Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2011 - I dekada  (Pročitano 80280 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #300 poslato: 10. Februar 2011. u 13:33 »
ptprince svaka cahst!!  Nije ti trebalo ni sat vremena da pronadjesh sve ove odgovore...  :selam:

'To je prljav posao, ali neko i to mora da radi'! :lmao:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #301 poslato: 10. Februar 2011. u 13:37 »
'To je prljav posao, ali neko i to mora da radi'! :lmao:
axax   :D Ali u svakom sluchaju svaka chast...  :first:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #302 poslato: 10. Februar 2011. u 13:58 »
Magla! Sad sam dosao iz NS-a i izmedju Siriga i Vrbas ima magle ali nekako mi je cudna situacija jer je magla dosta niska i najgusca pri samom tlu. Izgleda kao da zemlja isparava....

A o visini pokrivaca na planinama nemam reci, nesto ovako zaista nisam mogao ni da zamislim. Prava retkost je upitanju sto se moze videti iz princevog posta.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #303 poslato: 10. Februar 2011. u 14:02 »
Hvala ptprince, mlogo se izvinjavamo na smetnjoj. Jos bi samo voleo da cujem zakljucak na osnovu svega, o katastroficnosti ove (dosad) zime, po pitanju snega na planinama. Meni se stvarno cini da je u pitanju izvanredan dogadjaj sveukupno.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #304 poslato: 10. Februar 2011. u 14:06 »
Što se tiče ove magle od danas, mogu samo reći da tako nešto nisam doživeo. Tako se brzo pojavila i toliko oborila temperaturu da je to zaista za divljenje. Radnik na TNG pumpi mi reče da je za nekih 15-20 minuta temperatura sa 6 pala na 0. Kasnije sam išao na put i bukvalno sam vozio "po ivici magle". Sa jedne strane puta sunce sija i sve se živo "puši", a sa druge magla i bukvalno mrak! PREDIVNO!!!
Bilo je mesta gde je vidljivost bila manja od 20 metara.
Definitivno događaj za pamćenje! ;)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #305 poslato: 10. Februar 2011. u 14:14 »

Što se tiče ove magle od danas, mogu samo reći da tako nešto nisam doživeo. Tako se brzo pojavila i toliko oborila temperaturu da je to zaista za divljenje. Radnik na TNG pumpi mi reče da je za nekih 15-20 minuta temperatura sa 6 pala na 0. Kasnije sam išao na put i bukvalno sam vozio "po ivici magle". Sa jedne strane puta sunce sija i sve se živo "puši", a sa druge magla i bukvalno mrak! PREDIVNO!!!
Bilo je mesta gde je vidljivost bila manja od 20 metara.
Definitivno događaj za pamćenje! ;)
Ta magla kod vas stv deluje neverovatno i podseca me na film "Magla"ako je neko gledao nauchno-fantastichni horor  :D Mislim necu da vas plashim ali.... xaaxaxaxax  :)

U Ivanjici sunchano i toplo 9 C medju toplijim sam mestima u Srbiji  :D snega ima na zapadnim stranama od od 5 do 10 cm i tu je konstantan ne topi se ili se topi vrlo malo vec  nekoliko dana a na ostalim povrshinama ga ima od 0 do 6 cm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #306 poslato: 10. Februar 2011. u 14:16 »
Hvala ptprince, mlogo se izvinjavamo na smetnjoj. Jos bi samo voleo da cujem zakljucak na osnovu svega, o katastroficnosti ove (dosad) zime, po pitanju snega na planinama. Meni se stvarno cini da je u pitanju izvanredan dogadjaj sveukupno.

Da je zima ovako siromašna padavinama došla posle suvog leta i jeseni mogli bi smo da pričamo o katostrofičnosti, međutim pošto je prošla godina sveukupno bila jedna od najkišnijih godina od kad se rade merenja onda je uticaj ovakve zime dosta smanjen. Naravno sve zavisi od narednih meseci koliko će biti bogati padavinama. Nije isključeno da nas čeka jedna od sušnijih godina ali ko će to znati.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #307 poslato: 10. Februar 2011. u 14:55 »
Hvala ptprince, mlogo se izvinjavamo na smetnjoj. Jos bi samo voleo da cujem zakljucak na osnovu svega, o katastroficnosti ove (dosad) zime, po pitanju snega na planinama. Meni se stvarno cini da je u pitanju izvanredan dogadjaj sveukupno.

Molim i drugi put kada me uhvatite!
Zaključak: Nemojte misliti da ste sve znanje klime ovog sveta pokupili sa foruma, iz knjiga i ličnih iskustava. Klima je nešto što traje, što se ne samo doživljava, već što spada u domen poznatih vremenskih sklopova, a po (prostornim i vremenskim) dimnezijama nas prilično nadmašuje.

