Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jesen 2017  (Pročitano 51292 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #40 poslato: 25. Oktobar 2017. u 19:00 »
Zanimljivo al daleko...






Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #41 poslato: 28. Oktobar 2017. u 14:35 »
Na kraju front za sutra uvece i prekosutra zavrsava vecim delom u Rumuniji, a za onaj oko 2og ni nije bilo dovoljno energije, stavise, za nedelju dana bi mozda opet sa Atlantika, doduse ne severnog Atlantika, mogao biti upad, samo ne u srednju Evropu, vec direktno u Sredozemlje, on bi mogao i doneti bitniju promenu kod nas za 10ak dana, naravno, ako ga bude, cekamo sledece izlaze.

Van mreže majstoric17

  • *
  • Poruke: 137
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #42 poslato: 30. Oktobar 2017. u 13:21 »
Idući mjesec također topao kao i cijela ova jesen. Možda i zima bude topla i nastavi ovaj niz.
Klima se definitivno promijenila. Pamtim hladne studene (novembre) kojih očito više nema.
Zima postoji samo u 1. mjesecu i pokoji zakašnjeli prodor u 3. ili 4. mjesecu i to je uglavnom to.
Ljetoljupci mogu biti zadovoljni, ali zimoljupci svake godine dožive razočarenje.
Nije da zime nema. Zime ima ali ona prekratko traje (maks mjesec do mjesec i po dana).

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #43 poslato: 30. Oktobar 2017. u 13:24 »
Idući mjesec također topao kao i cijela ova jesen. Možda i zima bude topla i nastavi ovaj niz.
Klima se definitivno promijenila. Pamtim hladne studene (novembre) kojih očito više nema.
Zima postoji samo u 1. mjesecu i pokoji zakašnjeli prodor u 3. ili 4. mjesecu i to je uglavnom to.
Ljetoljupci mogu biti zadovoljni, ali zimoljupci svake godine dožive razočarenje.

 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Jesi lud...  :laugh: Nek se izbrse ova moja poruka al morao sam  :grin:

Van mreže majstoric17

  • *
  • Poruke: 137
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #44 poslato: 30. Oktobar 2017. u 13:26 »
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Jesi lud...  :laugh: Nek se izbrse ova moja poruka al morao sam  :grin:

Bart samo se ti smij, ali sam realan.
Zime ima samo u 1. mjesecu. Svi ostali mjeseci budu proljetno/ljetni.
12. mjesec također bude proljetni u slučaju izostanka magle.
S obzirom da imam podatke o nekadašnjim zimama, ljetima, jesenima  vidim da se to drastično promijenilo.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #45 poslato: 30. Oktobar 2017. u 13:38 »
Ma pusti ti mene, ja sam neozbiljan to svi znaju a ti realan... Nego kazi ti meni sta mislis da bi mi trebalo da uradimo jer ocigledno je da se klima menja i nema vise tolko ekstremnih zima... Dal da odemo u Laponiju ili Sibir ili Kanadu ili direktno Arktik? To me brine mnogo i bio bih ti zahvalan da mi kazes sta nam je ciniti sada...?
« Poslednja izmena: 30. Oktobar 2017. u 13:50 Bart »

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #46 poslato: 30. Oktobar 2017. u 14:32 »
Imam ja jedan konstruktivan predlog za zimoljupce koji vole sneg. Obzirom da se poslednjih zima suočavamo sa suvim, ledenim periodima bez snega. Lepo da zimoljupci podignu branu na Dunavu još jedno 100m u vis pa da lepo potopimo Panonsku niziju kako bi dobili veliku vodenu površinu, a samim tim i snow lake effect. Imali bi snega koliko ti duša hoće :)

Van mreže majstoric17

  • *
  • Poruke: 137
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #47 poslato: 30. Oktobar 2017. u 15:54 »
Dikile kako je onda prije bilo puno snijega, a sada ne?!
Jednostavno zime su sada jako tople. Ti suhi ledeni periodi kratko traju a nakon njih budu jake južine.
Jedino su izuzeci prošla zima i zima 2011/12. Sve između toga apsolutno nije vrijedno spomena.
Tople i besnježne zime.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #48 poslato: 30. Oktobar 2017. u 16:11 »
Majstoric, ajde starno više oladi sa tim tvojim, ali stvarno.

Jako si naporan, ne razumem čemu to, da jedno  te isto ponavljaš kao papagaj.

I ne znam šta time želiš da postigneš ? Šta, nešto će u prirodi da se promeni ako ti non stop kukaš i pišeš iste stvari ?

Ovo trolovanje ti se toleriše, jer su administratori ljudi koji jako retko posećuju forum, a delom što si među retkim iz Hrvatske ovde, pa da ne ispadne da se ovde vodi neka nacionalistička propaganda, ali stvarno si preterao.

Ako nemaš nešto pametno da kažeš, jednostavno nemoj ovde ni da pišeš.

