Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Problemi u radu AMS  (Pročitano 151576 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #100 poslato: 06. Jul 2010. u 09:31 »
Dakle, kad oni koji 'imaju prijatelje' reše svoj problem, biće i podataka. Vidim da Babin Zub radi (web strana, banner), ali da nema podataka ni kod na s, ni na WU. Kako je to u interesu mt:s, nadajmo se da će i to biti uskoro rešeno.

Hvala za info.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #101 poslato: 06. Jul 2010. u 13:05 »
Eto, vidim da 'ponovo radi bioskop'. Babin Zub je opet sa nama. Boce, verujem da ti imaš snimljene podatke, te nećemo se brinuti da li su netragom nestali.

Idemo dalje, sa ili bez ovakvih standardnih problema.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Problemi u radu
« Odgovor #102 poslato: 06. Jul 2010. u 14:07 »
Kako u nedelju na Babinom Zubu nije bilo struje, u toku celog dana, podatke imamo tek od ponedeljka prepodne kada je računar koji skuplja podatke uključen. Nadam se da nećemo imati slične probleme ali kako će u toku leta gore biti puno radova i na elektro mreži verovatno će se prekidi dešavati. Ako će posle toga biti bolje onda je sve sa razlogom.
« Poslednja izmena: 07. Jul 2010. u 07:27 Boce »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #103 poslato: 28. Jul 2010. u 08:43 »
Karaburma ima nekih problema.
Od sinoć u 18:31 temperatura je počela da koči.
Od sinoć u 20:41 su svi elementi zakočili. Ostao je samo još pritisak da reaguje na promene. Temperatura stoji, vlaga takođe, vetra nema (a ima), a padavina nije bilo (iako jeste, kod mene je palo 2.5 mm noćas oko 2).

Rade, šta se dešava?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #104 poslato: 29. Jul 2010. u 08:13 »
Rade očito ima nekih problema, kad to traje i danas.

Nego, kolega Boce, ispade Babin Zub sa naše mreže, dok vidim da stanica radi. Šta to bi? Opet nam je 'krezava' mreža... Je l' to opet mt:s?

Edit: Vidim sada da Karaburma ima sve kako treba, osim temperatzure i vlage. Proradio vetar, a pritisak i dalje radi.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #105 poslato: 29. Jul 2010. u 09:11 »
Da kolega mts je sa Babinim Zubom najveći problem, ali dobro je da samo to. Kad se veza uspostavi eto nama svih podatak tako da nema velike štete. Jedino što WU ima prazne hodove i problem je malo veći kad se veza prekine kao noćas pre ponoći pa se ne pošalje izveštaj za prethodni dan u delu Mesečni izveštaj. Ali šta je tu je najbitnije je da se podaci na računaru pakuju.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #106 poslato: 29. Jul 2010. u 13:18 »
Dakle, Babin Zub nije loš, ali ima jedan karijemt:s

Eto nama Babinog Zuba ponovo. Vidim, i Karaburma ponovo radi kako treba.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #107 poslato: 30. Jul 2010. u 11:39 »
Karaburma u problemima, često se ne osvežavaju podaci, kao da ih ne prima računar sa stanice.

Paraćin se zaglavio. :(

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #108 poslato: 30. Jul 2010. u 12:06 »
Paraćin se zaglavio. :(

Pa da, kad nema gazde, tako mu to dođe. Gazda na odmor, računar za njim.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #109 poslato: 02. Avgust 2010. u 04:27 »
Evo nekako uspevam da se javim iz sela Končić kod Prokuplja.
Uz pomoć mobilnog i mts-a, internet sam preko blutut veze prebacio na laptop.
Naime od 17. jula kada sam otišao na odmor, pa sve do 27. jula stanica je korektno slala podatke.
27.7 u 20,50h doslo je do gubitka prijema izmedju stanice i senzora (anemometra i termo hidro senzora).
Brat koji je ostao kod kuće u nekoliko navrata je povremeno manuelno uspeo da ostvari vezu do senzora, ali se ona ponovo prekidala pa je računar 31.7. u 8,00h isključen.
Tek kada se vratim kući (5. ili 6. avgusta), nadam se da ću otkloniti problem i stanicu pustiti u rad.
Da li su problem istrošene baterije ili nešto drugo videćemo.
Pozdrav. :)



Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #110 poslato: 09. Avgust 2010. u 09:14 »
Karaburma osposobljena, nadam se nece biti vise problema.



Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #111 poslato: 10. Avgust 2010. u 05:37 »
Paracin ponovo ima problema sa kisomerom, ponovo generise gresku (padavine 67,9mm).




Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #112 poslato: 10. Avgust 2010. u 21:52 »
Prve "poadavine" zabelezene su u 0,40h u iznosu 18,1mm, druge oko 2h 49,3mm, trece oko 3h 0,5mm i poslednje oko 19,30h 27,9mm, sto ukupno iznosi 95,8mm.
Problem sa kisometrom i dalje je prisutan, a Dikile je ocigledno na odmoru van kuce, pa ne moze da izvrsi korekciju.

« Poslednja izmena: 10. Avgust 2010. u 23:41 rade »



Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #113 poslato: 12. Avgust 2010. u 22:23 »
Od 21:34 se neosvjezavaju podaci, jer od tada nemogu na svoju webstranicu,a ni na pljusak.neznam u cemu je problem,ali da se zna. Do mene nije.  :(

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #114 poslato: 13. Avgust 2010. u 04:41 »
AMS Paracin, ponovo divlja sa padavinama, nocas oko 0,30h zabelezeno 53,4mm.



Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #115 poslato: 13. Avgust 2010. u 10:38 »
Da ponovo se javio problem, najverovatnije se pomerila plocica u kisomeru.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #116 poslato: 31. Avgust 2010. u 11:14 »
Moj je utisak da AMS Inđija u prepodnevnim satima pri sunčanom vremenu meri višu temperaturu.

Merenja od 11h

AMS Inđija 18,2 C

RHMZ u 11h (Novi Sad 15 C, Beograd 16 C)



Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #117 poslato: 31. Avgust 2010. u 11:42 »
Srba senzor drži u zvaničnom meteorološkom zaklonu tako da je skoro nemoguće da ima efekta pri sunčanom vremenu, pogotovu danas kad ima prilično cirkulacije. Moguće je da je u tom delu bilo više sunca nego u okolini i da je to razlog malo višoj temperaturi koja evo i tamo polako pada.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #118 poslato: 31. Avgust 2010. u 11:54 »
I moj je utisak isti, Rade, i to od letos. Iako znam ono što i Boce zna, i meni se čini da kod Srbe ima malo više temperature nego što bi bilo normalno. S druge strane, to ne utiče mnogo na maksimalnu temperaturu, jer ona fituje prilično dobro. Iz iskustva znam da zaklon nije uvek i zakon, ali da je najbolje moguće rešenje, to jeste. Možda treba proveriti žaluzine, da se nije koja smakla sa južne ili (pre će biti) istočne strane. Sunce probija, ali mešanje vazduha je veliko zbog vetra, tako da ono malo više Sunca što (eventualno) stiže u Inđiju ne bi trebalo da bude presudno. Nisam baš ni suguran zašto ima tih razlika, tako da ne mogu da tvrdim, čak ni da ovog trenutka proučavam zaklon u Inđiji.

Dikile i njegova pločica su opet zbunjivale sa količinom padavina. Vidim da je smakao padavine sa 18.2 na 3.0.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #119 poslato: 01. Septembar 2010. u 00:36 »
riknula mreza skroz?

Subotica - -:- - - - - - N 0 0
Inđija - -:- - - - - - N 0 0
Beograd Karaburma - -:- - - - - - N 0 0
Paraćin - -:- - - - - - N 0 0
Knjaževac - -:- - - - - - N 0 0
Babin Zub - -:- - - - - - N 0 0
Trnovec (HR) - -:- - - - - - N 0 0