Što se katastrofe tiče, jedino je katastrofa u planinskom turizmu sa posebnim osvrtom na skijanje, naročito gde nema mašina za veštački sneg. Priroda se neće buniti nedostatku padavina u ovo doba godine. Najzad, neki nedostatak padavina i ne postoji u toj meri da bi bio nešto ekstreman. I da, katastrofa za snegoljupce koji odlaze na planine. Što Boce kaže, padavine uopšte nisu manjkale prošle godine.

Nije isključeno da nas čeka jedna od sušnijih godina ali ko će to znati.

Sušnija godina? Poslednjih sedam godina su, sa izuzetkom jedne, sve bile sa viškom padavina. I zaista, ko zna kada će se ta serija prekinuti na duže od jedne godine.

Što se tiče ove magle od danas, mogu samo reći da tako nešto nisam doživeo. Tako se brzo pojavila i toliko oborila temperaturu da je to zaista za divljenje. Radnik na TNG pumpi mi reče da je za nekih 15-20 minuta temperatura sa 6 pala na 0. Kasnije sam išao na put i bukvalno sam vozio "po ivici magle". Sa jedne strane puta sunce sija i sve se živo "puši", a sa druge magla i bukvalno mrak! PREDIVNO!!!
Bilo je mesta gde je vidljivost bila manja od 20 metara.
Definitivno događaj za pamćenje! ;)

Nešto razmišljam o ovoj magli, kako je opisujete, pa slažem u glavi neke karte padavina, slike o 'posledicama viška padavina' u pojedinim atarima... Da čovek bude sklon da poveže te stvari. Ne bi mi to palo na pamet, da se nije pomenulo kako se 'nešto puši gde sunce sija'. Isparavanje vode je to, svima nam je jasno. Međutim, otkud ta voda? Da nije od pomenutih viškova padavina koje je pominjao Kiraj (pa čak i u decembru behu neke slike na tu temu)? Jutros, opisujući teritoriju pod maglom, opisao sam i teritoriju koja je trpela višak padavina, te poplavljen teren. Prosto mi dođe da povežem kako je voda isparavala sa nekada poplavljenih terena, i kao da se ta voda nije ni povukla u dubinu tla, već joj je lakše da ispari. Teritorija pod jutrošnjom maglom nema nikakvu pravilnost koju ima magla koja je nastala od nadiranja toplog vazduha po visini i stvaranja inverzija, i prosto sam se zapitao zašto baš ta teritorija. Da li sam našao odgovor?

Naravno, molim da se ovo razmišljanje uzme kao spekulacija, a ne kao definitivni zaključak.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #308 poslato: 10. Februar 2011. u 16:04 »
Molim i drugi put kada me uhvatite!
Zaključak: Nemojte misliti da ste sve znanje klime ovog sveta pokupili sa foruma, iz knjiga i ličnih iskustava. Klima je nešto što traje, što se ne samo doživljava, već što spada u domen poznatih vremenskih sklopova, a po (prostornim i vremenskim) dimnezijama nas prilično nadmašuje.


Slazem se oko vremenskih razmera klime, jasno je da su neke stvari jaaaako daleko od reda velicine godina. Medjutim, onda se postavlja pitanje nauke o klimi i nasih jadnih nizova od po 200-300 godina instrumentalnih merenja. Ali, imamo to sto imamo i sa time se kako tako snalazimo.
Ali, dosta o tome, mozda u nekoj drugoj temi moze da se nastavi rasprava.

Da ne bi bio totalni off, da kazem da je u napolju lep, suncan i prozracan dan. Ipak, prolece je jos daleko. To pokazuje i ova magla koja se jos odrzava u toku dana mestimicno, iako je se dan produzio, a i Sunce je krenulo da se prividno penje sve vise na nebu.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #309 poslato: 10. Februar 2011. u 18:04 »
Danas je, kao sto smo i ocekivali, bilo svezije nego prethodnih dana.
Tokom dana je bilo vedro sa temperaturom oko 7-8C.
Trenutno magla, koja je sve gusca, temperatura 0C.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #310 poslato: 10. Februar 2011. u 18:54 »
U Ivanjici -2,5 vedro...

Van mreže Miki-NS

  • **
  • Poruke: 615
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #311 poslato: 10. Februar 2011. u 19:34 »
U Novom Sadu  gusta magla, barem u mom delu grada. Temp -1C


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #312 poslato: 10. Februar 2011. u 19:52 »
Vidim da u cijeloj Vojvodini ima magle, pitanje je samo trenutka kad će to stići i do Beograda.
T 3.8°C, Tmax 8.5°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #313 poslato: 10. Februar 2011. u 20:04 »
u blokovima jos nema magle -

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #314 poslato: 10. Februar 2011. u 20:05 »
T -1°C, od 12h magla!

EDIT: Moja greška, temperatura je -3°C.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #315 poslato: 10. Februar 2011. u 20:06 »
U Paracinu vedro 0.3C

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #316 poslato: 10. Februar 2011. u 20:55 »
Beograd T=4 C

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #317 poslato: 10. Februar 2011. u 22:00 »
Gusta magla -2'C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #318 poslato: 10. Februar 2011. u 22:55 »
Magla.
T=-1.9C