 2009. u 20:56 »
Ja sam jos odavno razmisljao o tome...  mislim da sam i predlagao to.  (vezano za T-max i -2 boda)

Ne vidim zasto se to ne bi uvelo odmah??

Ipak ovo nije fudbal i nisu sve oci svijeta uprte u nase takmicenje, a i nije neregularno DOPUNITI pravila.  Pravila se na ovaj nacin ne mijenjaju, nego se dopunjuju, i mislim da je glupo cekati tek sledece prventsvo da se to mijenja    (ovo je moje misljenje, mozda se ostali nece sloziti, i naravno , postujem svacije misljenje) Eto cak i Politicari mijenjaju pravila i zakone Smiley i to u sred igre.  (doduse oni to obicno rade iz svoje koristi ) Smiley

Ako se moze zaraditi -2 na vjetar i padavine onda zasto ne i na T-max i T-min?
Ovo bi najvise odgovaralo takmicarima koji dosta dobro poznaju lokalnu mikroklimu.
Recimo jutros su relativno nekaznjeno prosli takmicari koji su prognozirali -1 za T-max.
Nije mi krivo, jer sam i ja tako prolazio par puta Smiley
Dok sam recimo jednom kiksao zbog juznog vjetra i zaradio -2 poena! na drugu stranu sam savrseno odigrao t-max, ali to sve anulirao vjetar i pomenutih -2...

Nek ovo ostane otvorena tema, pa cemo vidjeti sta kaze stradivari i ostali.. 
« Poslednja izmena: 08. Januar 2009. u 20:58 Milosh »

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #98 poslato: 08. Januar 2009. u 21:00 »
Mislim da se svi slažemo po tom pitanju, samo ne znam da li je moguće mijenjati pravila u sred takmičenja... To će odlučiti Stradivari... :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #99 poslato: 08. Januar 2009. u 23:39 »
Iako sam jedan od predlagača, nisam baš za promptno uvođenje i ažuriranje novih pravila. Postoje dva razloga za to.
Prvi je razlog što mi ovde lepo diskutujemo o tome i slažemo se, ali gde smo bili kada su se pravila postavljala i kada se nešto moglo menjati?
Drugi je razlog taj što je fer i korektno u sportu upoznati igrače sa pravilima pre nego što se prijave za takmičenje. U tom smislu, i da se svih 40 takmičara (mada ima i onih koji su se samo prijavili, a ne igraju) složi oko ovoga, ne bi bilo dobro menjati.
Političari su jedno, a mi smo više kao sportisti. Ko je video da se uvodi tri kornera - penal pet minuta posle početka drugog poluvremena? OK, nije fudbal, ali je igra u skroz sportskom duhu. Transmat, nemoj mi zameriti, ali zaista je ovde krajnje sportska atmosfera (sa sve navijanjem).
Ali zašto sam onda potegao ove izmene? Pa prosto: bolje sada uočiti šta bi moglo da se menja i zabeležiti negde na vidnom mestu, kao ovde, na forumu, i setiti se toga kada dođe vreme. Sve ovo može da se zaboravi ukoliko se ne zabeleži dok dođe vreme za novo takmičenje.
A sada, mali zadatak za one koje vole da se igraju scenarijima. Kada bi izmenili bodovanje unazad, kakva bi lista bila? Kako bi izgledala lista sa prethodna dva takmičenja? Živo me zanima! Pretpostavljam da bi bilo manje poena, a nisam siguran da li bih ja manje ili više profitirao. Ali siguran sam da neaktivnih igrača ne bi ni bilo. Takvi bi se jednostavno odjavljivali i takmičenje bi završili sa postignutim brojem poena, bez mogućnosti da se ponovo prijave.
Biće, izgleda, po onoj: Da kuca nije pi***ila, uhvatila bi zeca!

Dosta razglabanja! Idemo na sledeći zadatak. Verujem da će biti malo manje gusto nego ovo kolo, jer ide nešto za sredu, ali ne i za četvrtak. Do tada, bumo videli.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...