Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Proleće 2013  (Pročitano 77044 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Proleće 2013
« Odgovor #180 poslato: 07. Maj 2013. u 22:36 »
U junu je palo 15.9 mm, a u avgustu 4 mm. Ali poenta Profijevog posta nije u količini padavina, nego u tome da takve "precizne" dugoročne prognoze, nisu ništa drugo do lupetanje gluposti.

Jao pa i moja je Stefano, to i pokusavam da objasnim Gospodinu Raletu, koji vam stalno ovde provocira po foumu, ali kako hocete, zec isto pokusava da mu objasni, zato ga je i pitao da mu kaze koliko ce mm pasti u Julu 2013? Ma ajde ne razumes me nista, aj' zdravo! :(

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Proleće 2013
« Odgovor #181 poslato: 08. Maj 2013. u 00:15 »
Ova rasprava je ispod svakog nivoa. Znam, ja sam je pokrenuo, ali sa ciljem da stavim do znanja da su dugoročne prognoze za par meseci unapred najveca budalaština. Nažalost, uvek ce se pojaviti neko ko ce udarati kontru, i to sve žešce i žešce, čim ponestane argumenata.
Ko je pametan, shvatice. Ko nije, nece. Tako to ide. Danas su ljudi ubedjeni u neke stvari koje su sasvim pogrešne. Glavnu ulogu tu igra neznanje i lenjost da se nešto zaista nauči.

Vrlo malo ...daleko manje nego prosle godine ...To je bar sada potpuno jasno...Veoma visoke tem. krajem juna u julu i avgustu...

Inace ja sam taj koji koji daje dugorocne prognoze a mediji ih samo prenose tako da ne pucate bezveze u pijanistu...

Ako hoce, može da udari takav vlažan period da ce sve da pliva. Kombinacija je bezbroj, to se na takve dugačke staze ne može predvideti ni sa modelovanjem atmosfere. Jednostavno, posle nekog perioda na vlast dolazi teorija haosa. U njoj su moguci svakakvi scenariji, koji se ne mogu tačno predvideti ni u ludilu.

A ti piši šta hoceš. Samo cu reci da loše pišeš (ako i zaista pišeš).

P. S.
Ova tema je i otvorena za dugoročne prognoze.
Ali, kada se tvrdi sa sigurnošcu da ce vreme biti ovakvo ili onakvo za par meseci je zaista zabrinjavajuce.

Bar za mene. :o
« Poslednja izmena: 08. Maj 2013. u 00:27 zec »

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Proleće 2013
« Odgovor #182 poslato: 08. Maj 2013. u 00:18 »
Још само Славке да се врати.  ;D

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Proleće 2013
« Odgovor #183 poslato: 08. Maj 2013. u 05:52 »
Ova rasprava je ispod svakog nivoa. Znam, ja sam je pokrenuo, ali sa ciljem da stavim do znanja da su dugoročne prognoze za par meseci unapred najveca budalaština. Nažalost, uvek ce se pojaviti neko ko ce udarati kontru, i to sve žešce i žešce, čim ponestane argumenata.
Ko je pametan, shvatice. Ko nije, nece. Tako to ide. Danas su ljudi ubedjeni u neke stvari koje su sasvim pogrešne. Glavnu ulogu tu igra neznanje i lenjost da se nešto zaista nauči.

Ako hoce, može da udari takav vlažan period da ce sve da pliva. Kombinacija je bezbroj, to se na takve dugačke staze ne može predvideti ni sa modelovanjem atmosfere. Jednostavno, posle nekog perioda na vlast dolazi teorija haosa. U njoj su moguci svakakvi scenariji, koji se ne mogu tačno predvideti ni u ludilu.

A ti piši šta hoceš. Samo cu reci da loše pišeš (ako i zaista pišeš).

P. S.
Ova tema je i otvorena za dugoročne prognoze.
Ali, kada se tvrdi sa sigurnošcu da ce vreme biti ovakvo ili onakvo za par meseci je zaista zabrinjavajuce.

Bar za mene. :o

Prognoza je verovatnoca a ne tvrdnja ( verovatnoca je matematicki proracun)....Osim sto hvatate munje,skupljate slicice i gledate komsijske devojcice naucite bar osnovne terminoloske pojmove.... Prognoza nije pracenje modela i radara jer je jedno vec proracun a drugo fakticko stanje...Nadalje , slazu se kutije a ne ljudska razmisljanja pa shodno tome drugacije misljenje nije kontriranje ...Najopasnije i najrizicnije je jednoumlje...itd i itd...

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Proleće 2013
« Odgovor #184 poslato: 08. Maj 2013. u 06:55 »

Inace ja sam taj koji koji daje dugorocne prognoze a mediji ih samo prenose tako da ne pucate bezveze u pijanistu...
Rale,sjecas li se u Februaru one rasprave kada si ti pominjao da ce krajem Marta biti i 30C pa cak mozda i vise? Ja nevidjoh nigdje tih 30 stepeni u Martu,tako da te prognoze koje dajes su stvarno lose i netacne kao i ti "mediji" koji objavljuju tvoje prognoze!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Proleće 2013
« Odgovor #185 poslato: 08. Maj 2013. u 11:34 »
Rale, da bi nam dokazao pouzdanost tvojih dugoročnih prognoza, izaberi 10 lokacija, odredi T sr. T.max sr, T.min sr. i količinu padavina za naredna 4 meseca. Početkom oktobra ćemo uporediti tvoje prognoze iz maja sa izmerenim temperaturama i padavinama u tom periodu. Očekujem da ćeš prihvatiti izazov i dokazati da si napredniji od nas i ostalih koji se ne usuđujemo na takve prognoze.