Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Novembar 2010 - III dekada  (Pročitano 95820 puta)

Van mreže PedjaN

  • *
  • Poruke: 408
  • Starost: 32
  • Lokacija: Oplanici,Kraljevo
  • I love snow!
Odg: Novembar 2010 - III dekada
« Odgovor #500 poslato: 30. Novembar 2010. u 23:31 »
U Kraljevu slaba kisa, T=2.8°C.

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.365
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Novembar 2010 - III dekada
« Odgovor #501 poslato: 01. Decembar 2010. u 00:18 »
U Sapcu obilna kisa pada. Temperatura 0.5 'C
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Novembar 2010 - III dekada
« Odgovor #502 poslato: 01. Decembar 2010. u 10:19 »
Ja tvrdim da je uzrok danasnjeg posve slabasnog snega ipak ocekivana prilicno visoka temperatura u prizemlju.Jednostavno, ne moze se ocekivati neki konkretniji sneg na ovakvim temperaturama.Ledena zrnca koja su krenula u 22:05 su siguran znak da je negde dosta vise prosla 0 izoterma i otislo u plus.Sad ce to polako po svim slojevima.

Odličan zaključak, kolega! Svaka čast! Preporučiću te za 11 kod Kaće. ???

Moje skromno mišljenje jeste da je temperatura bila oko nule u dosta debelom sloju, pa kako ševrdne po nekom sloju, tako uvede novu vrstu padavina. Krenulo je lepo i pošteno sa kišom, pa susnežicom, pa snegom, a onda je krenulo otopljenje po visini, što je potvrđeno pojavom ledenih zrnaca, kod mene čak pomešanih sa susnežicom. Ledena zrnca iz Ns bez inverzije po visini koja seče nultu izotermu slabo je moguća (moguća je iz neke prolećne konvekcije, ali ne baš iz Ns).

Juče, kad sam došao s posla, osećao sam se prilično blesavo. Naime, na krovu auta (kojim sam došao na Cerak sa Košutrnjaka) je bilo par cm snega, ali ne i na krovu ostalih automobila, koji nisu imali ni trunke snega. Malo kasnije, susnežica (sa viškom pahulja u odnosu na kišne kapi) pomešana sa ledenim zrncima koja su šuškala veći deo večeri donekle je izjednačila tu razliku. Šta sam zatekao ujutru, biće u odgovarajućoj temi, da ne offujem na prelasku iz meseca u mesec :D

I nece sutra biti cipele mljac, mljac.

:D

Neće, neće, ali žmrć-žmrć hoće. :rofl: K'o SunđerBob...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...