Nismo ni ti ni ja neko ko ima za pravo da ozbiljno tvrdi da se klima zemlje menja, jer naš životni vek na zemlji obuhvata delić njene istorije koji je mali kao zrno peska. Te neke tendencije od poslednjih godina svako može sam da protumači kako hoće, ali većina drži to mišljenje za sebe i ne troluje ovde po forumu sa time.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #49 poslato: 30. Oktobar 2017. u 16:30 »
I sa komsijskog foruma ga banovali zbog ovakvih poruka, preslo ljudima preko glave... A najjace mi sto mora u prognozama da pise...Inace nije mi odgovorio kako bi resio problem sto nema vise pravih zima po njegovom kriterijumu, uspeo sam da ga ostavim bez komentara...  :grin:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #50 poslato: 30. Oktobar 2017. u 17:17 »
Pa ništa, moraćemo da počnemo da skupljamo pare da kupujemo novu klimu, jer ova ne valja više. Nego, ne znam kakva bi to klima bila koja bi uspela da zadovolji svačije želje i potrebe. Teško će tu doći do dogovora. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže sunshine

  • Poruke: 5
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #51 poslato: 31. Oktobar 2017. u 21:42 »
Ne razumem zasto ste tako ostro reagovali i napali Coveka? Covek je u pravu. Pred ocima nam se desava klimatska promena po ubrzanom scenariju. Ne moras da budes meteorolog da bi to primetio.


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #52 poslato: 31. Oktobar 2017. u 22:03 »
Ne razumem zasto ste tako ostro reagovali i napali Coveka? Covek je u pravu. Pred ocima nam se desava klimatska promena po ubrzanom scenariju. Ne moras da budes meteorolog da bi to primetio.
Covek konstantno pise u temi o prognozama nesto sto nije prognoza nego njegove zelje i uporedjuje sa proslim godinama iako 1000 puta mu je receno to on se pravi to da ne vidi, kada pogledas poruke njegove videces...Iz jednog teksta: Događaju se stalne manje oscilacije meteoroloških i klimatskih parametara, ali i pojava ekstremnih vrednosti kao sastavni deo meteoroloških fenomena.
Sada smo u tom toplijem periodu, ne znaci da u sledecim godinama ne krene neki niz sa hladnijim godinama... Da li se klima menja ili smo sada u tom toplijem periodu znace se za pa da kazem mnogo godina... Sve se menja a ne znaci da ce od sada stalno biti ovako vrelih leta ili bar  da ce vecina biti takva...
« Poslednja izmena: 31. Oktobar 2017. u 22:21 Bart »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #53 poslato: 03. Novembar 2017. u 18:24 »
Nekako mi "miriše" da bi tamo u drugoj dekadi novembra, u ovoj ciklonskoj seriji na severu Evrope, prolaznim izdizanjem grebena azoruše između  mogao da se ustreli na nas jedan dobar, brzi prodor sa severozapada, koji bi verovatno spustio snežnu granicu do ili blizu samih nizija.

Ništa ja tu senzacionalno nisam "namirisao", jer se približivamo polako srednjem datumu pojave prvih pahulja u nižim krajevima.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #54 poslato: 05. Novembar 2017. u 12:01 »
Zimoljupci,snegoljupcii polako bi trebalo da se budite!,druga dekada novembraa deluje itekako potencijalnoo,a poslednji izlaz gfsa je bajkovit,stabilan blok na Atlantiku koji spusta hladan vazduh u sredozemlja i onda krece zurka serija potencijalnih ciklona,konkretno u ovom izlazu nijedan ne pogadja nas ali to je nebitno,bitno je da i Ec ide u tom smeru
Pratimo..
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #55 poslato: 05. Novembar 2017. u 17:18 »
Samo što u Panonskoj niziji nema snega. Mislim da je to samo bag kod svih modela. Dobro znamo da AC iznad atlantika, nije tako važan za nizije. Nama treba po visini ispod -10°C, a to ja ne vidim na nijednom modelu. Vidim granicu snega na svega 600 m, nadmorske visine a to je ništa. Ciklone koje crtaju modeli, su nepovoljni za veći deo Srbije, po pitanju snežnih padavina. U svim tim ciklonima u nizanama vladaće samo kiša. Mnogi drugi faktori treba da se usaglase i dogode, da bi se  bilo kakvo nagađanje moglo zaključiti.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #56 poslato: 05. Novembar 2017. u 18:05 »
GFS 12z jos bolji, jos malo bolje pozicioniran blok, pa se pojavljuje i tih -10. Naravno sve je to daleko, da bi ista ozbiljno moglo da se diskutuje, vec sutra se mozda ucrta AC ili zonalno strujanje.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #57 poslato: 05. Novembar 2017. u 18:45 »
Radan sve zavisi od polozaja ciklona,naravno drugaciji polozaj drugacija vrsta i kolicina padavina za razlicite delove Srbije,tendencija je da bi druga dekada novembra mogla doneti prve pahulje svim krajevima a nekim krajevima mozda i prvi obilniji sneg ove zime,konkretno juznoj Srbiji ovaj izlaz daje lep sneg ali ima jos mnogo vremrna
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #58 poslato: 05. Novembar 2017. u 21:23 »
Slažem se sa vama, GFS je dobar, a i EC večeras nije loš. Po EC-u, imao bi veći deo Srbije snežić. Ciklon iz jadrana ima pravu putanju, preko Makedonije, uz samu granicu sa Bugarskom i Rumunijom. EC je zaista po meni dobar, jel daje T na visini od -6°C, do -8°C. Nije to neki sneg, jel bi bio vlažan, ali i taj je dobar da najavi bolji u daljem perijodu.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jesen 2017
« Odgovor #59 poslato: 06. Novembar 2017. u 09:57 »
Putanja ciklona tu i tamo ali temperature na visini gledati 15 dana unapred je skoro pa besmisleno, zato i nema nikog na forumu da ih prokomentarise. Za sada jedino sto znamo je da se nakon 15. crta hladnije vreme sa mogucim padavinama